Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools vásárlása


nightray

Kérdés

Sziasztok!

 

Nem értek a Pro Tools netes vásárlásához, így a segítségeteket szeretném kérni.

Kérlek bennetek válaszoljatok a kérdéseimre:)

 

1.)Avid oldalán megtudom venni PT11-t 700 dollárért. Ilyenkor kell vennem egy iLok2-t, majd ha kifizettem a pénzt (pl. Paypal)-n át az Avidnek, akkor az oldalukról tudom letölteni az Install fájlt? Aztán csak feltelepítem, s használom?:)

 

2.)Ebay-n árulnak PT10/11 Activation card-okat. Ezek arra jók, hogy a segítségével letudom tölteni az install fájlt, s máris lehet használni a PT 10/11-t? (persze ehhez is kell iLok)

 

3.)Akik upgrade-eltek  Pro Tools 7 vagy 8 LE-ről, 10 vagy 11-re, nekik az upgrade sikeressen zajlott?

 

4.)Ezt csak kiváncsiságból kérdezem:) Régi Pro Tools 7/8 LE -verziónál, ha pl. valaki vett egy Mbox-t, de volt másik jobb minőségű hangkártyája, s mindkét hangkártya rá volt kötve a számítógére... akkor lehetett használni az Mbox hangkártyán kívül a másikat?:)

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

1.) Igen, megveszed, kapsz letöltési linket, letöltöd, használod. Viszont LEGELŐSZÖR a licenszet kell aziLokodba betölteni. Ehhez kell egy iLok account, amelyhez regisztrálnod kell az iLokodat, majd ehhez az accounthoz kell megrendelned a licenszet. Ha új 11-est veszel, szerintem vedd meg a magyar forgalmazótól (http://www.digitalpro.hu/).

2.) Nem nagyon vennék eBayen ilyesmit. (Tudom, tudom, de akkor sem.)

 

3.) 7MPoweredről upgrade-eltem 8-ra, majd 9 fullra, és tökéletesen működött.

 

4.) A 7/8LE csak Avid hangkártyákkal működött. Semmi mással, M-Audioval sem. Az MPowered volt az M-Audiokhoz, az viszont csak bizonyos M-Audiokkal ment.

A 9-es volt az első, ami már más gyártók CoreAudio kártyáival is működött.

Szerkesztette bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a válaszokat!:)

Szóval akkor nem érdemes ebay-n ilyesmi venni:)

 

Még, azt szeretném kérdezni, hogy létezik olyan "átalakító", mint régen az FXPansionnak volt, hogy AU-t átalakít AAX-re?

PT11 csak az AAX-t ismeri.

Erre nem tudok válaszolni, de úgy sejtem, hogy nincs.

Ráadásul a VST wrapper is - gyakorlatilag - használhatatlan ma már, mert 2.2-es fölötti verziókat nem támogatja. (Néha a 2.2.-esekkel is meggyűlt a baja.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ebayről én sem vásárolnék ilyesmit. Az Avid shopjában meg tudod venni a szoftvert, veszel egy ilok-ot és megkapod rá vásárlás után a licenszet, illetve e-mailben a számlát és a letöltési linkeket. Minden ProTools csak 1 hangkártyát kezel egyszerre, a 10-estől felfele nyitott a rendszer, tehát a legtöbb ASIO driveres hangkártyával megy (sőt még Asio4all-al is alaplapi hangkártyával). AU->AAX adapterről nem tudok, de ha vegyesen akarsz plugineket használni (AAX, RTAS, AudioSuite, TDM), akkor a legjobb választás a Protools 10, ProTools 10HD. A 11 tényleg csak AAX-et kezel. Tudok amúgy egy eladó PT10-et korrekt áron, ha nem akarsz új 11-est venni. Ha érdekel keress meg! (info@mmpstudio.hu)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha trukkozni akarsz, hogy olcsobban legyen akkor elso korben mar ugy probalkozz hogy amerikai ismerossel akinek aktiv hallgatoi jogviszonya van. En most hasonlo cipoben jarok, Adobe CC elofizut intezek eppen. Full license 700EUR/ev vs student license usaban 299USD/ev :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha az Avid altal qualified intezmenyben vagy tanar akkor igen.

 

 

De, valaki irta, hogy 5 éves licence a student verzió. Ez igaz?

Mondjuk én tanár vagyok, s lehet, hogy igénybevehetném.

Igazából nekem elég a PT10 is, lehet inkább azt veszek használtan..:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, ha haszáltan veszek PT10/11-t, tehát iLok transferrel, de később veszek hozzá egy PT12 update-t, akkor az Avid account-omba megjelennek a software-k? Tehát hasonló lesz a helyzet, mintha egyből PT12-t vettem volna?

Nagyon szépen köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Körülbelül 5 éve van egy AVID account-om, egy iLok kulcsom, egy Pro Tools 11 aktiváló kártyám, egyszer kipróbáltam a Pro Toolst, de utána soha nem használtam. Le is járt a support. "Your Software Updates + Support Plan expired on Jan 21, 2017" 

Azt szeretném kérdezni, hogy dobható minden a kukába? Vagy ér ez valamit? Olcsóbban juthatnék szoftverhez az AVID-nál? Nem nagyon tudok eligazodni a sok információ között.

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 02. 08. at 18:00 írta yackall:

Sziasztok!

Körülbelül 5 éve van egy AVID account-om, egy iLok kulcsom, egy Pro Tools 11 aktiváló kártyám, egyszer kipróbáltam a Pro Toolst, de utána soha nem használtam. Le is járt a support. "Your Software Updates + Support Plan expired on Jan 21, 2017" 

Azt szeretném kérdezni, hogy dobható minden a kukába? Vagy ér ez valamit? Olcsóbban juthatnék szoftverhez az AVID-nál? Nem nagyon tudok eligazodni a sok információ között.

Köszi előre is!

Alapvetően igen, dobhatod ki. Illetve abból a szempontból nem, hogy a következő ősrobbanásig használható az a ProTools verzió, de csak akkor, ha perpetual licence-ed van. (Ez kiderül az iLokból.) Ha csak előfizetős licence, akkor ennyi volt, akkor tényleg kuka, mert nem is használható, és még upgrade alapnak is alkalmatlan. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...