Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-mu E5000 Ultra - Multisetup "But how?!"


zeninjam

Kérdés

Pár hónapja használok egy E5000 Ultrát, 4.7 az EOS rajt, és teljesen meg vagyok elégedve, gyönyörűen szól, átlátható az oprendszer stb - tökéletes. Leszámítva azt hogy (és biztos vagyok benne hogy egyszerűen ostoba vagyok hozzá) nem tudok menteni multisetupot! Még azt is el tudom képzelni hogy az elnevezésekkel sem vagyok tisztában, tehát elmondom mit szeretnék. Van ugye több (16) midi csatornám, egy szekvencerről hajtok meg hol többet, hol kevesebbet, és jó lenne ha egy mozdulattal be tudnék tölteni egy teljes konfigurációt, értsd: channel 1 ügyespisti dobszett 102 volume +0 pan sub2 submix stb és így tovább az összes csatornán. Na most ha jól értem, multisetupot menthetek RAMba (aminek az értelmét nem látom, lévén az ugye törlődik kikapcsolásnál), és menthetek a flash ROMba (a kisbetűvel kezdődő setupok) is. Csak nem tudok:) HELP.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az a bizonyos húszfillér ami fentebb kezdett leesni pedig az hogy a multisetup fájlt ezekszerint a BANKKAL EGYÜTT lehet menteni??? JUHÉ! :)

Ez amúgy logikus is, mivel sampler, tehát be kell tölteni a dolgokat és bankként mentve egy kalap alatt ez is megy vele, de ez még nem zárná ki hogy akár mint egy Preset memória ne mentődhessen kis méreténél fogva máshová a hangszerben, legalábbis ha a P2000-re gondolok.

Link to comment
Share on other sites

Hello, tudsz úgy menteni Eos-ban, hogy nyomva tartod a tizedes vesszőt vagy ( . ) -ot es közben nyomor meg a save-t akkor felajánlja, hogy milyen formátumban szeretnéd a bankot menteni! Ott van EIIIx is, amit emlékeim szerint gond nélkül kell olvasnia az esinek.

Üdv.

Köszönöm!!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Érdekelne, hogy emu ultrában van-e olyan lehetőség, hogy a hangkönyvtárakat ESI formátumban mentse ki? (a problémám az, hogy az összes könyvtáram ultrával lett mentve és az esi4000 esem nem olvassa....(próbálkoztam guglival, végül a syncrosoft emu oldalra akadtam, ezeket a fioleokat ajánlotta. cledx.exe, cledx .exe, cledx.exe, EMU48.EXE, emu8086.exe, de a letöltéseknél mindegyiknél vírust jelez az irtóm, lehet az exe fileok miatt, és nagyrészét már nem lehet megtalálni....ha egy ultra tudna esi-be kimenteni az lenne a legegyszerűbb....

Köszönet....

Hello, tudsz úgy menteni Eos-ban, hogy nyomva tartod a tizedes vesszőt vagy ( . ) -ot es közben nyomor meg a save-t akkor felajánlja, hogy milyen formátumban szeretnéd a bankot menteni! Ott van EIIIx is, amit emlékeim szerint gond nélkül kell olvasnia az esinek.

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Érdekelne, hogy emu ultrában van-e olyan lehetőség, hogy a hangkönyvtárakat ESI formátumban mentse ki? (a problémám az, hogy az összes könyvtáram ultrával lett mentve és az esi4000 esem nem olvassa....(próbálkoztam guglival, végül a syncrosoft emu oldalra akadtam, ezeket a fioleokat ajánlotta. cledx.exe, cledx .exe, cledx.exe, EMU48.EXE, emu8086.exe, de a letöltéseknél mindegyiknél vírust jelez az irtóm, lehet az exe fileok miatt, és nagyrészét már nem lehet megtalálni....ha egy ultra tudna esi-be kimenteni az lenne a legegyszerűbb....

Köszönet....

Link to comment
Share on other sites

u.i.: más téma, de ha már ennyi hozzáértő figyelt ide, aki használt már ESI és nagy E szériás gépet - hasonló felépítésű az oprendszerük? Egy Ultra után egy ESI terra incognita?

NO! Az ESI-k full EIII kezelőfelületűek, mivel maguk is az EIII 1 chipre integrált ócsó verziói (lényegesen alacsonyabb minőségben persze, de még a többi gyártó felett így is dinamikában)! Az EOS samplerek kezelése, menüje megváltás egy ESI után. Nálam egy hétig járt, de örültem hogy elvitte a gazdája, viszont 10 éve az EOS-okból is kiszálltam már, de határozottan jobbak voltak minden téren, sebességben is.

