Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

MOTU Digital Performer 8


xbitz

Kérdés

dp8_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

fél napot játszottam vele (új laptop, és hamár kikerült egy igen pozitív cikk is róla : http://www.musicradar.com/reviews/tech/motu-digital-performer-8-581471), ami kiderült (64 bites windózos verzió, vst-ből csak a Virus TI-t tettem alá)

 

- eddig 3x kaptam rendszer(le nem kezelhető kivételt) hibát, ebből 2x feldobott előtte autosave-t (ez gondolom a mac-es vonalról jött, dicséretes) de aztán ment tovább, 1x beszürkült oszt úgy is maradt, (lábjegyzet, Reason 1.5 év alatt egyszer sem fagyott le)

 

igazából csak a legalapabb dolgokat néztem meg (meg előtte a videókat a http://play.macprovideo.com/library/app/digitalperformer -ról,), amik hiányában alapból kizárható lenne a DAW a használható kategóriából (eddig nem találtam ilyet) szóval:

- több képernyős módot támogatja (lásd fenti kép), minden ablaka külön ki-be dokkolható, hasonlóan mint a Phostoshop-ban 
- midi editor, tudásra működésre olyan mint Sonar-ban, több sáv is látható egy szerkesztőn belül, ugyanúgy lehet az egyes sávokat láthatóságát ki be kapcsolgatni, folder track van

-  route-olás kulturált (képen bal alul: Bundles), laptop alatt használható, szintén lásd fenti kép(nem úgy mint a Reaper, görgetni viszonylag keveset kell, max. a mixer-ben de annak is ki-be kapcsolhatóak az egyes komponensei ala Reason), GUI működése korrektnek tűnik

- midi/audió loop-olást támogatja, ki kell jelölni a mit,  az ismétlésszám ezután már szabadon állítható ( http://www.soundonsound.com/sos/aug08/articles/dpworkshop_0808.htm )

- fagyizástatás (freezing: van, ahogy olvastam már a 6-os verziótól) korrekten működik ( http://www.soundonsound.com/sos/sep05/articles/performertech.htm )

- step sequencer van, step recording van, beépített VST-k tetszettek (VSTi-ket a dobgépen kívűl nem néztem, az korrekt volt)
- Virus-sal is egész korrekten működik (PDC jónak tűnik, nem volt csúszás se bounce-oláskor, se freeze-eléskor),
 

 

Seems like DP supports plugin latency compensation from ver 4.5, also you have the ability to turn off pre-gen for the Virus and multitimbrality is supported - so DAW-wise you are all set. I've heard a lot of praises about the sync performance of TIOS5.1, but I haven't tried it myself since it's a beta release. In general, you should learn how to make use of the "live" and "direct to monitor" modes of VC to avoid the inherent delay issues that come with using USB. And above all that you have to make sure that your Virus gets all the USB bandwidth it needs.
Hope this helps.
...
Update:
I received DP 8 last weekend.
The good news was Virus control finally worked without a hitch.
The bad news is that there still are sync and drift issues, mainly with arp. patches.

Regarding arps, make sure your notes are 100% quantized and snap to bars/beats (depending on the length of a full arp cycle). Virus arps do not snap to the MIDI clock by themselves.
Regarding your plan, once you disconnect the USB or unload VC the Virus forgets its setup and resumes whatever it was doing before. You'll have to save the patches to RAM, and call them up manually.

