Jump to content
Ménemszól.hu

Vezeték nélküli keverés (Mackie dl32r és hozzá hasonló dolgok)


robert777

Recommended Posts

Magyarországon sajnos a pénztárca (sokszor) meghatározza a hangzást... gondolom értitek mire gondolok. :) , de azért törekszik az ember a jobbra.

 

Ettől függetlenül jó lenne látni, hallani egyszer egy összehasonlító tesztet ezekről a digit pultokról, mert addig igazából csak nevek alapján lehet véleményt vagy kritikát mondani.

(szerintem)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...

Leírok pár tapasztalatot a Mackie DL-32R mixerről ami szigorúan saját tapasztalatok alapján íródik. 

Maga a cucc szerintem jó, tényleg sokoldalúan használható akár élő koncert keverésére, akár studió munkára. 

A rendszer stabilitását leginkább a router minősége határozza meg illetve a Ipad, amiről az egészet vezérled. 

Sokat segít, ha beépítesz a pult elé egy feszültség stabilizálót, ami szűr is, így egy csomó hálózati gondtól megkíméled magad. 

Tapasztalat, hogy a routert érdemes 5 GHz- átvitelen használni. Nekem például a 2,4 GHz-en működő router belezavart a wireless mikrofonokba.. Ezek 800 MHz környékén működnek, ez pont alharmonikusa a 2,4.-nek. 

A másik az Ipad. A 4.0 verzióba remek kiegészítések kerültek, sokkal egyszerűbb egy beállást megcsinálni illetve a főkimenet spektrum analizátora nagy segítség a hangkép kialakításában. Ipadból viszont csak az Air illetve az Air-2 verziók illetve az újabbak használhatók, mivel a régebbiek borzasztóan lassúak. Maga a program az eddíg használt Midas, Behringer, Soundcraft pultokéhoz képest magasan a leg-felhasználóbarátabb, jó a felépítése, elég gyors is. Minden paraméter egyszerűen elérhető, nem kell bolyongani a menüben.

Élő koncert tapasztalat:

A legnagyobb előnye, hogy nincs csoportkábel, nincs FOH és nem ugrálnak a kábeleden a nézők.Nekem Rack-be szerelve van  egy Denon DN-600C bejátszó, két Mikrofon vevő és egy füles erősítő társaságában. Komplett vezérlőpult, a Denon is fent van a hálózaton és így van lehetőség arra is, hogy a közönség közül távirányítással indítsam illetve kezeljem.  Sok együttes technikusa kereste a keverőpultot, aztán a kezébe nyomtam az Ipad-ot. Tessék.  Kis segítséggel ők is elboldogultak vele és tetszett nekik. A hangja is tetszett idáig mindenkinek, pedíg voltak vájtfülek is közöttük. 

Sok esetben használom a snap-shotokat, Ezeket általában saját magam mentem el, egy jól belőtt koncerten. Ugyanezzel a bandával a beállás effektíve 10-15 perc, mivel már csak finomítanom kell. A rendszer stabilitása jó, igaz, nem olcsó kategóriás routert vettem, hozzá. Nagyon kevés alkalom volt, amikor megszakadt a kapcsolat, de ez általában az én mozgásomból adódott. Kikerültem a hatókörből. A vissza csatlakozás automatikus és viszonylag gyors, a műsor nem szakad meg a kapcsolat bontásakor sem, csak nem tudsz beleszólni. Ha jól osztod a csatornákat, az átállást általában észre sem veszi a közönség. Erre is volt példa, 3 együttes volt egymás után illetve egy közös produkció. 32 csatornából 31 ment egyszerre. simán lekezelte, nem vettem észre sem lassulást, sem más egyéb akadást. 

A mikrofon előfokok hangja remek, nem hiába legendás a Mackie ONYX preamp. ebben már a javított Plus változat van, igaz, a 1608.-hoz képest viszonyítok és attól valamivel jobban szól. 

