Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Doepfer MIDI billentyűzetek


Sam

Kérdés

Összesen 3 van: PK88 LMK2+ LMK4+ és nagyon nincs is miről beszélni :)

 

Egy gond van mindössze, hogy hol próbálod ki :S Szóval akinek van bármilyen tapasztalata ezekről a vasakról, az most leírhatná ide nekünk :) Gondolok itt a mechanikára (T88P/40GH), a szekrénybe építésbe, etc...

 

Szóval van itt olyan, akinek van ott ilyen? :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Összesen 3 van: PK88 LMK2+ LMK4+ és nagyon nincs is miről beszélni :)

 

Egy gond van mindössze, hogy hol próbálod ki :S Szóval akinek van bármilyen tapasztalata ezekről a vasakról, az most leírhatná ide nekünk :) Gondolok itt a mechanikára (T88P/40GH), a szekrénybe építésbe, etc...

 

Szóval van itt olyan, akinek van ott ilyen? :)

 

Úgy tudom az Old Boys billentyűsének volt ilyen, talán LMK2, de ki tudja megvan-e még neki. Egy koncertjükön beszéltem vele jó pár éve és örömmel megmutatta. Kb. olyan volt mint a többi (ebbe is Fatar mechanika van). Az ötlet itt a fémkofferbe van, amibe beépítik, de egy studióba vagy lakásba nem túl esztétikus.

Link to comment
Share on other sites

Én is rá voltam izgulva, el is autóztam egy LMK2+-ért nem is keveset. Végül a megtekintés után nem vettem meg (szerencsére)... ezek nagyon szét tudnak verve lenni. Rozsdásodik, kopik, igaz alukofferben van, de a csatlakozóknak ki van vágva a hely, így ott is furcsaságok, verődések, korrodáció, elferdült alkatrészek lehetnek. Sima FATAR mechanika van bennük... előtte nekem egy FATAR SL880-asom volt, utána nyomkodtam meg az LMK2+-t és semmi javulást nem ígért, azon kívül több billentyűje nem szólalt meg, vagy épp beragadt.

 

A kofferbe építés miatt viszont rendkívül rosszul lehet hozzáférni... míg egy FATAR SL-t csak felnyit az ember és könnyedén hozzáfér, tisztít, porszívóz, kontaktot javít, addig az LMK2 bele van nyomorítva az alukofferbe.

 

Összességében talán az a legnagyobb baj vele(ük), hogy nem valami újak amik a használt piacon futnak, és a koffer jelleg miatt nincs velük kesztyűs kézzel bánva.

 

Azért egy null-kilóméterest szívesen megvizuálnék ma is, hátha bejön. Ha ilyen újszerűvel van dolgod, akkor lehet benne fantázia.

 

A billentyű játékérzete nekem egy-az egyben az SL880-as FATAR-t hozta.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat. Igazán hasznosak voltak. Már már én is autókázásra adtam volna a fejem, mint Csaba :D

Ha viszont az SL880-hoz hasonlít, akkor nekem nem pálya. A terv az volt, hogy kiszedve a bőröndből, saját szekrénybe építem és kizárólag stúdiós körülmények között használom. De SL880 az -.- Nekem régen 990 XP volt ha jól emlékszem a tipusra. Az is sokkal jobb volt mint a 880-an. Azt hiszem ebből Kurzweil PC3 LE8 lesz :)

 

Másik ötlet egy Numa Nero, hozzá egy kis Akai MPK25 a pitch és mod miatt :) De ahhoz előbb jól meg kell nyomkodnom valahol egy Nero-t :)

 

Prémium mechanika révén nézd meg ezt is: http://www.kawai.co.jp/worldwide/vpc/ Itthon a Tutto hangszer forgalmazza.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom kit érdekelhet ez a dolog, meg hogy egyáltalán jó topicba tettem-e, de egy próbát megér!

 

Ha úgy érzitek kipróbálni akarjátok, vagy netalán megvenni itt egy LMK 2+ 

 

http://www.syncopa.hu/uzlet/webaruhaz/hangszerek/billentyus-hangszerek/midi-usb-billentyuzetek/doepfer-lmk-2-detail.html

 

Fogyasszátok további szíves felhasználásra!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy doepfer lmk4+ billentyűm.

A régi fajta, ami nem usb-s!

Gondolkodom rajta, hogy eladjam!

Vajon mennyiért lehetne eladni, úgy hogy szép állapotban van?

Ha nem ér igazán sokat, akkor inkább megtartom emléknek. Sok emlékem fűzödik hozzá.

Láttam ilyet 100e, és 300e között ebayen.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 10. 23. at 19:26 írta Vili:

Sziasztok!

Van egy doepfer lmk4+ billentyűm.

A régi fajta, ami nem usb-s!

Gondolkodom rajta, hogy eladjam!

Vajon mennyiért lehetne eladni, úgy hogy szép állapotban van?

Ha nem ér igazán sokat, akkor inkább megtartom emléknek. Sok emlékem fűzödik hozzá.

Láttam ilyet 100e, és 300e között ebayen.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...