Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Blofeld Help


Iramszarvas

Kérdés

Üdvözletem mindenkinek.

Nemrég jutottam hozzá egy Blofeldhez és már most van pár gondom vele, ami akkor nem derült ki.

Ami kevésbé zavar, hogy nem szól a fejhallgató kimenet.

A másik, nagyon halk oké, olvastam fórumokat, halknak tartották, de ennyire?

Még ez is megoldható. De amik a legjobban zavarnak, hogy menet közben ingadozik a hangerő, hol csökken, hol növekszik. Másik, hogy belefagy olykor abba ha hangok között keresgélek. Persze a szerkesztő része megy, nem áll meg teljesen.

Ezeket lehet lehet valahol orvosolni?

Van olyan szerviz, aki ezt nekem meg tudná emberi áron csinálni?

A készülékhez ragaszkodnék, mert maga a hangja nagyon tetszik, de használni szeretném és nem idegeskedni.

Még valami. Nem a gyári tápot használom, hanem egy Yamaha szinti tápját. De minőségre megegyezik és leadja azt a teljesítményt is, amit kíván a kütyü.

Sajnos nem kaptam meg hozzá a gyárit.

Üdv, Iram

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 59
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Megvásároltam a monstrumfeld nevű editort, az ára valóban borsos kicsit, de ez az első olyan editor (a fizetősök között is, pl a korábban linkelt blofieldet is megvettem, a link már nem él) ahol minden funkció tökéletesen működik, és a gui is átteikinthető, nem bugos, mondjuk ennyi pénzért ez alap.  Ami nagyon menő, hogy készül hozzá a wavetable editor, és frissítések is viszonylag gyakran jönnek, sőt a fejlesztő teljesíteni is szokott feature requesteket. Szóval eddig ez a legjobb editor amivel találkoztam

Link to comment
Share on other sites

Ez elég korrektnek tűnik, meglessük, köszi! :-)

 

Megvásároltam a monstrumfeld nevű editort, az ára valóban borsos kicsit, de ez az első olyan editor (a fizetősök között is, pl a korábban linkelt blofieldet is megvettem, a link már nem él) ahol minden funkció tökéletesen működik, és a gui is átteikinthető, nem bugos, mondjuk ennyi pénzért ez alap.  Ami nagyon menő, hogy készül hozzá a wavetable editor, és frissítések is viszonylag gyakran jönnek, sőt a fejlesztő teljesíteni is szokott feature requesteket. Szóval eddig ez a legjobb editor amivel találkoztam

Link to comment
Share on other sites

Egy bugyuta kérdés amibe most futottam bele :-)

A Blofeld-t (nem a keyboard verzió), hogy tudom megszólaltatni midi vagy bármilyen egyéb billentyűzet nélkül?

A play gombot hiába nyomogatom, és most egy ideig sajna nem lesz nálam csak a vas billentyűzet nélkül :-/

 
Link to comment
Share on other sites

Ez elég korrektnek tűnik, meglessük, köszi! :-)

 

Azóta találtam két hibát: a 2. és 3. lfo speed tekerő clocked módban (csak így) az első lfo sebességét is állítja nem csak a sajátját, és hiányzik a gui-ról a reverb size. Meg egy designbeli nem is hiba, inkább hiányosság: az arpeggio step módok (akkord, pause, low note, high note, stb) nincsenek grafikusan ábrázolva, csak az abc betűivel. Bízom benne, hogy ezek elég kis dolog ahhoz hogy hamar javítsák.

 

A Blofeld-t (nem a keyboard verzió), hogy tudom megszólaltatni midi vagy bármilyen egyéb billentyűzet nélkül?

A user manual alapján nem tudod. A play igazából a multi/single mód közötti választásra jó, meg kilépni a menűből vissza a főképernyőre.

Link to comment
Share on other sites

Egy bugyuta kérdés amibe most futottam bele :-)

A Blofeld-t (nem a keyboard verzió), hogy tudom megszólaltatni midi vagy bármilyen egyéb billentyűzet nélkül?

