Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

A Legjobb Hangkártya 100 ezer alatt??


cloudriver

Kérdés

Sziasztok!!!

 

Hangkártyavétel elött álnnék és sajnos nem vagyok otthon a témában....mondhatni haladó zeneszerkesztő vagyok és fontos lenne egy jó minőségű hangkártya.

 

A lényeg.. hogy jó minőségű legyen a kimeneti hang....magyarul ha készítek egy zenét a Daw szoftveremmel és kimentem...minél szebben erősebben tisztán szóljon 100 ft alatt :D

A kimenetek és bemenetek nem számítanak annyira....valószínű lessz még hozzá egy midi billentyűzet és más nem hiszem..

 

Fontos még hogy alacsony legyen a késése...és megbízható szoftverrel rendelkezzen..........nameg win 7 64 bit kompatibilis legyen...

 

Már nézelödtem ilyen téren de nem igazán tudom melyik szólna jobban....most egy m-audio audiophile 2496-os- hangkártyám van...de nem érzem hogy szépen szólna sőőőt ha felhangosítom a master-en a hangot hihetetlenül zajos...olyan mintha kapnék egy állandó white noise-t :D ://

 

Várom a hozzáértők segítségét és tapasztalataikat

 

Előre is köszönöm :)

 

Cloudriver

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Mostanában egy Focusrite 6i6-tal szemezgetek, és - sajnos - a régebbi (saffire) családdal kapcsolatban találtam negatív véleményeket is, igaz, a scarlettekról eddig csak jókat olvastam. Ha van valakinek hosszabb távú tapasztalata (nem fél órás), ossza meg velem. (Meg mindenkivel).

 

A másik dolog, hogy egészen pontosan mit jelent a DSP mixer? Nem igazán részletezik ezt a manualban.

Link to comment
Share on other sites

Hali,

egy nem egész ide vágó, de fontos kérdésem volna..
Ki van eléggé képben, hogy melyik hangkártyán mi a maximum latecy, amit még enged a driver?

Kb. lehetetlen megtudni, amig nem látod a drivert... sehol nem ebszélnek róla... Nekem van egy MACKIE Onyx 400F , minden frankó, csodaszép csodajól szól... de max 2048 sample a buffer... ami rajtam végül nem segít sokat... 192kHz en picit kevéske egy komolyabb tracknél, ha mindenféle vst-k meg fx kell menjen rajta...

Így egyrészt el is adnám, kiváló állapotban, alig használtan, dobozában, Budapesten... i.á. 110.000 makacs HUF (alkalmas ám mindenre, csak én vagyok fx beteg...10ki 10be... teljes zenekart vesz egyszerre real time...)

...másrészt ugye vennék valami erőművet, ha van infótok hogy legalább már egy 16384 sample buffer-t engedjen az a nyavajás driver, ha megvettem a kártyát, s esetleg szeretném kihasználni is ezirányban is, nem csak instrument közel 0 input latency recordra...

Köszi a segítséget előre is... spamet nem annyira kérek, de bárki írhat egy két levelet... jatepa21@gmail.com
Béke veletek! :)

esetleg ugyanitt electrosztatikus hangfal pár (custom build) iszonyat szép hangja van... i.á.: 1M HUF... (2 m magas, minden van vele amit csak akarsz.)

Link to comment
Share on other sites

Vagy esetleg Mac/Hack OSX-n zenélsz,s veszel egy Apogee Duet-t, akár használtan.

Régen egy Duet1-t adtak 70e Ft-ért. Az meg minőségi hangkártya a javából;)

 

Persze, én is szeretem az új dolgokat, de volt, hogy 1-2 dolgot (Macbook Pro, Apple Cinema Display) vettem használtan , s nem bántam meg.

Link to comment
Share on other sites

Ez nálunk is felmerült, mikor mostanában cimborámnak kerestünk usbs hangkártyát. Ő végül focusrite scarlet-et vett (8i6-ot ha minden igaz), de én személy szerint erre az AKAI-ra nagyon kíváncsi lennék, főleg, hogy újabban a gyártói oldal szerint ProTools (express) járna hozzája (kíváncsi vagyok, hogy itthon árulja-e így valaki), illetve többnyire jó véleményeket olvastam róla.

