Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

kár a vitákért, ez mindíg is mítosz marad, kinek mi a vallása a hitben, mindenben, mindenesetre egy biztos, külömbség van pl. 2 dettó ugyanolyan gitár között is, nincs egyforma, mérés ide vagy oka, szerintem még sok mindent nem lehet mérni fizikailag, én hiszek ebben is, ugy mint pl. a vonzás törvényében, mert müködik. Abban is értsünk egyet hogy a CD, lemez, szalag mindíg másképpen fog szólni, + van benne egy adag izlés is, zenei stílus is, lehallgatási minöség, körülmény is, az ember fizikai, és szellemi állapota, körülménye.... és szubjektív legyen az hogy kinek mi tetszik jobban. Ha DJ lennék (de nem vagyok) akkor már szalagos magnóról nem engedném a zenéimet, bármilyen szuperul is szólna, viszont a CD, hát nem mindíg tetszik, de az SACD vagy nagyon minöségek már ottvannak, és 1878x is ha meghallgatom, mingíg ugyanugy fog szólni, ami az analógra egyátalán nem jellemzö, főleg egy régebbi analóg lejátszású pl.HiFi rendszeren,......

Ez akár végszó is lehetne, de akkor nem pörögne így ez a topik :)

 

Egyébként az általam idézett, számomra meghökkentő mondattal, a cikkíró fejezte ki ellentmondást nem tűrő, mindenkinélmindentjobbantudó hozzáállását, amire először úgy reagáltam, hogy megnéztem az életkorát, gondolván, hogy huszonéveivel talán már a digikorszakba született, de nem... Úgy hogy ahogy mondod, tényleg minden szubjektív :) 

 

A mérésekről, vagy azok hiányáról, ezen említett esetekkel kapcsolatban, nekem az a konkrét véleményem, hogy az EMBER, sokkal-sokkal érzékenyebb-összetettebb "műszer", mint az általa létrehozott, korlátozott, képességű gép(műszer).

Link to comment
Share on other sites

 "Hihetetlen, hogy még mindig léteznek emberek, akik azt gondolják, hogy a szalag vagy bakelit jobban szól mint a digitális médiák,"

 

csövi! Vele akarsz vitába szállni?  :stuff: 

 

az a baj, hogy meg sem próbáljátok megérteni, hogy A/D mit írt a cikkben.

egy szóval sem állítótta, hogy a bakelitet nem kellemesebb hallgatni (azt sem, hogy feltétlenül igen)

a fenit (környezetéből kiragadott, ezért akár máshogyan is értelmezhető) idézetben tett egy állítást, miszerint az egyik média (CD) mérhető, technikai, tehát objektív paraméterei alapján tökéletesebb mint a másik (vinly). Ez az állítás korántsem jelenti azt, hogy a bakelitet nem kellemesebb hallgatni (ne szólna jobban szubjektív szempontok alapján)

 

...és akkor itt kéne felismerni, hogy ha azt mondjuk valamire, hogy "jól szól", az két dolgot is jelenthet:

1; Technikai szempontból, mérhető paraméterei alapján tökéletesebb, kevésbé torzít, nagyobb a dinamikatartománya stb stb le van írva a cikkben (objektív szempontból szól jól)

2; Jobban tetszik a hangja, azért mert "torzít", és ezt a "torzítást" én szeretem (szubjektív).

 

Ha pedig ezt felismertük, akkor megállapíthatjuk, hogy: Hiába szeretem jobban a bakelitet a fülemnek kedves torzítása miatt, mivel torzít, ezért szigorúan technikai szempontból nézve (mérve) nem mondhatom, hogy jobban szól. Technikai szempontból nem mondhatom, hogy a kettő közül az a média a jobb, amelyik kevésbé tökéletesen reprodukálja az eredeti hanganyagot.

 

Tehát azzal, hogy A/D leírta, hogy a CD jobban szól, igazából nem sértette meg a vallásotokat, nem követett el istenkáromlást. A CD szigorúan technikai szempontból nézve jobban szól. Szubjektív szempontok alapján meg a bakelit szól jobban.

