Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Ableton Live 9 beta


dchord

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

egyébként két órája kijött a 64-es beta, elvileg az utolsó amit manuálisan kell telepíteni

9.0b64 Release Notes

...Improved reliability of the auto-update mechanism.

Note: This change requires to manually install Live 9.0b64, so that subsequent auto-updates can install flawlessly. You can download 9.0b64 from your user account page...

Link to comment
Share on other sites

csak egy röpke kérdés, a 9.0b60 64bites verziója, használható már valamennyire (nem fagy le percenként) vagy csak az eddig lappangó latens betateszteri hajlamaimat tudnám kiélni rajta ?

 

Az új 32 bites Live Suit 9.0.1 változat tökéletesen működik, 64 bites telepítésével alapesetben nem használhatók a 32 bites VST-k, én ezért maradtam a 32 bitesnél, ezért azokat nem is jeleníti meg.

 

Ahogy elnézem az Ableton sem igen ajánlja még a 64 bites változat használatát, kivéve ha 4 GB memória nem elég a projekthez. Ha mégis akkor le kell mondani a 32 bites pluginekről, és ajánlata szerint ne használjunk a 64 bitesekből új fejlesztéseket mert azok sem stabilak még, és így magukkal ránthatják a AL-t is. Attól, hogy az oprendszer 64 bites, nem kell feltétlen minden programból 64 bitest használni. Élő zenélésre csak agyontesztelt környezetben javasolt. Ez van, nem mindig a legújabb a legstabilabb és nem biztos, hogy a Live hal meg.

 

Elvileg van egy átjáró ahol a 32 bites plugineket egy külön telepített alkalmazás kezeli, és ez az alkalmazás 64 bites környezetben láttatja magát az Abletonnal (jBridge), de ez is egy plusz hibaforrás. Ha ez omlik, omlik vele az összes 32 bites plugin, majd az Ableton is.

 

A 32 bitest javaslom, nálam egy hete stabilan megy igaz nem terhelem agyon mert hangszereket hajtok vele.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nem értem a Live library struktúráját. Telepítettema LIVE 9-t. Core library automatikusan telepítésre került és órákat tököltem az össze live 9 suite elérhető pack letöltésével és telepítésével kb 33 GB. A Live 9 automatikusan egy általa létrehozott library mappába pakolt mindent, a packokat is. Na már most az eddigi LIVE 8 library könyvtáram innentől kezdve törölhető? Azt a későbbi használata során sosem fogja használni a live 9?

 

Köszi előre is a válaszokat!

Gyula

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nem értem a Live library struktúráját. Telepítettema LIVE 9-t. Core library automatikusan telepítésre került és órákat tököltem az össze live 9 suite elérhető pack letöltésével és telepítésével kb 33 GB. A Live 9 automatikusan egy általa létrehozott library mappába pakolt mindent, a packokat is. Na már most az eddigi LIVE 8 library könyvtáram innentől kezdve törölhető? Azt a későbbi használata során sosem fogja használni a live 9?

 

Köszi előre is a válaszokat!

Gyula

 

Hali!

 

Valahol azt olvastam az Ableton honlapján a FAQ-ban, hogy stabilitási okokból nem nagyon kedvelik ha egy gépen több példány van telepítve. Ezért én elképzelhetőnek tartom azt a stratégiát, hogy a 9-es kizárólag a saját környezetében dolgozik. Én elmozgatnám a helyedben a korábbi 8-as verzió összes cuccát (vagy átnevezném). Ha egy idő múlva semmi nem hiányzik a 9-esből, akkor töröld. (A 9-es browserében tetszőleges új mappát lehet hozzáadni, ez esetben nyilván nem érdemes a korábbi verzió könyvtárait felvenni). Én lemásoltam a 8-as teljes gyökér könyvtárát, majd uninstaláltam. A shared VST mappák a helyükön maradtak, azokból a 9-es azonnal felismerte az összes plugint. Itt jegyezném meg, hogy azt tanácsolják tegyünk rendet a VST-k között és válasszuk jól szét a 32 és 64 bites verziókat, melyeket sima másolással büntetlenül elvégezhetünk.

Link to comment
Share on other sites

Én a 8-as mellé raktam fel a 9-est. Nálam megjelent a library-ban egy bejegyzés amiben a 8-as pack-ek láthatóak, szóval szépen lekezeli ezt, nem kell kézzel trükközgetni. 

Én még hagyom fent a 8-ast egy ideig, míg kiderül, hogy élőzésre ugyanolyan stabil-e a 9-es.

Link to comment
Share on other sites

Én a 8-as mellé raktam fel a 9-est. Nálam megjelent a library-ban egy bejegyzés amiben a 8-as pack-ek láthatóak, szóval szépen lekezeli ezt, nem kell kézzel trükközgetni. 

Én még hagyom fent a 8-ast egy ideig, míg kiderül, hogy élőzésre ugyanolyan stabil-e a 9-es.

élőzés, az megvan hogy a midi eszközöket most már újraindítás nélkül behúzza (már a 9-es), végre nincs para, ha/hogy kijön a csati

Link to comment
Share on other sites

OK. köszi! azt írják, hogy mindegyik packből kijött/kijön a 9.0 amit Live 9-re optimizálnak. Ezért nincs szükség a 8.0 packek importálására. akkor lemásolom a könyvtárat és egy évre elrakom egy külső lemezre, ne foglalja a helyet...

 

köszi a válaszokat!

 

Hali!

 

Valahol azt olvastam az Ableton honlapján a FAQ-ban, hogy stabilitási okokból nem nagyon kedvelik ha egy gépen több példány van telepítve. Ezért én elképzelhetőnek tartom azt a stratégiát, hogy a 9-es kizárólag a saját környezetében dolgozik. Én elmozgatnám a helyedben a korábbi 8-as verzió összes cuccát (vagy átnevezném). Ha egy idő múlva semmi nem hiányzik a 9-esből, akkor töröld. (A 9-es browserében tetszőleges új mappát lehet hozzáadni, ez esetben nyilván nem érdemes a korábbi verzió könyvtárait felvenni). Én lemásoltam a 8-as teljes gyökér könyvtárát, majd uninstaláltam. A shared VST mappák a helyükön maradtak, azokból a 9-es azonnal felismerte az összes plugint. Itt jegyezném meg, hogy azt tanácsolják tegyünk rendet a VST-k között és válasszuk jól szét a 32 és 64 bites verziókat, melyeket sima másolással büntetlenül elvégezhetünk.

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

A Max for live tools megirtak  az Ableton live 9-es Max for live-hoz? vagy meg lehet szerezni valahonnan?

Max AutoFilter
Max AutoRingMod
Max CombFilterMulti
Max Compressor
Max CutKiller
Max DelayMultiBand
Max DelayTaps
Max DopplerPan
Max EffectMatrix
Max EnvFollower
Max EqGraphic31
Max EqShelving
Max SignalAnalyzer
Max SpectralDelay
Max SpectralHarm

 

Nekem az 5-os verzioban megvoltak ezek de a Max for live 6 os verziojaban nem talalom ezeket. Kar, hogy nem tamogatja a 9 a max for live 5-ot. nekem jobban tetszik a regi.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...