Link to comment
Share on other sites

Siker! Kösz mindenkinek! Annyira még hülyének sem érzem magam, mert bár nincs előttem a manual, elég logikus felépítésű, érthető, mint maga az EOS is, és mégsem volt számomra egyértelmű hogy a multisetup az a bankhoz kapcsolódik. (Mert konkrétan ez nincs leírva, az ilyen magamfajtáknak pedig az kell) Jó zenélést mindenkinek!

u.i.: más téma, de ha már ennyi hozzáértő figyelt ide, aki használt már ESI és nagy E szériás gépet - hasonló felépítésű az oprendszerük? Egy Ultra után egy ESI terra incognita?

Link to comment
Share on other sites

Az E6400 Ultrámon így néz ki ha jól értem a problémádat, ha nem akkor bocs:

Multi mode>MSetup>Write Edited Multisetup to....M000 Empity Multisetup>Write

Elvileg 1000 Multisetup menthető egy bankhoz, bár szinte sosem használtam ezt a funkciót........

Az a bizonyos húszfillér ami fentebb kezdett leesni pedig az hogy a multisetup fájlt ezekszerint a BANKKAL EGYÜTT lehet menteni??? JUHÉ!:)

Link to comment
Share on other sites

Én jó rég használtam már E6400-et nem is emlékszem sok részletre azóta belőle, de nemrég volt egy Proteus 2000-em. Ott a multi setupok gyakorlatilag ilyen midi csatornánkénti mindenféle beállítást mentettek egy belső flashbe és tudtam munka setupokat csinálni velük magamnak, azaz ha kellett több csatornás split állásokat más motyókkal összehangolva és bármit. Vagy pl hogy melyik preseteket töltse be egy mozdulatra vagy csak szimplán bekapcsolásra hogy álljon fel a cucc. Persze ez a samplernél más, ott elképzelhető hogy a bank mentés tud le mindent egy füst alatt, erre 10 év távolságából ne kelljen már megerőltetni a szürke állományomat, de tuti működik vhogy a dolog. Ráadásul az Emuk gépkönyve a legérthetőbb a világon, csekély angol tudással a beszédes ábrák és képernyőgrafikák alapján, de akár e nélkül is matatva a cuccot 100 hogy el lehet igazodni, csak rá kell érezni az ízére, de mondom, a leglogikusabb felépítésű és OS-ű dolog amivel csak dolgom volt a nagy TVs mega workstationokhöz képest is!

Az EOS tényleg nagyon jó oprendszer, szó se róla, csak épp átfutottam a gépkönyvet, és már dolgoztam is vele. Csak ezt az egy kérdést nem sikerült kisilabizálni a manualból. Amúgy két fajta multisetup van, aszerint hogy ramba, vagy flash memóriába ment - ezt még mindig nem értem teljesen, de mikor a flash helyekre próbáltam menteni kiírt valami ilyet (épp nincs előttem a sampler) hogy operational memory full. Egyébként közben azt hiszem leesett a húszfillér...

Link to comment
Share on other sites

Nem arról van szó, hogy hiszek-e neked:) Meg fogom próbálni mindenképp. Csak úgy gondoltam, a samplerekben mindig spóroltak a memóriával, tárhellyel, mert főleg az elején sokba került és nem is volt ilyen bőven. Gondoltam van egyszerűbb megoldás, ami csak a globális adatokat és a hivatkozást őrzi meg a hangszerek felé. Ki fogom próbálni és kösz az eddigieket is.

Nem arról van szó, hogy hiszek-e neked:) Meg fogom próbálni mindenképp. Csak úgy gondoltam, a samplerekben mindig spóroltak a memóriával, tárhellyel, mert főleg az elején sokba került és nem is volt ilyen bőven. Gondoltam van egyszerűbb megoldás, ami csak a globális adatokat és a hivatkozást őrzi meg a hangszerek felé. Ki fogom próbálni és kösz az eddigieket is.

Az E6400 Ultrámon így néz ki ha jól értem a problémádat, ha nem akkor bocs:

Multi mode>MSetup>Write Edited Multisetup to....M000 Empity Multisetup>Write

Elvileg 1000 Multisetup menthető egy bankhoz, bár szinte sosem használtam ezt a funkciót........

