Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Alesis QS 6


hreskonet

Kérdés

Üdv mindenkinek!

 

QS 6-osom kijelzője "meghalt" csak világít de nem mutat semmit. A gugli összes bugyrát végigkerestem de sehol semmi, a gyártó már nem gyártja bekötési rajzot nem találok, szóval tudna valaki valami ötletet? Egyébként a szinti tökéletesen működik és sajnálnám e miatt kidobni, szerkesztő progival is megy minden rajta MIDI-n keresztül.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

 

QS 6-osom kijelzője "meghalt" csak világít de nem mutat semmit. A gugli összes bugyrát végigkerestem de sehol semmi, a gyártó már nem gyártja bekötési rajzot nem találok, szóval tudna valaki valami ötletet? Egyébként a szinti tökéletesen működik és sajnálnám e miatt kidobni, szerkesztő progival is megy minden rajta MIDI-n keresztül.

Ellenőrizd le hogy a szalagkábelnél ami a kijelzőhöz kapcsolódik nincs-e kontakthiba. Persze kikapcsolt állapotban, és érdemes a csatlakozó felületeket ilyen esetben az oxidációtól megszabadítani.

Link to comment
Share on other sites

Következők lehetnek:

 

- Kontakthiba (mint feljebb is írták)

- A kontraszt szabályzása nem működik,ezért nem látsz rajta semmit

- Tényleg elromlott a kijelző,ez esetben az a jó hír hogy helyttesíthető bármilyen Hitachi HD44780 kódkompatibilis 2x16 karakteres kijelzővel.

Ilyen kijelzőt kb. 5eFt körül vásárolhatsz,csak a csatlakozóra kell figyelni,minel többféle verzió létezik.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a gyors válaszokat!

Az "elhalálozás" jelensége nem hirtelen történt, tehát a kontrasztot kizárnám. Bekapcsolás után lassan felvillantak a digitek aztán eltűnt majd újra fel, és egy ideig visszatért. Majd legközelebb  eljátszotta ugyanezt azzal a variációval, hogy hol a felső sor hol az alsó sor jelent meg de aztán végleg kihúnyt, azóta csak kisebb maszatok villannak fel bekapcsoláskor.

Kompatibilis kijelzőre már gondoltam, csak nem tudtam, hogy mivel kompatibilis! Ha a fent említett biztos, akkor az tényleg jó hír.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! QS6 boldog tulajdonosa lettem.Akinek ugyan ilyen hangszere van kérem írjon lenne pár kérdésem,esetleg ha magyar használati útmutató lenne valakinek... Előre is köszi! Szép Napot!

Nekem annál jobb van :) Egy kis fűzött tankönyv-szerűség a QS-ek szintéziséről és az editorprogramról, magyarul.

Ingyen és bérmentve neked adom :) Írj privátban elérhetőséget. Ha Budapesti vagy, a III. kerületben személyesen is átveheted.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...