Jump to content
Ménemszól.hu

Nem azt hallod


A/D

Recommended Posts

1 órája írta NeoC:

Az alapposthoz, Rudolfnak szantam a kerdest.

Nem úgy néz ki. Vagy a levegőből "szed össze" valamit, vagy a mínusz van rövidre zárva önnmagával, vagy a mínusz rövidzárban van valami "alkatrész" (aminek nyilván semmi értelme) nem árt és nem is használ, tehát vélhetőleg nem csinál semmit.

Mivel nincs megfelelő leírás Rudolf linkjében, így csak találgatok. (http://www.muszeroldal.hu/news2/VFalkalmazas.pdf)

U.i.: de már így látatlanban is gratulálok, mert ez majdnem olyan jó, mint a demagnetizáló (vagy a gravomágneses falszárító...:-)). Simán fel kell tölteni az ötletet, valami külföldi HighEnd oldalra és mehet a biznisz.

Komolyan irigykedem, hogy nem nekem jutott az eszembe. 

Szerkesztette PropaneB
Link to comment
Share on other sites

Üdv! Végigolvastam a témát, nem kis időbe telt, de érdemes volt! Csak a popcorn hiányzott hozzá :)

Most regisztráltam be, direkt azért, hogy ezt beírjam. Van egy ötletem, hogyan lehetne ezt a vitát végleg lezárni.

Vaktesztelni kellene Instrument kollégát. Egy vállalkozó szellemű fórumozó elmegy hozzá valami jó kis lejátszóval és annak a saját tápkábelével, vagy Instrument visz néhány spéci tápkábelt. Meghallgatják ugyanazt a felvételt minden kábellel, Instrument kiválasztja azt, amivel szerinte a legjobban szól. Ezután vállalkozó szellemű kolléga hol az eredeti, hol a kiválasztott kábelt köti be, újra és újra lejátssza ugyanazt a felvételt, Instrument pedig megtippeli, hogy épp melyik tápkábel van bent. Ha az esetek 80-90%-ában eltalálja, akkor mindvégig igaza volt. Ha nem, akkor nem.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Blackmore:

Üdv! Végigolvastam a témát, nem kis időbe telt, de érdemes volt! Csak a popcorn hiányzott hozzá :)

Most regisztráltam be, direkt azért, hogy ezt beírjam. Van egy ötletem, hogyan lehetne ezt a vitát végleg lezárni.

Vaktesztelni kellene Instrument kollégát. Egy vállalkozó szellemű fórumozó elmegy hozzá valami jó kis lejátszóval és annak a saját tápkábelével, vagy Instrument visz néhány spéci tápkábelt. Meghallgatják ugyanazt a felvételt minden kábellel, Instrument kiválasztja azt, amivel szerinte a legjobban szól. Ezután vállalkozó szellemű kolléga hol az eredeti, hol a kiválasztott kábelt köti be, újra és újra lejátssza ugyanazt a felvételt, Instrument pedig megtippeli, hogy épp melyik tápkábel van bent. Ha az esetek 80-90%-ában eltalálja, akkor mindvégig igaza volt. Ha nem, akkor nem.

Kábeltesztet már egy ideje tervezem, -volt nálam Rudolf (Instrument) is, kábel is- de technikailag próbálom normálisan kivitelezni. Lehallgatás elég jó (Épített stúdió, tervezett és kezelt akusztikai környezet, Apogee DA16x konverter- Neumann KH310 monitorok)

Normális, ú.n. ABX tesztet nem egyszerű jól kivitelezni, de én hajlandó vagyok sok mindenre, ezt már korábban is írtam!

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 1/14/2018 at 14:05 írta Bazodielv:

Nyilván van az a pénz, amiért korpás az ember haja. A homeopátiában is hisznek, pedig mekkora kamu.

A homeopátia nem kamu. A hittel gyógyítás egyik módszere és a szervezet öngyógyító képességére támaszkodik.

Itt viszont nem segít a hit :-)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2018. 01. 18. at 7:09 írta Wheel:

A homeopátia nem kamu. A hittel gyógyítás egyik módszere és a szervezet öngyógyító képességére támaszkodik.

Itt viszont nem segít a hit :-)

A homeopátia kamu. Az előadott zagyvaság a víz memórájáról és a "gyógyítás" mechanizmusáról hihetetlen nagy kamu, őrült aki beszopja. Amit írsz, az a placebó hatás. Az is működik bizonyos helyzetekben, de erre támaszkodni a felelőtlenség netovábbja.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kezdem azt hinni, hogy kétféle ember van: hívő és materialista.

Az utóbbi úgy gondolja, hogy a világ megismerhető és majdnem teljesen ismerjük is, a természet az élőlényekkel úgy keletkezett, ahogy azt Darwin leírta.  Az USB kábel minősége nem szól bele a hangzásba stb. Szóval minden egyszerű és ő materialistaként majdnem mindent tud, amit meg nem, azt könyvekben leírva megtalálja.