 

A minőség / lehetőség oldalán nyírják rendesen a kínálatot erről az oldalról is szerencsére! :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ez nálunk is felmerült, mikor mostanában cimborámnak kerestünk usbs hangkártyát. Ő végül focusrite scarlet-et vett (8i6-ot ha minden igaz), de én személy szerint erre az AKAI-ra nagyon kíváncsi lennék, főleg, hogy újabban a gyártói oldal szerint ProTools (express) járna hozzája (kíváncsi vagyok, hogy itthon árulja-e így valaki), illetve többnyire jó véleményeket olvastam róla.

Link to comment
Share on other sites

:D Nagyon nem ugyanazon a protokollon kommunikál az USB és a Firewire. Arról nem is beszélve, hogy megfektetheti a kártyát ez az 500 forintos átalakító véglegesen és garanciálisan is már a csatlakoztatás pillanatában (feszültség illesztési problémák). Sajnos itt az "egyesek és nullák" nem állják meg a helyüket egyszerű logika szerint.

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Mi a probléma vele? Javíts  ki, ha tévedek de szerintem ugyanazokat az egyeseket és nullákat juttatja a gépbe lassabban. Különben miért gyártanák. Nem én gyártom.

Link to comment
Share on other sites

Akkor neked a Scarlett "család" egyike lesz a megfelelő választás. Ha jól tudom, akkor ezek újabbak is mint a Saffire széria. Szerintem gondold át, hogy a későbbiek folyamán mégis mennyi ki/bemenetre lesz szükséged, és természetesen nézz mélyen a pénztárcád mélyére. A végén mindig úgyis az dönt :) Én úgy gondolom, hogy a 2496-hoz képest sokkal jobb lesz bármelyik. 

okés köszönönm :)

Link to comment
Share on other sites

usb-t részesíteném előnyben ugyanis nincs fire-wire csatlakozóm :/

Akkor neked a Scarlett "család" egyike lesz a megfelelő választás. Ha jól tudom, akkor ezek újabbak is mint a Saffire széria. Szerintem gondold át, hogy a későbbiek folyamán mégis mennyi ki/bemenetre lesz szükséged, és természetesen nézz mélyen a pénztárcád mélyére. A végén mindig úgyis az dönt :) Én úgy gondolom, hogy a 2496-hoz képest sokkal jobb lesz bármelyik. 

Link to comment
Share on other sites

Az, hogy milyen hangosan szól a végeredmény és milyen "szépen, erősen" szól, az már csak rajtad múlik, hogyan kevered és hogyan maszterolod. Nem volt szó arról, hogy valamit fel is fogsz venni a kártyával, csak a midi billenyű került szóba, ebből arra következtettem, hogy főleg VST és szoft. hangszereket használsz, esetleg valamilyen mintákkal dolgozol. Nos..lényeg a lényegben, hogy ha 100e alatt kell és kötelező a windows, akkor FOCUSRITE. Ha 100 fölött akkor mindenképpen megpróbálnám a Forte-t, ha MAC rendszered lenne, akkor Apogee Duet 2. Focusritenak nagyon jó előfokai vannak, a konverterei is megállják a helyüket ebben az árkategóriában. Igazából az EMU-t is lehet használni WIN7-en (1820m-et mai napig használom win7 prof. 64bit) is, de valóban nagyon hanyatlóban van, semmi támogatás nincs már az új op.rendszerekhez és egyébként sem. Még azt kellene eldöntened, hogy USB vagy FW csatlakozású kell. Én USB-t választanék. Azt hiszem a mostani kártyádtól bármelyik felsorolt Focusrite jobban fog teljesíteni. Remélem, tudtam segíteni.

usb-t részesíteném előnyben ugyanis nincs fire-wire csatlakozóm :/

Link to comment
Share on other sites

igazad van hogy fontos a jó mastering de azért az se uccsórendű hogy mien minőségben vesz fel......szval itt is focusrite? :D

