Jump to content
Ménemszól.hu

Milyen stúdió monitort vegyek otthonra?


A/D

Recommended Posts

Én végigolvastam és "absolut" egyet tudok érteni vele:-).

 

Kiegészíteném azzal a tapasztalatommal, hogy nem lehet a fejhallgatót nélkülözni keveréskor (sem), csak tudni kell, hogy mire használjuk. Sok összetevőből álló felvételnél, ahol sok hangszert kell szépen elhelyezni (első sorban klasszikus zenekarra gondolok) és a mikrofonozás eltér a fizikai valóságtól a terem akusztika vagy áthallások és keverhetőség miatt, akkor fejlhallgatóval szoktam először elhelyezni a hangszer csoportokat. Utáni mindig korrigálni kell hangfalakkal is, de ha ezt az első lépést kihagyom, akkor nehezebb szép zenét csinálnom. A nem kívánt zörejeket is könnyebb beazonosítani fejhallgatóval. Tudom, hogy ezek popzenénél máshogy működnek és azt is, hogy a fenti cikk nem erről szól. Mivel szóba került a fejlallgató és a cikkből nekem úgy tűnik, hogy száműzni kellene keveréskor, gondoltam hátha segít egy kicsit a kiegészítésem.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon szuper cikk! Érdekes, nincs elveszve a technikai részletekben és mindenképpen tanulságos. Jómagam otthon kisebb szériás Adam-eket használok, amiknek a mélye nem halálpontos és nincs meg a raccsító magasa, de van hozzá egy Beyer fülesem és legalább nem fárasztja a füleimet sem. Az álmom PMC twotwo lenne, dehát majd egyszer :) ... szerintem az Adam otthonra egy tök jó vétel.

Nagyon szívesen olvasnék egy hasonló szösszenetet a stúdió akusztikáról is (ami nyilvánvalóan ugyanolyan fontos mint a jó hangfal) -elsősorban otthoni stúdiózásra kihegyezve.

Milyen elnyelő anyagaok vannak, mi a különbség a különböző szivacsfajták között, pl. megéri-e iszonyatdrága Auralex kit-et venni, vagy el lehet érni hasonló hatást mezei "diszkó hangcsillapító" szivacsokkal is, tojástartó, kőgyapot ..., stb?

 

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

"Ez alól eddig két kivételt találtam: a Genelec 80-as szériájának tagjai (8020,8030,8040,8050) ugyanolyan akusztikai helyzetben döbbenetesen hasonlóan szólnak (a kisebbeknek nyilván kevesebb mélye van és halkabb, de minden másban ugyanaz)."
EZ tényleg így van!!!! Hallgattam és nem akartam hinni sem a szememnek sem a fülemnek. Tényleg döbbenet...(olvasom tovább mert izgi :) )

Link to comment
Share on other sites

Végére értem és nagyon jó! Sok dolog értelmet nyert és még annál is inkább hasznossá vált. Csak annyit lehet hozzáfűzni, hogy tökéletes! De egy "baj" van..olyan jóra sikeredet, hogy szerintem többen is várjuk a megígért külön cikkeket!!!ÉS, HA LEHET MINÉL HAMARABB!!! :D És végezetül, de nem utolsó sorban: KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!!  :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Na hát ez remek lett!

Igaz, a terjedelem miatt 10 perc után gyorsan pattogtattam némi csemegét a mikróba, hogy teljes kényelemben dolgozhassam fel az információ áradatot.

Sztem még át fogom olvasni újra, na nem mintha túl szárazra sikeredett volna (ellenkezőleg! ), de egy jó könyvet az ember fia/lánya többször is elolvas nem? :-)

 

Szóval köszi a cikket, rendkívül hasznos volt és jó lenne ha mihamarabb visszaülnél abba a bizonyos kényelmes fotelba és jöhetnek a folytatások... ha már amúgy is bejött a hideg és jobb a szobában egy pohár bor társaságában, mint kis hazánk 'tengerenél' fagyoskodni. ;-)

 

THNX! 

