Jump to content
Ménemszól.hu

Megérkezett a BKE Beat Thang


madhead

Recommended Posts

Sokáig keresgéltünk a termékek között, hogy vajon mi tudja kiváltani az Akai MPC családot, miután az egész széria megszűnt. Persze lehet még kapni MPC-t, több félét is, viszont egyik sem működik stand-alone, a ma divatos szoftver+MIDI kontroller hibrid megoldás pedig sokaknak nem szimpatikus (érhető). Míg a szoftver alapú megoldásból több is létezik (Native Instruments Maschine, Akai MPC aktuális szériája, Arturia Spark, stb.) addig számítógép nélküli használatra szinte alig van alternatíva.

 

post-7-0-86552100-1390994492_thumb.jpg

 

A BKE Beat Thang szinte minden szempontból lefedi azokat az igényeket, amiket 2014-ben egy sampler/groovebox/dobgéptől joggal elvárhatunk. Az ütőfelületei remekül játszatóak, masszív, robosztus kivitelezésén érezni, hogy nem esik szét pár hét alatt a kezünk alatt. Akkumulátorról akár 4 órát is képes működni. A saját hangmintáinkat SD kártyáról, külső HDD-ről vagy pendriveről is használhatjuk.

Egy szó mint száz, azt hiszem egy hiánypótló terméket sikerült alkotniuk. 

 

Részletesebb leírása megtalálható a HitSpace webshopjában és természetesen az üzletben is kipróbálható személyesen.

 

Link to comment
Share on other sites

ez egy hihopper cucc, amcsiknak afroamerikaiaknak ezért ilyen ocsmány kék..

viszont teljesen korrekt cucc,. anno az E-MU Copmmand Station 5Kiló volt és nem tud samplerként menni, viszont ennél még mindíg többet tud--

de ez egy jó Naprakész Hardware, és még VST ként is megy.!!! szoval integrálva van gépre is , így ha hazamész már el is éred a gépeden az egész tracket amit toltál vele .....

 

De minek tömik tele felesleges dolgokkal miért nem lehet egy értelmes olcsó hardver szekvenszert csinálni minden hókuszpókusz nélkül, az első értelmes dolgok egyből csillagászati áron vannak.

Link to comment
Share on other sites

ez egy hihopper cucc, amcsiknak afroamerikaiaknak ezért ilyen ocsmány kék..

viszont teljesen korrekt cucc,. anno az E-MU Copmmand Station 5Kiló volt és nem tud samplerként menni, viszont ennél még mindíg többet tud--

de ez egy jó Naprakész Hardware, és még VST ként is megy.!!! szoval integrálva van gépre is , így ha hazamész már el is éred a gépeden az egész tracket amit toltál vele .....

Pont ez az, épp most várok egy Command station-re az RM1X-et cseréltem le rá, 10-15 éves cuccok még mindig jobb alternatívák mint a mostaniak kivéve amikre utaltam amik meg (nekem legalábbis) megfizethetetlenek Doepfer, Cirklon.
Link to comment
Share on other sites

Jó sok mindent belezsúfoltak ebbe a kis "dobozba", és ez tetszik is, de részemről talán inkább hozzácsapnám azt az 50e-t és MachineStudio-t vennék, ha ma "grooveboxolni" akarnék (legalábbis a 200e fölötti kategóriában).

 

ez a cucc nem azon a pályán játszik, amin a Machine, meg az Akai Renessaince és ezek inkarnációi, ez egy önálló eszköz. (számítógépes zenélés vs. hangszerekkel zenélés) ha választanom kell, inkább ez, mint a Machine Studio, hiszen önállóan is működik. ugyanakkor mondjuk nem biztos, hogy lecserélném az MPC 5000-et rá.

Link to comment
Share on other sites

Látod-látod:) Ha vkinek van MPC5000, azt megértem, hogy bitangot választja mellé. 

A gondolatmenetemben úgy értelmeztem a kérdést, hogy ha semmim sem lenne, akkor ma az NI MS-t venném.

Az igazi vasak "íze" persze lekörözi nálam is a szoft/hibrid-szoft dolgokat.

Link to comment
Share on other sites

Pont ez az, épp most várok egy Command station-re az RM1X-et cseréltem le rá, 10-15 éves cuccok még mindig jobb alternatívák mint a mostaniak kivéve amikre utaltam amik meg (nekem legalábbis) megfizethetetlenek Doepfer, Cirklon.

én imádom a CSemet. 32 midi 128 poly mindent visz :D

Link to comment
Share on other sites

Jó gondolat egy két új ilyen jellegű cél gép fejlesztése. A régi cuccok között ami sampler/szint/szequencer geoove box volt az a yamaha RS7000 gépe volt ami egy elég tekintélyes méretű monstrumra sikeredett és nem egy mobil felhasználó barát, de kb ugyan ezt a csoportot célozták. A hangjai nem lettek nagy sztenderd kedvencek. Ez az új kütyü elsőre kinézetre pont a régi e-mu kommandokat juttatta eszembe, valamiért arra emlékeztet. A régi samplerek mai szemmel nagyon macerásnak tűnnek azoknak akik főleg PC-n szocializálódtak, mert ugye elég szűk memória határokban kell gondolkozni, elég lassú a minták elmentése, beolvasása keresgélése. A SCSI cuccok egyre kezdenek kincsé válni, mivel nem mai trechnológia és semmi sem működik örökké. Akik ilyen feladatokra szeretnék kiváltani a pc-t, lehet nem rossz befektetés és a régi scsi cuccokra sem kell vadászni. Én samplerekből valamiért  régi AKAI párti vagyok volt is jónéhány, de aztán szépen lassan felváltotta őket az exs24, amit sokszor bánok, egyedül a minták betöltése ami vígasztal. Az új AKAI-k valamiért pont a bazári műanyag kialakításuk miatt nem győztek meg, pedig a memókaris megoldás tetszett az új mpc-kbe amik lassan el is tűnnek. A samplerek is valahogy VAS-ban máskép szólnak, még ha ugyan azt a mintát teszed fel két neves gyártó cuccára mind a kettőnek megvan a saját íze fazonja. Az öregek közül eddig AKAI, E-mu, yamaha és Rolandok voltak és kb ez is a sorrendem, hogy mi állt legközelebb hozzám soundban. Biztos ügyes és népszerű cucc lesz ez, bár árban lehet meggondolja az ember, hogy ér e ennyit. És egy fontos, ez még nem kultusz hangszer és nem lehet hallani egyelőre ismert zenékben és lehet idegen lesz a sound, mert ugye az MPC2000, MPC60 és egyéb csodagépek azért nem kevés dologban szerepeltek és azért felismerhető a maga karakterük, amit én nagyon szeretek. Egy külön pozitív pontot meg feltétlenül kap, mert legalább robosztus fémből van, tehát nem egy két évre tervezték.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 10 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...