Egy dolgot nem szeret, az pedíg a meleg. itt már hajlamos arra, hogy leszabályozza a teljes rendszert és egy adott hangerőnél nincs több a kimeneteken. 

A pesonal monitoringot idáig egyszer használtam, egy Iphone-6.-tal, teljesen jól működött. 

Egy Midas vagy Behringerhez képest sokkal gyorsabb az adott funkció elérése, mivel itt nem kell kiválasztanod, hogy 1-16 vagy 17-32, select az adott csatornát és mellette még a kért paraméterhez jutást illetve a tényleges állítást. Minden ott van előtted sokkal gyorsabb beavatkozást tesz lehetővé a program. 

14 kimenet bármire elég, a mátrix használatával meg gyakorlatilag azt csinálsz amit akarsz. 

Vitrtuál soundchecket egyszer csináltam, nekem nem jött be de ízlések és pofonok ugye eltérőek. 

Én fel szoktam tenni a szinpad valamelyik hátsó sarkába a rack-et aztán megyek a közönség közé. Ha minden rendben, akkor összezárom az Ipad-ot és élvezem a műsort.  Ha jól be van lőve a hangzás, akkor nem kell hozzányúlkálni. Legalábbis szerintem. Kevés effektet használok, inkább csak ha szükséges.  

Stúdió:

Igazán még csak két alkalommal vettem föl vele Cubase-ba számítógépre 22 illetve 26 sávon élő koncertet. Most készül a hangstúdiónk, ez a DL-32R-re lesz optimalizálva.

Az eddígi tapasztalatok jók, élő koncertet keverve is simán kezeli az USB kimenetet. 1 óra koncert 10,8 GB lett...  A hangszerek nagyon jól el voltak választva egymástól, igaz, volt jó nagy hely, így nem szóltak össze a mikrofonok. Mivel a ki és bemeneteket egyenként is be tudod állítani, hogy preamp vagy USB, lehetőséged van akár USB-n is bejátszani alapot,az élő preampok mellé. 

Lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem ár-érték használhatóság arányban nagyon baráti és szerethető a cucc. 

A rendszer amivel használom: (kb másfél éve ez a felállás)

Mackie DL-32R mixer /Ipad air-1, 5 GHz-en.

Mackie SRM-1850 sub  4 db

Mackie SRM-650 top 2 db

Denon DN-600 C bejátszó hálózatra téve.

Sennheiser EW-300-G-3/E-835  mikrofon szett 2 db

SHURE SLX/Beta 58A szett (ezt felbeszélőnek használom javarészt.)

ART Headamp 6 Pro füles erősítő

 FS-Audio NUX 122AMK aktív monitor 5 db. 

Remélem segítettem mindenkinek. Hangsúlyozom, saját tapasztalat alapján írtam.

WP_20160111_19_07_30_Pro.jpg

Szerkesztette Lovas Gabi
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 4 months later...

Ne haragudjatok, csak a jo hangulat kedveert megemlitem, hogy eppen a vezetek nelkuli rendszerek hangzasanak javitasan dolgozom, es bar megfinanszirozom onerobol is a fejlesztest, mert hiszek benne, de ha lenne ra erdeklodo, aki beszallna a finanszirozasba is, akkor szivesen fellovok egy kickstartert. Itt csak amolyan igenyfelmeres szintjen kerdezek korbe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nagyon tetszett amit a Mackie dl32 mondtál .Osztom  a véleményed.Nekem 3 db mackie dl 16 van és 1db mackie dl 32 .Szerintem is profi.Mi tv közvetítéseket, 16 kamera sony  élőket ,felvételeket készítünk.Kicsit hangosítunk is időnként.Kérdésem Mivel lehet a mackie dl32 felvételét vágni .Videóvágásra mi premiert használunk.Köszi mindent.

Kelemen László Tamás

06203772566

06306322795

kelemen@r6.hu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...