Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic Pro X 10.1


Bendi

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Kösz!Pont a Compressorok használata számomra egyre misztikusabb.Nem tudom eldönteni mi a jó?Na de ez az én bajom.

http://www.soundonsound.com/sos/sep09/articles/compressionmadeeasy.htm

http://www.soundonsound.com/sos/sep09/articles/classiccompressors.htm

ill. groove3-on: 

Urei 1176, Teletronix LA-2a, Teletronix LA-3, Neve 2254/33609, API 2500, Fairchild 660/670, SSL E/G Channel Compressor, SSL Bus Compressor, Empirical Labs Distressor, and the DBX 160! Each of these Compressors are explained in detail and you’ll also hear how they sound on different audio tracks.
http://www.groove3.com/str/Compressors-Explained.html
Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem, hogy jobb lett a kompresszora.

A letölthető tartalmak ablak üressége pedig egy hiba, amiről több oldalon írnak. És nálam is előjött.

Megoldás:

Xcode kilépés,

Renszerbeállításokban a nyelvnél az angolt kell előretenni,

Xcode elindítás,

Majd mehet vissza eredetire a nyelvi beállítás, ahogy volt.

 

Nálam úgy is előjött a hiba, hogy angol a rendszerem alapértelmezett nyelve, de a területi beállításoknál magyart használok. Lehet ez idézte elő nálam a hibát. Én úgy csináltam, hogy felhúztam felülre a magyart, majd még nem oldódott meg xcode-ban a hiba, majd felülre húztam ismét az angolt és már jó is volt. Persze utána a területi beállításokat újra vissza kellett állítanom magyarra.

 

Ezek szerint nem az van hogy megbuherálták hogy kibasszanak azzal akinek még nem volt pénze megvenni...

XCode-m viszont nincsen, de mivel semmilyen új content nem kell így simán lehet használni.

Link to comment
Share on other sites

Nem hiszem, hogy jobb lett a kompresszora.

A letölthető tartalmak ablak üressége pedig egy hiba, amiről több oldalon írnak. És nálam is előjött.

Megoldás:

Xcode kilépés,

Renszerbeállításokban a nyelvnél az angolt kell előretenni,

Xcode elindítás,

Majd mehet vissza eredetire a nyelvi beállítás, ahogy volt.

 

Nálam úgy is előjött a hiba, hogy angol a rendszerem alapértelmezett nyelve, de a területi beállításoknál magyart használok. Lehet ez idézte elő nálam a hibát. Én úgy csináltam, hogy felhúztam felülre a magyart, majd még nem oldódott meg xcode-ban a hiba, majd felülre húztam ismét az angolt és már jó is volt. Persze utána a területi beállításokat újra vissza kellett állítanom magyarra.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom ki mit érétkel az új frissítésben!

Nekem nagyon hiányzott egy plug-in manager!

Mit 'ád Isten!Megkaptam!

Én csak ajánlani tudom mindenkinek!

A tegnapi napom arra ment el,hogy összehozzam a saját szettjeimet!

Nagyon megkönnyíti a munkát,na és az örömködést!

Link to comment
Share on other sites

Én a Waves egy-két Comp-ját ismerem (CLA-, API), de azt biztosan mondom, hogy azoktól a Logic compressorja nagyon-nagyon messze áll, persze használható meg csinál is valamit, de nagyon más. Tehát ugyanazt nem éred el vele. ...hogy beruházni érdemes-e? Ez mindig egy jó kérdés!? 

Kösz!Pont a Compressorok használata számomra egyre misztikusabb.Nem tudom eldönteni mi a jó?Na de ez az én bajom.

Link to comment
Share on other sites

Megjelent.

Impozáns a változások listája.

 

http://www.macrumors.com/2015/01/21/apple-updates-logic-pro-x/

 

 

A/D-nek külön figyelmébe ajánlom:

- Automation can now be part of a region, not just the track, which makes it easier to use effects creatively 

Ha jól tudom, ezt erősen hiányolta :D

 

Köszi!

Viszont nem értem ezt az automation regiós dolgot. Ha egy régiót elhúztam máshová, akkor feltette a kérdést, hogy az automatizálást is vigye-e magával vagy sem. Persze ezen az ablakon van egy opció, hogy ne jelenjen meg többé, de pont ezért nem jelöltem be sohasem, mert valamikor kell vinni, valamikor nem. Szóval régen is meg lehetett oldani. Vagy én értek valamit félre?

 

szerk: lehet, hogy sávok között viszont nem tudom vinni az automatizálást, az a kulcsa a dolognak? :)

Link to comment
Share on other sites

Egy kis szakmai érdeklődés!

A Logic Compressor,EQ, stb.effektjei,mennyire másak a Waves,iZotope, stb. plugin ugyanilyen effektjeinél?

Érdemes-e beruházni,vagy ugyanazt elérem a Logic hasonló effektjeivel.

Jobbára a Compressor,EQ,Limiter és egyéb megszólalást javító pluginekre gondolok.

Köszönöm,ha megosztja valaki,az ilyen irányú tapasztalatait.

Gondolom másokat is érdekel ez a kérdés!Vagy találok rá már esetleg ilyenirányú fejtegetéseket?

Én a Waves egy-két Comp-ját ismerem (CLA-, API), de azt biztosan mondom, hogy azoktól a Logic compressorja nagyon-nagyon messze áll, persze használható meg csinál is valamit, de nagyon más. Tehát ugyanazt nem éred el vele. ...hogy beruházni érdemes-e? Ez mindig egy jó kérdés!? 

Link to comment
Share on other sites

Amennyi tapasztalatom nekem van, az nem túl sok, de jómagam is úgy vélem (az egyéb fórumokon fellelhető véleményekkel nagyjából egybehangzóan), hogy nem nagyon érdemes beruházni ilyesmire.

Ami esetleg megérné, az aranyárban van és/vagy hardware függő (UAD, SSL)

Nem ezen fog múlni a "sound".

Link to comment
Share on other sites

Egy kis szakmai érdeklődés!

A Logic Compressor,EQ, stb.effektjei,mennyire másak a Waves,iZotope, stb. plugin ugyanilyen effektjeinél?

Érdemes-e beruházni,vagy ugyanazt elérem a Logic hasonló effektjeivel.

Jobbára a Compressor,EQ,Limiter és egyéb megszólalást javító pluginekre gondolok.

Köszönöm,ha megosztja valaki,az ilyen irányú tapasztalatait.

Gondolom másokat is érdekel ez a kérdés!Vagy találok rá már esetleg ilyenirányú fejtegetéseket?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...