Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mik a kedvenc UAD pluginjeitek?


Tetsuo

Kérdés

  • Válaszok 146
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ekkor: 2017. 05. 22. at 10:26 írta gabo:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a helyzet azzal tapasztalattal, hogy megnyitva egy projektet, ahol használtam SSL 4000 E Channel Strip-et azzal fogad, hogy ha akarom indítsam el a demó verziót vagy vegyem meg.
Azért vicces, mert megvettem korábban jól. Tudom, hogy most kijött az újabb verzió és az én általam megvásárolt az pedig legacy! lett, de ettől még a projektben igazán behívhatná azt. Ez milyen eljárás már? Még szerencse, hogy csak egy-két helyen használtam így nem változott meg a dal hangzása alapjaiban. Egy folyamatban lévő projekten kell még néhány apróbb módosítást csinálnom, így vettem észre ezt a "kedves" gesztust.
Ez alapjaiban ingatja meg a bizalmamat UAD-ék felé, hiszen, akkor holnap kijön a 1081, 33609 stb. újabb verziója és azokat sem hívja be, hanem az újabbat rántja be a Legacy-vá tett saját helyett, majd figyelmeztet, hogy demó vagy megvehetem?
 

Nálam a Pro Tools gond nélkül a legacy verziót tölti be.

Link to comment
Share on other sites

Megy rendesen 64 bites OS alatt, ha 32 bites DAW-al használod. De 64 bites DAW-ban (ami most már csaknem minden DAW-nál elérhető, és nagy kiterjedésű sample library-k használata esetén igencsak fontos) csak bridge-n keresztül érhetőek el, ami pedig elég sok kényelmetlenséggel tud járni, ahogy oldbrian is leírta.

Link to comment
Share on other sites

Tényleg le vagyok maradva 64 bit ügyben, még a Win7-el is, ezekszerint nem megy rendesen az uad 64 bites oprendszer alatt?

Egyébként ma kijött a 6.1es verzió, van benne MXR Flanger, és Little Labs VOG. van mit tesztelni megint, az előző verzióban az Ampex szalagszimulátor elég meggyőző volt, még Mechlabor magnó ellen is összehasonlítottam.

Link to comment
Share on other sites

32-bit több, mint harminc éve van, a 64-bit pedig kábé még a következő háromszázra elég lesz... Már ami az igényszintek lefedését illeti. Nem hinném, hogy az UAD-1-en lévő DSP-chip képes volna 64-bitesen számolni. Mint ahogy az UAD-2-n lévő sem, ld. alább a specifikációt:

http://www.analog.co...21368_21369.pdf

Azt egyébként én sem értem, miért számít ez? :)

nem a processinget szeretnék, hogy 64 bites legyen (ahhoz úgyis hackelniük kellene, a SHARC-jaik 32/40 bitesek, ahogy linkeled is), hanem a pluginekből kellene natív 64 bites verzió - a vason futó dolgokat nem akarja senki sem átíratni velük (jó, legalábbis nagy tömegben :) ).

DAW-függő a minőségük, de a 32 bites bitbridge-ek ígyis-úgyis egy felesleges elemet jelentenek a setup-ban és a kelleténél többször okoznak problémát. ha meg a 32 bites verzióját használod a DAW-odnak és sok memóriára van szükséged pl. hangkönyvtárak miatt, akkor meg azokat kell bridge-elni (DAW natív vagy VE PRO-zni vagy JBridge-elni stb.). abból meg még több baj lehet (nem számítva persze az előnyeit session-váltáskor, amikor kiszervezi az ember a nagy memóriafoglalást a DAW-ból és nem kell végigülni állandóan a töltést).

Link to comment
Share on other sites

32-bit több, mint harminc éve van, a 64-bit pedig kábé még a következő háromszázra elég lesz... Már ami az igényszintek lefedését illeti. Nem hinném, hogy az UAD-1-en lévő DSP-chip képes volna 64-bitesen számolni. Mint ahogy az UAD-2-n lévő sem, ld. alább a specifikációt:

http://www.analog.com/static/imported-files/data_sheets/ADSP-21367_21368_21369.pdf

Azt egyébként én sem értem, miért számít ez? :)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként az általam használt szoftver/hardver komponensek közül nálam már csak az UAD1 az, amiből nem áll rendelkezésre 64 bites opció, ami viszont központi, és bridge megoldásokat szeretném teljesen kihagyni az életemből, mert végülis meg lehet mindent oldani 32 bites DAW-ban is.. de azért illő lenne már továbblépnie minden fejlesztőnek ezen a ponton, mert már jó pár éve tart...

