Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mik a kedvenc UAD pluginjeitek?


Tetsuo

Kérdés

  • Válaszok 146
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Ekkor: 2011. 03. 20. at 17:06 írta Tetsuo:

Az Universal Audio UAD-2 DSP-kartyajahoz sok jofele effekt plug-in talalhato.

 

Ki mit, mire hasznal? Melyik a kedvence?

LA2 és LA2 Gray verziókat használom, nagyon jók végleges hangerőzésekre. Master sávon kiegyenlítéshez pedig elengedhetetlen a Manley VariMu pluginje. A többi szerintem "csak" natív szintű. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Ekidio:

A többi szerintem "csak" natív szintű. 

Ne vicceljünk már!
De akkor halljuk konkrétan, hogy mi az ami szerinted natív szintű.
Természetesen nem  a külső gyártók cuccaira gondolok, amiket eleve natívból forgattak át, mert az értelemszerűen ugyanaz,
hanem az UAD saját fejlesztésű pluginjeiről van szó. És mondjuk abból sem a 15 évvel ezelőttieket kellene példának hozni, amiket azóta nyilván meghaladt a natív. Szóval szeretnék látni egy konkrét felsorolást ezekről a "natív szintű" dolgokról, ha lehet.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 08. 01. at 23:57 írta deneverstudio:

Ne vicceljünk már!
De akkor halljuk konkrétan, hogy mi az ami szerinted natív szintű.
Természetesen nem  a külső gyártók cuccaira gondolok, amiket eleve natívból forgattak át, mert az értelemszerűen ugyanaz,
hanem az UAD saját fejlesztésű pluginjeiről van szó. És mondjuk abból sem a 15 évvel ezelőttieket kellene példának hozni, amiket azóta nyilván meghaladt a natív. Szóval szeretnék látni egy konkrét felsorolást ezekről a "natív szintű" dolgokról, ha lehet.

Tesztjeink szerint valamennyi kulso nativ fejleszto pluginjei csontra ugyanugy szol mint az uad megfeleloik. Ebbol adodoan ha azzal rendelkezunk ertelmetlen uadot megvasarolni. Softube, Plugin Alliance. Az UAD sajat fejlesztesei is 3rd party ceg de most nem ez a lenyeg. ?

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta Ekidio:

Tesztjeink szerint valamennyi kulso nativ fejleszto pluginjei csontra ugyanugy szol mint az uad megfeleloik.

Megismételted, amit én is elmondtam erről. A natívról UAD-ra átírt dolgok nyilvánvalóan egyeznek.
A sajátjaik viszont minden másnál jobban szólnak, egy részüknek meg egyáltalán nincsen natív megfelelője.
De egyébként ami létezik ugyanúgy natívban, azt is inkább UAD-ra veszem meg, hogy legyen elegendő teljesítmény a nagy projectekhez.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 05. 28. at 14:56 írta rootkiller:

Van ez a Precision Reflection Engine nevű plugin, ami ugye alapból jár. Azt tudom, hogy gyakorlatilag ez egy ilyen valami szoba hatást előállító zengető szerű valami, viszont elképzelésem nincsen hogy mire lehetne ezt felhasználni, érdekelne, hogy használjátok-e ti valamire.

A másik dolog az a Precision Delay Mod és Precision Delay Mod L, ami valamiért két külön plugin, annyi különbséget találtam, hogy a másodiknak a felületére van írva hogy Long és 3s-ig állítható 1s-el ellentétben. Pontosan ennyi lenne a különbség a kettő között?

A Reflection Engine egy zseniális kislecsengésű chamber effekt. Fab Dupontnak van egy videója valamelyik NAMM-ról, talán a legutolsóról, amikor 3 részletben végigkever csak UAD-dal egy ott a helyben felvett dalt. Szinte minden sávon használja. Abban segít, hogy ne legyen teljesen száraz a felvett anyag, de ne is legyen érezhetően visszhangos. Igazából inkább "mélységben" tudod elhelyezni a hangszereket vele.  A Delay Mod-nál valóban csak ennyi a különbség, de ilyet Waves-ben is találsz. 

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta Ekidio:

Tesztjeink szerint valamennyi kulso nativ fejleszto pluginjei csontra ugyanugy szol mint az uad megfeleloik. Ebbol adodoan ha azzal rendelkezunk ertelmetlen uadot megvasarolni. Softube, Plugin Alliance. Az UAD sajat fejlesztesei is 3rd party ceg de most nem ez a lenyeg. ?

