Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase Pro 8


xbitz

Kérdés

Steinberg Cubase Pro 8

 

Cubase Pro 8 it all goes a step further. Behind a modified appearance shelter many latest features and software. Also, the audio engine has been totally renovated, and sounds clearer mer much more headroom.

 

Top 10 Cubase Pro 8

 VCA faders for mixing and complex automation workflows

 Render in-place: Bounce MIDI and audio parts easily

 pads Chord: A great way to playfully and Creatively compose with chords

 Improved handling on Windows PC, dockable rack and MediaBay plus a redesigned Tracklist

 Groove Agent SE 4 Acoustic Agent gives you a world-class virtual acoustic drummer

 MIDI tempo detection: Jam along on a MIDI track without Rigidly Following The metronome

 Plug-in Manager: Arrange, sort and group your effects and instruments

 New Virtual Bass Amp, Quadra Fuzz v2, Multiband Expander Multiband envelope shaper effects

 Mixing Updates: Virgin territories automation mode, direct routing and Waves Meters

 Allen Morgan Pop-Rock Toolbox 30 construction kits, each with 25 to 30 audio and MIDI loops

 

Some new features: Cubase Pro 8

Improved Windows handling

Cubase Pro 8 introduces a new way of handling screen, a new "workspace organizer" which allows for a more efficente workflow. Screens can be freely placed on any screen and optionally be maximized and minimized, they can get their own title. All your screens are now also visible in the taskbar cubase. A preview screen and mini icons. The "always on top's" organized kleienere plugin screens even when you are in maximum screen works great as if the mixing console screen.

 

VCA faders

In a similar mixers the VCA faders regulate the control of the gain, by making use of DC voltage. VCA faders in Cubase Pro 8 will not help you in creating complex mixes, they'll even be able to simplify advanced aitomatisering workflows by using the VCA automation feature: Merge the automation curve of a VCA fader with automation curve of a controlled fader of a fader group

 

Cubase Pro 8 exculsieve opportunities

 

Render in-place

The new render in-place Funcy = tion can quickly an effective audio and MIDI parts bouncing. You can indicate exactly what you want to include in the bounce

 

Asio Guard

ASIO Guard 2 employs low latencies right on the tracks where latency really matters, and increased latency in order to save performance for playback

http://www.i4-muzique.nl/steinberg-cubase-pro-8-muziek-productie-software.html#

megjelenési dátum meg jókérdés :)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Xbitz!

Azt meg tudnád nekem nézni, hogy a rétegkezelést kijavították-e?

Ha egy fájlból kivágsz egy darabot és jobbra mozdítod, akkor alá kellene mennie

az időrend szerint, nem pedig fölé. Sajnos emiatt képtelenség rendesen editálni

a C7/N6-ban. Ez 15 évig kifogástalan volt, amíg valamelyik ökör el nem barmolta.

Link to comment
Share on other sites

Erről a problémáról van szó, hogy egyértelmű legyen:

http://deneverstudio.hu/nuendo4.jpg

http://deneverstudio.hu/nuendo6.jpg

 

Az N4 a jó, az N6 használhatatlan, mert letakarja a hasznos részt.

 

Edit / Move to Back/Front 

Front/Back

This function does not actually change the position of the events, but moves the selected events to the front or back, respectively. This is useful if you have overlapping events and want to see one that is partially obscured. For audio events, this is an extra important feature, because only the visible sections of events will be played back. Moving an obscured audio event to front (or moving the obscuring event to back) will allow you to hear the whole event on playback.

tudja mögé mozgatni(lehet billentyűkombót hozzárendelni), de alapból fölötte van, mint  a második N6-os képen,

move_to_back_www.kepfeltoltes.hu_.png

ha megtörtént a mögé mozgatás válik csak ilyenné (alapból N6 tehát takar)

Link to comment
Share on other sites

Persze, hogy tudja, nem az a lényeg, hanem hogy ne rakja fölé.

Tudod kinek van ideje naponta 3000-szer alá rakni.

Ráadásul ez csak két darabnál működik.

Egy folyamatos editálásnál teljesen összekeveredik ilyenkor.

Ezt egyszerűen elbarmolták a 6-osban,

Egyébként kvantálásnál helyesen működik, csak azt az esetek nagy részében nem lehet használni.

Link to comment
Share on other sites

A hivatalos fórumra többször is írtunk, de nem foglalkoznak ezek a nyomorultak szinte semmivel.

Nincs rá semmilyen megoldás, ennek akkor kell jó helyre menni, amikor odahúzod.

Az editálás így működik, hogy vágod, rakod ahová kell és mész tovább.

Ezt nem lehet másképpen csinálni.

Jelenleg konkrétan lehetetlen benne kézzel editálni.

Nem csak kényelmetlenség, meg hiszti, hanem nem lehet megoldani,

csak iszonyat kínlódás árán azt, ami eddig ment, mint a villám.

Úgy tűnik, mintha egyáltalán nem próbálnák ki élő hangszerekkel egy anyag profi elkészítését.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 05. 13. at 12:47 írta nightray:

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy mondjuk Cubase4-ről upgrade-elek 8.5re... utána, ezzel a licenszel pl. működne a Cubase 5 vagy 6?

