Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

KORG T3 problémák


SY77

Kérdés

Sziasztok!Le tudja valaki írni pontosan, hogy Korg T3-as szintibe hogyan kell sysex adatokat küldeni?Nekem egyáltalán nem sikerül.

M-Audio Midisport Uno interfészt használok, Bome's SendSX programmal próbálkoztam.

Megy a küldés, de a hangszer nem veszi az adást, marad INT Program.

A menüben kell esetleg állítani valamit?

Továbbá MIDI OUT B aljzatok most nekem nem adnak ki semmilyen jelet, esetleg ezeket külön kell engedélyezni?

Aki ismeri a hangszert, kérem írjon.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok!Le tudja valaki írni pontosan, hogy Korg T3-as szintibe hogyan kell sysex adatokat küldeni?Nekem egyáltalán nem sikerül.

M-Audio Midisport Uno interfészt használok, Bome's SendSX programmal próbálkoztam.

Megy a küldés, de a hangszer nem veszi az adást, marad INT Program.

A menüben kell esetleg állítani valamit?

Továbbá MIDI OUT B aljzatok most nekem nem adnak ki semmilyen jelet, esetleg ezeket külön kell engedélyezni?

Aki ismeri a hangszert, kérem írjon.

 

http://www.kinneticfx.com/korgmt/faq.htm

 

"My synth won't receive any sysex data via Midi. What's wrong? System Exclusive has been disabled. To enable it go to the Global Section and about midway thru you'll see a page called MIDI FILTERING. Change the EXCL value so it reads EXCL:ENA.

I've enabled Sytem Exclusive but my synth still won't receive any sysex data. What's wrong? Memory Protection is enabled. Go to the Global Section and turn off Memory Protection for Programs, Combinations, etc."

 

Előtte mentsd le az Internal patcheket, ha fontosak (floppyra, kártyára vagy midi-n keresztül külső eszközre).

Próbáld ki a MIDI-OX progit a sysex küldés/fogadásra:

http://www.midiox.com/

Link to comment
Share on other sites

Köszi, sikerült átküldeni a gyári beállításokat tartalmazó mid file-t.

Jól tudom, hogy a T sorozat fogadja az M1 sysex-eket is?

MIDI OUT B aljzatokat hogy kell aktiválni?

Sajnos az én T3-asomból hiányzik a floppy meghajtó.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a T3 100% kompatibilis a az M1-es irányába. Csak a T3 többet tud. Esetleg valaki nem tudja, hogy honnét szerezhetek be nyomógombot, T3-ashoz? Egy kör alakú gomb be van esve, így vettem. Na a floppy nekem nem olvas lemezt. Kicsit sípol a kijelző, de azért szeretjük. :)

Hi!

A syntaurnál most épp van 4-es csoport:

http://www.syntaur.com/korg_t.html

http://www.syntaur.com/3106.html

Az M száriákban is asszem ilyesmi van.

Illetve meg lehet próbálni vissza ekecselni a letört gombot :))))

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a T3 100% kompatibilis a az M1-es irányába. Csak a T3 többet tud. Esetleg valaki nem tudja, hogy honnét szerezhetek be nyomógombot, T3-ashoz? Egy kör alakú gomb be van esve, így vettem. Na a floppy nekem nem olvas lemezt. Kicsit sípol a kijelző, de azért szeretjük. :)

Az hogy be van esve a gomb azt is jelentheti, hogy vmi részeg paraszt úgy benyomta a gombot hogy alatta letört a mikrokapcsoló szára és akkor csak mikrokapcsolót kell cserélni ha megvan a kerek müa. nyomógomb sapka. A rossz hír hogy ehhez atomjaira kell szedni az egész hangszert, mivel a Korgok főleg az M1 idejében millió egymásra lapolt és csavarozott panelből állnak belül, úgyhogy a gombig eljutni szerelésileg a leggányabb meló! És nagyon javasolt hozzá egy service manual mert nem mindegy hogy honnan és milyen sorrendben bontjuk meg a hangszert! Talán az elektrotanyán van ilyen pdf-ben hozzá.