Ezt akkor is képes vagyok megérteni (és a kettő között különbséget tenni), ha az elmult tizenegynéhány évben a jövedelmem jórészét bakelitlemezekre költöttem, és ha tehetem a mai napig azon hallgatok zenét (nem DJ-zek, zenét hallgatok), mert én is azt szeretem jobban.

Szerkesztette bunni (kao:be)
Link to comment
Share on other sites

 az EMBER, sokkal-sokkal érzékenyebb-összetettebb "műszer", mint az általa létrehozott, korlátozott, képességű gép(műszer).

mégis azokon a korlátozott területeken könnyebben csapható be mint egy műszer (szintén részletesen le van írva a cikkben, hogy akár 10 centiméteres helyváltoztatás, vagy az, hogy mire fgyelünk a zenében, hanyadszor hallgatjuk stb milyen mértékben változtathatja meg azt amit hallunk)

Link to comment
Share on other sites

az a baj, hogy meg sem próbáljátok megérteni, hogy A/D mit írt a cikkben.

egy szóval sem állítótta, hogy a bakelitet nem kellemesebb hallgatni (azt sem, hogy feltétlenül igen)

a fenit (környezetéből kiragadott, ezért akár máshogyan is értelmezhető) idézetben tett egy állítást, miszerint az egyik média (CD), mérhető, technikai, tehát objektív paraméterei alapján tökéletesebb mint a másik (vinly). Ez az állítás koránt sem jelenti azt, hogy a bakelitet nem kellemesebb hallgatni (szubjektíve)

 

...és akkor itt kéne felismerni, hogy ha azt mondjuk valamire, hogy "jól szól", az két dolgot is jelenthet:

1; Technikai szempontból, mérhető paraméterei alapján tökéletesebb, kevésbé torzít, nagyobb a dinamikatartománya stb stb le van írva a cikkben (objektív szempontból szól jól)

2; Jobban tetszik a hangja, azért mert "torzít", és ezt a "torzítást" én szeretem (szubjektív).

 

Ha pedig ezt felismertük, akkor megállapíthatjuk, hogy: Hiába szeretem jobban a bakelitet a fülemnek kedves torzítása miatt, mivel torzít, ezért szigorúan technikai szempontból nézve (mérve) nem mondhatom, hogy jobban szól. Technikai szempontból nem mondhatom, hogy a kettő közül az a média a jobb, amelyik kevésbé tökéletesen reprodukálja az eredeti hanganyagot.

 

Tehát azzal, hogy A/D leírta, hogy a CD jobban szól, igazából nem sértette meg a vallásotokat, nem követett el istenkáromlást. A CD szigorúan technikai szempontból nézve jobban szól, és ezt akkor is képes vagyok megérteni, ha az elmult tizenegynéhány évben a jövedelmem jórészét bakelitlemezekre költöttem, és ha tehetem a mai napig azon hallgatok zenét (nem DJ-zek, zenét hallgatok), mert én is azt szeretem jobban.

 

Igen, erre mondtam tegnap, hogy a hangmérnök olyan eszközökkel rögzít, amik színeznek (mert azokat az eszközöket szereti), a hifista olyan eszközökön hallgatja, amik színeznek (mert azokat az eszközöket szereti)... az tegnap ki is maradt, hogy a médium maga is hatással lehet a színezésre, úgyhogy mindenki szívének más a kedves. Oszt' veszekednek, hogy mi a valósághűbb vagy szól jobban :)

Link to comment
Share on other sites

Anyám borogass...

Mi folyik itt?:DDDDD

 

Ugye nem mondjátok komolyan, hogy CD meg bakelit demagnetizálásról vitatkoztok? Meg arról, hogy mennyivel jobban szól az egyik USB kábel a másiknál?

 

Azoknak akik mindezt komolyan gondolták, van egy üzleti ajánlatom.

 

ELADÓ az összes hálózati kábel, amin az Ákos lemezeket csináltam. Darabja 50e forint.

Az USB kábelekért 80 ezret kérek.