Én az első csoporta tartozok, bár nem vagyok vallásos, mert nem gondolom, hogy a vallási ceremóniáknak köze van a Teremtőhöz. Úgy gondolom, hogy a világ nem ismerhető meg és nem is feladatunk megismerni.  A napokban olvastam, hogy felfedezték hogy a DNS model kicsit más, mint ahogy eddig gondolták a tudósok. Vannak benne al-elágazások. Azt hiszem, ha húsz év múlva megismerik az al-elágazásokat, akkor valaki majd észereveszi, hogy még azokon belül is vannak al-al-elágazások. A világ már csak ilyen a kiterjedéséről és a legfinomabb anyagi részecskékről se fogunk mindent megtudni, mert az kívül esik a megismerés és az emberi értelem határain.

Ja és az USB kábel, valamint a virtuális földek igenis beleszólnak a zene hangjába. 

Szerkesztette Instrument
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Instrument:

Kezdem azt hinni, hogy kétféle ember van: hívő és materialista.

Na, eddig van igazad.

De az idezett mondat utan, csak ugy uvolt a suletlenseg. Attol, hogy valami nem tunik megismerhetonek, az nem jelenti, hogy ne kellene ra torekedni, illetve, hogy eddig nem sikerult megismerni, nem jelenti, hogy soha nem is lehet.

A digitalis adatkozlest nagyon konnyu megismerni, de lam te inkabb hiszel.

Az altalad materialistaknak nevezett felerol meg sok rosszat ne mondjal, mert nekik koszonheto az, hogy te itt hulyesegeket irkalsz a szamitogepedrol, az inetrnetre, es nem a kabeled (vagy wi-fi eseten levegod) minosegetol fugg, hogy atjon-e a marhasag amit irsz... mert atjon. Minosegromlas nelkul.

A virtualis fold ebben az osszefuggesben meg kimondottan vicces... Ha elinditom a google earth-ot, akkor jobb, vagy rosszabb lesz vajon az USB hangminosege? :D

De kulonben meg, attol, hogy az univerzum, es az abban talalhato osszes titkot nem ismerjuk (es lehet nem is fogjuk soha), jelen esetben ember-tervezte, emberalkotta dolgokrol beszelunk, ugyhogy tenyleg hagyjad mar a hulye vududat.

Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Na, eddig van igazad.

De az idezett mondat utan, csak ugy uvolt a suletlenseg. Attol, hogy valami nem tunik megismerhetonek, az nem jelenti, hogy ne kellene ra torekedni, illetve, hogy eddig nem sikerult megismerni, nem jelenti, hogy soha nem is lehet.

A digitalis adatkozlest nagyon konnyu megismerni, de lam te inkabb hiszel.

Az altalad materialistaknak nevezett felerol meg sok rosszat ne mondjal, mert nekik koszonheto az, hogy te itt hulyesegeket irkalsz a szamitogepedrol, az inetrnetre, es nem a kabeled (vagy wi-fi eseten levegod) minosegetol fugg, hogy atjon-e a marhasag amit irsz... mert atjon. Minosegromlas nelkul.

A virtualis fold ebben az osszefuggesben meg kimondottan vicces... Ha elinditom a google earth-ot, akkor jobb, vagy rosszabb lesz vajon az USB hangminosege? :D

De kulonben meg, attol, hogy az univerzum, es az abban talalhato osszes titkot nem ismerjuk (es lehet nem is fogjuk soha), jelen esetben ember-tervezte, emberalkotta dolgokrol beszelunk, ugyhogy tenyleg hagyjad mar a hulye vududat.

Ez csak egy újabb gumicsont Instrument-től, ne dőlj be neki :)

Link to comment
Share on other sites

3 órája írta PropaneB:

Kedves Rudolf!

Tudod, hogy én nyitott vagyok, természetesen letesztelem neked.

Mivel ezek analog-audio kabelek ezert hallgasd is meg... :) Lehet, hogy tok jok. Mondjuk a felvevo kabel inkabb ugy nez ki, mint amit mar egyszer megettek, de van mas is mi csunya es finom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Üdvözlet

Egy volt hitetlen megtérése (múlt heti AVX fórum beírás)

Hozzászólás Szerző: berenyizs » 06 júl. 2018 13:27

Szerda délután nálunk járt Rudolf, hozott magával néhány DIY kábelt.

...és a tapasztalás / élmény számomra felért egy kisebb arcul csapással.

20+ éve informatikai területen dolgozok, különböző területeken (üzemeltetés, hálózat üzemeltetés, elemzés) és vannak dolgok amiket tudok, amikben biztos vagyok.

Voltam, tegnapig.

Az egyik ilyen a digitális jelátvitel pld. egy média PC, mint forrás és a DAC közt USBn.

