Jump to content
Ménemszól.hu

Ardour 3 - Beérett a zenélésre?


wendelmar

Recommended Posts

  • Ardour supports pro-audio interfaces through the ALSA project, which provides high quality, well designed device drivers and API's for audio I/O under Linux. Any interface supported by ALSA can be used with Ardour. This includes the all-digital 26 channel RME Hammerfall, the Midiman Delta 1010 and many others.
  • Ardour has support for 24 bit samples using floating point internally, non-linear editing with unlimited undo, a user-configurable mixer, MTC master/slave capabilities, MIDI hardware control surface compatibility.
  • It supports MIDI Machine Control, and so can be controlled from any MMC controller and many modern digital mixers.
  • Ardour's editor supports the community-developed LADSPA plugin standard. Arbitrary chains of plugins can be attached to any portion of a track. Every mixer strip can have any number of inputs and outputs, not just mono, stereo or 5.1.  An N-way panner is included, with support for various panning models.  Pre- and post-fader sends exist, each with their own gain and pan controls.  Every mixer strip acts as its own bus, and thus the bus count in Ardour is unlimited.  You can submix any number of strips into another strip.
  • Ardour's channel capacity is limited only by the number on your audio interface and the ability of your disk subsystem to stream the data back and forth.
  • JACK (the JACK Audio Connection Kit) is used for all audio I/O, permitting data to be exchanged in perfect samplesync with other applications and/or hardware audio interfaces.
  • Ardour is sample rate and size neutral - any hardware formats from 8 to 32 bits, and rates from 8kHz to 192kHz.  Internal processing in 32/64 bit IEEE floating point format.
Aki ki szeretné próbálni: https://ardour.org/ 
Ha netán nincs *NIX rendszere annak: http://kxstudio.sourceforge.net/Downloads

post-3628-0-56070000-1414687989_thumb.pn

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

tényleg opensuse-n van realtime kernel? meg kde-n kívül létezik-e élet? mert nekem nem jött be a kde-s opensuse (live-ként teszteltem és lassúnak tűnt)

Amúgy én kipróbáltam, eddig bejön, csak egy valamit nem értek benne, ha csinálok midi loop-ot akkor mért nem tudomok sokszorozni meg áthelyezni?

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

no VST, no chance.

Van vst támogatás, wine segítségével windwos-os egyébként native linuxos is. Mellette LV2 vagy LADSPA pluginek is működnek.

OSX-en meg mind a 3 platform pluginje működik.

Akár még UAD pluginek is működnek osx alatt.

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

Ez szenvedés. Ide hekkelek, oda hekkelek, ezt kell itt szögelni, azt amott...

 

Nem szeretem a MAC puritánságát sem, de ez a ló túloldala. Legtöbben dolgozni szeretnénk, nem pedig bütykölgetni a házi műhelyben, és várni azokat az eredményeket, amiket más platformon már lassan évtizedek óta elérünk. Az ár sem lehet komoly gond, a Reaper pl egészen olcsó.

 

A Wine-on keresztül atom latency, és egyebek, ráadásul olyan, mintha a jobb kezemmel vakarnám a bal fülemet, hátulról.

 

Alapvetően még a Harrison sem tudott a MixBus-ból egy erős DAW-ot faragni (Ardour alapokból), pedig ott még komoly pénz is lenne jó fejlesztőkre.  

Szerkesztette Tones
Link to comment
Share on other sites

Ez szenvedés. Ide hekkelek, oda hekkelek, ezt kell itt szögelni, azt amott...

 

Nem szeretem a MAC puritánságát sem, de ez a ló túloldala. Legtöbben dolgozni szeretnénk, nem pedig bütykölgetni a házi műhelyben, és várni azokat az eredményeket, amiket más platformon már lassan évtizedek óta elérünk. Az ár sem lehet komoly gond, a Reaper pl egészen olcsó.

http://www2.park.se/~peder/Ardour4678_Wine1115-small.jpg vst fut rendesen.