Link to comment
Share on other sites

Legyen egy szobánk, mondjuk 16m2-es, 2.4m belmagassággal. Ez viszonylag tipikus. Ebben a szobában a hanghullámok a falról rengetegszer visszaverődnek, azok interferálnak az eredeti és más visszavert hullámokkal, ami egyébként egy fésűszűrő effektust idéz elő: kioltások és kiemelések lesznek a szoba különböző pontjain és frekvenciáin (Az erősítés és kioltás mértéke kezeletlen akusztikán simán bír akár 30dB is lenni). Képzeljük el, hogy leülünk a hangfalaink elé, megmérjük a frekvencia menetet, majd odébb avászkodunk 10 centivel és ott is mérünk. Ránézünk a diagrammjainkra, és úgy fog kinézni, mint hogy ha két tök különböző szoba két tök különböző hangfalát mértük volna. Ismétlem, ehhez mindössze csak 10 centivel mentünk odébb és nem túloztam.

az auto-EQ-s aktív monitor technológia mennyire kamu - peremfeltételek : otthonkára,  és erősen limitált lakás átalakítási lehetőségek esetén - , gondolok a  JBL LSR4328P - re (250kHuF/db-os kategória), vonatkozó cikk :

 

The LSR4328P is the first speaker system to employ automated DSP techniques to generate room-matching EQ. The system is able to apply a 3-12dB notch filter at any of 73 different centre frequencies between 20Hz and 160Hz (at 1/24th octave centres), with a bandwidth adjustable from 1.4 octaves to 0.09 octaves. The idea is that this filter will reduce the effects of the most prominent standing waves at the listening position, as measured using a supplied omnidirectional measurement mic (shown)

-  http://www.soundonsound.com/sos/apr06/articles/jbllsr4328p.htm

 

(és bíztatás +1 :) ofc) 

Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

AD for president!!!

Ez nagyon nagyon nagyon jó lett! Köszönjük szépen! 

Lehet már máshol kérdeztem de nálatok miért nem lehet kapni szivacsokat csapdákat diffúzorokat és miért nem látni a stúdiótokban sem? Azt tudom hogy belső építészetileg van trükk mert látszik a sok-sok lyuk a falban. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Remélem nem minősül kéretlen reklámnak a következő. 

Magyarországon (úgy gondolom) egyedüliként egy kompakt aktív midfield monitort terveztünk és hoztunk létre, prémium minőségű alkatrészekből. A demódoboz párosunkról videót és fotókat is beteszek. Szeretnénk hazai hangmérnökökkel és zenehallgatókkal szélesebb körben is megismertetni a termékünket. Ha esetleg nem ide való, kérem az admint, hogy mondja meg, hova tehetném. Észrevételeiteket, érdeklődéseiteket szívesen fogadjuk! 

 

Tulajdonságok:

 

- 70 literes bass reflex rendszerű doboz

- merevített, csillapított belső felépítés

- SEAS excel 9"-es mélyközép és 1"-es magassugárzók

- árnyékolt és impregnált hálózati transzformátor

- aktív kompakt elektronika LR24 aktív váltással

- szoba kompenzációs lehetőségek

- hangszórónkénti AB osztályú integrált végerősítők

- XLR szimmetrikus vonalbemenet

- 30Hz - 22 kHZ lineáris átvitel

 

https://www.youtube.com/watch?v=59-EjCowY7I&feature=youtu.be

 

post-3842-0-59974900-1383060341_thumb.jp

post-3842-0-83315000-1383060344_thumb.jp

post-3842-0-32396000-1383060343_thumb.jp

post-3842-0-13122900-1383060346_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

reklámnak minősül, de ennek örülünk, hiszen témába vág, meghát hajrá :) Bennünket is érdekel a dolog, mi most elég komolyan invesztálunk monitor hangfalakba.