Korábban kipróbáltunk a rendszerünkben az alap nyomtató kábeltől a majd' 200 000.-Ftos neves USB kábelig pár kábelt és nem hallottunk különbséget.

Tegnap a második kábel csatlakoztatása után, a rendszer egy eddig ismerelen "arcát" mutatta, a hallott hang melegebb, kerekebb, "analógosabb" lett.

Ezúton kérek elnézést mindenkitől akikkel szemben ebben a témában - esetleg sarkosan - véleményt fogalmaztam meg.

A teszt rendszer: PC (semmi csicsa, Win10, foobar2000), Hegel H160, Jamo Concert 11
A teszteléshez használt zeneszám: Oscar Peterson Trio - The Days of Wine and Roses - DSD64
Link to comment
Share on other sites

14 perccel ezelőtt írta Instrument:

Üdvözlet

Egy volt hitetlen megtérése (múlt heti AVX fórum beírás)

Hozzászólás Szerző: berenyizs » 06 júl. 2018 13:27

Szerda délután nálunk járt Rudolf, hozott magával néhány DIY kábelt.

...és a tapasztalás / élmény számomra felért egy kisebb arcul csapással.

20+ éve informatikai területen dolgozok, különböző területeken (üzemeltetés, hálózat üzemeltetés, elemzés) és vannak dolgok amiket tudok, amikben biztos vagyok.

Voltam, tegnapig.

Az egyik ilyen a digitális jelátvitel pld. egy média PC, mint forrás és a DAC közt USBn.

Korábban kipróbáltunk a rendszerünkben az alap nyomtató kábeltől a majd' 200 000.-Ftos neves USB kábelig pár kábelt és nem hallottunk különbséget.

Tegnap a második kábel csatlakoztatása után, a rendszer egy eddig ismerelen "arcát" mutatta, a hallott hang melegebb, kerekebb, "analógosabb" lett.

Ezúton kérek elnézést mindenkitől akikkel szemben ebben a témában - esetleg sarkosan - véleményt fogalmaztam meg.

A teszt rendszer: PC (semmi csicsa, Win10, foobar2000), Hegel H160, Jamo Concert 11
A teszteléshez használt zeneszám: Oscar Peterson Trio - The Days of Wine and Roses - DSD64

Kóklerek mindenhol vannak :) 20+ év hálózatüzemeltetés után aki windowst használ sikeres nem lehet :P

Link to comment
Share on other sites

Kedves ember lehetsz! Viszont az audio hangzáshoz nem sokat érthetsz. Ha a tag egyszerű számítástechnikát használ (amit be is írt) és azon az egyszerű rendszeren is jelentős volt a kábelemmel a különbség, akkor egy jó rendszeren sokkal nagyobb a különbség. De ezt te valószinüleg nem vágod. A beírásodban a fafejűek megszokott primitív rosszindulata jelenik meg.

Szerkesztette Instrument
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nem tudtam, hova tegyem, mert egy kicsit melyen elemzo a mit hallgatsz, mit mutatszba, itt meg emlekeim szerint voltak USB protokollrol is ertekezesek, meg A/D nyito cikke is kurvajo, meg beleolvasgattam az 58 kibeba*.* oldalba is, es jokat nevetgeltem, ugyhogy nem banom, ha kap egy bumpot a topic, de a lenyeg, hogy ezt a videot ajanlom megtekintesre, ha diohejban erdekel az USB adatatvitel/kommunikacio, mert Ben Hack (bocsi: Eater) legujabb videoja szerintem meger egy miset. Kezzel dekodolni az USB kommunikaciot, es latni a tobbszoros digitalis minosegellenorzest fizikailag... nekem szep. Remelem lesz mas is, akinek tetszik.

 

 

Szerkesztette DutchFlowers
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Ekkor: 2021. 06. 08. at 19:12 írta DutchFlowers:

Nem tudtam, hova tegyem, mert egy kicsit melyen elemzo a mit hallgatsz, mit mutatszba, itt meg emlekeim szerint voltak USB protokollrol is ertekezesek, meg A/D nyito cikke is kurvajo, meg beleolvasgattam az 58 kibeba*.* oldalba is, es jokat nevetgeltem, ugyhogy nem banom, ha kap egy bumpot a topic, de a lenyeg, hogy ezt a videot ajanlom megtekintesre, ha diohejban erdekel az USB adatatvitel/kommunikacio, mert Ben Hack (bocsi: Eater) legujabb videoja szerintem meger egy miset. Kezzel dekodolni az USB kommunikaciot, es latni a tobbszoros digitalis minosegellenorzest fizikailag... nekem szep. Remelem lesz mas is, akinek tetszik.

 

 

Nagyon kár, hogy anno lemaradtam erről a témáról. Amúgy rettentően beszédes, hogy a témában mindjárt megjelent egy kábeles sarlatán hittéríteni. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...