Amúgy meg, ha volna rá igény instant get leírást is csinálhatok, hogy mi hogy működik pontosan (stabilan nekem megjegyzem)

Szóval még a bütykölést is ki lehet iktatni :) 

Akartam is csinálni saját ubuntus repo-t is, hogy csak elindítja az ember a deb file-t, felteszi a fl studio 6-ot, a nord editort, előkonfigurálja a hangrendszert, megcsinál mindent még azt is.

Am vannak is érveim az ubuntu/linux mellett, stabil, gyors, több mint 100 kiegészítő, vírusmentes környezet, stabil rendszer.

Fájlrendszere az is egy elég jó pozitívum, extend van egyenlőre szerintem ez is elég jó, de most a zfs fog jönni

Lényegében az ext4-et nem kell karban tartani, naplózó file rendszer, (sokan jönnek azzal, hogy hát ez mekkora gyalázat) szerintem meg pont hogy előny mert így a töredezés menetesítést is meg lehet úszni. 

Nyugi én is csak használni szeretném a rendszeremet.

Másik meg, windowsrol annó nem tudtam máshogy megmenekülni, p866-os gépen a tiger se futott volna normálisan, diákként meg pénzem se volt, akkoriban én is álmodoztam az almáról, most meg már nem tudok álmodni utána (max g4es ibook), mert egyrészt olyan konfigurációt mint ami nekem kellene az apple nem tud adni. Itt nem a hw konfigurációról beszélek, hanem a háza sajnos nem olyan mint a Thinkpadnak...

Azt is aláírom egyébként, hogy nem kimondottan audió felhasználású rendszer-t használok, hogy vannak hibák na de ez windowsra is elmondható szóval...

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

A Wine-on keresztül atom latency, és egyebek, ráadásul olyan, mintha a jobb kezemmel vakarnám a bal fülemet, hátulról.

 

Alapvetően még a Harrison sem tudott a MixBus-ból egy erős DAW-ot faragni (Ardour alapokból), pedig ott még komoly pénz is lenne jó fejlesztőkre.  

Wine alatt is elég jó a latency. 

Ez most futtatási környezet kitárgyalását sulykolja nekem, wine is not emulator, tehát ténylegesen egy futtatási környezet. ha terminálból indítod a wine-s programot akkor kiírja imput mezőbe, hogy mik a hibák és mik nem, ha hibátlan akkor natívként fut.

Megjegyzem haverom aki kb 2.4-es kernel óta linuxozik, gta-t rajta játszotta, 0.x-es wine volt forgalomba, jóformán semilyen windows-os program nem futott ami win95nél későbbi volt de már a gta natívan futott neki :)

Harison meg nem akar midi seq lenni, szimplán egy mix konzolt akart létrehozni. Ardour-t használj ha inkább zenélni akarsz, ha meg hangmérnökösködni akkor harison-t.

 

De ne kerülgessük a forró kását, a bitwig is jól működik. Midi is megy alatta. Live actra tuti kimernék vele álln. VST megint csak van alá.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...
Ekkor: 2020. 05. 31. at 20:44 írta xinu:

Alapvetően open source, de mégis fizetős. Nemtom ez, hogy lehet de így van 😮

 

A progi opensource, és természetesen le tudod tölteni a forrást és lebuildelheted magadnak. Csak hát az nem "gyere cipó, hamm bekaplak." Le van írva, mi kell hozzá, lehet próbálkozni. (Lehet, hogy login kell hozzá...)
https://community.ardour.org/download

You'll need to build this yourself. That can be a challenging and complex process, especially on Windows and macOS. We don't provide help for this process, and we can't support the end result. But if you're hoping to modify Ardour or get involved in our development process, this is where to start.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
Ekkor: 2020. 05. 31. at 19:46 írta wolf:

Ardour

Réges régen emlékeim szerint ez fizetős volt, miközben tartalmazza az Ubuntu Stúdió is. Nem értettem anno a logikát, hogy itt fizetős ott meg nem. De ne kövezzetek meg ha rosszul emléxem.

A lényeg az,mint sok más szoftvernél:
a fejlesztők valamelyik linux disztrón dolgoznak, mert ott remekül lehet. A forráskódot, néha a binárist is kiadják ott, de más platformra már fizetőssé teszik a programjukat, mert a programozni nem tudók rétegét plebsnek tartják. Tulajdonképpen igazuk van.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...