A play gombot hiába nyomogatom, és most egy ideig sajna nem lesz nálam csak a vas billentyűzet nélkül :-/

 

Számítógép -és/vagy billentyűzet- és MIDI-kábel (esetleg USB) szükséges hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nálam a jelenség hasonló, mint Iramszarvasnál.

Annyi a különbség, hogy egyáltalán nem szól semmilyen kimenetén.

 

Frissítés nem segített, kütyü szétkapva, ami mérhető alkatrész volt benne azok rendben.

Külföldi oldalon olvastam hasonló jelenséget, akkor a csávó szemre megtalálta a cserélendő alkatrészt, itt esélyem sincs.

 

Egyébként minden egyéb funkció működik, dolgozik a háttérben, csak hang nem jön ki....

 

Van valakinek valami ötlete? Esetleg lehet ezt javíttatni valahol?

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Iszonyat jó ár/értékű cucc ez a Blofeld, nemigen értem miért nem javították ki a patcheket némi hangerő optimalizációval, hiszen mindegyiknek menthető amp beállítást lehetett volna csinálni. Kb. 3 órás munka lenne 1000 db patch esetén.

 

(No meg én csináltam volna belőle egy 50 polis vagy dupla DSP-s változatot)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én is boldog tulaja lettem egy fehér Blofeld-nek, egy gyors kérdésem lenne is egyből :-)

 

A hivatalos weboldalon van fent egy 22 MB-os Waldotf Blofeld LicenseSL (samplesV1_00.zip), ebben van egy .mid fájl.

Ha jól érte ebben újabb hangminták vannak, ezt csak be kell töltenem MIDI kábelen keresztül a gépbe?

 

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

A szűrőnél csak annyit vettem észre, hogy a serial/paralel kapcsolót nem kezeli, az effekteknél viszont, főleg a phaser és flangernél összevissza állítja a paramétereket, de annyira ez engem nem zavar.

 

A monstrumfeld jaja jól néz ki, de valami demo igazán lehetne belőle.

Nah akkor mégsem annyira vészes a dolog, mert a phasert, meg a flangert azt úgyis mindig 0-ra leveszem, gondolom azt jól csinálja:))) Ohh, de most látom, hogy csak a PC-s verzió okés:(( bassz,... Igen jó lenne egy Monstrumfeld demó, az 50 dolcsi tényleg sok.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon köszi, ezeket találtam én is, szomorú vagyok, hogy a Softknobs nem kezeli jól az effekteket-szűrőket, pont arra kellett volna, ez a Monstrumfeld viszont egész meggyőzően néz ki!?

 

A szűrőnél csak annyit vettem észre, hogy a serial/paralel kapcsolót nem kezeli, az effekteknél viszont, főleg a phaser és flangernél összevissza állítja a paramétereket, de annyira ez engem nem zavar.

 

A monstrumfeld jaja jól néz ki, de valami demo igazán lehetne belőle.

Link to comment
Share on other sites

Softknobs Blofeld  Virtual Editort  használom, a veriószám (0.8.3) nagyjából fedi a működést, csomó kisebb bug van benne (user wavetable kiválasztás nem működik rendesen, az effektek, szűrők paramétereit nem jól állítja, ilyesmik) együtt lehet ezekkel élni és használható.

 

Wavetable szerkesztéshez Kotró László Lehel félét. Jól lehet rajzolgatni egérrel, de mintákat elég vacakul konvertál, ahhoz az audio termet használom, ami csinál olyan filet a sampleből amit valamivel jobban importál KLL editora -.- nem egyszerű.

Ez a cucc még érdekelne, de 50dolcsit nem fizetek látatlanban, pláne, hogy a user wavetableket ez sem kezeli, aszondják.

Nagyon köszi, ezeket találtam én is, szomorú vagyok, hogy a Softknobs nem kezeli jól az effekteket-szűrőket, pont arra kellett volna, ez a Monstrumfeld viszont egész meggyőzően néz ki!?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...