Konkrétan a Sonnox Oxfordot(még a régebbi, alacsony fogyasztású Uad os verziót) néztem meg egyszer és ott akad különbség bőven.Pedig arra aztán egy döntő többség bólintja rá még nemzetközi fórumokon is, hogy ugyanaz és nem ugyanaz.A natív verzió élettelenebb, zeneietlen.Vaktesztben az UAD ost betudtam állítani, adott ötleteket, a natív meg nagyon nem,átmásolva a beállításait az Uados-nak natívba: a natív ahelyett, hogy letisztázná a direkt hangot inkább szétmos, a forrás összeesik, ugyanazon működőképes beálítások UAD-on itt natívon nem mondanak semmit!Aztán találtam az Oxfordról egy stúdiós hozzászólását és Ő ugyanezt tapasztalta, hogy ez a különbség sok sávnál már nagyon nagy.(és itt tényleg talán az egyik "legugyanolyanabbnak kéne lenni" plug in ről van szó!)

Link to comment
Share on other sites

20 órája írta deneverstudio:

Régebben a Sonnox Inflatort néztem Native/Powercore/UAD viszonylatban és ott valóban voltak ilyen anomáliák.
Jelenleg viszont egyezik az UAD és a native verzió. A többi Sonnoxot nem hasonlítgattam.

Na vegre...megicsak. Szoftverfejlesztokent ismerem a felteteleit es a hatterkornyezetet annak,  hogyan keszulnek ezek a pluginek. Nem titok,  hogy az UAD altali fejleszteseket sem UAD developperek programozzak le C#-ben. A piaci szereplok kozotti kooperacio indult el es mukodik is amiota rajottek h vasat nem akar a nep de plugint igen. 

Link to comment
Share on other sites

Manapság nagyon jó native pluginek vannak. 10 éve tényleg az UAD volt a király. Emlékszem, mennyire más volt dolgozni velük. Érezhetően szebben szóltak. Volt is 4 UAD-1 a stúdióban.

Őket váltotta az UAD-2 Octo. Jöttek az újraírt pluginek, amelyek szépen megették a nyolc magos kártyát.

Eldöntöttem, hogy leszállok az UAD vonatról, mert az is zavart, hogy amennyiben meghal a kártya, akkor elég fájdalmas lenne egy új gép árát kifizetni újra stb.  Egyre több native plugint kezdtem használni, kezdtem kiváltani az UAD-os plugineket. Mára ez gyakorlatilag sikerült! 

Nagyon jó native plugineket lehet találni, ha az ember beleássa magát a témába. Megfelelő időben, helyen vásárolva emberi áron beszerezhetőek.

Nagyon sok jó UAD plugin van, de ma már szerencsére van választási lehetősége az embernek, ha minőséget akar normális áron.

 

Link to comment
Share on other sites

23 perccel ezelőtt írta xinu:

Azután lehet megjelenik az uad-3 és egy ideig megint csúcs lesz?!

Most is az, csak már nagyon kellene az UAD3 a pluginek mérete miatt, de ez az egész egy meglehetősen szerteágazó téma egyébként.
Ott kezdődik, hogy jelenleg jó pár cuccból nincs ugyanilyen szintű alternatíva natívból.
1176, LA2A, Neve cuccok, Manley cuccok, Distressor, hogy csak párat mondjak.
A natívok általában 2-4x upsamplingnél kezdenek el jól szólni, de azon meg senki nem tud összekeverni egy nagyobb projectet,
mert többnyire nincs hozzá elegendő teljesítmény.

A natív az pl. elektronikus zenékre elég, ahol sokszor már kész soundokból van összelegózva minden és nem kell nulláról
felépíteni 2-300 sáv soundját. Vagy azoknak elég, akik vasakkal vesznek fel készhez közeli soundokat, de igazából a világ nem errefelé megy szerintem,
hanem arra, hogy ultralinear cuccokkal vesznek fel és akkor utólag szabadon variálható, hogy 1073 legyen az előfok, vagy 88 RS, stb.
Ebben különösen verhetetlen az UAD jelenleg. Semmilyen alternatíva nincs, ami a közelébe érne ebben.

