Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Használ valaki OS-X-et PC-n az EFI-X eszköz segítségével?


Zongilog

Kérdés

Érdeklődnék, hogy van e itt olyan, aki használ, vagy használt PC-n OS-X-et a legálisan kapható EFI-X eszköz használatával és ha igen, akkor mi a tapasztalata a stabilitás tekintetében?

/ Az EFI-X V4.0  állítólag azt csinálja, hogy a BIOS helyett egy EFI környezetet biztosít az OS-X részére, ami így gond nélkül tud működni a támogatott hardverekből összerakott PC-n. /

post-4426-0-08167100-1367419039.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Annyit pontosítanék, hogy EFI-X-re valóban nincs szükség, de ami abban van, arra igen. Ugyanis az EFI-X (óriási pofátlan lehúzásként) a neten szabadon, ingyen elérhető "megoldást" kínálja "tokban"...

Jómagam kb. 4 évig használtam hackintosht, a Tigertől kezdve.

A Snow és a Lion már "vanilla kernellel" ment, gyakorlatilag mindenféle kernel hackelés nélkül.

A Mountain Lion már egy igazi Macet talált nálam ;)

Én vagyok az (egyik) élő példa arra, hogy érdemes az Apple-nek hagyni az otthoni "barkécsolókat" barkácsolni, mert jópáran közülük (közülünk) előbb-utóbb ( de inkább előbb) meg fogják venni az echte Apple vasat... Ha nincs a hackintosh, valószínűleg soha nem veszek Macet...

Sokan mondták / mondják, de tény, hogy a Macet nem a vas, hanem a teljes "Apple ökoszisztéma" teszi azzá, ami.

Link to comment
Share on other sites

Ha támogatott hardverekből építed a pc-t, akkor nincs szükség ilyen EFI-X akármire.

Évek óta használok osx-et pc-n és stabil, no problem! :)

 

Másoktól azt hallottam, hogy sokat szívtak a hackintosh-al. Én nem akarok tört op rendszert használni ezért örültem meg ennek az EFI-X dolognak.

Leírnád, hogy te hogyan tetted fel a PC-re az OS-X-et?  Tőrt vagy belebuherált OS-X-et illetve drivereket használtál? 

Az OS-X nem csak azt a pár alaplapot és procit támogatja, amiből az aktuális Mac gépet a gyártó összerakja? Ha igen, akkor milyen drivereket tettél rá? 

Link to comment
Share on other sites

Annyit pontosítanék, hogy EFI-X-re valóban nincs szükség, de ami abban van, arra igen. Ugyanis az EFI-X (óriási pofátlan lehúzásként) a neten szabadon, ingyen elérhető "megoldást" kínálja "tokban"...

Jómagam kb. 4 évig használtam hackintosht, a Tigertől kezdve.

A Snow és a Lion már "vanilla kernellel" ment, gyakorlatilag mindenféle kernel hackelés nélkül.

A Mountain Lion már egy igazi Macet talált nálam ;)

Én vagyok az (egyik) élő példa arra, hogy érdemes az Apple-nek hagyni az otthoni "barkécsolókat" barkácsolni, mert jópáran közülük (közülünk) előbb-utóbb ( de inkább előbb) meg fogják venni az echte Apple vasat... Ha nincs a hackintosh, valószínűleg soha nem veszek Macet...

Sokan mondták / mondják, de tény, hogy a Macet nem a vas, hanem a teljes "Apple ökoszisztéma" teszi azzá, ami.

- Nem tudom mi a  "vanilla kerner",  az ami az EFI-X-ben is gyakorlatilag benne van?

- A Snow és a Lion használatánál, vásárolt eredeti OP rendszert használtál és semmibe nem nyúltál bele, csak felinstalláltad és már ment is? Akkor miért bajod volt vele?

Link to comment
Share on other sites

A vanilla kernel az "érintetlen" OSX kernelt jelenti (legalábbis nekem úgy "jött le", így hivatkoztak rá mindenhol).

A Tiger és a Leopard esetében még csak "hackelt" kernellel ment a "nem mac" gépeken az OSX.

Talán a Snow Leopard volt az első, aminél sikerült az érintetlen kernellel megoldani a telepítést.

Az EFI-X-ben NINCS kernel, gyakorlatilag egy olyan boot-loader, ami "álcázza" a gépet, kifelé, az OSX felé (akár a telepítő, akár a telepített rendszer felé) úgy mutatja a gépet, mintha echte MAC lenne.

Ha nem használ az ember speciális hardware-t, csak olyat, ami a Macekben is van, akkor simán megy a gyári rendszerfrissítés.

Ha hackelt .kexteket (driverek) is használsz, akkor óvatosan kell frissíteni, mert "kék halál" (kernel panic) lehet a vége.

És persze mindig érdemes a fórumokat böngészni a frissítések megjelenésekor, hogy ki milyen problémába futott bele a telepítése után.