Link to comment
Share on other sites

Azért kérdeztem, mert PT10 64bit mizéria kapcsán botlottam valahol egy post-ba miszerint nem véletlen, hogy még nincs... hardver akadálya lehet... ami ezek szerint nem igaz, és UAD2-re mindenképp várható.

Csak mert karira gondoltam meglepném magam egy UAD2-vel, és a post elbizonytalanított, hogy talán érdemes lenne kivárni...

Mindenesetre kár, hogy nincs semmi konkrét info.

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Hmm,lehet, de ezt is érdemes elolvasni.

http://www.uaudio.co...t-from-fiction/

Miért olyan fontos? Egyenlőre elég kevés full 64bites alkalmazás van.

a klasszikus ökölszabály itt is igaz: ha nem tudod miért fontos, akkor neked nem is fontos ;) de röviden elég kényelmetlen dolgokkal járhat ha 64 bites DAW-odból kell 32 bites plugineket használnod.

ez pedig azért fontos, mert a DAW-oknál és plugineknél egyáltalán nem igaz, hogy kevés 64 bites alkalmazás lenne - gyakorlatilag minden fontosabb versenyző átállt már 64 bitre, egy-két kivételtől eltekintve, de ők is rajta vannak már a témán.

mindenesetre az UAD-os 64 bites oldal nyilván csak viccként értelmezhető, nem a 64 bites feldolgozásról van itt szó, ezt ők is nagyon jól tudják. legalább ők humorosra vették a figurát, lehet rajta egyet röhögni, de attól még félrebeszélés marad.

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Semmi különöset. Nem rosszak amúgy, de ugyanaz, mint natívban. Pedig lett volna ugye lehetőség az upsampligre és akkor komolyabban szólnának, de amennyire tudom, maradt minden úgy, mint a natívban.

Lehet, hogy nativban is upsamplingel. Lehet, hogy azert szol olyan jol nativ keretek kozott... meg eszik is rendesen. OK, koszonom! Tenyleg csak kivancsi voltak, hogy tudtak-e meg valami pluszt adni hozza...

Link to comment
Share on other sites

41 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Lehet, hogy nativban is upsamplingel. Lehet, hogy azert szol olyan jol nativ keretek kozott... meg eszik is rendesen. OK, koszonom! Tenyleg csak kivancsi voltak, hogy tudtak-e meg valami pluszt adni hozza...

Én a BX Digitalt ismerem, az nem upsamplingel egyik sem. Eleinte én is szerettem megfejtő EQ-nak, de csak amíg ki nem jött a Massenburg. Azóta kikerült a képből nálam.
 

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta milmusik:

Nálam a Pro Tools gond nélkül a legacy verziót tölti be.

Lehet, hogy az AAX verziót nem sikerült elrontani, mint a VST-t. A legújabb UAD-os szoftver van fent? A múlt hétig nekem egy régebbi volt, addig nekem is szerette. ?

Link to comment
Share on other sites

Nekem van egy (vas) Oto biscuitem. Demoztam a plugint es azonnali vétel lett. Azonos beállítások mellett tökéletesen visszaadja amit és ahogyan kell.  Zseniális fx. Bár akik nem ismerik a kütyüt "sajna lemaradtak", ar/ertek aranyban kiveteleset alkottak a tervezők  . Egy firmware frissítést követően az fxből gombnyomasra  egy egyedi hangzású analog szinti válik. Nem hiába keresik mindenhol ész nélkül ... Maga az uad plugin persze az effektre korlatozodik, ennek ellenére is bőven megéri 

Link to comment
Share on other sites

Manapság nagyon jó native pluginek vannak. 10 éve tényleg az UAD volt a király. Emlékszem, mennyire más volt dolgozni velük. Érezhetően szebben szóltak. Volt is 4 UAD-1 a stúdióban.

Őket váltotta az UAD-2 Octo. Jöttek az újraírt pluginek, amelyek szépen megették a nyolc magos kártyát.

Eldöntöttem, hogy leszállok az UAD vonatról, mert az is zavart, hogy amennyiben meghal a kártya, akkor elég fájdalmas lenne egy új gép árát kifizetni újra stb.  Egyre több native plugint kezdtem használni, kezdtem kiváltani az UAD-os plugineket. Mára ez gyakorlatilag sikerült! 

Nagyon jó native plugineket lehet találni, ha az ember beleássa magát a témába. Megfelelő időben, helyen vásárolva emberi áron beszerezhetőek.

Nagyon sok jó UAD plugin van, de ma már szerencsére van választási lehetősége az embernek, ha minőséget akar normális áron.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...