Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi fehér macbook SSD upgrade?


malaga

Kérdés

Sziasztok!

Van egy régi fehér (műanyag) 13"-os macbookom.

Arra gondoltam dobnék egyet a teljesítményén egy HDD - SSD cserével.

Úgy tudom ebbe még régi SATA I-es csatoló van.

Ilyet már nem is lehet venni, de nem is érdemes.

Arra gondoltam vennék egy SATA III-as SSD-t, hiszen lefelé elvileg kompatibilis a csati (ha jól tudom) és egy esetleges jövőben gépcsere esetén meg jól jönne.

A kérdéseim:

Lehet-e egyáltalán SATA I-es portra SATA III-as SSD-t rakni?

Felismeri-e a régi mackbook?

Van-e valami kritérium milyen márka típus kell, hogy működjön biztosan?

Tudom, hogy így nem fogom tudni kihasználni az igazi sávszélességét az SSD-nek de még mindig gyorsabb lesz, mint egy 5200rpm-es régi HDD.

Előre is köszi a válaszok!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

malaga: Ez egy jó kérdés, szerintem kicsit nézz körül a beszeljukmac.com -n.

Emlékszem, hogy irták, hogy elvileg pl. hiába kombatibils mondjuk egy sata2-es gépbe, egy sata3as SSD, gyakorlatban előjöhetnek gondok. Szóval csak óvatosan.

Csak már nem emlékszem, hogy ez most minden Mac-re érvényes, vagy csak bizonyos tipusokra.

Mintha, az rémlene, hogy azt érinti, amiben Nvidia készlet van + OCZ SSD-nél jön elő, de a fejemet nem tenném rá.

 

Nekem is ilyen gépem van, nekem sata2-es a gépem, és én sata2-es Samsung 470-es SSD-t használok, minden rendben is van vele.

De, viszont egy ismerösömnek,  is olyan gépe van mint nekem, és ő sata3-as Samsung 830(vagy 840?) SSD-t használ, és semmi gondja nincsen. 

Neked viszont SATA1-es csatolód van, szóval ez egy jó kérdés, hogy hogy viselkedne egy Sata2/3 SSD:)

Szerintem próbálj meg Samung-t venni bele, én azt ajánlom. Remélem még más is elmondja itt a véleményét róla.

Meg, mint irtam beszeljukmac.com -n is nézz utána, nyiss topic-t, s irnak majd rá, s így letudod majd vonni a megfelelő választ:)

Link to comment
Share on other sites

A sata3 elvileg kompatibilis visszafelé, a csatlakozó ugyanaz. Ha érdekel van egy Intel 40gb-os SSD-m ami eladó, még másfél évig garis.

Köszönöm a felajánlást, jelenleg egy 120Gb-os HDD van bent, én alapvetően 240-256Gb-os SSD-ben gondolkodom. A 40Gb totálisan esélytelen.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...