Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Jailbreak-ről iOS7-re? (iPad)


Koródi Csaba

Kérdés

Annó használtan vettem az iPad-et és Jailbreakelve kaptam. Akkor még gőzöm sem volt, hogy ez mit jelent, mit tud, de élveztem hogy bármit fel tudok rá telepíteni, így van meg azóta elég sok zenei programom.

 

Most kifejezetten a KORG Gadget miatt fontolgatom a 7-es updatet, az iTunes úgyis minden nap figyelmeztet hogy milyen jó nekem, mert van elérhető frissítés az OS-emre :)

 

Én magamban azt az elméletet gyártottam, hogyha engedem felkúszni a 7-es iOS-t, akkor elvesznek a feltelepített progik… de biztos?

 

Biztos hogy elvésznek a Jailbreakkel (nem iTunes-ről) feltelepített progik? Vagy fentmaradnak, működnek tovább, max a frissítéseknél kiírja hogy nem rendelkezek az eredeti programmal és nem enged frissíteni?

 

Van valakinek tapasztalata? Én nem szeretném a 7-est már Jailbreakelni, nem értek hozzá.

post-24-0-31976900-1391766103.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Nos, végigcsináltam az iOS7 ugrást és megvan a megfejtés :)

 

A 6-os Jailbreakelt rendszerről nem lehet közvetlenül 7-es iOS-re frissíteni, mert menet közben elszáll ismeretlen hibával.

 

A frissítési eljárás elején készíteni kell az iPad-ról egy Biztonsági mentést, amikor az iTunes lementi csakis a Megvásárolt! alkalmazásokat… innentől nem kérdés, hogy a tört alkalmazásoknak mi lesz a sorsuk… törlődnek :)

 

A 7-es frissítés előtt helyre kell állítani az iPad-et a Jailbreakelt rendszerről, ennek során természetesen letakarítódik az egész rendszer és az egész folyamat végén egy 7-es rendszerre frissíti fel magát az iPad. A 7-es rendszer indulásakor az iTunes megkérdezi, hogy új iPad-et akarunk kezdeni, vagy a korábbi Biztonsági mentésünkből szeretnénk helyreállítani. Ha a helyreállítást választjuk, akkor pedig minden korábban megvásárolt alkalmazásunkat az utolsó állapotra rendesen visszaállítja. Az in-App vásárlásokat pedig az egyes alkalmazásokból kell helyreállítani az ID-nk és jelszavunk segítségével.

 

Tehát az eredeti kérdésre a válasz: nem maradnak fent a 6-os jailbreakkel feltelepített alkalmazások a 7-esre való helyreállítás során, így attól sem kell tartani, hogy a 7-es rendszeren nem fognak futni, vagy megvásárolják magukat.

Link to comment
Share on other sites

Nincs.

Nekem az iPhone4-em valoban kisse instabilabb lett a 7-tol, de az iPad2-om pedig jobban hasit.

Nem tudom miert van ez, valszeg az iPhone4 pont annyival korabbi technoogia, hogy mar recsegjen-ropogjon rajta az IOS7. Mielott valaki remisztonek gondolna a dolgot, szo sincs rola, csak meg kellett szoknom azt, hogy cca ketnaponta kell egy kikapcs-bekapcs a telon, ami elotte sose kellett.

Link to comment
Share on other sites

A zenéléssel kapcsolatban nincs vele gondom müxik rendesen de a desktop/gui performance (ipad3-on) hagy némi kivánnivalót maga után (hogy ne fogalmazzak csúnyán :)

A 7.1beta fent volt egy darabig az megoldott sok szaggatást, elvileg a végleges 7.1 az már jó lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Halo,

 

en az iOS7 -es iPAD3 -at jailbreakeltem meg, szoval epp ellenkezoleg, mint te akarod. Egyvalamire vigyaznod kell. Ha ugyanis nyomsz majd egy updatet, szepen megveszi az osszes jailbreakelt cuccodat es updateli, bar ez szerintem most is igyvolt. Az appok szerintem futnak majd tovabb, de nemfogod tudni updatelni oket, mivel jailbreakelt updatet nem tudsz majd feltenni ra.

 

A 7es iOS jailbreakelese nekem 5 percig tartott! Csak tudni kell melyik evasi0n verzio mukodik vele es ennyi. Ha csinalsz backupot, semmi baj nemtortenhet. 3 kattintas az egesz, es ugyanugy feltem tole, mint te most. Gyerekjatek volt.

 

Udv, S.

Link to comment
Share on other sites

Halo,

 

en az iOS7 -es iPAD3 -at jailbreakeltem meg, szoval epp ellenkezoleg, mint te akarod. Egyvalamire vigyaznod kell. Ha ugyanis nyomsz majd egy updatet, szepen megveszi az osszes jailbreakelt cuccodat es updateli, bar ez szerintem most is igyvolt. Az appok szerintem futnak majd tovabb, de nemfogod tudni updatelni oket, mivel jailbreakelt updatet nem tudsz majd feltenni ra.

 

A 7es iOS jailbreakelese nekem 5 percig tartott! Csak tudni kell melyik evasi0n verzio mukodik vele es ennyi. Ha csinalsz backupot, semmi baj nemtortenhet. 3 kattintas az egesz, es ugyanugy feltem tole, mint te most. Gyerekjatek volt.

 

Udv, S.

Link to comment
Share on other sites

Halo,

 

Egyvalamire vigyaznod kell. Ha ugyanis nyomsz majd egy updatet, szepen megveszi az osszes jailbreakelt cuccodat es updateli, bar ez szerintem most is igyvolt. Az appok szerintem futnak majd tovabb, de nemfogod tudni updatelni oket, mivel jailbreakelt updatet nem tudsz majd feltenni ra.

öööö ez hogy van ez? Picit zavaros, írd meg konkrétan mire gondolsz légyszi. Az update megveszi a jailbreakelt progikat?(Mondjuk az appok nincsenek jailbreakelve de ez most mindegy is.)

Link to comment
Share on other sites

öööö ez hogy van ez? Picit zavaros, írd meg konkrétan mire gondolsz légyszi. Az update megveszi a jailbreakelt progikat?(Mondjuk az appok nincsenek jailbreakelve de ez most mindegy is.)

 

Hi igen. majdnem enis igyjartam. Feltelepitettem a  crackelt appokat, azutan elmentem az appstoreba megnezni, hogy ezek milyen allapotban vannak. Ott ugyvolt kiirva, mintha megvettem volna mar, vagyis installed allapotban voltak. Namondom milyen szep lenne ha mukodne az update. Ratoltam, hogy updateld az osszeset! 

 

Eredmeny: A korabbi appokat miket anno megvettem, azokat gond nelkul updatelte, az osszes zenei crackelt appot pedig megprobalta updatelni, de nemtudta. Ezutan gondoltam, hogy ez lehet a hatterben es utanaolvastam. Egy forumaon talaltam egy szerencsetlent, aki ugyanigy csinalta mint en, azzal a kulonbseggel, hogy neki ossze volt kotve a bankkartyajaval az ipad es ott szepen megvett neki mindent :)

 

Szoval legalizalta neki :) Szerencsere nekem nemvolt beallitva a bankkartyam. Ennyi a tortenet.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...