Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Dither vagy szalagos magnó?


Guest loszmenem

Kérdés

Guest loszmenem

Azt szeretném megtudni, mennyivel jobb ha egy 24 bites zenét DAW-ról rögzítek szalagos magnóra majd vissza a magnóról a DAW-ra de már 16 biten, annál mintha ha csak szoftverrel ditherelnék

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Bele vágtam picit, ebbe a magnós világba! Sikerült szereznem egy Otari MTR-12-es gépet, ha jól be van állítva a gép döbbenet amit csinál, meg machanikailag, elektronikailag, szalag ügyileg, beállítva nagyon jó... viszont, ha felmerül valami probléma és nincs meg a gépkönyv, vagy alkatrészt kell beszerezni, bizony baromi húzós lehet a rendberakás (én kicsit beszoptam vele... pl nyomó görgő csere szállítással 55-60e között van és lehet a mechanikát megint elenőrizni, beállítani), megbízható szakembert találni pedig nem egyszerű, nagyon-nagyon bizalom kérdése a dolog, bár tesztelve gyorsan kiderülnek a dolgok...Egy ilyen magnó 500-700e ig kóstál szállítással. Diethert kiváltani magnóval -  nem arra való.... A magnót a szalag szaturáció, szalag kompresszió, stb miatt érdemes használni, mást csinál, mint a pluginek UAD és native társaik, nem azt mondom, hogy nem jó, hanem azt, hogy más a történet. Nagyon nem mindegy milyen szalagra van rálőve a magnó, milyen a szalag állaopt, törlő oszcillátor hogy van beállítva, fejek állapota, karbantartás, stb... Ilyen magnót tartani, baromi időigényes, drága és sok türelmet, törődést igényel. A másik dolog a konverter, UAD Apollo, RME,  alatt nincs értelme kiküldeni a mixet!  Kb. olyan lutri magnót vásárolni, mint egy használt drágább mikrofont. Zöldfülűként vágtam bele a magnózásba, pár dolgot megtanultam..., a tanuló pénz megvolt..., Nem olcsó mulatság és drága a fenntartása, viszont olyat tud amit más eszkö nem! (Nem a kis orsós magnókról beszélek) Alsó hangon 200e-300e körül lehet már venni ilyen-olyan magnót ami, lehet beválik, lehet nem, de ez akkor derül ki mikor elkedi használni az ember... Lutri a történet, ha viszont minden klappol, nagyon bele lehet esni :)...

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Ha csupán a ditherelést akarod elkerülni vele, akkor ahhoz miért kell a magnó?

Nem KELL.

 

Minden konverter OP-rendszer független.

Ami nem, az már hangkártya is egyben, mint pl. a Symphony.

Az Apogee 16X és hasonlóaknak semmi közük az OP rendszerhez.

Persze amiket írsz, azok is nagyon jók, sőt akár jobbak is, csak még drágábbak,

mint az Apogee.

Nem tudtam, hogy az Apogee sima konvertereket is forgalmaz. Bár az általad említett típust a honlapon csak úgy találtam meg ha beírtam a keresőjébe. Menüben csak ezt találtam:

http://www.apogeedigital.com/products/rosetta-series.php

Már ezt is tudom. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Per pillanat semmilyen. Megyek vissza a nagy büdös Angliába így eladtam majdnem mindent. Már ott lesz az upgrade, azért vagyok ennyire kíváncsi.

Vannak ilyen cuccok, pl Anamod, meg ez a Sound Skulptor is:

http://www.soundskulptor.com/uk/proddetail.php?prod=STS

,de szerintem egy UAD2/Ampex pluginnel nincs költséghatékonyabb.

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Szerintem a szalag feelinget inkább a szalag adja, mint a fej... de lehet, hogy tévedek.

 

Szalag szaturációt csak szalag tud csinálni... :D

Még mindig a ditherelést szeretném kiváltani egy jobb megoldásra. Érteed?

Link to comment
Share on other sites

Van egy ötletem ezzel kapcsolatban bár elképzelhető, hogy már létezik is. Kábé a magnó és az analóg összegző keveréke a termék. Nagy vonalakban annyi, hogy a szalagot kiiktatva két "magnófejet" értsd: jó minőségű audio célra készített elektromágnest egymással szembefordítva (egyik küldi a jelet másik fogadja) jelet továbbítani. Kábé úgy mint a DI box. DAW-ból ki, át ezen és vissza. Hallottatok már ilyenről? Vagy a szalag hangja mindkenképpen kell?

Szerintem a szalag feelinget inkább a szalag adja, mint a fej... de lehet, hogy tévedek.

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Van egy ötletem ezzel kapcsolatban bár elképzelhető, hogy már létezik is. Kábé a magnó és az analóg összegző keveréke a termék. Nagy vonalakban annyi, hogy a szalagot kiiktatva két "magnófejet" értsd: jó minőségű audio célra készített elektromágnest egymással szembefordítva (egyik küldi a jelet másik fogadja) jelet továbbítani. Kábé úgy mint a DI box. DAW-ból ki, át ezen és vissza. Hallottatok már ilyenről? Vagy a szalag hangja mindkenképpen kell?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...