Jump to content
Ménemszól.hu
  • 2

Az Én kis studióm...


silk

Kérdés

Mivel mindenki kiváncsi a "szomszéd kertjére", s azon belül, a szomszéd titkaira...ezért hajrá, itt ezt ki lehet tárgyalni.

Ide mindenki leirhatja az általa használt eszközöket.

Milyen a setupom?

Mit szeretek, mit cserélnék másra?

Miért használom pont ezt...mit szeretek benne?

Azt kérném, hogy ne trollkodjunk, ne fikázzunk...azt specifikusan majd máshol. :)

Hogy "érthetö" legyen, az lenne az egész célja, hogy mások is ötletek, tippiket kaphassanak. Nem kell "bö lére" ereszteni, nem kell "tudományoskodni". Tömören és egyszerüen. Nem kell kommentelni a többiekét, csak ha valami égetöen fontos. (Viszont a postot azért lehet pontozni.) A lényeg, hogy szép "tömören" sorakozzanak itt a különféle setupok, hogy könnyen átnézhetö legyen, ne kelljen flém hegyeket átolvasni a kiváncsi embereknek, hogy lényegi infot kapjanak.

ja...és ne menjünk át e-penis méricskélésbe se :)

Köszike

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Hogy visstatérjek a topik témájához, jelenlegi "stúdióm":

- iMac 2017 27" Corei7 40GB RAM, 1TB SSD (a fusion drive parasztvakítás)
- Presonus Caret 4Pre Thunderbolt
- Logic Pro X
- Kurzweil PC361
- Kurzweil SP3X
- Novation MiniNova
- iPad 2018 3 Korg plugkey
- iPad2 dokkolóval (nem fogom eladni bagóért, mikor teljesértékű hangszer!)
- Roland Cloud (szerintem az egyik legjobb hangú szoft szinti)
- Korg Collection + Gadget
- Arturia VCollection 6
- NI Komplete 
- AIR Musictech - Instrument Expansion Pack 3 Complete
- Mackie CR4
- AKG Q701 és K550

Atyaég, ha ennek csak töredéke lett volna a kezemben '78-ban, micsoda iskolabulikat lehetett volna csinálni!!!! :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

No, oké, akkor vissza ON topikba :)

Az én kis "stúdióm":
- ROLAND FA06

- NOVATION CIRCUIT
- iPad Mini 4, Focusrite iTrack dockban
- ZOOM MS-70CDR
- Soundking MIX02A
- Felvétel BOSS Micro BR80, vagy KORG SOS, feladattól függően
- Számítógép: Istenments' :)

Az iPad-en zömében KORG Gadget megy. Hébe-hóba iMPC Pro2, esetleg egy-egy szoftszinti kiegészítéskor.
Számítógép ugyan van egy mezei laptop, de csak hogy legyen mire eltenni amit rögzítettem, meg néha editálni a Circuit-et.

A workflow folyamatos kísérlet alatt áll.
Eddig teszteltem az FA06 + CIRCUIT módszert... ez szólt a legjobban, de macerás a szinkronizáció miatt, illetve a Circuit mély editálása laptophoz kötött... igaz a tweakeléshez programoztam iPad-en Midi Designer Pro2-ben egy Novation Circuit "editort", ami lehetővé teszi a számítógép mellőzését. Szóval ez így jól szól, csak a zsinórozgatás, az összehangolás, a későbbi reprodukálhatóság nehezebb.
A következő teszt-módszer az volt, hogy fullosan a KORG Gadgetben csinálom a zenei alapot... ez volt a leghaladósabb, legjobb, legösszetettebb lehetőség, sok-sok karakterisztikájú modullal és automatizációval, csak egy kicsit laposabb a hangkép... én ennek ellenére ezt a módszert választottam, mert ez használja ki leggazdaságosabban a nulla szabadidőmet és a zenéimet úgyis a magam örömére készítem. Az FA06 és a CIRCUIT természetesen az előadáskor szerepet kap, hiszen a zenei alapra már velük történik a rájátszás.

A felvétel is ennek függvényében a BOSS MicroBR-80 ha van egy sztereó zenei alapom, akkor a többi HD sávra tudom felvenni a plusz élő játékot. Ha csak sima, egy menetes sztereo felvétel kell, akkor KORG SOS, bár ez kezd háttérbe szorulni, miután már minden program és hangszer tud WAV-ba exportálni.

