Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

Ezek a csávók, akik angolul írják le, hogy milyen király az usb kábel, sokkal hitelesebbek. Angolul sokkal hihetőbben hangzik a hittérítés, nem?! Szerintem ha még 10 angolul írt véleményt olvasok a témában, visszavonhatatlanul hívővé válok.

:D

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta eahk:

Ezek a csávók, akik angolul írják le, hogy milyen király az usb kábel, sokkal hitelesebbek. Angolul sokkal hihetőbben hangzik a hittérítés, nem?! Szerintem ha még 10 angolul írt véleményt olvasok a témában, visszavonhatatlanul hívővé válok.

:D

:D 

ne batoritsd! Inkabb rendelj tole kabelt. :) 

Link to comment
Share on other sites

Guest dopeboyfresh

Gondolom számlát is adott az összes eladott kábel átadásakor. Hifis árszínvonal mellett eléggé a bevallandó jövedelm kategóriába tartozik. A fogyasztóvédelemnél is megérne egy misét a téma. Csalásügyi hivatalt is fantáziálnék, ha lenne.

Link to comment
Share on other sites

Lapozgatok, és mondom: "ismerős ez a téma, de már nem emlékszem mi volt".

Aztán betöltés után rácsaptam a homlokomra...2 éve voltam már ebben a topicban...!

Komolyan mondjátok, hogy még mindig ott tartunk, hogy valaki leáll ezt a témát fejtegetni? :) Menjetek dalokat keverészni, felvenni, masterelni, de ne ezzel parazoljátok értékes másodperceiteket, kb. 2-3 éve, mikor ezt utoljára olvastam, akkor is kár volt. 

Instrumentnek most is azt tudom elmondani, amit évekkel ezelőtt: Hiába gondolod, nem tudsz jobb végeredményt csinálni semmivel, mint amilyen cuccon megszületett a dal. Vuduzhatsz kábelt, rakhatod tüskékre a hangfalat, és kavicsokat is tehetsz a láda tetejére, és folytathatnám a bullshit szokásos hifista baromságokat, de felesleges. A szakember azt hallgatja, ami történik, és úgy ,ahogy történik. Az alapján hoz meg döntéseket egy dal elkészülése közben, amit majd a hifista szépen meghallgat, miközben azt gondolja, hogy nála jobban szól....(nem). Házi vuduzás lehet, de 2 dolog következik be: a drága (placebo)felszerelést szeretnénk annyi pénzért jónak hallani, amennyit ráköltünk, és az agyacskánk odaképzeli, mert különben rájönnénk, hogy rettentő hülyék vagyunk, azt meg ugye nem szeretnénk. 

 

Link to comment
Share on other sites

13 órája írta djtones:

 

Alapvetően nincs igaza annak, aki azt hiszi, a hifinek a lényege a transzparens átvitel és megszólalás. A hifi nem studiomonitor rendszer! Ez utóbbin nem kellemes órákon át albumokat hallgatni, mert kihallod a apró hibákat, rideg, plasztikus stb. Nem ad hozzá semmit (ha igen, az méginkább rossz) a lejátszott anyaghoz, csak átengedi azt.

Egy (jól felépített) hifi "zeneibbé teszi" az adott hanganyagot, elfedi az apró felvételi hibákat, a maga módján kitolja vagy próbálja kitolni a hordozó korlátait szabadalmaztatott technikákkal.

Mint mindenben, a hifi világában is sok a "bullsh*t", a félrevezető marketing és a könnyen megvezethető ember, de egy Mark Levinsontól (bár ezt éppen transzparensnek is mondhatjuk, de nem úgy mint egy stúdióeszköz vonatkozásában), Accuphase-től vagy Dynauidótól elvitatni a csúcstechnójukat nem lehet - ott nincs mellébeszélés, az működik.

A már említett ATC is más technológiákat használ monitorokban, mint a hifihez illő hangsugárzókban és nem csak a beépített erősítő vagy az eltérő lehallgatási pozíció miatt.

Ég és föld, nem illik keverni, mindkettőnek megvan a létjogosultsága.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta DutchFlowers:

de abban egyetertunk, hogy az usb kabel-en vajhmi keves mulik... ugye?