Köszönöm! :)

Nightray kolléga az én éppen eladó 4-es licencemre érdeklődött, ezért ideírom infóképpen, hogy az előzőleg telepített és 4.5.2-re update-elt Cubase 4 fut a másik, Cubase Pro 8.5 licenszet tartalmazó E-licenser-emmel is (Win7 Ultimate 32 bit, Intel CoreDuo asztali gépen és egy másik WinXP SP3 P4-es laptopon is kipróbáltam). Én azt gondolom, hogy a lIcensz adatbázis alapján a megfelelő program kisebb verzióját engedi futni... Annyi volt, hogy a Licence Control Center mindig legyen a legfrisebb verziójú, és az Elicenser alkalmazással a kulcsok is legyenek "naprakészek" (Maintenance menüponttal frissítve legyenek a szerverről, mert pl. amíg a laptopon egy kisebb verziójú LCC volt, ami még nem ismerte a C Pro 8.5 licenszet, addig a 4.5.2 sem ment a 8.5 licensz-szel, miután a LCC-t frissítettem, már igen).

Van a Steinberg-nél fent egy Cubase 6-os install image, azt még megpróbálhatom feltenni, és ha sikerül azzal is kipróbálni, ideírom majd ...

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 05. 13. at 12:47 írta nightray:

Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy mondjuk Cubase4-ről upgrade-elek 8.5re... utána, ezzel a licenszel pl. működne a Cubase 5 vagy 6?

Köszönöm! :)

 

13 órája írta oscar:

Van a Steinberg-nél fent egy Cubase 6-os install image, azt még megpróbálhatom feltenni, és ha sikerül azzal is kipróbálni, ideírom majd ...

Feltettem a Cubase 6-ost a fenti W7 gépre, és ahogyan vártam, az is fut a Cubase Pro 8.5-ös licensz-szel.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Xemi:

Sziasztok!
A forgalomban kapható Cubase 8-as verziók közt mik a főbb különbségek?
Az össze hasonlító paksaméta a programhoz járó plugin számát írja, mint lényeges különbség. 
Én 5.0-ról szeretnék váltani, korszerű 64bit-re, le is töltöttem az Elements 8 próba verziót, (gondolván, hogy az nekem majd jó lesz eredetibe,) de számos funkciót nem találok. 
A sidechain-t nem jeleníti meg, a control room funkció sincs és egyéb apróságok. 
Ez azért van mert próba verzió, vagy mer ezek csak a Pro verzióban érhetők el? 

Egyrészt itt van egy "tételes" összehasonlítás: http://www.steinberg.net/en/products/cubase/line_up.html

Másrészt itt pedig a különböző plug-inek listája, szintén összehasonlító jelleggel:

http://www.steinberg.net/index.php?eID=tx_nawsecuredl&u=0&g=0&t=1474440128&hash=8fbc04d4b6a39164ac26f61980e004e6adc42f10&file=fileadmin/files/PRODUCTS/Cubase/Generation_8/Cubase_8.5/PDF/Cubase_Generation_8.5_-_List_of_included_VST_3_plug-ins.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Xemi:

Sziasztok!
A forgalomban kapható Cubase 8-as verziók közt mik a főbb különbségek?
Az össze hasonlító paksaméta a programhoz járó plugin számát írja, mint lényeges különbség. 
Én 5.0-ról szeretnék váltani, korszerű 64bit-re, le is töltöttem az Elements 8 próba verziót, (gondolván, hogy az nekem majd jó lesz eredetibe,) de számos funkciót nem találok. 
A sidechain-t nem jeleníti meg, a control room funkció sincs és egyéb apróságok. 
Ez azért van mert próba verzió, vagy mer ezek csak a Pro verzióban érhetők el? 

Ezzel jobban jársz. Igaz, hogy csak 7 sorozat de itt sokkal átláthatóbb!

http://www.steinberg.net/fileadmin/files/PRODUCTS/Cubase/Generation_7/Cubase_7/Downloads/Cubase_Comparison_Chart.pdf

Már itt is látható, hogy a Control Room csak a legnagyobba rakták bele és a Side Chain csak az Elementsből maradt ki.
 

Link to comment
Share on other sites

és meg ma meg is jelenik:

Update from Cubase 7.5 to Cubase Pro 8 = €99.99
Update from Cubase 7 to Cubase Pro 8 = €149.00
 

Hello all,

The wait is over, Cubase Pro 8 and Cubase Artist 8 are finally available today.

 

All of our loyal customers who have a previous version of Cubase can purchase the update at our online store as of now.

Cubase Pro 8 and Cubase Artist 8 full versions will be available on the 8th of December through our online shop and various dealers and distributors.

 

For more information about Cubase Pro 8 please follow the link bellow:

http://www.steinberg.net/en/products/cubase/start.html

To purchase the update please follow this link:

http://www.steinberg.net/en/shop/buy_product/product/cubase-pro-8.html

 

Best regards,
GN

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...