Van egy  "Best Sound Award"-ot kapott keverésemböl visszamaradt AES/EBU kábelem, 3 méteres, ez 1 milka.

 

Ezek már bizonyítottak! Igyekezzetek, mert korlátozottak a készletek!

Nekem az a zokni kéne, ami akkor volt rajtad, amikor "Best Sound Award"-os keverést csináltad. Ha lehet, mosatlanul...szerintem abban van az igazság.

Egyébként kitől kaptad? Én is szoktam ilyen Best...akármiket kapni, anyukámtól meg a csajomtól :D

Link to comment
Share on other sites

Hifisták esetében egy fontos dolog felmerül:

 

Az esetek 98%-ában a szobáitok, ahova a Rotel, és hasonló márkájú, egyébként sok esetben jó cuccaitokat berakjátok csillió forintos Van den Hul kábelek kilométerei közé, ott az akusztikai korrekció általában a cikkben is leírt 0%-os kivitelezettségű. Leragadt a többség ott, hogy költeni kell a hangfalra, költeni kell a lejátszóra, stb.

Közölném, hogy ahány szoba, annyi geometria, annyi visszaverődés, annyi átverés, és becsapás lesz (és ez többet számít, mint a tápkábel). Jóskapista szobájában sem fog ugyanaz ugyanúgy szólni ugyanazon a cuccon, mint kisbéláéban.

Egész egyszerűen van még itt egy másik probléma:

 

Mindegyik módszernek van egy "karaktere". Ismétlem: Karaktere. Tehát bolond, és nem józan észt követő módszer elvárni a szalagtól, vagy a bakelittől, hogy úgy szóljon, mint a CD és visszafelé. Ahogyan az akácfa sem lesz tölgy sosem, és a kőris sem dió. Keményfa az összes, de más a karaktere.

A szalag, ahogyan a bakelit, idővel kopik, függ a hangszedő kopottságától kezdve a leolvasó fej mágnesességétől. Én értem, hogy Nagaoka és társai által gyártott mindenféle berendezéseken megy keresztül az LP, és akkor jobb lesz. DE:

A hallott anyag milyensége függ az egyén idegrendszerétől, hallásának állapotától (mert ha egyébként 8 órában 30 évig az eszterga mellett nyomta az ipart, akkor az bizony nem lesz már tökéletes sohasem). Függ ezen túl az esetleges aznapi fáradtságtól, függ olyan placebo jelenségektől, mint a "jobbnak akarom hallani, ha már sokba került", valamint függ az esetleges aznapi elfogyasztott étel mennyiségétől, és az alkoholtól stb. is.

Aztán bele lehetne menni a hangfalak közti különbségekbe, és sokminden másba. A cikknek igaza van, és kiegészíteném azzal a konklúzióval, ami benne volt, de szemmel láthatólag nem mindenkinek jött le:

Mérnöki szemmel minden egyes módszer közül a normális körülmények (esetleg professzionális) között tartott CD képes a legállandóbb eredmény összehozására. A műszertől kezdve a nulltesztig ott a legkisebb a tévedés esélye. 

A bakelit, és a szalag voltaképp folyamatosan változik, ahányszor csak lejátszás alá kerülnek. Állandóan ugyanazon standardot hozni képtelenség lenne részükről. 

Valamint: Az, hogy ki mit szeret, ki min élvezi a hangot, az egyéni ízlés kérdése. Nem jobb élvezeti értékben egyik sem a másiknál fülre, hiszen itt a karakter tetszik, nem a műszaki értelemben adott végeredmény, de mérnöki szemmel felállítható a reláció, ami élvezeti szempontból megint nem mindenkinek jelent valamit. De sehogyan máshogyan. Pont ezért olyasmiről megy a vita vérre menően, aminek az égvilágon semmi értelme.

(Off: digitális motyón gyártott zenébe képzeltek analóg feel-t nagyon sokszor, ahogyan egy 320as mp3-ból se lesz wav (konvertálható, de ez átverés), úgy a digitálra felvett anyag se lesz sose analóg, akármin kergetik végig. Zene lesz belőle, ami vagy tetszik, vagy nem, ennyi, és nem több)

 

Köszöntem.