Good News! I have been have some repeatable successes with DP8.01 and Virus control 5(beta). Following Flabberbob's advice, even the arps seem to be sync'd up after meticulously lining them up to the beat and editing the note durations. After so many year's away, I'm having to relearn everything, but having a great time with it. Virus control is super fun!
 

http://www.virus.info/forum/index.php?page=Thread&postID=22372

 

summa summarum, különösebb bajom nincs vele (a legjobb szó amivel letudnám írni az a kulturált, a skin-ek is viszonylag változatosak kivétlesen nem kell a betonszürkét nézni annak aki nem akarja, Studio One :P), a workflow-t nem érzem benne olyan gyorsnak vele mint Live-ban viszont a route-olás (mixer) sokkal kulturáltabb, egy rivjú részt még ideszúrok:
 

 

The plug-in excitement of this version is centered on effects, and DP8 knocks some out of the park: The Dynamic EQ is one of the best we’ve seen, with an integrated spectrum analysis display that makes it really easy to hone in on and fix problematic audio issues. And the Precision Delay, for fixing phase alignment problems, will make audio engineers grin with joy. Hip-hop and dance producers will be moved by the low-frequency punch provided by Subkick, and guitarists will fall for the Soloist guitar model, based on a popular Mesa Boogie amp (it roars just like the real deal). And the Ensemble Chorus effect is close to an instant David Gilmour guitar shimmer, really lovely and totally useful with lots of instruments, especially vocals.

 

The bottom line. Overall, Performer 8 is a solid performing program with enough power and flexibility to satisfy working professionals, the video support is unique on the platform, and the fact that it’s now Mac and Windows compatible is a solid sign for the future. Existing users will love this upgrade, and anyone looking for a video-scoring tool should look no further. It’s got a definitive learning curve, and it’s more expensive than Logic Pro ($199.99 in the Mac App Store), but the payoff is definitely there. DP8 delivers the goods, and then some.

http://www.maclife.com/article/reviews/digital_performer_8_review

kb. 4óra játszadozás után ennyi jött le a cuccból, demo 30 napos teljes funkcionalitású : http://www.motu.com/products/software/dp/ , macPro-n a 8-as újdonságai megnézhetőek ingyenesen http://play.macprovideo.com/digitalperformer8100-what-s-new-in-dp8/intro

ha valami nagy gáz lenne vele, majd ideírom, szépnapot :)
 

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
MINIMUM COMPUTER REQUIREMENTS

Here are the computer system requirements for

Digital Performer:

■ Mac or PC with Intel Core Duo CPU 1.83 GHz

or faster; multiple processors or a multi-core

processor is required. Intel Core 2 Duo CPU

2.0 GHz or faster recommended. Macs with

PowerPC CPUs are not supported.

.

■ 2 GB of RAM is required; 4 GB or more is highly

recommended.

 

- forrás a  vele feltelepülő: Digital Performer Getting Started.pdf 

---

hamár ideírok, két megjegyzés : mac-es verzióval ellentétben, windóz alatt a importáláskor nem lehet belehallgatni  forrásfájlba (fájl böngésző sincs benne), Virus-al is kissé bizonytalanabbul bánik mint - a workflow-ban egybként is felette álló - az azt atombiztosan kezelő Live9, mondjuk gitárosok erre nyilván magasról ... :)

 

 

...DP8 gets the Editor’s Choice Award for the included guitar effects, with amp sims and processors that are not only the best you’ll find bundled in a DAW, but are also equal to or better than third-party amp sims. Of course, many types of musicians use DP… but who would have thought the video community’s favorite audio-for-video DAW was also a hardcore shredder?"

http://www.motu.com/newsitems/dp8-wins-electronic-musician-editors-choice-award

 

ill. Virus-al a pre-gen se müxik (pedig szép lett volna), már ez : 

Second, since version 6, DP has offered instrument pre‑rendering, or ‘pre‑gen’. This is a processing scheme that runs away in the background, doing the maths in advance that’s associated with playing back previously recorded virtual synths and sampler tracks. The result, when you hit the play button, should be vastly reduced processor usage compared to what might be seen if DP was having to do the same number‑crunching in real time, letting you squeeze more out of a mix than might otherwise be possible.
http://www.soundonsound.com/sos/oct11/articles/dp-workshop-1011.htm Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A demo amit próbáltam nem olvasott be minden vst-t! Az nem túl jó, hogy nem lehet egyszerre vst és mas ( a saját ) pluginjeit használni!

