Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Yamaha MX49 vélemények


Márk Czakó

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

Mostanában tervezek beújjítani egy szintetizátorra és a Yamaha mx49-re gondoltam. Van valakinek róla véleménye? Szerintetek 145e-ért megéri megvenni, vagy tudtok jobb ár/érték arányút?

 

Csáó!

Nem tudom itthon forgalmazzák-e már egyáltalán, de ha csak zenélni akarsz, elég jó kis cuccnak néz ki, pláne a hangbankjával és a polifóniájával! Árban is nagyon jó ehhez, viszont ha szerkesztgetni is akarsz, akkor csak minimális mértékben lehet editálni, pl. még alap mintákat sem tudsz kicserélni, csak effektet, szűrőt, ADSR-t stb állítani. Gépkönyve: http://download.yamaha.com/search/product/?language=hu&site=hu.yamaha.com&category_id=16381&product_id=1716498 Bár elképzelhető, hogy az editor szoftverével működik mélyebben is ez, nem tudom. Egy jó fórum a témában: http://www.motifator.com/index.php/forum/viewforum/164/

Én pl. itt tudtam meg, hogy a billentyűzete ua. mint a MOX6-é, ami a Yamahához képest igencsak elviselhető kategória már!

Szóval én biztatnálak a vételre, de előbb próbáld ki ha lehet hogy valóban tetszik-e!

Szerintem a Yamahák soundban most a legfejlettebbek a Korgokon kívül (pl. Krome).

Link to comment
Share on other sites

Kedves Czmarek! Gyere be a HitSpace-be kipróbálni, van 61 billentyűs, és ha kell kábé egy hét alatt 49-est is tudunk hozni. Nekem nagyon tetszett a hangszer, ha ebben az árkategóriában lett volna ilyen tudású könnyen cipelhető  ennyire jó hangú hangszer a dicsőséges kilencvenes évek vége felé, akkor nem vettem volna meg a Roland XP-10-et akkoriban. :D 
Teljesen színpadképes kis cucc szerintem nem utolsó sorban nagyon olcsó. Úgy értem, nem kerül sokba. :)

Link to comment
Share on other sites

Az MM szériával is az volt, hogy igaz fele akkora ROM-ja volt mint a nagy tesóinak, viszont használható hangszínkészletet eredményezett, ahogy írják is, a best-of soundokat pakolják bele ezekbe a nagy hangszerekből. Egyedül az MM olcsó Yamaha billentyűzete volt gáz, de a MOX-tól ezen is fejlesztettek. Persze van aki helyből utálja az ilyen preset szintiket, de ez legalább nem Casio ami még fosul is szól hozzá, tehát amit tud, azt tényleg jól tudja, és ár/érték viszonyban a Yamaha ilyen szempontból verhetetlen. (Én mondjuk szeretem ha egy cucc gyárilag is jól szól és ötletesek, inspirálóak a hangszínei és nem kell a 0-ról kezdeni mindent átírni benne.) Persze vannak irreálisan drága nagy cuccaik is, aminek az árképzési koncepcióját nem érteni teljesen (pl. S90 sorozat, Motif Rack sorozat), de ezek az olcsó cuccok legalább nem veszítenek annyit pár év után az árukból, mint egy majd 1 millás csúcs workstation. :)

Link to comment
Share on other sites

Nem, az MX-nek nem kalapácsos a billentyűzete, sima szintibillentyűzet. A 49 billentyű feljátszogatni sávokat otthon jó, szintizgetni színpadon elvileg elég, nyilván zongorázni, vagy padokat teregetni vele basszushangokkal szinte lehetetlen. Az effekteket pedig meg kell hallgatni! :)

Link to comment
Share on other sites

És az MX-nek kalapácsmechanikás a billentyűzete és nem túl kevés 49-billentyű? És  a VCM effektekről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

A VCM effekteket a CP1, CP5 csúcs stage pianokban kezdte el fejleszteni a Yamaha. 10 év meló van benne a fejlesztőmérnök interjúja szerint! úgyhogy nem szarral gurítottak az elektronikai komponensek modellezésével ennyi ideig! A Motif XS sorozat is innen kapta a VCM effektjeit és nyilván egyenes ági leszármazottként a MOX és MX cuccok is. Persze érthető egyszerűsítésekkel a paraméterezhetőség címén.

Amit még el tudok mondani ehhez, hogy egy MO8-at és egy MOX6-ot mikor összenéztünk a haverokkal az egyforma elnevezésű gyári presetek kapcsán, a MO8 vaskosabban szólt, valószínűleg a konverterek stb. miatt és hogy az még made in Japan volt a a faráról leolvashatóan. A mai új cuccok már China jelzésűek, bár ez főként az összeszerelésre vonatkozik, nem feltétlen a beltartalomra. Ami a MOX-ban jobb volt, azok a VCM effektes gitár presetek, meg nyilván a dupla annyi hangminta, tehát nagyon nem kell félni tőle hogy az MX-ben ez rossz lesz. Annyi hogy az olcsósítás ügyén nyilván nem fog Motif XS / XF szinten szólni, de mint mondtuk árában nem igen ad más gyártó ilyen ajándékokat belépő kategóriákban! ;)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nem régiben vettem egy Yamaha MX49-et, főleg a hangszereit szeretném használni, de nézegetve, próbálgatva a kis szintit, megakadt a szemem a gyári 23. Performancen és akárhogy keresgélek, olvasgatok, nem tudom ugyan azt a beállítást előállítani! Itt ugyanis úgy néz ki a dolog, hogy a Part1-en van egy Concert Grand Piano, aminek van állítva egy ARP, viszont csak a split point alatt játssza az ARP-ot, felette rendesen a leütött hangokat játssza!

 

Arról nem is beszélve, hogy Layer mode-ban van, Part2-ön egy BASS! Na már most a Part1 csak F2-ig érzékeli lefele, a Part2-őt pedig F4-ig! Ezeket hogy az ördögbe állították be???

 

Főleg az első dolog (ARP) érdekelne, mert eddig azt hittem, ezt a jelenséget csak úgy tudom előállítani, hogy Part1 és Part2-őn ugyan az a hangszer, Split mode, és az alsónak állítok ARP-ot! De itt valahogy megcsinálták egy Part-on....

 

Remélem érthetően írtam le :)

 

Köszönöm szépen a helpet!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Nem régiben vettem egy Yamaha MX49-et, főleg a hangszereit szeretném használni, de nézegetve, próbálgatva a kis szintit, megakadt a szemem a gyári 23. Performancen és akárhogy keresgélek, olvasgatok, nem tudom ugyan azt a beállítást előállítani! Itt ugyanis úgy néz ki a dolog, hogy a Part1-en van egy Concert Grand Piano, aminek van állítva egy ARP, viszont csak a split point alatt játssza az ARP-ot, felette rendesen a leütött hangokat játssza!

 

Arról nem is beszélve, hogy Layer mode-ban van, Part2-ön egy BASS! Na már most a Part1 csak F2-ig érzékeli lefele, a Part2-őt pedig F4-ig! Ezeket hogy az ördögbe állították be???

 

Főleg az első dolog (ARP) érdekelne, mert eddig azt hittem, ezt a jelenséget csak úgy tudom előállítani, hogy Part1 és Part2-őn ugyan az a hangszer, Split mode, és az alsónak állítok ARP-ot! De itt valahogy megcsinálták egy Part-on....

 

Remélem érthetően írtam le :)

 

Köszönöm szépen a helpet!

Ki korán kell aranyat lel :)

Leírom, mi volt a megoldás, hátha mást is érdekel! Sajnos csak a VycroMX Pro progival tudtam elérni a kívánt jelenséget! Az ARP settingsben, meg lehet adni az Arp ranget, illetve a Play Settingsben a Note Ranget! Ennyi!

