Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 5.5 kérdések


pantyu

Kérdés

Sziasztok!

 

Tudna valaki nekem segíteni?

 

A cubase 5 - nél a projekt könyvtárba a program létre hozott többek között egy audio könyvtárat, amiben a projektekkel kapcsolatos audió sávokat tárolta. A cubase 5.5 - nél nincs ilyen könyvtár, illetve nem tudom, hogy hol hozza létre, mert ahová az npr kiterjesztésű file - t menti ott nem hoz létre könyvtárakat. Valamint az 5 - ös verziónál a nem használt audió sávokat lehetett törölni a projektből, az 5.5 nél ezt sem találtam meg. Ha valaki tud segíteni mondja már meg, hogy hol találom meg ezeket a lehetőségeket.

Lenne még kérdésem de egyenlőre ennyi.  :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ha csinálsz egy uj sessiont pl cubase 5.1-ben megkérdezi, hogy hova rakja a session fájlokat: AUDIO, EDIT, IMAGES.... cpr, npr...
Ez mindíg megtorténik, értelem szeruen csak akkor lexnek ott fájlok, ha használsz audiot a sessionben. Ha egy kéx projectet mentesz ki, akkor ugye a File/Backup project kiválasztásánál tudod konfigurálni, hogy miket másoljon, mentesen ki, és miket ne, én más ilyen k´jellegu beállításrool nem tudok, pedig több mint 10 éve használok cubase-t, remélem tudtam segíteni, de ugy érzem te másra gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

Ha csinálsz egy uj sessiont pl cubase 5.1-ben megkérdezi, hogy hova rakja a session fájlokat: AUDIO, EDIT, IMAGES.... cpr, npr...

Ez mindíg megtorténik, értelem szeruen csak akkor lexnek ott fájlok, ha használsz audiot a sessionben. Ha egy kéx projectet mentesz ki, akkor ugye a File/Backup project kiválasztásánál tudod konfigurálni, hogy miket másoljon, mentesen ki, és miket ne, én más ilyen k´jellegu beállításrool nem tudok, pedig több mint 10 éve használok cubase-t, remélem tudtam segíteni, de ugy érzem te másra gondolsz?

Egészen addig minden így volt nála, amíg nem upgradelt 5.5-re. Jelen pillanatban hiába nyit új könyvtárat egy session-nek, a felvett audio sávokat nem találja abban a könyvtárban, gyakorlatilag nincs benne az AUDIO mappa.

Link to comment
Share on other sites

Ha csinálsz egy uj sessiont pl cubase 5.1-ben megkérdezi, hogy hova rakja a session fájlokat: AUDIO, EDIT, IMAGES.... cpr, npr...

Ez mindíg megtorténik, értelem szeruen csak akkor lexnek ott fájlok, ha használsz audiot a sessionben. Ha egy kéx projectet mentesz ki, akkor ugye a File/Backup project kiválasztásánál tudod konfigurálni, hogy miket másoljon, mentesen ki, és miket ne, én más ilyen k´jellegu beállításrool nem tudok, pedig több mint 10 éve használok cubase-t, remélem tudtam segíteni, de ugy érzem te másra gondolsz?

Igen arról van szó, hogy mióta meg lett az 5.5 upgred másképp működik a dolog mint előtte.

Link to comment
Share on other sites

amondoo vagyok, hogy használd az 5.1 es-t, azzal mindent meg lehet csinálni, nem tartom érdekesnek a frissitését, nekem semmig gond nincs az 5.1-es pedig win7-en x64-ben használom, annyi a baja, hogy sok plugin nem akar x64-ben mukodni, de nem is mindíg kell.....

Link to comment
Share on other sites

Jól van. Nekem nem kell bizonygatni! :) Elnézést, hogy gyanúperrel éltem.

Azt hiszem az 5-os Cubase van feltorve az újabbak nem, ebbol gondoltam.

(Megértem, hogy valaki jogtiszta szoftot használ, de azt is, ha valaki nem azt. Most nem akarok offolni tovább. ;))

Ebben az esetben pedig egy upgrade-en gondolkodnék. Állítólag nem csak feature-ben, hanem minoségben is fejlodott a Cubase azóta.

Link to comment
Share on other sites

CUBASE 5 -ben csak a REASON 5 szólal meg MIDI billentyűzet manuális leütésére de az egyéb VST-re amiket betöltök semmit sem reagál. Egyébként így is csak akkor szólal meg ha a REASON 5 ablakot előhívva játszom a billentyűn. Hol hibázok?

A VST-k amiket használok KONTAKT 5,(azon belül pl: EAST WEST QUANTUM LEAP EWQLSO Gold edition)

Link to comment
Share on other sites

Őőőőő.... ezt most nem teljesen értem. A Reason 5 nem a Cubase-en belül "van", hanem önálló program. Szerintem az lesz a baj, hogy fut a Reason5.

Szerintem első lépésként lépj ki a Reasonből, utána ellenőrizd a Cubase Midi beállításainál, hogy látszik-e, és "active"-e a midi eszközöd. Ezután mennie KELL.

Link to comment
Share on other sites

Ha jól sejtem, akkor rewire-en keresztül szeretnéd használni a Reasont a Cubase-el. Első lépséként indítsd a Cuabse-t, második lépésként devices menüben reason rewire-t kapcsold be, előjön az ablak és ott bekapcsolod a Mix L, Mix R csatornákat (most nem látok cubase-t lehet, hogy nem pontosan írom a megnevezést, az első két sor a nyerő). Ha be van kapcsolva, utána indítod a Reason-t, preferences-ben beállítod, hogy a telepített midi billentyűzetet NE használja. Berakod a samplereket, amiket szeretnél a reasonben használni. Célszerű elnevezni őket, hogy később megtaláld a listában egyszerűbben, ne csak Combinatort, Thort vagy akármit láss. Ha megvannak a hangszerek, akkor Cubase-ben "add midi track", ehhez hozzárendeled azt a reason hangszínt, amit szeretnél, így a midi csatornád fogja vezérelni a reasont. Elméletileg innentől kezdve cubase-n belül annyi VST-t használhatsz, amennyit csak bír a géped és szólni is fog, akár VST rack akár instrument track.
Ha először nyitod a reasont, nem fog szólni semmi más csak az. Ha nem jól értelmeztem a problémádat, akkor én kérek elnézést :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Van valami gyakorlati különbség a midi és az instrument sáv között? Mert én nem nagyon találok. Ha csak vsti-t használok(azaz, nincs külső hangszer), akkor talán kényelmesebb az instrument sáv, mert egy sávon van a midi információ és az audio is, mint a Liveban. Ha multitimbral hangszert használunk, akkor viszont csak a midi jöhet szóba..  Van még ezen kívül valami más különbség is - ami miatt adott esetben használhatóbb az egyik, mint a másik? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...