Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Korg Krome


Pityu

Kérdés

A Krome szintikhez lehet használni M50 vagy M3 patch-eket?

A szintézis szinte ugyanolyan ezért kérdem.

 

Vagy ismertek olyan szoftvert, amellyel Korg pcg-ket lehet konvertálni a megfelelő hangszerhez?

A napokban hozzám került egy Krome61 és érdekelne, lehet-e bővíteni hangokkal pld. az említett konvertálással vagy sem?

Vannak itt Krome tulajdonosok?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Korg oldalán lehet letölteni két hangkönyvtárat, melyet a Korg adott ki a Kromehoz. Az egyik M1 hangokat, a másik Triton hangszíneket tartalmaz. Ha jól emlékszem, akkor ez összesen 2x128 új program. Vannak közte egészen jó hangok is. Azt, hogy M50 vagy M3 programokat be lehet e tölteni, azt sajnos nem tudom, de nem nagyon hiszem, hogy menne.

Link to comment
Share on other sites

A Krome szintikhez lehet használni M50 vagy M3 patch-eket?

A szintézis szinte ugyanolyan ezért kérdem.

 

Vagy ismertek olyan szoftvert, amellyel Korg pcg-ket lehet konvertálni a megfelelő hangszerhez?

A napokban hozzám került egy Krome61 és érdekelne, lehet-e bővíteni hangokkal pld. az említett konvertálással vagy sem?

Vannak itt Krome tulajdonosok?

 

A brazilok itt csináltak valamit sima Triton KSC formátumban mentve, tehát van esély hogy eszik egymás dolgát!

http://vimple.ru/9b4253ad495946e389e00fa13a7b53b0 

Link to comment
Share on other sites

Köszi a linket, tényleg érdekes megoldás. Elvileg működhet program hangszíneknél ez az alternatíva de feltételezem combi módban ez már nem ennyire egyszerű . Persze ki tudja, vannak találékony emberek.

Mindenesetre az Awave studióra szükség lesz. Még jó, hogy free a program :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

ha külső hangforráson több hangszínből álló multit/combit (pl Kontakt-on pár VSTI) vezérlek a Krome-mal, a touchscreen-en ugyanúgy tudom szabályozni pl a partok hangerejét, ahogy egy belső combi-nál? Ha igen, MIDI-n és USB-n is küldi a paramétereket, azaz választhatom bármelyiket?

Utolsó kérdés: ha játszom egy programot v combit, ki tudom küldeni párhuzamosan az 1-es és a 2-es MIDI csatornán is a jelet?

 

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

ha külső hangforráson több hangszínből álló multit/combit (pl Kontakt-on pár VSTI) vezérlek a Krome-mal, a touchscreen-en ugyanúgy tudom szabályozni pl a partok hangerejét, ahogy egy belső combi-nál? Ha igen, MIDI-n és USB-n is küldi a paramétereket, azaz választhatom bármelyiket?

Utolsó kérdés: ha játszom egy programot v combit, ki tudom küldeni párhuzamosan az 1-es és a 2-es MIDI csatornán is a jelet?

 

Előre is köszönöm a segítséget! :)

1. A Korgokban definiálni lehet milyen midi paramétert vezéreljen a felület. Ha ezt a szabvány midi hangerőre állítod be (#CC 007) és kiadja midin is az információt a screenről, elvileg nincs akadálya mást is vezérelni velük. Azért saját tapasztalatom azt mondja hogy egy Yamaha lehetőségeitől fényévekre állnak a külső dolgok irányítására vonatkozólag a Korgok. A Korg inkább szereti csak a saját pecsenyéjét sütögetni és megenni, egyszóval más eszközök ill. gyártók vezérelgetésére tesz ő egy nagyot. Én pl. ilyenbe futottam bele, mikor egy Emu hangmodult nem tudtam normálisan vezérelni egy Korggal, mert egyszerű bankváltásokat nem volt hajlandó paraméterezhetően kiadni. Neki elég volt hogy a saját rendszerén belül vált és annyi. :)

Midin és USB-n is mennek a dolgok, de csak egyszerre egyiken!

 

2. ezt bővebben írd le mit akarsz, mert így nem érthető! Ha pl. azt akarod hogy az 1-es midicsatornán egy zongora meghajtson a 2-es midi csatornán egy VST hangszínt, az nem megy. Oda is az 1-est kell beállítani. A combiknál megadható melyik csatornán menjen ki a jel és hogy external / internal vagy mindkettő megvalósuljon. Ha azonban egy zongorát jobb kézre, balra meg egy basszust akarsz rakni splittelve csak a hangszeren belül, ott a keyboard zonet kell nekik beállítani megfelelően. Ha layert akarsz így akkor is konfigolhatod a key zonet, ill akkor a 2 hangszínt azonos midicsatornára kell állítani. Más lehetőség nem tudom van-e még, én nem ismerek többet, ill. azt még lehet hogy ezeket kevered és akár adott csatornán külső dolgokat is használsz mindennel együtt. Érdemes a Globalban a midi filtereket is átnézni hogy működjön a dolog kifelé is!

Link to comment
Share on other sites

Kedves DeMarco,

 

köszönöm a  gyors választ! :)

 

1. Nem párhuzamosan akarom használni a MIDI-t és az USB-t, elég pl az USB. Valami olyasmit szeretnék vezérelni vele, mint pl. egy Kontakton fut egy multihangszín VSTI-kből, sok layer, és a Krome-ról vezérlem a partok hangerejét, effektjeit valós időben. Ha ennyit tud, az nekem már jó, nem zavar, h a saját pecsenyéjük a főmenü az étlapon. :)

 

2. Az 1-es MIDI csatornán vocodert hajtanék meg, a 2-on mögé egy plusz hangszínt ugyanabban a VP550-ben. Fixek a MIDI kiosztásai, ezért a vezérlőeszközben kell "igazodnom". Persze ha nem megy, akkor másik kütyüben 1-es MIDI csatit hajtva teszek hozzá pl vonóst, csak akkor az plusz egy cucc.

 

Thx again! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...