Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Új Mac mini zeneszerkesztésre/kisebb studiozásra?


Infrhaa Sounds

Kérdés

Üdv Mindenkinek!

 

Az lenne a kérdésem, hogy az új Apple Mac mini mennyire lenne alkalmas vagy használható zeneszerkesztésre/otthoni studiozásra?

(most per pillanat nem igen lenne pénzem új iMac-re vagy régebbi Mac Pro-ra)

Az egyik konfig.:

2,3 GHZ Intel Core i7 négymagos 
   processzor (64-bites) 
2x2 GB DDR3 1600 MHz memória 
1000 GB 5400 fpp merevlemez 
Intel HD Graphics 4000

 

A másik konfig.:

2,6 GHZ Intel Core i7 négymagos 
   processzor (64-bites) 
2x2 GB DDR3 1600 MHz memória 
1000 GB Fusion Drive 
Intel HD Graphics 4000

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ekkor: 2017. 11. 02. at 15:38 írta NeoC:

Na tessék....:)

Ismét egy olyan Mac-jellemző, amire, mint problémára az ember a korábbi tapasztalatai alapján keresi a nyakatekert megoldást, és kiderül, hogy vagy automatikusan csinálja, vagy van rá egy "dedikált gomb"...

Igaz, 2008-as a "legfrissebb" gép, amim van.

Igen ez így van. Itt a hivatalos how-to:

https://support.apple.com/en-us/HT204904

És tényleg dedikálva van az a bizonyos gomb :) 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Szodike:

2011-es Macbook pro-ba tettem SSD-t. Ott már a bios része, hogy netről lehúzza az adott géphez tartozó oprendszer verziót, azt pedig frissítheted, ameddig jól esik :) Arra már nem emlékszek, hogy Apple ID-t kért-e hozzá, de ez talán nem is olyan fontos, a lényeg hogy a clean install nagyon egyszerű.
Viszont ugyanez 2008-as Macbook-nál még nem működik, ott még lemezről kellett telepíteni.

Na tessék....:)

Ismét egy olyan Mac-jellemző, amire, mint problémára az ember a korábbi tapasztalatai alapján keresi a nyakatekert megoldást, és kiderül, hogy vagy automatikusan csinálja, vagy van rá egy "dedikált gomb"...

Igaz, 2008-as a "legfrissebb" gép, amim van.

Link to comment
Share on other sites

6 perccel ezelőtt írta NeoC:

Ez egy érdekes kérdés a mai (csak) netes elérhetőségnél....:)

Én úgy szoktam, hogy van még a régmúltból egy LION telepítő DVD-m. Azt felrakom (ha szűz gépről van szó), és lefrissíti magát a legújabbra.

Logikailag nem tudtam megoldani azt a kérdést, hogy van egy vas, amin nincs oprendszer, és az, hogyan, mitől tud felmenni a netre úgy, hogy felrakja magának az oprendszert....:)

Aztán lehet, hogy túlgondolom, és felmenne, de nem próbáltam, annyira abszurdnak tűnt a feltételezés.

2011-es Macbook pro-ba tettem SSD-t. Ott már a bios része, hogy netről lehúzza az adott géphez tartozó oprendszer verziót, azt pedig frissítheted, ameddig jól esik :) Arra már nem emlékszek, hogy Apple ID-t kért-e hozzá, de ez talán nem is olyan fontos, a lényeg hogy a clean install nagyon egyszerű.
Viszont ugyanez 2008-as Macbook-nál még nem működik, ott még lemezről kellett telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djuice:

Ha vinyót SSD-re cserél valaki mekiben, oda hogy lehet Apple os-t telepíteni? Miről, honnan?

Ez egy érdekes kérdés a mai (csak) netes elérhetőségnél....:)

Én úgy szoktam, hogy van még a régmúltból egy LION telepítő DVD-m. Azt felrakom (ha szűz gépről van szó), és lefrissíti magát a legújabbra.

Logikailag nem tudtam megoldani azt a kérdést, hogy van egy vas, amin nincs oprendszer, és az, hogyan, mitől tud felmenni a netre úgy, hogy felrakja magának az oprendszert....:)

Aztán lehet, hogy túlgondolom, és felmenne, de nem próbáltam, annyira abszurdnak tűnt a feltételezés.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 10/1/2013 at 14:30 írta Infrhaa Sounds:

Először is köszönöm a válaszokat!!!!!

 

Meg van melyiket választom:

2,3 GHZ Intel Core i7 négymagos 
   processzor (64-bites) 
2x2 GB DDR3 1600 MHz memória - na ez viszont eléggé borsos árú főleg a 2X8 GB kár hogy ilyen drága, na mindegy.
1000 GB 5400 fpp merevlemez -ez helyett majd a 1TB-os Fusion Drive-ot kérem bele!!!!

De ahogy elnézegettem az árakat még mindig olcsób az iJoe-nál a konfiguráció.

A Fusion Drive-ot kihagynám. Igazából "parasztvakítás". Az a kis SSD része gyors lesz, de a nagyobb HDD része ugyanolyan "tetű lassú" lesz, mint ha csak HDD-d lenne. Borsos, de hosszú távon igazából az SSD a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Először is köszönöm a válaszokat!!!!!

 

Meg van melyiket választom:

2,3 GHZ Intel Core i7 négymagos 
   processzor (64-bites) 
2x2 GB DDR3 1600 MHz memória - na ez viszont eléggé borsos árú főleg a 2X8 GB kár hogy ilyen drága, na mindegy.
1000 GB 5400 fpp merevlemez -ez helyett majd a 1TB-os Fusion Drive-ot kérem bele!!!!

De ahogy elnézegettem az árakat még mindig olcsób az iJoe-nál a konfiguráció.

Link to comment
Share on other sites

Ha sok audio sáv van, akkor sem lehet hátrány a sok RAM. A rendszer maga elveheti a 4GB-ot, 8GB-nál már marad valamennyi hely a progiknak is a szükséges állományok betöltésére, de igazából szerintem azért érdemes rögtön a lehető legtöbb RAM-ot berakni, mert később (fél egy év múlva) már nem igazán fog az ember bővíteni.

Nem tudhatjuk, mikor jön el a pillanat, amikor kiderül, hogy jó lenne az a 16GB.

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!

 

Az lenne a kérdésem, hogy az új Apple Mac mini mennyire lenne alkalmas vagy használható zeneszerkesztésre/otthoni studiozásra?

(most per pillanat nem igen lenne pénzem új iMac-re vagy régebbi Mac Pro-ra)

Az egyik konfig.:

2,3 GHZ Intel Core i7 négymagos 

   processzor (64-bites) 

2x2 GB DDR3 1600 MHz memória 

1000 GB 5400 fpp merevlemez 

Intel HD Graphics 4000

 

A másik konfig.:

2,6 GHZ Intel Core i7 négymagos 

   processzor (64-bites) 

2x2 GB DDR3 1600 MHz memória 

1000 GB Fusion Drive 

Intel HD Graphics 4000

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Komolyabb stúdiózásra is alkalmas. 

Az egyik gépem a 2.6-os változat. Kell bele a 16GB RAM és az SSD és sokat javíthat a hangulatodon:-). Második meghajtónak a winchestert hagytam meg. Azon vannak a projektek. 

 

A régebbi brutál MacPro-nál gyorsabb. Pedig abban is SSD van. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...