Hangszerek_180724_web.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

No, oké, akkor vissza ON topikba :)

Az én kis "stúdióm":
- ROLAND FA06

- NOVATION CIRCUIT
- iPad Mini 4, Focusrite iTrack dockban
- ZOOM MS-70CDR
- Soundking MIX02A
- Felvétel BOSS Micro BR80, vagy KORG SOS, feladattól függően
- Számítógép: Istenments' :)

Az iPad-en zömében KORG Gadget megy. Hébe-hóba iMPC Pro2, esetleg egy-egy szoftszinti kiegészítéskor.
Számítógép ugyan van egy mezei laptop, de csak hogy legyen mire eltenni amit rögzítettem, meg néha editálni a Circuit-et.

A workflow folyamatos kísérlet alatt áll.
Eddig teszteltem az FA06 + CIRCUIT módszert... ez szólt a legjobban, de macerás a szinkronizáció miatt, illetve a Circuit mély editálása laptophoz kötött... igaz a tweakeléshez programoztam iPad-en Midi Designer Pro2-ben egy Novation Circuit "editort", ami lehetővé teszi a számítógép mellőzését. Szóval ez így jól szól, csak a zsinórozgatás, az összehangolás, a későbbi reprodukálhatóság nehezebb.
A következő teszt-módszer az volt, hogy fullosan a KORG Gadgetben csinálom a zenei alapot... ez volt a leghaladósabb, legjobb, legösszetettebb lehetőség, sok-sok karakterisztikájú modullal és automatizációval, csak egy kicsit laposabb a hangkép... én ennek ellenére ezt a módszert választottam, mert ez használja ki leggazdaságosabban a nulla szabadidőmet és a zenéimet úgyis a magam örömére készítem. Az FA06 és a CIRCUIT természetesen az előadáskor szerepet kap, hiszen a zenei alapra már velük történik a rájátszás.

A felvétel is ennek függvényében a BOSS MicroBR-80 ha van egy sztereó zenei alapom, akkor a többi HD sávra tudom felvenni a plusz élő játékot. Ha csak sima, egy menetes sztereo felvétel kell, akkor KORG SOS, bár ez kezd háttérbe szorulni, miután már minden program és hangszer tud WAV-ba exportálni.

Hangszerek_180724_web.jpg

Tetszik a minimalizmus. Én (is) küszködtem régen felhalmozási szindrómával, de rájöttem, hogy full aláássa az ember kreativitását.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 perccel ezelőtt írta syngular:

Tetszik a minimalizmus. Én (is) küszködtem régen felhalmozási szindrómával, de rájöttem, hogy full aláássa az ember kreativitását.

Az a baj, hogy az ember sokszor nem tud ellenálni a "soha vissza nem térő akció"-nak. Én a legtöbb szoftver-hangszert így vettem. (Harmadáron crossgrade-del, vagy BlackFriday alkalmával.)

Off

Kiegészítettem a listámat a Roland Clouddal. Nekem az a "meghallásom", hogy a Roland és a Korg határozottan jobb, mint az Arturia és a NI. Azok valahogy olyan "bombasztikusnak" tűnnek", de amikor "hangszerelek", akkor valahogy végül - az esetek 85-90%-ában - valamelyik Korg vagy Roland "marad" a rostán.

On

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 perccel ezelőtt írta +Vader:

Én most egy ilyen nyugis saroknak is örülnék, mert az MPC Live is inkább azért kellett, hogy a vonaton ülve is püfölhessem (de otthoni vasat is legyen miről hajtani) :)

Igen, ez a sarok a fotón nyugis, valójában a széket ami előtte van, egy 2 éves kisfickó rángatja :)

Az iPad-es munkamenet épp azért maradt meg, mert az a pár perc, fél óra, amit itt tudok ülni, az annyira elég, hogy a vasakról felkopogjam a hangjegyeket a KORG Gadget-be, utána már csak olyan 5-10 percek vannak, amikor a gyerek pelenkázva van, vagy bámulja a Mancs őrjáratot, vagy mellette fekszek hogy le ne essen az ágyról mikor alszik stb.  Az iPad-es KORG Gadget-ben ezek alatt a "lopott" percek alatt rendbe lehet tenni egy-egy takust, vagy hangszínt, illetve felépíteni egy dalszerkezetet.
Az iMPC Pro2-t is nagyon szeretem, lényegében azért van, mert MPC Live-ra nem volt pénzem, de a munka vele nagyon hasonlatos és hozza a workflowt is... ráadásul amit ezzel csinálok, az kompatibilis az MPC számítógépes szofttal és az MPC Live-al is.

