Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Access Virus Ti és a DAW


DoubleFire

Kérdés

Üdv Mindenkinek! :)

Még újdonsült vagyok eme remekmű birtokában és lenne pár kérdésem hogy pl valakinek sikerült-e összehozni FL Studioban ezt dolgot totális integráció keretében?
Mert a tutorial alapján kiprobáltam a dolgot és úgy kötöttem össze mintha hangkártyát képezne a vírus de ahogy behozom a kezelöfelületet megszünik létezni minden hang pedig úgy csináltam mindent ahogy az le van írva esetleg kihagytam valamit vagy félreértettem?!
Illetve ha ez nem működik muszáj mindenképp más DAW-ra váltani emiatt?!

Köszönöm a segítségeteket előre is!
 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szépen működik FL Studioval is. Használd az automatic PDC-t a mixerben. Általában 90-100ms közötti komenzáció lesz az összes csatornán és így minden szinkronban lesz a Virus-al ( ami ki van kötve a keverőre), tehát amit nem kötsz ki az 90-100ms-al hamarabb szólal meg, ami egyébként sokszor szuper ötleteket szül.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Cubaseban használok Virus TI2 Desktopot és szenvedek a latency-vel. Virus analog output-ot használom. Felvételnél az audio jel a midi jel elé kerül valami oknál fogva, és az arpeggiator programok is sántítanak. Ha egy teljesen új session-t nyitok egy midi + egy audio track-el, akkor működik rendesen. Nem tudom mi lehet a probléma, Access technical support remélem tud segíteni.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Cubaseban használok Virus TI2 Desktopot és szenvedek a latency-vel. Virus analog output-ot használom. Felvételnél az audio jel a midi jel elé kerül valami oknál fogva, és az arpeggiator programok is sántítanak. Ha egy teljesen új session-t nyitok egy midi + egy audio track-el, akkor működik rendesen. Nem tudom mi lehet a probléma, Access technical support remélem tud segíteni.

 

Azt írják a manualban, hogy a daw-ban a virus sávok elején kell hagyni egy ütemnyi üres helyet az eső MIDI note-ok elé, hogy legyen ideje magát betájolni a Virus Controlnak. Fent van a legfrissebb oprendszer a TI-on?

Link to comment
Share on other sites

Azt írják a manualban, hogy a daw-ban a virus sávok elején kell hagyni egy ütemnyi üres helyet az eső MIDI note-ok elé, hogy legyen ideje magát betájolni a Virus Controlnak. Fent van a legfrissebb oprendszer a TI-on?

Igen, frissítettem és az egy bar is megvan minden felvétel elött. Irtam Accessnek. Midi kábel helyett csak USB-t ajánlanak. Midi outnak meg a "Virus TI Synth"-et  kell beállítani a Virus TI plugin helyett. Most tesztelem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...