Igen. :-)

Nem Instrument alá adtam a lovat, az már ki van tárgyalva, hogy félrebeszél (x éve)...  Ha mondjuk audió kábelekkel jött volna, hihetőbb lett volna; persze most már elvesztette a hitelét. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Beleolvastam egy Hi-fi magazinba.

Elképesztő dolgokról írnak!

Kicsit a középiskolás verselemzéseim jutottak eszembe. Mivel elég jó asszociációs készséggel rendelkezem, olyan verselemzéseim voltak, hogy a tanárok hordták az egyetemre, mint mintát. Igaz a vershez semmi köze nem volt már egy idő után, ami jött azt leírtam. De vették, mert érdekes volt...

Hát , amiket a magazinba olvastam az is kb. ilyen.

Művészet, de az írás művészete. Annak a "téglának" a fizimiskáját egy oldalon keresztül dicsérni, a létező összes asszociációt megtalálva, a tégla forma éteri magasságokba emeléséhez. Mert hát különleges, ..., elegancia...

Illetve a pénzcsinálás művészete, ha valamiből legendát készítünk, jó pénzt el lehet érte kérni. 

Félreértés ne essék, biztos jól szólnak ezek a cuccok, de amiket írnak róluk, az túlmegy a legömlengősebb tiniszerelmesleveleken is.

Az előadók, a felvételt készítők, a zeneszerzők fölé van emelve pl egy cd lejátszó (fél milláért), mert a vonósok ettől sokkal kedvesebben játszanak, a rezesek végre határozottá váltak, sokkal feszesebb lett a ritmika...,-amit a karmester nem tudott elérni, azt a lejátszó megoldja!

Na szóval több oldalas ajnározás után a specifikációk: Teljesítmény/ Jel-zaj arány/ ár

Ja és egy csodaolaj a kábelekre, melytől minden megváltozott, a zenekart kicserélték..., szerintem összekeverte a cd-ket.

 

Na ennyi lezártam magamban a dolgot, a magazint kidobom a kukába. Csak azért írtam le mindezt, mert felháborítónak tartom az emberek ilyen szintű megvezetésére tett kísérletet. Persze a gyémántot is veszik az emberek, pedig nagyon drága és semmire sem jó. Kivéve ha az ember betont akar vágni :)

Pont.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ekkor: ‎2017‎.‎05‎.‎23‎. at 11:37 írta Gamda:

Beleolvastam egy Hi-fi magazinba.

 

 azért írtam le mindezt, mert felháborítónak tartom az emberek ilyen szintű megvezetésére tett kísérletet.

Pont.

 

 

Vallomás

Tegnap délután 15h és 17 h között megvezettem R A jazz gitárost, aki ennek következtében vett egy hálózati kábelt az erősítőjébe és 2 gitár kábelt. A megvezetett ember azt mondta: Nem hitte volna, hogy ilyen különbség van kábelek között.

 

RA.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Instrument:

vett egy hálózati kábelt az erősítőjébe és 2 gitár kábelt

Szerintem építsétek át a teljes magyar országos villamoshálózatot is és imákba fogják a neveteket foglalni! Népszerűbbek lesztek mint a Fidesz, sőt mi több "vezető" hatalommá válhattok! :D 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Instrument:

Vallomás

Tegnap délután 15h és 17 h között megvezettem R A jazz gitárost, aki ennek következtében vett egy hálózati kábelt az erősítőjébe és 2 gitár kábelt. A megvezetett ember azt mondta: Nem hitte volna, hogy ilyen különbség van kábelek között.

 

RA.jpg

Azt senki se mondta itt, hogy az audio-kabelek fejleszteseben nem hisz. Ha a nevezett zenesz kollega eppen igy erezte, akkor szive-joga. Persze jobb lenne, ha O irna, de mindegy. A "hangmernokok" is sokat koltenek audio interconnect-ekre, mar csak a mennyiseg miatt is.

A "biztositekot" itt alapvetoen az USB-kabelekkel kapcsolatos hosszas -minden tudomanyos, szabvanyos, stb alapot nelkulozo- vita verte ki. Ha jol emlekszem.

