Jump to content
Ménemszól.hu

Jedi képzö: Padawan (full kezdö) tanfolyam


silk

Recommended Posts

Nos...2014 januárjára ezt tervezem. Még idöpontokat nem találtam ki, mivel nem vettem még át magamban az anyagot, így nem tudom pontosan milyen hosszú lesz.

Ez a tanfolyam nagyon alapvetö dolgokat fog nagyon az alapoktól tárgyalni. Tehát elsösorban nagyon kezdöknek ajánlom. Lesz szó kicsit benne mindenröl. Felvétel, keverés, mastering, technikai ismeretek stb. Azoknak lehet ez nagyon jó, akik nem kivánnak se agyilag, se anyagilag jobban belemélyedni a szakmába, csak hobby szinten akarnak otthon nyomulni, tudatosan szeretnének vásárolni, nem szeretnék amatör módon elbaltázni a demóikat...Szóval amolyan "gyorstalpaló home studio" tanfolyam.

Link to comment
Share on other sites

Silk:

Úgy összességében az összes tanfolyamról kérdezném, hogy ugye ezek nem egyszeri és megismételhetetlen dolgok? Nekem a közeljövőben sem időm, sem pénzem nem lenne rá, de a későbbiekben mindenképpen szeretnék 1-2-n részt venni.

 

Mint említette, ez csak a résztvevokon múlik. ;) Ha osszegyulik megint egy csoport, akkor lesz újból tanf. (Olvass nyugodtan más topikokat is. ;))

Link to comment
Share on other sites

Silk:

Úgy összességében az összes tanfolyamról kérdezném, hogy ugye ezek nem egyszeri és megismételhetetlen dolgok? Nekem a közeljövőben sem időm, sem pénzem nem lenne rá, de a későbbiekben mindenképpen szeretnék 1-2-n részt venni.

Érdeklödés kérdése. Ha van rá elég ember,s nekem is idöm, akkor természetesen indulhat a csoport.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nem tudom mennyire köztudott, de jelzem lynda.com-on van egy 9 órás szösszenet a témában ... :

http://www.lynda.com/Audio-Mixing-Mastering-tutorials/Audio-Mixing-Bootcamp/87006-2.html

Audio Mixing Bootcamp
8h 53m Beginner Nov 11, 2011

In this course, author Bobby Owsinski reveals industry tips, tricks, and techniques for producing professionally mixed audio on any digital audio workstation. He offers recommendations for setting up an optimal listening environment, highlights the most efficient ways to set up and balance a mix, and shows how to build a powerful sound with compression. The course also explains how to master the intricacies of EQ; incorporate reverb, delay, and modulation effects; and generate the final mix.

Topics include:
  • Optimizing your listening environment
  • Setting up sessions, subgroups, and effects
  • Understanding which mixing elements to avoid
  • Understanding the principles of building a mix
  • Panning instruments
  • Setting up the compressor
  • Using noise gates and de-essers
  • Understanding the concept of frequency juggling
  • Using the magic high-pass filter
  • Timing reverb and delay to a track
  • Using reverb to layer the mix
  • Understanding the Haas effect
  • Modulating guitars, keyboards, and vocals
  • Mixing with subgroups
  • Tweaking the final mix

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Az idöpontok:

január 11, 18 és 25 (szombatok) 3 alkalom 10-töl 19 óráig. Összesen nettó 20 óra + kérdez/felelek és ebédidök (óránként 2.3e pénz+ÁFA, azaz összesen 46 pénz+ÁFA)

minimum 5 fö, maximum 8 fö

 

Az anyag föleg nagyon kezdöknek, otthoni hobbistáknak van összeállítva. Van benne mindenröl szó, ami hasznos lehet. Mellözve vannak a "nagy tudományos" mélységek, olyan "gyorstalpaló" szerüen képzeljétek el a dolgot. Leginkább a gyakorlatban hasznos tanácsok, módszerek és a nagyon szükséges elméleti alapok hangzanak el. Eszközök és müködési elveik, gyakorlati felhasználásuk hogyanjai és miértjei. Néhány alapvetö technika és munkafolyamat bemutatása. 

 

 

 

Nos innentöl lehet élesben jelentkezni. (Kéretik nem floodolni az áttekinthetöség végett!)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...