A Snow Leopardot megvettem, és azt telepítettem fel az EFI-hack segítségével.

Ha most kezdesz ismerkedni az egésszel, olvass utána több helyen is a dolgoknak. Az EFI-X nem garancia arra, hogy tökéletesen fog menni bármilyen gépen, nagyon jól össze kell válogatni a komponenseket.

http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

HCL-ek böngészése kimondottan javallott

Link to comment
Share on other sites

Másoktól azt hallottam, hogy sokat szívtak a hackintosh-al. Én nem akarok tört op rendszert használni ezért örültem meg ennek az EFI-X dolognak.

Leírnád, hogy te hogyan tetted fel a PC-re az OS-X-et?  Tőrt vagy belebuherált OS-X-et illetve drivereket használtál? 

Az OS-X nem csak azt a pár alaplapot és procit támogatja, amiből az aktuális Mac gépet a gyártó összerakja? Ha igen, akkor milyen drivereket tettél rá?

Nem nagy szám az egész.. :)

Nyilván nem eredeti osx-et tettem fel ugyebár ez tiszta.

Az OSX nem csak pár alaplapot és hardvert támogat, hanem éppenséggel meglehetősen sokat!

Vannak oldalak, ahol ezeket szépen le is írják, magyar is, külföldi is!

Ha érdekel, akkor priviben dobom a címet, ez nem warez fórum, jól seggbe rúgnak bennünket.. :)

Osx-nél nincs driver, hanem kext és a telepítő tartalmaz mindent, amit kell.

A lényeg a lényeg. Én 3 éve használom ugyanazt a hackintosh-t és sem fagyás sem panic!!

Jelzem, ez többnyire hardver és telepítő függő is. Nekem sikerült rátalálnom egy jó kombinációra.

Szépen teszi a dolgát, minden megy alatta sosem jut eszembe, hogy ez nem "eredeti" Mac. :)

Majd ha gazdaságilag elérünk egyszer egy fejlettebb ország szintjére, ahol nem csak a politikus keres gusztustalanul és érdemtelenül elég pénzt, akkor majd veszek "igazi" Mac-et. Addig tökéletesen megfelel ez is :) :)

Link to comment
Share on other sites

En nekem olyan PC-m volt 3 eve amit a neten leirt javasolt alkatreszekbol epitettem ossze es nem ment rendesen. Hagytam a fenebe, picit sporoltam es vettem egy Mac Pro-t inkabb.

és ezt  eredeti legális op rendszerrel és EFI-X-el próbáltad, vagy tört op. rendszerrel?

Link to comment
Share on other sites

 Sziasztok!

 

 Az efi-x-hez hasonló módszer az összes "vanilla" telepítő. Az egyik legnépszerűbb a tonymac féle:

 http://www.tonymacx86.com/home.php

 A guides menü alatt van 10.6, 10.7, 10.8 leírás. Mindegyik azzal kezdődik hogy vedd meg az osx-et és arról tudsz telepíteni.

 

 Ez akkor működik a legjobban ha eleve olyan hardvered van ami alapból támogatott. Van fent ehhez is ajánlás. Nekem 2db custom kext van ami nem eredeti (a FakeSMC ez mindenképp kell és egy net driver ez kikerülhető ha olyan alaplapod van ami támogatott.)

Ezen kívül még egy terratec 8 csatornás hangkártya van aminek saját kextje van de ezt real mac-en is fel kéne tenni.

Az op rendszer többi része az érintetlen.

 

Ez így sokkal jobban műxik mint az előre gyártott/hackelt telepítők.

Link to comment
Share on other sites

Annyit pontosítanék, hogy EFI-X-re valóban nincs szükség, de ami abban van, arra igen. Ugyanis az EFI-X (óriási pofátlan lehúzásként) a neten szabadon, ingyen elérhető "megoldást" kínálja "tokban"...

Jómagam kb. 4 évig használtam hackintosht, a Tigertől kezdve.

A Snow és a Lion már "vanilla kernellel" ment, gyakorlatilag mindenféle kernel hackelés nélkül.

A Mountain Lion már egy igazi Macet talált nálam ;)

Én vagyok az (egyik) élő példa arra, hogy érdemes az Apple-nek hagyni az otthoni "barkécsolókat" barkácsolni, mert jópáran közülük (közülünk) előbb-utóbb ( de inkább előbb) meg fogják venni az echte Apple vasat... Ha nincs a hackintosh, valószínűleg soha nem veszek Macet...

Sokan mondták / mondják, de tény, hogy a Macet nem a vas, hanem a teljes "Apple ökoszisztéma" teszi azzá, ami.

 

 

Ezt csak megerősíteni tudom. Ugyanezen a hackintos vonalon jutottam el a macbook pro-m ig. Kipróbáltam, utána már csak ilyet akartam és eredetit :)))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...