Szerkesztette djtones
Link to comment
Share on other sites

Nekem az a zokni kéne, ami akkor volt rajtad, amikor "Best Sound Award"-os keverést csináltad. Ha lehet, mosatlanul...szerintem abban van az igazság.

Egyébként kitől kaptad? Én is szoktam ilyen Best...akármiket kapni, anyukámtól meg a csajomtól :D

Sajna nemtom melyik "mastering zoknim" volt rajtam épp...

A díjat meg egy trailerre kaptam. Volt valami nagy hepaj ámerikában, s ott annyira betetszett nekik a hang, hogy adtak rá különdíjat.

Link to comment
Share on other sites

Ez akár végszó is lehetne, de akkor nem pörögne így ez a topik :)

 

Egyébként az általam idézett, számomra meghökkentő mondattal, a cikkíró fejezte ki ellentmondást nem tűrő, mindenkinélmindentjobbantudó hozzáállását, amire először úgy reagáltam, hogy megnéztem az életkorát, gondolván, hogy huszonéveivel talán már a digikorszakba született, de nem... Úgy hogy ahogy mondod, tényleg minden szubjektív :) 

 

A mérésekről, vagy azok hiányáról, ezen említett esetekkel kapcsolatban, nekem az a konkrét véleményem, hogy az EMBER, sokkal-sokkal érzékenyebb-összetettebb "műszer", mint az általa létrehozott, korlátozott, képességű gép(műszer).

Egyetértek veled, igazad van! :)

Link to comment
Share on other sites

Én csak a saját példámat mesélem el, hogy átvert a fülem...

Régebben azon agyaltam, hogy a Logic 9 vagy a Pro Tools 9 szól e szebben...

Nekem elsőre a Pro Tools szólt jobban

Áthivtam Öcsémet, megfordítottam a széket (tehát nem látta a monitort)

Egyszer a Pro Tools-ba játszotta le ugyanazt a Sessiont, utánna ugyanazt Logicban (kb. 20 db Audio file volt, mindkét Daw-ba beimportálva).

Öcsém 1x azt mondta, hogy a Logic 9 a jobb, aztán rámondta a Pro Toolsra is...

Én megesküdtem volna, hogy a Pro Tools nyert (mert a PT az PT), a fülem alapján..

 

Aztán eszembe jutott, hogy létezik fáziskioltós teszt.

Lekevertem mindkét Daw-ba az anyagot, s megcsináltam a tesztet...100%-ra kioltotta egymást a két Mixdown, tehát 100%-ra ugyanugy kever a két Daw...

Majd beimportáltam a PT-ből exportált wave-t, a Logicba-...úgy is kioltotta a a fázist 100%-ra...

Majd beimportáltam a PT-be a Logicból kiimportált fájt...úgy is kioltttál egymást.

 

Szóval, ha a fejemet rátettem volna, hogy  a PT a jobb, akkor fejtelen lennék...

Ennyit erről, tényleg mindent mérni kell, mert a fülbe nem mindig lehet megbízni.

Link to comment
Share on other sites

Állítólag a Logic bounce után nem ugyanúgy szól az anyag, mint előtte. Hogy tényleg így van-e, nem figyeltem. De ha igen, akkor igen is érezheted a különbséget a két DAW között.

Ha már ez így szóba jött...Lehet ilyen a Cubase-nél is? Mert én azt érzem, hogy mixdown után nem úgy szól az anyag... Bocs, az OFF-ért.

Link to comment
Share on other sites

A táp és digitális kábelekre azt mondta, azok nem befolyásolják a hangot. Ez egyszerűen nem igaz! Jobb érvet ezen állítása ellen nem tudok állítani, mint kábel vevőim nekem írt sorait, a szemelvény korántsem teljes:

Szemezgetés eddigi vevők véleményeiből

Azt hiszem a lényeget nem értette! Nem akarta lejáratni Önt A/D.