Az, hogy milyen hangosan szól a végeredmény és milyen "szépen, erősen" szól, az már csak rajtad múlik, hogyan kevered és hogyan maszterolod. Nem volt szó arról, hogy valamit fel is fogsz venni a kártyával, csak a midi billenyű került szóba, ebből arra következtettem, hogy főleg VST és szoft. hangszereket használsz, esetleg valamilyen mintákkal dolgozol. Nos..lényeg a lényegben, hogy ha 100e alatt kell és kötelező a windows, akkor FOCUSRITE. Ha 100 fölött akkor mindenképpen megpróbálnám a Forte-t, ha MAC rendszered lenne, akkor Apogee Duet 2. Focusritenak nagyon jó előfokai vannak, a konverterei is megállják a helyüket ebben az árkategóriában. Igazából az EMU-t is lehet használni WIN7-en (1820m-et mai napig használom win7 prof. 64bit) is, de valóban nagyon hanyatlóban van, semmi támogatás nincs már az új op.rendszerekhez és egyébként sem. Még azt kellene eldöntened, hogy USB vagy FW csatlakozású kell. Én USB-t választanék. Azt hiszem a mostani kártyádtól bármelyik felsorolt Focusrite jobban fog teljesíteni. Remélem, tudtam segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Ha tényleg nagyon jót szeretnél, akkor még 20 kellene a 100-hoz és akkor ő a neyertes:

FOCUSRITE FORTE

http://www.hitspace.hu/focusrite-forte.html

Ha mindenképpen 100e alatt kell, akkor ilyesmi alternatívákat keress:

FF Scarlet 2i2

http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/focusrite-scarlett-2i2.html

FF Saffire pro 14

http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/focusrite-saffire-pro-14-b-stock.html

"A lényeg.. hogy jó minőségű legyen a kimeneti hang....magyarul ha készítek egy zenét a Daw szoftveremmel és kimentem...minél szebben erősebben tisztán szóljon 100 ft alatt  :D"

Ez nem teljesen a hangkártyádon fog múlni, hanem azon, hogy milyen jól kevered/maszterolod a dalt.

igazad van hogy fontos a jó mastering de azért az se uccsórendű hogy mien minőségben vesz fel......szval itt is focusrite? :D

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Szerintem nézz körbe a Focusrite háza táján, mostanában elég jó cuccokat hoznak ki. Nekem egy Saffire pro 14-em van, ami nagyon bevált, de ha nincs firewire csatlakozód (nekem sima pc-hez van) akkor a Scarlett-eket tudnám ajánlani. Ha mindenképpen PCI-e csatlakozóval szeretnéd, akkor az EMU-1212M a megfelelő választás számodra, már csak azért is, mert 100 rugó alatt nem találsz jó minőségű belső hangkártyát. Bár én a focusrite-okat javasolnám, mert ha véletlenül felvételre adod a fejed, akkor van magas impedanciás bemeneted, sima vonalbemeneted és fantomtápod is. És ezek rendelkeznek külön fejhallgató kimenettel, amiknek saját hangerőszabályzójuk van. 

huuu ez az uccsó 2 móndat kínai :D az emu felett meg azt hallotam hogy eljárt az idő :/ szval akkor focusrite? 

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Ha tényleg nagyon jót szeretnél, akkor még 20 kellene a 100-hoz és akkor ő a neyertes:
FOCUSRITE FORTE
http://www.hitspace.hu/focusrite-forte.html

Ha mindenképpen 100e alatt kell, akkor ilyesmi alternatívákat keress:
FF Scarlet 2i2
http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/focusrite-scarlett-2i2.html
FF Saffire pro 14

http://www.hitspace.hu/szamitogepes-zenekeszites/hangkartya/focusrite-saffire-pro-14-b-stock.html

"A lényeg.. hogy jó minőségű legyen a kimeneti hang....magyarul ha készítek egy zenét a Daw szoftveremmel és kimentem...minél szebben erősebben tisztán szóljon 100 ft alatt  :D"
Ez nem teljesen a hangkártyádon fog múlni, hanem azon, hogy milyen jól kevered/maszterolod a dalt.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Szerintem nézz körbe a Focusrite háza táján, mostanában elég jó cuccokat hoznak ki. Nekem egy Saffire pro 14-em van, ami nagyon bevált, de ha nincs firewire csatlakozód (nekem sima pc-hez van) akkor a Scarlett-eket tudnám ajánlani. Ha mindenképpen PCI-e csatlakozóval szeretnéd, akkor az EMU-1212M a megfelelő választás számodra, már csak azért is, mert 100 rugó alatt nem találsz jó minőségű belső hangkártyát. Bár én a focusrite-okat javasolnám, mert ha véletlenül felvételre adod a fejed, akkor van magas impedanciás bemeneted, sima vonalbemeneted és fantomtápod is. És ezek rendelkeznek külön fejhallgató kimenettel, amiknek saját hangerőszabályzójuk van. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...