Jump to content
Ménemszól.hu

Stúdió monitor projekt


A.N.

Recommended Posts

"Ha lúd, legyen kövér" :) Belső elemek lekerekítése, stb. Lassan a vég stádiumban lesztek már. Várom a mihamarabbi folytatást. Csak ismételni tudom magam, profi munka! Gratula!

Köszönjük! Igyekszünk amennyire lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Egy rövid állapotjelentés a monitor hangsugárzónkról. Látjuk már a fényt az alagút végén ... megszólalt a 3 utas, aktív hangváltós hangsugárzónk! Blogbejegyzést most nem írtunk, csak akkor lesz egy befejező rész amikor teljesen elkészülünk a projekttel. Jelenleg ideiglenes végerősítőkkel szól, de így is szép hangja van, bár én elfogult vagyok a saját "gyerekemmel" kapcsolatban. Szeretnénk még saját állványokat is készíteni a dobozokhoz. Ha ezek is elkészülnek és megtörténik a beállítás a hozzá való végerősítőkhöz akkor tekintjük lezártnak a projektet.

 

Nagy valószínűséggel (de nem 100% biztosan) tartani foguk egy "nyilvános" meghallgatást ha lesz elegendő érdeklődő. Erre a meghallgatásra elsősorban azok jelentkezését várnánk akik hajlandók leírni(!) véleményüket a hangsugárzóról. Első körben szeretnénk felmérni, hogy van-e egyáltalán érdeklődés egy ilyen meghallgatás iránt. Ezért azt szeretném kérni ha innen a fórumról bárkit érdekel egy hallgatózás (ahol véleményt szükséges írni) akkor küldjön nekem privát üzenetet. Köszönöm! Részleteket csak később tudok mondani a meghallgatással kapcsolatban.

 

post-5084-0-71613400-1429201199_thumb.jp

 

(A kevésbé jó minőségű képért elnézést kérek, ezt most kutyafuttában készítettem egy régi fotómasinával)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Összeállt és hallgatható állapotban van a monitor hangsugárzónk! Akit érdekel egy meghallgatás keressen engem privát üzenetben. Ha valakit az írásos véleményezés tart esetleg vissza az csak egy (kósza) ötlet volt részemről, egyáltalán nem szükséges véleményt írogatni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Üdv mindenkinek!

Elmúlt hétvégén volt egy aktív hangfalas találkozó amin gyári stúdió monitorok és DIY, épített aktív hangfalak "mutatkoztak" be. Ezen a találkozón vett részt a Bizsók Hangsugárzó Manufaktúra SM36-os hangfala is aminek az építését a blogunkon keresztül követhettétek. A találkozóról szeretnék 1-2 gondolatot leírni és néhány (gyors) mérési eredményt is közzétenni.

A találkozón 6 pár hangsugárzó volt jelen. Ebből 2 ismert márka volt (Genelec 1038, ATC SCM50A - régebbi), ott volt a Bizsók SM36 amit egyelőre nem mondanék gyárinak, ez csak egy béta (vagy inkább alfa) verzió, és még 3 pár DIY aktív hangsugárzó.

560ae09eb4950_aktv_hangfalak.thumb.jpg.5

 

Véleményem szerint mindegyik hangsugárzó igen magas színvonalat képviselt. Az épített dobozok abszolút partiban voltak a gyári dobozokkal! Annak ellenére mondom ezt, hogy gyakorlatilag igen különböző felépítésű és hangszórókészletű dobozokról volt szó. Épp ezért egyik kicsit ebben jobb, másik kicsit abban, ráadásul mindegyiket lehet bizonyos mértékig állítgatni adott szobához/stúdióhoz/elhelyezéshez. Ezek a dobozok meglehetősen lineáris átvitelt mutatnak, szerintem elég alacsony torzítással (ez utóbbit nem méricskéltük), kiegyenlített (ez persze beállítás függő!), pontos, precíz a hangképük. Épp ezért (ha a tulaj nem ízlésficamos) akkor bármelyik hangfallal tiszta, színezésmentes hangot tudunk varázsolni saját stúdiónkba, de akár otthonunkba is.

Mérési eredmények egy kis magyarázattal. A kékes-zöld görbék kapuzatlan átviteleket mutatnak a szoba adott pontján ahol a mikrofon volt, a fekete görbék kapuzott, kvázi-süketszobai eredmények. Ez utóbbiak csak kb. 7-800Hz felett értelmezhetők. A hangnyomás értékek nem mérvadóak, hisz az egyes hangsugárzók saját elektronikái nincsenek a mérőrendszerrel együtt kalibrálva! Ha bármi kérdésetek van a találkozóval, hangfalakkal, mérési eredményekkel kapcsolatban, ne kíméljetek :)

ATC SCM50A

ATC_SCM50_-_2.thumb.png.9dd20306f665cdfa

 

Genelec 1038

Genelec_1038_-_2.thumb.png.033d13b3f3f84

 

Bizsók SM36

BIZSOK_SM36_-_2.thumb.png.94cebac2e5a3a6

 

AS210051

Kalmi_-_2.thumb.png.cf4ef7ac48c14cfa5aaa

 

Mzperx (fórumos nicknév)

MZPERX_-_2.thumb.png.8ff8985c6ba6133f9b8

 

Seas excel hangszórókkal szerelt aktív hangfal

Excel_-_2.thumb.png.7e16faf8bddf9a31f04f

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...