No és igen, az egész iPad-es vonal nálam is a sokéves vonatozás miatt alakult ki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
55 perccel ezelőtt írta syngular:

Tetszik a minimalizmus. Én (is) küszködtem régen felhalmozási szindrómával, de rájöttem, hogy full aláássa az ember kreativitását.

A halmozás, gyűjtögetés, az örök kíváncsiság és kísérletezés hosszú éveken át mozgatott. Tapasztalatom szerint nem a felhalmozás ássa alá a kreativitást... sőt nálam minden alkotás annak volt köszönhető, hogy jött valami új, mindig újabb és újabb munkamódszert próbáltam ki, hol így, hol úgy kevertem az eszközöket... soha nem dalt szerezni ültem le, hanem zenélni és aztán az eszközök csináltattak velem valamit :) Bár én nem vagyok olyan tudatos zenész mint Te :)

Soha nem voltak olyan friss és "minőségi" hangszereim mint most... mindig szottyos, mások által sokadszor levetett, használt 15-20 éves eszközökkel vettem körül magam, de tobzódtam is az ötletekben... Péntek este bekapcsoltam a hangszereimet és vasárnap este kapcsoltam ki, ez idő alatt mindent be lehetett vetni.

Nálam a szabadidő hiánya ássa alá a kreativitást. A minimalizmusra való törekvést is ez okozza, hiszen kevés eszközből, kevés nyomkodással, hatékonyan kell kicsikarni úgymond az eredményeket.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A halmozásban, gyűjtögetésben szerintem nem a sok hangszer birtoklása, hanem az állandó keresgélés, vadászat, infógyűjtögetés az, ami elveszi az időt és ezzel együtt a kreativitás egy részét is a zenéléstől. Illetve szerintem az életkornak is köze van hozzá. Többen említettétek itt is, meg máshol is hallottam már, hogy fiatalabb korban jobban jöttek az ötletek adott esetben szarabb, kevesebb motyóval. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az emberi agy bizonyos életkor után egyszerűen átesik a kreatív csúcspontján, amit a szimpla megfigyelések is bőven alátámasztanak, miszerint a zenészek, együttesek többsége általában fiatal éveiben van a csúcson, akkor teremtik a legmaradandóbb alkotásaikat.

Szerkesztette _cutoff
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta Gábor Finta:

Hehe, Akkor az iPad az már nem is számítógép :)  (De értjük, csak nem bírtam megállni)

Értem a viccet (csak nem szeretem) :)
És igen, ezt nagyon sokszor megkapom hogy miért ágálok a számítógép ellen, hiszen az iPad is az, azért meg oda vagyok.

Bizonyára mindenki tudja, felesleges erről írnom, de megteszem: NAGYON nem ugyanaz a kettő.

Az iPad-et bekapcsolom, 2 másodperc, 10 deka, 100% megbízhatóság, 0% hardveres szarakodás, 0% egerészés, ágyban fekve, kanapén ülve 100% használhatóság és kényelem, az eredmény pedig komplett.
A számítógépet bekapcsolom 5-10 perc, 2-20 kg (kinek-kinek virtusa szerint), 50-99% megbízhatóság (kinek-kinek pénztárcája szerint), hardveres szarakodás a jelenlegi gépemen 80%, a korábbiakon 50-70%, ágyban, kanapén használat, kényelem 0%, egerészés 100%.

Az iPad-en megnyitom a KORG Gadget-et és csinálom.
A PC-n megküzdök a WIN10-el, a hangkártyával, a DAW optimalizálással, a VST-kkel, a processzorterheléssel, a driverekkel és a latency-vel.