A kijelző sípolásra meg ha hallvány a fénye is van megoldás, lehet ledesíteni a háttérvilágítását, igaz kissé macerás ha vki nem ért a villamossághoz nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Igen.... szétszedés. Az első M1-esem (soha nem felejtem el) nekiálltam, hogy jól kitakarítom már vagy 18  éve :). Szétszedéssel még nem volt gond, de összerakni már nem volt olyan egyszerű. Kb. 2 óra küzdelem után feladtam és lefeküdtem aludni. Másnap délre már újra összeállt a gép. Akkor még nem volt internet mindenhol, meg manual. Akkor megfogadtam, hogy soha többé nem szedek szét semmit, ha nem muszáj. Persze a mai gyakorlattal már nem félnék ettől de ha a Roland D20-ast, vagy egy Korg M1-est kéne szétszedni, akkor D20-as kétszer, mint M1 egyszer. A mikrokapcsolót látom, sőt megnyomva reagál. Azt nem értem, hogy minden flottul működik az összes gomb stb. miért kellett eltörni. Zörög is benne a gomb, ilyen 4-es csapokon vannak ezek a gombok. A sípolást meg lehet csökkenteni, ha körömlakkal, a rezonáló tekercseket megcsepegteti az ember. így a rezgés megszűnik, a síp elhalkul, Na de ahhoz szét kell szedni. :)

Link to comment
Share on other sites

Én T3-asom kijelzője már nagyon haloványan világít.Mivel lehetne megoldani a ledesítést, vagy inkább fóliacsere javasolt?

Esetleg teljes kijelzőcsere modernebbre?

Floppy emulátort érdemes szerezni bele vagy MIDI-n mindet lehet kezelni?

Link to comment
Share on other sites

Fóliacsere a legolcsóbb megoldás,mivel a kijelzőben annyira vékony a hely hogy a ledes megoldás nem fér el. 

A fóliacserével a sípolás is elhallgat majd,mivel azt is az elöregedett EL-fólia okozza általában ( lecsökken az ellenállása és a megnövekedett áramfelvételt nem bírja az inverter és ezért sípol a trafó benne).

A modernebb (ledes vagy fluoreszcens-csöves) kijelzők sajnos vastagabbak mint az eredeti és ezért elég kalandos a beépítésük,meg az áruk is elég komoly,több tízezer forintos tétel.

Link to comment
Share on other sites

Én T3-asom kijelzője már nagyon haloványan világít.Mivel lehetne megoldani a ledesítést, vagy inkább fóliacsere javasolt?

Esetleg teljes kijelzőcsere modernebbre?

Floppy emulátort érdemes szerezni bele vagy MIDI-n mindet lehet kezelni?

Fóliacsere egyszerűbb de drága kb egy 10-15 ropi.

Led megoldás pedig igenis ott elfér és kb 800 forintból kihozható cakk-pakk!

Úgy működik hogy venni kell vagy 20cm led-szalagot extraerős melegfehér árnyalatú smd ledekkel és abból lehet gyártani az lcd két végére kis forrasztgatással. Az EL fólia kihúzható a kijelzőből és nagy valószínűséggel ezt is egy 105V-os váltóáramú inverter hajtja a T3-ban mint sok más ilyen technológiájú korabeli vasnál. Az inverter viszont 5V egyenről kap szufit, azaz ez elhagyható így és onnan mehet a fesz a ledekre, természetesen leosztva 1-1 100ohmos ellennel, hogy a ledek egyenként max 3V-ot kaphassanak. Annyira nem bonyolult megcsinálni ha vki szeret és tud esztétikusan barkácsolni.

Midin sysex mehet bármikor, floppy emulátor az olyan 15 ezertől van. Szerintem ide felesleges.

Link to comment
Share on other sites

Abban igazad van hogy ilyen megoldással elfér a ledes világítás.

Viszont,mivel így nincs diffúzor a kijelző alatt  ( erre írtam hogy ez nem fér be az EL.fólia helyére ) ezért a kijelző szélei és a közepe között nagy a fényerőkülönbség.

Ha ez nem probléma valakinek,akkor ez valóban a legolcsóbb megoldás.

:-)

Link to comment
Share on other sites

Abban igazad van hogy ilyen megoldással elfér a ledes világítás.

Viszont,mivel így nincs diffúzor a kijelző alatt ( erre írtam hogy ez nem fér be az EL.fólia helyére ) ezért a kijelző szélei és a közepe között nagy a fényerőkülönbség.

Ha ez nem probléma valakinek,akkor ez valóban a legolcsóbb megoldás.

:-)

Akkor te valszeg hagyományos ledekre gondoltál. Még talán 3mm-essel úgy is megoldható lenne, de smd-vel nagyobb a fényerő is, és ha két végéről szemben kapja a fényt elég homogén a háttérvilágítás, ráadásul a folyadékkristály üvegpanele is kicsit szétszórja a fényt.

Diffúzornak először ezüst v fehér csillámkartont használt haverom, aztán kukáztam neki egy kiszuperált 17 collos lcd moncsit. Abban pont van ide szabható diffrakciós fólia. Szegény ember vízzel főz alapon sok minden megoldható. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...