 

Ma pl. vettünk egy pár Focal SM9-et, merthogy ezt elég jónak halljuk. 

 

 

post-1-0-12202600-1383066371_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

reklámnak minősül, de ennek örülünk, hiszen témába vág, meghát hajrá :) Bennünket is érdekel a dolog, mi most elég komolyan invesztálunk monitor hangfalakba.

 

Ma pl. vettünk egy pár Focal SM9-et, merthogy ezt elég jónak halljuk. 

 

 

Köszönöm a korrekt hozzáállást!

SM9-et még nem hallottam, de nagyon jókat olvasok róla, meg hát azért itt le van írva, mitől is annyira jó, ha tényleg az!  :)

http://pennamedia.files.wordpress.com/2012/09/sm9_amp_white_paper1.pdf

 

Szeretnénk tudni, hova tehető hangban az AMS Pulsar! Tudnátok segíteni, illetve érdekelne titeket egy meghallgatás és/vagy összehasonlítás más "neves" stúdió monitorokkal szemben? Akár nálatok?

Szerkesztette kalmigeri
Link to comment
Share on other sites

Ha a Focal brutális, akkor bajban lesztek azzal, ha az ATC-t akarjátok körülírni majd :) (Jövő hét?) Igaz, ott whitepapert ne várjatok, mert a cégnél nem dolgoznak marketingesek, csak mérnökök. Nem vicceltem :)

 

Itt ugye van még a Genelec 1038, ami meg basszust "tanít". Igen, úgy gondolom, az SM9 nem versenyzik basszusban még azért a batárral.

 

Tudnátok segíteni, illetve érdekelne titeket egy meghallgatás és/vagy összehasonlítás más "neves" stúdió monitorokkal szemben? Akár nálatok?

 

 

 
persze!
 
Kellene egy hely amúgy ezeket hallgatni, mert ... hát na. az sm9 34 kiló vagy mennyi azt ép ésszel fel tudjátok fogni? nem tudjuk hovarakni. már így is sokkal több hangfalunk volt mint hely, de ez ... na ment vissza a dobozába.
 
szóval kellene valami listening party, mert akkor igazán tanulságos, ha más komoly cuccot is hallasz mellette.
Link to comment
Share on other sites

 

Ha a Focal brutális, akkor bajban lesztek azzal, ha az ATC-t akarjátok körülírni majd :) (Jövő hét?) Igaz, ott whitepapert ne várjatok, mert a cégnél nem dolgoznak marketingesek, csak mérnökök. Nem vicceltem :)

 

Itt ugye van még a Genelec 1038, ami meg basszust "tanít". Igen, úgy gondolom, az SM9 nem versenyzik basszusban még azért a batárral.

 

 

 
persze!
 
Kellene egy hely amúgy ezeket hallgatni, mert ... hát na. az sm9 34 kiló vagy mennyi azt ép ésszel fel tudjátok fogni? nem tudjuk hovarakni. már így is sokkal több hangfalunk volt mint hely, de ez ... na ment vissza a dobozába.
 
szóval kellene valami listening party, mert akkor igazán tanulságos, ha más komoly cuccot is hallasz mellette.

 

 

Az AMS pulsar állványa 55 kiló, maga a doboz pedig 45. Így egy doboz és egy állvány 100 kiló. A két oldal együtt 200! ;)

Ebben asszem nincs verseny!  :D

Link to comment
Share on other sites

Ha elég nagy érdeklődés lenne rá, akkor lehetne egy nagyobb összeröffenetet tartani. A mi helyünk nem alkalmas több, ilyen méretű hangfal egyidejű prezentálására.  Kalmigeri, mondta, hogy náluk van erre kialakított szoba, ami lehetne jó is, de én oda kízárólag akkor megyek el a rettenet mennyiségű hangfalammal, ha "egymillióan" jönnének azokat meghallgatni. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...