És sokan félre is értették a cikk lényegét, mert elhiszem, hogy ekkora terjedelemből elég nehéz kivesézni a lényeget.

A lényeg röviden a következő (ahogy már sokan leírták előttem is): a két kábel közti különbséget nem az emberi füllel kell mérni, hanem műszerekkel. Ha a műszer szerint nincs különbség, akkor nincs miről beszélni. Ha van különbség, akkor A/D is lehet el fogja hinni, hogy tényleg jobban szól.

És a másik ami neki szemet szúrt, hogy villamosmérnökként nem mérésekkel próbálta igazolni az igazát, hanem mások véleménye alapján (ahogy a legutóbbi hozzászólásában is tette).

Link to comment
Share on other sites

Anyám borogass...

Mi folyik itt?:DDDDD

 

Ugye nem mondjátok komolyan, hogy CD meg bakelit demagnetizálásról vitatkoztok? Meg arról, hogy mennyivel jobban szól az egyik USB kábel a másiknál?

 

Azoknak akik mindezt komolyan gondolták, van egy üzleti ajánlatom.

 

ELADÓ az összes hálózati kábel, amin az Ákos lemezeket csináltam. Darabja 50e forint.

Az USB kábelekért 80 ezret kérek.

Van egy  "Best Sound Award"-ot kapott keverésemböl visszamaradt AES/EBU kábelem, 3 méteres, ez 1 milka.

 

Ezek már bizonyítottak! Igyekezzetek, mert korlátozottak a készletek!

Melyik Ákos lemezeket?

Link to comment
Share on other sites

Anyám borogass...

Mi folyik itt?:DDDDD

 

Ugye nem mondjátok komolyan, hogy CD meg bakelit demagnetizálásról vitatkoztok? Meg arról, hogy mennyivel jobban szól az egyik USB kábel a másiknál?

 

Azoknak akik mindezt komolyan gondolták, van egy üzleti ajánlatom.

 

ELADÓ az összes hálózati kábel, amin az Ákos lemezeket csináltam. Darabja 50e forint.

Az USB kábelekért 80 ezret kérek.

Van egy  "Best Sound Award"-ot kapott keverésemböl visszamaradt AES/EBU kábelem, 3 méteres, ez 1 milka.

 

Ezek már bizonyítottak! Igyekezzetek, mert korlátozottak a készletek!

Nekem a szakálladból kell egy darab, biztos abban van a kraftod :D

Link to comment
Share on other sites

Egyébként számomra az az igazán vicces, hogy a hifisták azokat a felvételeket hallgatják

és tesztelgetik, amiket mi, hangmérnökök készítünk.

Mégsem veszik komolyan egyetlen mondatunkat sem.

 

Amúgy ha egy hifistát bezárnánk pár napra egy profi akusztikájú keverőhelyiségbe, néhány tényleg profi stúdió monitorral,

hogy csak azon hallgathat zenét, akkor utána érdekes dolgok történnének.

Ha egy ilyen kaland után otthon meghallgatná a saját cuccát, akár demagnetizált lemezzel, akár simával,

akkor nagy valószínűséggel csak annyit mondani, hogy "Úristen, miért szól ez ilyen szarul?"

 

Ilyen az emberi fül.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként számomra az az igazán vicces, hogy a hifisták azokat a felvételeket hallgatják

és tesztelgetik, amiket mi, hangmérnökök készítünk.

Mégsem veszik komolyan egyetlen mondatunkat sem.

 

Amúgy ha egy hifistát bezárnánk pár napra egy profi akusztikájú keverőhelyiségbe, néhány tényleg profi stúdió monitorral,

hogy csak azon hallgathat zenét, akkor utána érdekes dolgok történnének.

Ha egy ilyen kaland után otthon meghallgatná a saját cuccát, akár demagnetizált lemezzel, akár simával,

akkor nagy valószínűséggel csak annyit mondani, hogy "Úristen, miért szól ez ilyen szarul?"

 

Ilyen az emberi fül.

Nem szeretnék én senkit sem megbántani, de hazai felvételekből elvétve hallottam számomra tetsző "keverést". A kortárs, digitális médiumra készült anyagok közül pedig nullához konvergál ez a szám.

