Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0
Dyno

Pluginek számítógépes keverésnél

Kérdés

Kedves mindenki!

Véleményeiteket és tapasztalataitokat kérném arról, hogy az egyes natív eq-k, reverbek és dinamika effektek mennyire használhatóak, kinek mi tetszik, mitől vált esetleg a sáv teljesen műanyaggá (és nem a rossz beállítás miatt). Ez azért is lenne fontos, hogy az ember ne vegyen értelmetlenül mindenféle plugint, utána meg sajnálkozzon, hogy kár volt ilyenbe pénzt ölni. Jelenleg a Cubase 4-es effektjeit használom, szeretnék jobbat, és lehet, hogy rosszul gondolom, de az emberi tényezőn kívül (a rossz keverés és a hangszeres-énekes miatti gondokra gondolok) a pluginek milyensége is jelentősen változtathatja a mix minőségét.

Arra is kíváncsi lennék, hogy az esetleges DSP-s megoldások mennyire lehetnek jobbak a szerencsésebbre sikerült natívoknál, illetve melyik DSP jobb (pl az Emu 1820m-esem-é sokkal rosszabb-e, mint az UAD, vagy a Focusrite vagy egy már nem gyártott TC).

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Nálam eltűnt innen pár utóbbi post, pl. ez is: "Minél jobb a felvétel minősége, annál jobban érezhető az uad előnye."
Meg az is, amit válaszoltam rá.

Nálatok látszik?

Hozzászólás megosztása

• 0

Nálam se jelenik meg, pedig emlékszem rá, hogy válaszoltál. Korábban is tapasztaltam ilyen "anomáliát" de akkor arról kiderült, hogy maga a user törölte a hozzászólását. Itt most valszeg nem ez lesz.

Hozzászólás megosztása

• 0

Valamiért időrend szerinti rendezésről automatikusan átkapcsol értékelés szerintire, így ezek a postok előre kerülnek. Vissza kell állítani a fejlécnél.

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

• 0
1 órával ezelőtt írta rootkiller:

Ezzel nem értek egyet úgy 100%-ig, mégpedig azért, mert látom a különböző pro arcoknál a tutorial videokban hogy tolják az ilyen olyan plugineket az olyan helyeken mint az United Recording, de amúgy komoly vasakon felvett sávokra. Azt kell tisztázni, hogy mire van szükség. Ha egy adott eszköz hangját és funkcionalitását szeretnéd viszont látni akkor kitűnő választás az UAD, de ha csak szeretnéd kikorrigálni hogy itt meg ott van egy kis rossz szobahang az éneken akkor oda nem egy UAD 1073 eq-t szúr az ember hanem mondjuk egy FabFiltert vagy akár a DAW sajátját.

Inkább a minőségi mikrofonokra, felvételi láncra gondoltam versus pl:Behringer. Természetesen, igazad van abban, amit írsz. Ha valakinek megvannak a coloros vasak, biztos nem koszolja tovább. :) 

Hozzászólás megosztása

• 0
3 órája írta Gamda:

Valamiért időrend szerinti rendezésről automatikusan átkapcsol értékelés szerintire, így ezek a postok előre kerülnek. Vissza kell állítani a fejlécnél.

Köszi!

Hozzászólás megosztása

• 0
18 órája írta Gamda:

Tényleg. Nekem eddig fel sem tűnt, hogy van erre gomb a fejlécen :) Köszi!

Hozzászólás megosztása

• 0

silk: említetted a DSP-s hangkártyák effektjeit. Adott egy t.c. Electronic Konnekt 24D külső hangkártya, amiben (szerintem) elég jó kis onboard reverb és kompresszor/channel strip található. Viszont csak a reverb-et engedi át DAW-ba is, hogy felvehető legyen, a channel strip részt nem, ez gyárilag tiltva van, csak monitoron hallani. Érdemes küzdeni vele, hogy valahogy kivezetve rögzítsem annak a hangját is, vagy inkább valamilyen izmosabb plugint javasolnál? Fontos, hogy szinte csak beszédfelvételre használnám a cuccot, minimális énekkel (voiceover megbízások + hobbi énekelgetés). Előre is köszönöm! 

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta hunriksa:

silk: említetted a DSP-s hangkártyák effektjeit. Adott egy t.c. Electronic Konnekt 24D külső hangkártya, amiben (szerintem) elég jó kis onboard reverb és kompresszor/channel strip található. Viszont csak a reverb-et engedi át DAW-ba is, hogy felvehető legyen, a channel strip részt nem, ez gyárilag tiltva van, csak monitoron hallani. Érdemes küzdeni vele, hogy valahogy kivezetve rögzítsem annak a hangját is, vagy inkább valamilyen izmosabb plugint javasolnál? Fontos, hogy szinte csak beszédfelvételre használnám a cuccot, minimális énekkel (voiceover megbízások + hobbi énekelgetés). Előre is köszönöm! 