Vannak persze területek, amiben nem annyira jeleskedik az UAD és ezekre natívban jobb dolgokat is lehet találni,
de nem is csak a sound a lényeg, hanem az az elképesztő teljesítmény, amit pl. 4 octo kártya nyújt.
Natívban ez elképzelhetetlen, főleg, hogy 4x upsampligen kellene tolni a natívot, hogy pariban legyen az UAD-dal, mert az meg alapból úgy megy
a komolyabb pluginek esetében.

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta NeoC:

2,3 MFt-ból már meg is vagy, pluginek nélkül...:)

De, ha hat db octo kártyát veszel egyszerre, már biztos adnak valami giftet mellé.

Azt persze nem tudom, hogy egy 48 Sharc procis rendszer mire lehet elég.....

Szerk:

De, már tudom: el tud futtatni egyszerre 48 db 1073-as (új) plugint, sztereóban.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta deneverstudio:

Ja. Ez a gáz a natív cuccokkal, hogy lószarra sem elég a teljesítmény, ami egy i7-es gépen van.
Vagy futtatsz egy rakás középszar, semmirevaló cuccot, vagy néhány valóban jót.

Van már i9 is!

 

Link to comment
Share on other sites

Kicsit temaba vagoan:

valami emlekem van arrol, hogy korabban lehetett tobb gepet osszekapcsolni node-szeruen, hogy a processzor-eroket osszedva, amolyan szuperszamitogepeket lehetett letrehozni. (Ma a bitcoin banyasz gepek ilyenek talan)

ezek a probalkozasok elhaltak?

Link to comment
Share on other sites

10 perccel ezelőtt írta NeoC:

valami emlekem van arrol, hogy korabban lehetett tobb gepet osszekapcsolni node-szeruen, hogy a processzor-eroket osszedva, amolyan szuperszamitogepeket lehetett letrehozni. (Ma a bitcoin banyasz gepek ilyenek talan)

ezek a probalkozasok elhaltak?

A Steinberg kínlódott valami ilyesmivel, de szokás szerint ez sem működöt rendesen, ha jól tudom, így nem terjedt el.
Mondjuk ebben amúgy sem hiszek. Még egy gépet sem könnyű rábeszélni a megbízható munkára, nemhogy többet együtt. :)

Link to comment
Share on other sites

Olyan 2004 korul epitettem azt a szervertermet....

a kartya muveleteidet is iranyito cuccoknal nem szoktak a legujabb, akar teszteletlensegbol fakadoan is veszelyes technologiakat alkalmazni. Jonehany eves technologiaju, “kipirobalt”, bombabiztos szerverek voltak ezek.

Link to comment
Share on other sites

Azert az is vicces, hogy cca 15 evvel ezelott banki, kozponti szamlavezeto rendszerek futottak 56db 386-os procival szerelt Sun-okon.... amik akkor cca 1Mrd Ft-ba kerultek.

A 48 Sharc valszeg fenyevekkel tobbet tud 2,3-ert, mint masfel evtizede 56 proci egymilliardert. Igaz, azoknal nem annyira az ero, hanem inkabb a stabilitas a lenyeg.

On.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta NeoC:

Azert az is vicces, hogy cca 15 evvel ezelott banki, kozponti szamlavezeto rendszerek futottak 56db 386-os procival szerelt Sun-okon.... amik akkor cca 1Mrd Ft-ba kerultek.

A 48 Sharc valszeg fenyevekkel tobbet tud 2,3-ert, mint masfel evtizede 56 proci egymilliardert. Igaz, azoknal nem annyira az ero, hanem inkabb a stabilitas a lenyeg.

On.

off

persze az is hulye volt, aki 386 alapu szervert valasztott 15 evvel ezelott, annal sokkal hatekonyabb ultrasparc megoldasok voltak akkoriban, 1-2 evvel kesobb meg jottek az AMD64 alapu cuccok. A 386 meg kb 25 evvel ezelott volt egy kicsit is kompetens. Biztos, hogy jol emlexel?

on

Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta gabo:

Azért ez elég vicc, hogy ennyi kártya visz el 48 db 1073-at.

Ennyi pénzért elég combos pc-t építhetsz, ami szerintem erősebb, mint 6 octo kártya. Ma már végképp "csak" a hardverkulcs a legfőbb szerepe, ami az UAD részéről érthető, csak sok felhasználót pont ez tartja távol. ?

De az is igaz, hogy 2,3-ert nem veszel 96 db 1173-as vasat.....

mondjuk a 1173 a szelso pelda. Azert ennyi dsp eron tobb szaz plugint futtathatsz egyszerre.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...