Amit furcsállok a bejegyzésedben, hogy általánosítassz. Ugyanis külhonban, komolyabb stúdiókban igenis figyelnek a kábelezésre.

Azokról az elhanyagolhatónak semmiképpen nem nevezhető dolgokról szintén elfeledkeztél, amik a stúdió és a hifi között szintén különbséget tesznek ebben a témában:

- gyakran xlr kábelt használnak a stúdio technikában..ezt meg ugye ne hasonlítgassuk az általánosan használt technológiákhoz

- a stúdio hangsugárzók leggyakrabban aktívak, így sokkal jobban mérséklődik a hang átvitelért felelős kábelek hatása

- a stúdio hangsugárzók karakterisztikája alapvetően eltér..magam részéről nem hallgatnék többet zenét, ha ilyen karakterisztikán kellene azt tennem

- a keverés és a hangmérnöki munka nem a zenehallgatásról szól, így teljesen mások a preferenciái

A fentiek nem támasztják alá a kábelek hatását, viszont ha már annyira tudományosak akartatok lenni, hogy kettős vaktesztet emlegettek, akkor az ok okozat szokásos félreértéseit és a polc effektust sem illik figyelmen kívül hagyni.

(Ha vicces akarnék lenni, akkor Okken borotváját venném elő, mint elmélet. Eszerint jóval egyszerűbb magyarázat a kábel hatásának az érzékelése okán, hogy az valóban másképp szól..mint mindenféle pszichoakusztikai hatás.

Persze szerintem mérhető lehet a kábelek hatása, de erre kellene vennie a fáradtságot valakinek..alapvetően viszont javasolnám, hogy ezt analóg eszközökkel tegyétek..minél kevesebb a mérés eredményére hatással levő eszköz beiktatása nélkül.

A fizikai hatásuk pedig a kábeleknek közel sem ezotéria..vegyük mindjárt a kábel saját impedanciáját...)

Link to comment
Share on other sites

Egyébként számomra az az igazán vicces, hogy a hifisták azokat a felvételeket hallgatják

és tesztelgetik, amiket mi, hangmérnökök készítünk.

Mégsem veszik komolyan egyetlen mondatunkat sem.

 

Amúgy ha egy hifistát bezárnánk pár napra egy profi akusztikájú keverőhelyiségbe, néhány tényleg profi stúdió monitorral,

hogy csak azon hallgathat zenét, akkor utána érdekes dolgok történnének.

Ha egy ilyen kaland után otthon meghallgatná a saját cuccát, akár demagnetizált lemezzel, akár simával,

akkor nagy valószínűséggel csak annyit mondani, hogy "Úristen, miért szól ez ilyen szarul?"

 

Ilyen az emberi fül.

Én kifejezetten szeretem a magyar jazz felvételek többségét, pl BMC kiadványok, vagy pl ha Tom Tom stúdiót látok a lemezen, számomra az már garancia. De kérlek gondolkodjatok már el azon, hogy nekünk készítitek ezeket a felvételeket, és ne legyünk már hülyének nézve, hogy pusztán pszichoakusztika áldozatai vagyunk, hogy 2 kábel között hangzásbeli különbséget hallunk. A pszichoakusztika természetesen működik ezerrel, mindig, ezt mi is tudjuk, de hogy egy hangmérnök nem tudja, sőt nem is hiszi, hogy két kábel között hangzásbeli különbség van, vagy lehet, ez számomra nagyon meglepő. Ezt egy kezdő hifista is hamar megtapasztalja, amikor társaságban, később egymagában elkezd kísérletezni, és nem hülyeségből költ, a pénztárcájához mérten erre a dologra. Ha ezt nem lehet elhinni, (persze egyszerűbb lenne kipróbálni egy nagyobb felbontású hifin, és akkor hallanátok, ebben biztos vagyok), akkor nem tudok mit mondani, akkor maradunk hiszékeny hülyék a szemetekben... További jó munkát, illetve kellemes hétvégét mindenkinek! :)

Link to comment
Share on other sites

A kábelek természetesen nagyon fontosak.