Nekem az iPad NEM számítógép, hanem a világ legkényelmesebb workstation célhardvere. Mintha a KORG Kronos-nak kivennéd a TouchScreen-jét és az egész Kronos a kezedben lenne funkcionálisan.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
47 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Igen, ez a sarok a fotón nyugis, valójában a széket ami előtte van, egy 2 éves kisfickó rángatja :)

Az iPad-es munkamenet épp azért maradt meg, mert az a pár perc, fél óra, amit itt tudok ülni, az annyira elég, hogy a vasakról felkopogjam a hangjegyeket a KORG Gadget-be, utána már csak olyan 5-10 percek vannak, amikor a gyerek pelenkázva van, vagy bámulja a Mancs őrjáratot, vagy mellette fekszek hogy le ne essen az ágyról mikor alszik stb.  Az iPad-es KORG Gadget-ben ezek alatt a "lopott" percek alatt rendbe lehet tenni egy-egy takust, vagy hangszínt, illetve felépíteni egy dalszerkezetet.
Az iMPC Pro2-t is nagyon szeretem, lényegében azért van, mert MPC Live-ra nem volt pénzem, de a munka vele nagyon hasonlatos és hozza a workflowt is... ráadásul amit ezzel csinálok, az kompatibilis az MPC számítógépes szofttal és az MPC Live-al is.

No és igen, az egész iPad-es vonal nálam is a sokéves vonatozás miatt alakult ki.

Hehe, sorstársak... én is az altatás után tudom a helyére csavargatni, ami a vonaton csak úgy szólt valahogy. A kis i betűs változaton is gondolkodtam, de azt olvastam, hogy nem lehet hozzá MIDI controllert csapni (ez a Live-ban idei fejlemény, ami nélkül meg sem vettem volna)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta _cutoff:

a zenészek, együttesek többsége általában fiatal éveiben van a csúcson, akkor teremtik a legmaradandóbb alkotásaikat.

Ez a tudósok közt is áll! Azért én díjazom Oscar Peterson mondását is (kb. 70 évesen nyilatkozta): 
"A zenélés csodálatos. Még ma is minden nap találok valami új dolgot a zongorán."

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 órája írta Koródi Csaba:

 

Nálam a szabadidő hiánya ássa alá a kreativitást. A minimalizmusra való törekvést is ez okozza, hiszen kevés eszközből, kevés nyomkodással, hatékonyan kell kicsikarni úgymond az eredményeket.

Eljön majd a gyerkőccel közös zenebindzsizés ideje is, s akkor ki lehet majd teljesedni  időben, ötletben egyaránt! :) 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 08. 10. at 14:47 írta Szodike:

kicsit olyan, mint amikor az embernek szar kedve van, otthon punnyad, mert lusta mindenhez, aztán felpattint néhány sört, vagy bedob valami rövidet, aztán rátör az önsanyargató kritikai kényszer és azt meg akarja osztani a világgal

Lehet hogy csak be kéne csajoznia! :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta djuice:

Roland Cloudból miket csavarsz?

A kedvenceim a Legendary cuccok közül a D-50 és a JV-1080 plusz most az új SRX-Keyboard. De nagyon tetszik a többi is, és - szerintem, de elég sok más tag szerint is - ,az egyik legjobb hangú plug-in család. Alapvetően 20$ ( < 6.000 Ft)  egy hónapra bagó érte, ha azt veszem, hogy egy doboz cigaretta 1.000 Ft, ráadásul minden egyes évfordulókor "örökbe" választhat az ember egy plug-int. (Ezt megtarthatod akkor is, ha megszünteted az előfizetést, de szerintem nincs értelme megszakítani. Én decemberben kezdtem az előfizetést, kiváncsi leszek, hogyan értesítenek, hogy választhatok egyet. még azt nem tudom, hogy a JV-1080 vagy a D-50 legyen... ;) )

A System-1 és a System-8 alap presetészlete kicsit "túl trendi, túl modern, túl harsány", de elég jó hangokat ki lehet belőle csavarni, ha az embernek van ideje erre. Én sokkal inkább a készen kapott presetek közül mazsolázok, és azok a fenti két hangszernél igencsak "fincsik". (Ha jól tudom, a D-50-ben pl. az összes eredetileg kiadott bővítő kártya benne van.)

Ezen a "demo/prezi videón - a TR-808-at kell "promózni" - hallható zenében csak RolandCloud hangszerek szólnak, mindenféle master nélkül, egyedül két tracken van egy kis reverb. (Az insta motorja kicsit - lehelletnyit - loudnessezte a hangot.)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...