Amúgy profinak tűnik.

a track/mixer menedzselés, MIDI szerkesztés(4.5 felett), route-ás, ghost track/klipp kezelés, loop-olás (MIDI, sample) milliószor jobb Reaper alatt, ami Reaper-ből hiányzik: beépített hangszerek, sample szerkesztő, és valami Ableton Live féle session nézet, valamint a kezdetlegesnél kissé komplexebb step-sequencer, magyarán ha komoly VST(i) parkkal rendelkezik az ember, és nem hal bele a Session nézet hiányba (nincs benne nem-lineráis szerkesztési lehetőség), a Reaper workflow-ja mindent visz pc-n, összefoglalva a DAW-okat, részemről:

 

Cubase: csak az 5-ös tört verziót nézegettem anno, de az ablakkezelős megoldás nehézsége, és a user interface kinézete miatt végül dobtam, amúgy nagyon profi, de előbbiek miatt nem jött be

FL Studio: a kezdetleges a mixer, és és playlist editor, valamint a pattern alapú workflow-ja miatt nem tetszik, lehet ha template-ket használnék, lehetne vele dolgozni

Sonar: csúsznak a sávok egymáshoz képest (MIDI,Sample), és eléggé bug-os, ha ezek nem lennének egész tűrhető lenne

Ableton Live: Arrangment View-al kissé nehézkes normálisan dolgozni, amúgy nagyon tetszik (a Session view-al bevezetett nem-lináris workflow meg "istencsászár" :) ), ha kijön a 9.1-el a két képernyős nézet, szerintem vissza is térek rá

Digital Performer: a loop-olást nagyon kevéssé támogatja, mixer/track/arrangment nézet nem konzisztens egymáshoz képest (valami itt van valami ott, néha eltűnnek a dolgok benne), valamint a route-olás is nehézkes benne, nagyon lassúnak érzem a workflow-ját Live-hoz képest

Reaper: lásd fent, ha 5-ösben behoznak valami Session View-t még lehet nyerő, most ez használom (de valószínűleg a 9.1-es AL visszacsábít)

Reason: a beépített kompresszorok nem az igaziak, az RE(vásárolható kiegészítők Reason-hoz)-k nem támogatják az SSE optimalizációt, ezért nagyon hamar kinyírják a CPU-t , nagyon buta a szekvencer nézete, nincs benne freezelés, semillyen klip loop-olási lehetőség, se ghost track/klipp kezelés, ergo nehézkes használni, ha ezeket javítják használható lesz

Studio One: nem tetszik a kinézete, skin-ezési lehetőség meg nincs benne, a mixer-track menedzselés is kissé nehézkes benne 

Bitwig: őőőő, lehet ilyen is lesz, ha kihoznak valami ultra-moduláris működőképes Logic+Ableton Live+FL Studio hibridet lehet sötét lóként ez lesz a befutó  

 

amire rájöttem nekem ami nekem számít egy DAW-ban : elsőnek ahogy kinéz, másodiknak hogyan lehet vele dolgozni, minden ezután jön

(elnézést, ha kissé zagyva, és kevéssé összeszedett amit írtam, az esti futás után vagyok :) )

 

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

folyt előző, az még lehet érdekes másnak is, hogy a Virus-t (Snow,Desktop) Ableton Live 9(8nem) hibátlanul kezeli, DP-Studio One-Reaper-ben kell egy összeszinkronizációs 1 bar a számok elején(Reaper a Virus Live módjával elveszti a szinkront a host-al, egyébként ok), FL Studio kezeli de PDC-t manuláisra kell állítani (no komment :) ), Sonar alatt csúszkál a többi sávhoz képest (használhatatlan), Reason alatt szintén nem nyert a PDC hiánya miatt, ergo jelen pillanatban Virus-al Ableton LIve-ja a nyerő

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...