Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen hardverrel lehetne az alábbi plugint kiváltani?


fulton

Kérdés

Most egész pontosan az Izotope 3 pluginra gondolok itt amiben van két rész, az egyik a "stereo imaging" és a "loudness maxximizer".

 

Szeretném az alábbi pluginek hatását megtalálni a hardverek világában. milyen eszköz(ök) tudja(ják) az itt felsoroltak hatását élőben?

 

Tudom szokatlan kérdés, de szeretném megtalálni a hardver világában megfelelőjét.

 

Az ok egyszerű, élőben szeretném használni. Előre is köszönöm!

 

(gondoltam valami ultra jó hangkártyára is ami valós időben tudná ezeket pluginon keresztül futtatni, de UAD Twin-en kívül mást nem tudok, ami bírná az 1ms-os késleltetést, esetleg majdnem realtime-t.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hát... hangosításra egy jó compressor működőképes, multiband-ben meg szerintem élőben halott ügy, mert minden szám más és más, és ha van is olyan digitális lelkű vas, amely preseteket képes tárolni, és bedobni, az drága lesz. Stereo Imaging-re ha hasonló tudással bírót keresel, az biza drága lesz. Nem kicsit, nagyon. 

Ellenben az SPL Vitalizer nevű vasnak van egy egész jól használható, és jó hangú stereo enhancer potija, azt még ki lehet nyögni árban, de nem fogja azt adni beállításokban, és egyebekben, mint az ozone.

 

Aztán persze megszólalnak majd itt vélhetően a 20+ éve stúdiózó nagyágyúk, ők talán mondanak valami kedvezőbbet is.

Link to comment
Share on other sites

Élőben nem reménytelen az (egyébként) masteringre kifejlesztett TC Finalizer sorozat. Az elég komolyan konfigurálható (mindkét általad igényelt processzt tudja, sőt, még egyebeket is), atombiztos, digitális vas. A valaha volt cca 1MFt-os ára a szekondhend piacon már jócskán lejjebb van (ugyebár manapság nem kúúúúl digitális vassal masteringelni...:D Én használom, bármilyen ciki...), de még mindig néhány százezerbe kerül. A Finalizer Express az olyan 120-140 körül lehet.

 

Élőbe én nem vinnék mást.

Link to comment
Share on other sites

Élőben szerintem teljesen értelmetlen a sztereo imager, ha valóban élő hangszerekről van szó.

Tehát pl. dob, bass, gitár ének, stb.

Élőben éppenhogy befelé kell húzgálni a panorámákat, nem pedig szélesíteni, különben teljesen szétesik a mix.

Persze nem monóban kell keverni, mert az is szar, de általában nem lehet annyira szétrakosgatni, mint lemezen.

Meg lényegében hatástalan is a színpadi alapok miatt.

A színpadi alapokat csak Sziget nagyszínpad méretnél lehet elhanyagolni, amúgy része a megszólalásnak.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...