De, nem akarom felszitani a parazsat....

Link to comment
Share on other sites

Már csak az a kérdés, hogy össze volt-e nyomódva a kábel a csatlakozóknál? Mert, ha igen, akkor még jó, hogy jobban szólt, ahogy ezt már kitárgyaltuk egyszer... :-P

Hangzó anyag esetleg van? Olyan, amin a kábelcsere után jobb a tempó és szenzitívebbek a vonósok? Vagy ahhoz nekem is kábelt kellene cserélni a füleshez? Tényleg má'...

Link to comment
Share on other sites

Guest dopeboyfresh

Itt csak olyan gitárosok imázsát használják fel - hazudják el - akik jobban játszanak a kábel miatt. Szeretném az adminisztrátorok segítségét kérni, hogy töröljék a profilomat amiatt, hogy ezt itt lehet, mert nem foglalkoztatja öket. Minden jót!

Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta dopeboyfresh:

Itt csak olyan gitárosok imázsát használják fel - hazudják el - akik jobban játszanak a kábel miatt. Szeretném az adminisztrátorok segítségét kérni, hogy töröljék a profilomat amiatt, hogy ezt itt lehet, mert nem foglalkoztatja öket. Minden jót!

Ezt fejtsd ki lègyszíves bővebben, mert nem elèg vilàgos, amit ìrtàl.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎2017‎.‎06‎.‎08‎. at 18:37 írta NeoC:

 

Rövid beszámoló egy jazz gitárossal folytatott kábel tesztelésről

Attila már az első találkozásunkkor mondta, hogy neki egy nagyon jó gitár erősítője van, amely a készítője szerint a gitár hangját engedi érvényesülni, tehát nincs saját karaktere. Elsőként gitár kábeleket hallgattunk meg az ő Laboga kábeléhez hasonlítva. Miután kiderült, hogy melyik a legjobb, azzal kezdtük a hálózati kábeleket tesztelni. Az erősítőjében egy közönséges pc-s műanyag kábel volt. 3 különböző hálózatit tettem ki a teszteléshez. Az első két kábelemmel gyengébben szólt az erősítő, mint a pc-s kábellel. Ez ugye már önmagában meglepő dolog, mert jobb csatlakozók, komolyabb huzalozás... szóval logika szerint ilyennek nem szabadna lenni. De van. Ez az audió.

 

2288618a.jpg

 

Aztán betettük a harmadikat és azzal úgy szólalt meg az erősítő, hogy a gitáros azonnal felkapta a fejét. Aztán már csak ezt a hálózatit és az ő pc-s kábelét hasonlítgattuk össze mind a négy gitár kábellel meghallgatva. Teljesen egységes volt az eredmény gitár a harmadiknak bepróbált hálózati kábelemmel szólt nagyon finoman, kellemesen. Megvette a hálózatit és kérte, hogy csináljak neki két gitár kábelt. Amikor elment már az én hálózati kábelemet tette az erősítő hátuljában kialakított helyre.

Szerkesztette Instrument
Link to comment
Share on other sites

Jó reggelt mindenkinek!

Tegnap voltam annál a gitárosnál, akinek az erősítőjéhez válogatással találtunk oda (ahhoz az erősítőhöz) illő hálózati kábelt.

Gitár kábeleket válogattunk, de előtte elmesélte, hogy volt koncertje, ahol már használta az új hálózati kábelt és a zenész kollégák is felfigyeltek arra, hogy mennyivel jobban szól a cucca. Tudom ez fáj itt sok embernek, mert nem hiszik, hogy egy másfél méteres hálózati kábel észrevehető javulást okoz a hangban, de higgyék el, javukra válik.

3 különböző gitár kábelt vittem, 4 gitáron ( 3 Gibson, egy Fender Stratocaster) próbálta végig valamennyit. Ezek a nem olcsó gitárok (a legdrágább Gibson csaknem 3 milla volt) teljesen másképp szóltak, de minden gitár jobban szólt a vitt kábelekkel, mint az ő addig használt, és eddig igen jónak tartott Laboga kábelével.

Szerkesztette Instrument
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...