Nos...anno valamikor volt egy valamilyen TC outboardom...amiben sztem tök ugyanez az eq+dinamika kombó volt. Én azt nagyon nem találtam hasznosnak, nem igazán tetszett. Szóval rossztól kérdeztél. :))))

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta silk:

Nos...anno valamikor volt egy valamilyen TC outboardom...amiben sztem tök ugyanez az eq+dinamika kombó volt. Én azt nagyon nem találtam hasznosnak, nem igazán tetszett. Szóval rossztól kérdeztél. :))))

Most mié'? Addig a reverb része is lehet "jó", amíg az ember nem "HALL" egy Quantec QRS XL-t . Há' nem? De! :D
(a röhögés, nem fikázás, ezt csak pár ember érti, hogy miért írom.. Igaz Csuzlee? :D )

Szerkesztette Hobkins

Hozzászólás megosztása

• 0
8 órája írta Hobkins:

Most mié'? Addig a reverb része is lehet "jó", amíg az ember nem "HALL" egy Quantec QRS XL-t . Há' nem? De! :D
(a röhögés, nem fikázás, ezt csak pár ember érti, hogy miért írom.. Igaz Csuzlee? :D )

Kedves naplóm. Hétfő reggel 6:30. A tegnapi sokk után ma nyugodtan ébredtem. Szokás szerint leültem a gép elé, ellátogattam kedvenc fórumomra, ahol felütöttem egy számomra érdekes topicot. Utolsó hozzászólás Hobkins barátomé volt. Elolvastam és újra rám tört a nyugtalanság, szorongás :D

Hozzászólás megosztása

• 0
8 órája írta Csuzlee:

Kedves naplóm. Hétfő reggel 6:30. A tegnapi sokk után ma nyugodtan ébredtem. Szokás szerint leültem a gép elé, ellátogattam kedvenc fórumomra, ahol felütöttem egy számomra érdekes topicot. Utolsó hozzászólás Hobkins barátomé volt. Elolvastam és újra rám tört a nyugtalanság, szorongás :D

Akkor a célomat elértem :D

• Like 1

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Nem akartam neki kulon temat, vagy hirt, ezert itt:

https://www.waves.com/best-sellers#sort:path~type~order=.default-order~number~asc|views:view=grid-view|paging:currentPage=0|paging:number=20

Nemtom miert csak ma vettem eszre, de vannak 30$-t megero cuccok. 200-300-at soha, de 30-at igen.

Jo bongeszest!

Szerkesztette DutchFlowers

Hozzászólás megosztása

• 0

Köszi. Nekem koncert keveréshez kellene párat venni, csak nem vágom, hogy mi az ami működik pl. egy régebbi Digidesign Venue pulton.
Van itt valaki, aki képben van ezzel?

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2017. 03. 24. at 12:23 írta deneverstudio:

Egyfelől igen, mert hallani, hogy nem rontja el, sőt akár hozzá is tesz.
Ugyanakkor a szar felvételeknél is nagyon sokat számít, mert amikor van egy rakás kukába való sáv, akkor azt semmi mással nem lehet rendbe rakni.
Márpedig ez gyakran megesik, amióta mindenki hangmérnök lett és minden garázsból "stúdió" lett.
Sőt, stúdiónak nevezhető helyekről is simán jönnek ki borzalmasan rossz sávok, amikben rengeteg a megfejtenivaló dolog.
Na, ekkor kell a rengeteg DSP teljesítmény, meg a jó minőségű EQ-k.

Hello!Bocs,hogy közbevágok!

Számomra megfejthetetlen,hogy: - jönnek ki borzalmasan rossz sávok, amikben rengeteg a megfejtenivaló dolog.
Na, ekkor kell a rengeteg DSP teljesítmény, meg a jó minőségű EQ-k. "

Milyen sávok ezek?Mi rossz benne? - hogy utána helyre lehet hozni,hogy jó legyen? 

Mert ebből azt hiszem tudnék okulni!Kösz!

Hozzászólás megosztása

• 0
2 órája írta hejdzso:

Milyen sávok ezek?Mi rossz benne? - hogy utána helyre lehet hozni,hogy jó legyen? 

Jellemzően olcsó cuccokon, rossz akusztikában, házilag felvett dolgokról van szó, még akkor is, ha valaki stúdiónak hívja az adott helyett.
A keverésre küldött anyagok 90%-a ilyen és elég kemény közdelem, mire valami értelmes hangot csinál belőlük az ember.
De nem feltétlenül csak ezért kell a rettenet számítási teljesítmény, hanem azért is mert nagyon sok felvétel eleve úgy készül még a jó cuccokon is,
hogy majd később lesz megcsinálva a tényleges sound, keveréskor.
Tehát ha pl. ének felvételnél nem volt vas leveller, akkor máris mehet mind a 20-30 sávra egy LA2A.
Utána persze EQ+comp, mert akkor nyilván az sem volt és ez hasonlóan megy minden felvett dolognál.
Ha a dob is natúrban van felvéve, akkor az főleg elég komoly teljesítményt elvisz, mire rendesen megszólal.

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)
10 órája írta deneverstudio:

Jellemzően olcsó cuccokon, rossz akusztikában, házilag felvett dolgokról van szó, még akkor is, ha valaki stúdiónak hívja az adott helyett.
A keverésre küldött anyagok 90%-a ilyen és elég kemény közdelem, mire valami értelmes hangot csinál belőlük az ember.
De nem feltétlenül csak ezért kell a rettenet számítási teljesítmény, hanem azért is mert nagyon sok felvétel eleve úgy készül még a jó cuccokon is,
hogy majd később lesz megcsinálva a tényleges sound, keveréskor.
Tehát ha pl. ének felvételnél nem volt vas leveller, akkor máris mehet mind a 20-30 sávra egy LA2A.
Utána persze EQ+comp, mert akkor nyilván az sem volt és ez hasonlóan megy minden felvett dolognál.
Ha a dob is natúrban van felvéve, akkor az főleg elég komoly teljesítményt elvisz, mire rendesen megszólal.

Kösz a választ Írtam az emailedre.

Szerkesztette hejdzso

Hozzászólás megosztása

Szólj hozzá! Ehhez regisztrálj, vagy jelentkezz be!

Regisztrált tagság szükséges a fórumon való részvételhez.

Tagság szerzése

Igényelj tagságot a közösségünkben! Mindez pofonegyszerű!

Regisztráció

Jelentkezz be!

Már regisztrált tagunk vagy? Itt jelentkezhetsz be!

Bejelentkezés