Link to comment
Share on other sites

Pár hónapja használok egy E5000 Ultrát, 4.7 az EOS rajt, és teljesen meg vagyok elégedve, gyönyörűen szól, átlátható az oprendszer stb - tökéletes. Leszámítva azt hogy (és biztos vagyok benne hogy egyszerűen ostoba vagyok hozzá) nem tudok menteni multisetupot! Még azt is el tudom képzelni hogy az elnevezésekkel sem vagyok tisztában, tehát elmondom mit szeretnék. Van ugye több (16) midi csatornám, egy szekvencerről hajtok meg hol többet, hol kevesebbet, és jó lenne ha egy mozdulattal be tudnék tölteni egy teljes konfigurációt, értsd: channel 1 ügyespisti dobszett 102 volume +0 pan sub2 submix stb és így tovább az összes csatornán. Na most ha jól értem, multisetupot menthetek RAMba (aminek az értelmét nem látom, lévén az ugye törlődik kikapcsolásnál), és menthetek a flash ROMba (a kisbetűvel kezdődő setupok) is. Csak nem tudok:) HELP.

Én jó rég használtam már E6400-et nem is emlékszem sok részletre azóta belőle, de nemrég volt egy Proteus 2000-em. Ott a multi setupok gyakorlatilag ilyen midi csatornánkénti mindenféle beállítást mentettek egy belső flashbe és tudtam munka setupokat csinálni velük magamnak, azaz ha kellett több csatornás split állásokat más motyókkal összehangolva és bármit. Vagy pl hogy melyik preseteket töltse be egy mozdulatra vagy csak szimplán bekapcsolásra hogy álljon fel a cucc. Persze ez a samplernél más, ott elképzelhető hogy a bank mentés tud le mindent egy füst alatt, erre 10 év távolságából ne kelljen már megerőltetni a szürke állományomat, de tuti működik vhogy a dolog. Ráadásul az Emuk gépkönyve a legérthetőbb a világon, csekély angol tudással a beszédes ábrák és képernyőgrafikák alapján, de akár e nélkül is matatva a cuccot 100 hogy el lehet igazodni, csak rá kell érezni az ízére, de mondom, a leglogikusabb felépítésű és OS-ű dolog amivel csak dolgom volt a nagy TVs mega workstationokhöz képest is!

Link to comment
Share on other sites

Nem arról van szó, hogy hiszek-e neked:) Meg fogom próbálni mindenképp. Csak úgy gondoltam, a samplerekben mindig spóroltak a memóriával, tárhellyel, mert főleg az elején sokba került és nem is volt ilyen bőven. Gondoltam van egyszerűbb megoldás, ami csak a globális adatokat és a hivatkozást őrzi meg a hangszerek felé. Ki fogom próbálni és kösz az eddigieket is.

Link to comment
Share on other sites

Pedig ez így a legegyszerűbb. Tekintve, hogy ha maxra bővítetted az emudat, akkor is csak 128 mega ramja van, tehát ennél nem menthető több egy bankba. Nekem egy 20 gigás vinyó van a gépben 10 éve, szerintem még a negyedénél sem tartok. Màs kérdés, hogy komplett sample cd-ket lehet vinyóra archiválni, na az fogyaszt.

A waldorfban nincsenek sample-k, így a hangszín csak egy pici információhalmaz. Higgy nekem, bankba kell menteni.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, tehát a midi csatorna kiosztást egy bank részeként lehet menteni? "The bank contains samples, voices, presets and sequences. Everything that is loaded into the Emulator is part of the bank." Akkor már csak azt nem értem miért van lehetőség külön multisetupot menteni, törölni stb. Én eddig abban a hitben voltam, hogy egy bankban van minden sample, amiből felépül egy voice, amiből akár egy preset stb. Ha valóban nincs probléma, ahogy gibbon írja, akkor minden egyes multisetupot bankként mentek el, minden hangmintával stb együtt? Esetleg többször ugyanazt a hangszert? Ennek nem sok értelmét látom... A waldorf micro q szintimben is van külön multimode, ott konkrétan mentesz egy multit, aminek része lehet szintén 16 már létező hangszer, a multi maga csak hivatkozik rá, illetve a globális beállításokat menti az ember a multiban. Valami ilyen kéne nekem az E-muban, és biztos vagyok benne hogy van, csak én vagyok ámátőr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...