Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen HDD lenne megfelelő az "inXtron SK-3500 Super-S3" házba?


nightray

Kérdés

Sziasztok!

 

A címben található kérdésre, szeretnék választ kapni Tőletek!:)

 

A home stúdióm alapja egy Macbook Pro (2008 Late, 256GB SSD-vel, 8 GB RAM, + 20" Alu Cinema Display, stb.)

 

Vásároltam egy "inXtron SK-3500 Super-S3" külső HDD házat, amit a számítógépem FW800-as portjára kötök.

A HDD házra még rákötöm az Apogee Duet v1 (FW400) hangkártyámat is.

Tehát ilyenkor az HDD ház, átviteli sebessége olyan 40 MB/sec körül van (ha lehuzom a hangkártyát a sebesség felmegy 55-60MB/secre is :) )

 

Olyan HDD-t keresek a házba, ami 2 TB, 7200 RPM-es és 64MB Cache-l rendelkezik.

Mire használnám?

Ezen lennének a sample-k, (lehet, hogy a Logic-os project is), a nagy méretű szoftveres hangszerek, pl. Omnisphere, Trilian stb.

 

Szerintetek?

 

Gondolom az FW port kicsit visszafogja a HDD sebességét.

 

Első körben ezt a két típust néztem ki:

 

- 2TB SEAGATE ST2000DM001 3,5" SATA 64MB, 7200 RPM

- 2TB WESTERN-DIGITAL WD20EARX CAVIAR GREEN 3,5" SATA 64MB, 7200 RPM

 

Esetleg más?

 

A WD-re azért gondoltam mert elég zajtalan.

 

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Guest loszmenem

Te. Agyag vagy porcelán csészéből igyam a kávét miközben keverek? Mert lehet, hogy az egyik könnyebb és akkor kevesebb energiát használok fel tehát több marad fülelésre. De a másik meg ergonómikusabb, így nem kell arra figyelnem, hogy hogyan tartom a kezemben, tehát akkor jobban meghallom a részleteket.

Link to comment
Share on other sites

Már előző hozzászólásomban kifejtettem hogy a Black széria a teljesítményre van kihegyezve, a lemezek forgási sebessége itt 7200rpm. Én már évek óta használom a sorozat 1TB-os tagját, de mivel asztali gépben  dolgozik, van még mellette még éppen elég zajkeltő. A Green-t is használtam, az csendesebb, de a teljesítménye is kisebb. Amúgy manapság a merevlemezeknek a zaja lényegesen kisebb mint a pár évvel ezelőtti modelleknél. Inkább a fejek mozgásából adódó zajokat lehet kihallani, főleg ha a lemezen lévő állományok kellően töredezettek. Konklúzió: A Green széria halkabb, de lassabb mint a Black. Ha halkabbat szeretnél, akkor kompromisszumot kell kötnöd a teljesítmény rovására. Manapság a szoftver instrument gyártók hangmintáikat egyetlen nagyobb fájlba helyezik el, így is javítva a minták elérési idejét, na és persze ezzel a töredezettséget is elkerülik. Ebből fakadóan a HDD olvasó feje sem ugrál ide-oda veszettül, és az ebből eredő zaj is leredukálódik :-).     

Link to comment
Share on other sites

Kinéztem egy másik "versenyzőt".

Van valakinek tapasztalata a "WESTERN DIGITAL 3,5" CAVIAR BLACK 2TB 64MB 7200 SATA3" HDD-vel, főleg, hogy mennyire számít hangosnak?

Szerintem a csendesség nem elsődleges szempont a black szériánál. Az, ha jól látom inkább tartósság (5 év garancia)/teljesítmény téren igyekszik virítani.

Néhányan panaszkodnak is arra, hogy zajos.

Lásd: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136792

(tojások mellett klikk a számra a véleményekhez)

Itt egy irányadó táblázat, hogy mégis mi lenne a koncepciójuk a különböző családokkal: http://www.wdc.com/en/products/internal/desktop/

Link to comment
Share on other sites

loszmenem: Köszi a hozzászólást:)

 

Szerintem maradok a WD Green-nél.

Nekem van már 1,csak az USB házban van, nagyon halk.

Ha, már a FW400 miatt, nem számít annyira a HDD sebessége, akkor már legyen halk...:D

Persze, ha van valakinek, valami jobb ötlete, kérem irja meg!

Link to comment
Share on other sites

Figy, a FW400 amúgy is visszafogja a HDD-t...szerinted ebben az esetben érdemes gyorsat venni?:)

Szerintem a Western Digital Green sorozat nem rossz választás, ha nem szükséges a nagy teljesítmény.Ha meg gyorsabbat akarsz arra ott van a Black sorozat. Az FW400 úgy is behatárolja a sebességet. Amúgy a Green széria 5400rpm-es, vagy egy kicsivel több. A HDD-k forgási sebessége állandó.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...