Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PC3 szinkron


RátesyMacFerenc

Kérdés

Sziasztok,

Lehet, eléggé triviális lesz a kérdés, de hogyan tudom a PC3-at szinkronizálni Ableton alatt? Értem ezalatt azt, hogy a tempót a Live-ból vegye automatikusan midin keresztül át? Hangkártyából kifele egy midi kábel val a Kurz bemenetén,Live midi kimenetnek be van állítva a hangkari, na a Kurzveilen nem nagyon találtam.. Egyáltalán, ez a dolog hogyan működik?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Manual page:195

Clock Source

With the Clock Source parameter, you can set the PC3—within the current setup—to generate its

own tempo by setting Clock Source to Internal, or you can set the PC3 to sync up with the

tempo from another device—assuming the device is sending MIDI clock data to the PC3 via

MIDI or USB—by setting Clock Source to External. When Clock Source is set to External, the

Tempo parameter disappears from the display.

http://kurzweil.com/content/migration/downloads/pub/Kurzweil/Pro_Products/PC3/Documentation/PC3_MusiciansGuide_V2(5-27-11).ZIP

Link to comment
Share on other sites

OK, akkor program módban nem megy sehogyan.. Setup módban beállítom a külső szinkront, meg pl egy szintihangot két oktávra balkézhez, és ahogy beállítom az arpeggio on-t, elhallgat minden.

Köszönöm szépen Bendi, hogy bemásolod ide a manualt, de több dolog miatt is kérdeztem.. Nem tudok túl jól angolul, bár már erre nemigen hivatkozhatok, mert pl ezt is értettem, aztán hátha valakinek ugyanez a problémája, esetleg gyorsabban megoldódik, és igen, ha valaki vágja a témát, esetleg több időm lesz (vagy egyáltalán marad) zenélgetni...

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

fefe71, igazából nem nagyon értem, hogy miért van szükséged erre az egészre...

Szerintem Te valamilféle "hibrid" megoldást szeretnél, ahol maga a hangszer IS és a DAW IS midi vezérlőként működik, csak az a kérdés, hogy ebben az esetben a hangszer melyik MIDI verézlőnek fogadjon szót...

Program módban nyilvánvaló, hogy nem fogod tudni ezt állítani, a fentiek miatt. (Tulajdonképpen teljesen természetes és magától értetődő.)

Még annyit, hogy valószínűleg lesz még egy csomó kérdésed (a fenti alapján úgy sejtem), amire persze azonnal kiemrítő választ vársz, pedig itt nagyon sok ember saját maga járt utána elég sok problémának, úgy, hogy vette a fáradságot, és "túrt egy kicsit".

Ráadásul a feltett kérdésedre pontos és kimerítő választ kaptál, tehát nem igazán érthető a "szarkazmusod"...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...