Jump to content
Ménemszól.hu

MESSE13: Korg Volca analóg groovebox család


madhead

Recommended Posts

A Korg-tól már nem számít túl nagy meglepetésnek az, hogy miniatűr, de jópofa és ötletes termékekkel gondolják újra a szintetizátor/groovebox/játékszer piacot.

 

post-7-0-66175900-1365587746_thumb.png

 

A Monotron széria után most itt a Volca család, mely Bass, Lead és Drum tagokkal kívánja újragondolni az analóg grooveboxok világát. Szerencsére most azonban nem ribbon billentyűzetet kell simogatnunk, végre kapott egy Electribe-szerű szekvenszert.

 

Lead: Polifónikus (3 hang!) analóg szintetizátor, loop szekvenszer, beépített delay effekt

Bass: 3 analóg oszcillátor, újratervezett szűrő, szekvenszer

Beats: analóg hanggenerátor, PCM, szekvenszer

 

post-7-0-21024300-1365587755_thumb.png

post-7-0-47458400-1365587767_thumb.png

post-7-0-68501500-1365587777_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Azthiszem ezekkel az okosságokkal méltó 21. századi utódot kaptak a legendás Roland TB és TR eszközök. Innentől pedig a Korg erősen beelőzte mindegyik márkát a régi legendák reinkarnációjában... főleg ha idevesszük még az MS20 Mini-t is.

 

Hiába tűnik a KORG az utóbbi években egy kicsit "játékgyárnak", azért mindig szórnak valami hasznos, használható innovatív eszközt elénk. 20 éves zenei pályafutásom során még soha nem volt egyszerre ennyi Korg kütyü az asztalomon mint napjainkban, erre most itt egy újabb áhított széria :)

Link to comment
Share on other sites

120 font darabja Ángliában. :)

Sweetwateren 150 zöldhasú. Az már fincsi. 2 darab is olcsóbb a Rocketnél.

Ámerikában ez már talán tényleg aprópénz. Itthon sajnos ugyanezt nem mondhatjuk el.

Érdekes, hogy a Korg nem akar pro lenni ebben a (groovy) kategóriában.

A kimenet "zajosságára" kíváncsi leszek. Bízom benne, hogy nem a monotronok szintjét hozza ezen a téren.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

érdekes hogy egyiket se tartom jónak. (ár szempont most mellékesÖ

mindegyik szoszo a maga nemében.. nekem volt mindegyik Korg mkII es gépem.

azokat szerettem ez visszalépés azokhoz képest.

Ízlések, pofonok. Ha az mkll esetén sz electribera gondolsz, nekem is volt l is ll is. Szerintem az mkll electribe már az eredetihez képest is visszalépés volt. A volca már alabpól jobb ha csak a sequencerét is nézzük, de ugye a két cucc szűrőit sem tudjuk hasonlítani, annyival jobb pl a volca bass az ea-1 nél. Egyedül a két part szól az electribe mellett. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Nekem teljes ElecTribe-család gyűjteményem van...Imádom Őket.

DE Volca-család beszerzését is tervezem...Sőt biztos abból is lesz több, mint az ElecTribe-oknál egy-egy típusból.Mindegyik másért jó, totál hülyeség ezeket így összehasonlítani.Másra is tervezték Őket, másra is kell használni.

Fantázia és használat, keverés, stb. kérdése az egész.

MINT MINDENNÉL!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Jól látom, hogy a Keys oszcillátorait nem nagyon lehet külön kezelni? A Bass-nál külön potin van mind a három. Úgy állítom be, ahogy akarom. A Keys-nél meg van Poli, Unison Octave, stb... lehetőség, de megoldható-e az, hogy pl. csak a 2-es oszcin játszak, négyszögjellel? Vagy az 1-es és 3-as oszci szóljon, fürésszel, a 2-es meg kikapcsolva? Van egy érzésem, hogy nem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...