Mi mindössze azt mondjuk, hogy szánjunk pár percet pl. a tápkábel tesztelésére,

mielőtt vakon hiszünk benne. Ilyen tesztet még nem láttunk, pedig nagyon egyszerűen

igazolható, vagy cáfolható a dolog. Nem a "Jóska azt mondta, hogy faszán szól"

az általunk elfogadható érv, hanem az, hogy felvesszük sima kábellel és varázskábellel is,

majd összehasonlítjuk a két felvételt nullteszttel. Ugyanez a különböző alátéteknél, stb.

Ha valóban van különbség, akkor azt mi is hallani fogjuk.

 

Főleg az olyan ezoterikus dolgokkal van problémám, hogy pl. a MAC jobban szól valamilyen alátéten.

A hangmérnököket általánosságban értettem, nem személyesen magunkra.

Ha nekünk nem hisztek semmiben, akkor egy Grammy díjas hangmérnöknek sem fogtok.

Szakmabeliként tökéletesen tisztában vagyok a magyar felvételek korlátaival,

de annak oka egy másik topik lenne.

Nem akarok amúgy megbántani senkit, csak próbálok rávilágítani, hogy sokszor egy kis józan paraszti ész

hiányzik a történetből.

 

A stúdió valóban teljesen más sok szempontból, de egy hifistát senki nem akadályoz meg

abban, hogy ő is szimmetrikus kábelezésű rendszerrel dolgozzon.

Ott is számít persze a kábel, de 30eFt-ért már olyan kábelt lehet kapni, hogy onnan nincs tovább.

A hifisták lényegében a rendszerük hibáit korrigálgatják irgalmatlan drága kiegészítőkkel,

ahelyett, hogy egy tökéletesebb cuccra törekednének, amit amúgy kb. két nap alatt megszoknának

és a mostaniakat cuccukat hallanák rossznak.

Vagy vehetnének egy jó drága profi master EQ-t, amivel olyan soundot tekernek ki maguknak, amilyet szeretnének.

Abban persze teljesen igazad van, hogy a stúdiómunka  alapvetően más, mint a zenehallgatás, 

de vannak olyan monitorok, amik zenehallgatásra is jók és nagyon hamar megszokja őket az ember.

Link to comment
Share on other sites

Valamit nagyon férleolvastatok itt.

Tápkábelek hangzásbeli különbségéről volt szó. Ennek viszont csak akkor volna szabad hallatszani, ha az egyik rossz.

Ezért várunk igazolást a történetre.

Az audio kábeleken természetesen azonnal hallatszik, ha nem egyforma, mégpedig

azért, mert az egyik így "rossz", a másik meg úgy.

Mindegyiknek van ellenállása, impedanciája, kapacitása, induktivitása, stb.

Egyikre sem mondhatjuk, hogy tökéletes lenne, mert ha az lenne, akkor nem lenne neki

egyik sem, de ilyen kábel nem létezik.

Tehát fontos eleme a rendszernek, de egy szint felett teljesen érdektelen amúgy.

Szerkesztette Cserfalvi Töfi Zoltán
Link to comment
Share on other sites

Annyi szó esett már kábelek méréséről, de nem találkoztam egyetlen egy konkrétummal sem.

 

Hogyan mérnétek meg mondjuk 2 különböző tápkábelt? Milyen fizikai tulajdonságaikat mérnétek? Milyen berendezéssel?

 

Ez meg csak kommentár nélkül: http://www.lessloss.com/recording-studio-installation-project-p-201.html

Link to comment
Share on other sites

Picit helyesítek:

A tápkábel különbségnek csak akkor volna szabad hallatszani otthon egy CD lejátszónál, ha az egyik rossz.

 

Definiálnád a "rossz" jelentését? 

 

Azt érted rossz tápkábel alatt, amivel mondjuk egy szobakutya egy fél napig játszott, és a foga erősebbnek bizonyult a szigetelésnél?

Szerkesztette Szalon
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...