Mondjuk a szintin belül még mindig nem találtam ezeket a beállításokat, nem tudom egyáltalán el lehet-e érni, de akinek az a szintije van, nagyon tudom ajánlani a fent említett programot! Összesen 30$-ért kap az ember egy kiváló szerkesztő programot!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok. Elég régiek a hozzászólások, nekem is ugyanaz a kérdésem, mint a téma indítójának. Szemezgetek a Yamaha mx49-el, nem igazán van pénzem egyébre. Cover zenekarba kellene, második hangszernek, tehát kiegészítőnek a 88-as mellé (Kurzweil Artis). Mennire vagytok a hangszíneivel megelégedve?

Szia,

 

én karácsonykor vásároltam egy ilyen hangszert első sorban a hangszerei miatt és nagyon meg vagyok vele elégedve! Strngek, gitárok (főleg effectelve, torzító, stb.), basszusok nagyon szépen szólnak! Pianók és CompKey-ek között is találtam egy-két nagyon szépet! Nagyon szeretem a saját effectjeit is, és egyéb változtatható paramétereit! Kis tekergetés után lehet vele meglepetéseket okozni!

Nekem a Korg Krome 61 volt a cél, de sajnos nem jött össze! Azért az a hangszer mind hangzásában (főleg stringek), mind paraméterezhetőségében jóval felül múlja a Yamaha MX49-et, és kb. 100.000-el drágább (220-ért már lehet szerezni)!

 

Az egyetlen hátránya az MX49-nek talán a billentyűje! Minden képen ajánlatos hozzá egy másik midi bill. (én is azzal használom itthon) vagy valami hasonló, mert a Yamaha dinamikája, hát finoman szólva nincs neki :)

 

Remélem tudtam segíteni! (amúgy azt hiszem hitspaceben ki tudod próbálni!)

Link to comment
Share on other sites

Szia,

 

én karácsonykor vásároltam egy ilyen hangszert első sorban a hangszerei miatt és nagyon meg vagyok vele elégedve! Strngek, gitárok (főleg effectelve, torzító, stb.), basszusok nagyon szépen szólnak! Pianók és CompKey-ek között is találtam egy-két nagyon szépet! Nagyon szeretem a saját effectjeit is, és egyéb változtatható paramétereit! Kis tekergetés után lehet vele meglepetéseket okozni!

Nekem a Korg Krome 61 volt a cél, de sajnos nem jött össze! Azért az a hangszer mind hangzásában (főleg stringek), mind paraméterezhetőségében jóval felül múlja a Yamaha MX49-et, és kb. 100.000-el drágább (220-ért már lehet szerezni)!

 

Az egyetlen hátránya az MX49-nek talán a billentyűje! Minden képen ajánlatos hozzá egy másik midi bill. (én is azzal használom itthon) vagy valami hasonló, mert a Yamaha dinamikája, hát finoman szólva nincs neki :)

 

Remélem tudtam segíteni! (amúgy azt hiszem hitspaceben ki tudod próbálni!)

Köszi szépen, részben igen. A hitspacetől kb. 800 kilométerre élek, szóval csak ezért nem fogok bemenni. Pont emiatt érdeklődöm. Nem is vártam a billentsétől nagy dolgot, csak szóljon jól. ALaphangszíneket eleve a főhangszerről használok, mint írtam, kiegészítőnek kell coverezni (pl amint 6-7 hangszín kell egy dalhoz). A billentyű azért nem gond, mert ha két hangszered van, az alsó egy 88-as kurzweil fatar billentyűkkel, egy midi kábellel eleve mindent el lehet rendezni. A felső csak effektnek kell, kiegészítőnek, stb. Úgy értem akkor, hogy jó váasztás lesz látatlanban is...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...