Kérdés

Gondoltam nyitok már egy külön topikot az Analog Fournak illetve Keysnek, mert ilyen még nincs. Biztos hogy nincs sok embernek ilyen cucca, de persze sohase lehet tudni, lehet hogy ez változik idővel.

Szerintem ez az egyik legjobb A4 demo, zseniális hangok jöttek ki ebből a "dobozból":

Hozzászólás megosztása

válasz erre a kérdésre

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

Hát én nem tudom. A legtöbbféle analóg hangot ebből lehet kiszintetizálni. Persze ésszel. De nagyon gyorsan és könnyen. Szerintem hangban egy alap basszusa vastagabb mint egy ms-20, és kevésbé zajos. 

Tényleg betenném a 12 db/oct Moog Subphatty 12 db/ oct fűrésze mellé ezt is 12 db/oct fűrésszel. Mixben is és nyersen is. 

Osztán lehetne csodálkozni. Én nem estem hasra a Subphatty előtt. Most szentségtörtem. :D

Ps.: az ms 20 analogishabb a kevésbé precíz hangja miatt. Ezért vannak akik jobban fogják szeretni 

Szerkesztette draco draconis
1 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2013. 12. 04. at 10:47 írta draco draconis:

Gondoltam nyitok már egy külön topikot az Analog Fournak illetve Keysnek, mert ilyen még nincs. Biztos hogy nincs sok embernek ilyen cucca, de persze sohase lehet tudni, lehet hogy ez változik idővel.

Szerintem ez az egyik legjobb A4 demo, zseniális hangok jöttek ki ebből a "dobozból":

En eladtam a sub phattyt es vetten egy a4-t. Engem idegesitett a moogban h hangolni kellett

1 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

Ennél könnyebben is ki lehet analóg hangokat szintetizálni (mondjuk egy 1 poti per fanksön interfészen), de ilyen változatosan szekvenszálni, effektezni, rétegezni őket, majd mindebből kész zenét faragni nem nagyon lehet más analógszintin. Legfeljebb több analógszintin, de az jóval macerásabb ugye, mint in the box megoldani. Moog basstől én sem vagyok letérdelve, de azért nem rossz. A minitauromnak szép telt alja volt (egészen addig amíg a reso potit fel nem csavartam - lol), de annyi és kész. Másra nem jó, ahhoz meg túl drága, hogy csak azt tudja.

Nekem egyedül ami hiányzik belőle, a vco szintik nyers agressziója, de arra meg kell egy vco szinti és kész. A doepfer dark energy 2 tökéletesen megfelelt ilyen célokra, jól meg is bántam, hogy eladtam.

Szerkesztette _cutoff
1 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

Nekem ez egy ilyen "még mindig nem hiszem el" szinti :) A hangja, a feature-ei, a használhatósága mind lenyűgöz. Pedig lassan egy éve megvan. Nem mondom, van egy-két bosszantó elem a dizájnban, de nem igazán csorbítják az élményt, amit a használata nyújt. Ez egy önmagában inspiratív hangszer, egyszerre alkalmas komponálásra és expresszív játékra. Meg kell tanulni használni, ennyi, és ez nem egy egydélutános folyamat. Nekem például még mindig tart :D

És nagyon jól szolgál "otthoni prüntyögésre" is ;)

Szerkesztette iramrezso
2 személy kedveli

Hozzászólás megosztása

• 0

Egyébként az indító posztba ágyazott videóban (Elektron Analog Four performance demo) sosem értettem, minek rángatja a potikat a csávó (pl. 6:14-nél) :D

Hozzászólás megosztása

• 0

Skacok, van egy dsi tetram amit szeretnek az a4 cv outputjarol hajtani. Otleteket kernek megoldasokra. Eurorack 192, arturia beatstep korokon mar tul vagyok

Hozzászólás megosztása

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

Mivel a tetrán nincsenek cv inputok, szerintem nem megoldható. Midi outon keresztül meg ugye csak clockot küld ki az analog four, szekvenszer adatot nem. Nagyon fájó limitációja ez az a4nek.

Szerkesztette _cutoff

Hozzászólás megosztása

• 0

Na ezt a problemat szeretnem athidalni. A legegyszerubb cv->midi lehetoseget keresem

Hozzászólás megosztása

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

7 órája írta _cutoff:

https://www.instagram.com/p/BLcLt6MDSZD/

Eszerint a doepfer a-192-2-nek működnie kell.

Nem néztem utána pontosan, de szerintem ezekkel a sufnituning megoldásokkal legfeljebb a midi noteokat fogod tudni átpasszírozni külső cuccra, a parameter lockolás több mint valószínű, hogy total felejtő. A semminél több, csak ugye az elektron szekinek kb a paraméter lockolás a sava-borsa.

Szerkesztette _cutoff

Hozzászólás megosztása

• 0

Tulkepp nekem eleg lenne ha egy gate parancsot tudnek kuldeni a tetrara az a4 bol h inditsa a sajat sequenceret

Hozzászólás megosztása

• 0
10 perccel ezelőtt írta amygdala:

Tulkepp nekem eleg lenne ha egy gate parancsot tudnek kuldeni a tetrara az a4 bol h inditsa a sajat sequenceret

De arra elég egy sima midikábel is. Elvileg triggerelnie kell a tetra szekijét. 

Hozzászólás megosztása

• 0

Nem mert gate jel nem jon ki a MIDI out portbol

Hozzászólás megosztása

• 0

Szerintem a trigger ebben az esetben azt jelenti h valoban tudod az a4 triggerbillentyuivel megszolaltatni egy masik szintit mintha kvazi egy midi billentyuzet lenne, de benyomod rajta a play gombot az nem fog gate uzenetet tovabbitani a masik szintihez tehat nem inditja annak sequenceret.

legalabbis en atbongesztem a manualt es nincs benne ilyenrol szo

Hozzászólás megosztása

• 0

Válaszolta (szerkesztve)

A manual viszont azt írja, hogy a clock mellett midi cc üzeneteket is küld kifelé. 

Személyesen sajnos nincs alkalmam tesztelni, mert már nincs nálam az A4em, de én azért ezzel futnék még pár kört mielőtt külső konverterekbe kezdenék beruházni.

Szerkesztette _cutoff

Hozzászólás megosztása

• 0

Egy kis más. + Rytm (jól elvan a csávó)

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés