Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Törölt hangfájl helyreállítása


drzone

Kérdés

Sziasztok!
Elnézést, ha esetleg már lenne hasonló téma, de én nem találtam és sajnos égetően sürgős a dolog.
Történt ugyanis, hogy egy interjút vettünk fel zoom h6 rögzítőre két mikrofonnal és a zoom egyik memóriakártyája később tévedésből formázva lett a gépben.
Ezután nem került rá más adat, egyből ment egy ismerőshöz aki vissza is húzta róla a fájlokat, viszont a két mono csatorna gyakorlatilag egymásba "gabalyodott" mindegyik fáj esetében.
A két mikrofon hangja periodikusan váltakozik, hol az egyik, hol a másik szól és még ráadásul késés is van a két sáv között, szóval az egész olyan mintha egy rövid delay lenne rajta.
A csatorna tehát mono, szóval hiába pan-elem. Ha valaki aki már találkozott ilyennel/hasonlóval, vagy esetleg csak van tippje, hogy mi miatt lehet ez, annak először is mutatok mintát,

és baromi hálás lennék a segítségéért ugyanis a felvétel sajnos nem megismételhető.
A periodikus váltakozás miatt tartom megoldhatónak a problémát. Esetleg mintavételezéssel lehet összefüggésben? 
Létezik szoftver specifikusan hangfájlok helyreállítására?
Van valaki Mo-n aki ilyesmivel profi szinten foglalkozik?

Minden értékes hozzászólást előre is köszönök!
Remélem tudtok segíteni.

Cs

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Hát nagy szerencséd van, hogy még ennyire is sikerült viszaállítani. Sajnos, baromi sok tényező van, ami meghatározza, hogy mi, hol, honnan...... állítható vissza.
pl.: médium típusa, ideje, írt-e már rá azota a rendszer, fájlrendszer, vezér op rendszer és még kb 50dolog. Ami általában sok médiumon segít (és idöben elvégzik) az R-STUDIO program, ha meg ez sem jó a PC INSPECTOR.... anno ezek királyok voltak, azota már biztos vannak jobbak, de nem kellettek - hála égnek, viszont engem is érdekelne, hogy pl HD,SSD,mem-kárytákra mi most a best. Ami tuti: A Hiren´s boot CD-n vannak erre összegyűjtve mindíg a legjobb szoftverek....

Még annyi ami segíthet, ha pl SD kártyán lett torolve a cucc, és vissza akarod állítani, akkor valami DOS módban, vagy emulált modba, oprendszerbe érdemes csatlalkoztatni a kártyát, így az oprendszer nem ír rá meta-adatokat stb..... így nem roncsolja tovább a visszaállítando fájlokat....

Hogy a hangfájlokat lehet um. repair-elni , igen, ennek is tobb modja van, de hogy ez a "hiba" ami nálad van megoldhato-e 1-2 kattintással, nehéz megmondani...

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mi lehet a problema oka, lehet, hogy tenyleg valahogy a Zoom belso mukodesevel fugg ossze, de nagy valoszinuseggel egy Daw-ban rekonstrualhato, vagy legalabbis megmentheto a hanganyag, leginkabb kezi munkaval.

Nem biztos, hogy az eredetivel azonos minosegben, de ha nem megismetelheto, akkor talan az is jobb mint a semmi.

Milyen hosszu anyagrol van szo?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ha valóban pótolhatatlan az anyag, az eredeti memkártyáról kéne mégegyszer vmi hozzáértővel megnézetni. Ha azóta nem volt csak gyorsformázva pc-n akkor csak a fat-rendszer lett újraírva, de ha fullos formázás volt akkor érthető az adatbizonytalanság.

Én ugyan eddig hasonlót a Pirisoft Recuvea programjával csináltam, de nem tudom memkártyán így mennyire segítene, csak vinyón kellett használnom.

A másik 2 meholdás még hogy adatmentőkhöz viszed el.

Kürt kft. Érden hááát nem szívbajosak, 100-200 ezret elkérnek a műveletért tuti, de az eredmény is garantált. A másik egy maszek adatmentő, ő tizede áron dolgozik. Pl. halott vinyót fel tud éleszteni ha úgy van. maistro@t-online.hu

Link to comment
Share on other sites

Köszi srácok a tippeket! 
Most az a terv, hogy még egy hangutómunkás kollégával megnézetjük az anyagot, a szoftverekre amit írtatok rá fogok kérdezni, illetve köszi a maszek adatmentő emailjét, neki is írok.
Ha nem lesz eredmény, akkor Kürt.
Felhívtam őket, 25ezerért bevizsgálják a kártyát és mondanak egy árat a visszaállításra, attól függően, hogy mennyire komplikált a feladat.
Állításuk szerint 70-80%-ban hibátlan anyagot húznak vissza, de előfordulhat, hogy a visszaállításkor derülnek ki bizonyos fájl hibák, ha orvosolható, akkor ez megint külön pínz. 
A fájl amit nekünk sikerült visszaállítani itt hallható: https://drive.google.com/file/d/0B7InToHPQ5YeaXNmQkJScjdBdVE/view?usp=sharing
Ez csak egy részlet, az összes anyag két óra, wav, 48khz
Ezzel nem hinném, hogy túl sok mindent lehetne kezdeni, viszont a jelenségből talán megfejthető, hogy mi lehet a gond és ez a helyreállításban is segítségünkre lehet.
Ötletek?
 

Link to comment
Share on other sites

   Üdv drzone!

 

   Megnéztem a hangfájlt. Azt sem zárnám ki hogy nem az történt ami a periodikusságot illeti hogy egyszer az egyik csatorna jele hallható monoban aztán mikor ismétli akkor a másiké monoban ,

   ugyanis az ismétlődő jelek mások mintha az egyik oldal erősebb lenne valamivel.tehát még az is lehet hogy megvan ez a stereo csak összeakadt erősen. szerintem nem lehetetlen ezt manuálisan sem

   visszaállítani bár annyi biztos hogy sebészi pontosságra és haladó buddhistát megszégyenítő türelemre lenne szükség hozzá. Ha mindez úgy van ahogy látszik első ránézésre  akkor először helyre kellene

   állítani tegyük fel a bal sáv 2 óráját , aztán a jobb sáv 2 óráját totálpontosan hozzáigazítani (ami szerintem a legnehezebben kivitelezhető) aztán a kettőt összeereszteni egy stereo sávra. Nem mondom hogy

   ez mind így van ahogy írom, de nekem sanszosnak tűnik. Ja és természetesen a kis reccsenéseket is ki kellene belőle pecálni...  ha minden kötél szakad szerintem ez még megpróbálandó lehetne.

 

   Összedobtam egy kis vágást még monoban (tehát nem a fenti metódus alapján )  gyorsan csak vagdalva és ez lett belőle.. darabos még de kis igazítással a robot hatást is el lehetne mosni finomra.

   adatvesztes_para.mp3

 

   Sok szerencsét!

   nanoka

Link to comment
Share on other sites

Üdv srácok, ismételten köszönöm, hogy foglalkoztok a témával.
Nanoka-nak kifejezetten, hogy küldtél tesztet is.
A manuális visszaállítás lehetőségét még nem vetettük el, habár elég macerás ezt végig csinálni.
Az utómunkás kolléga is hasonló eredményt tudott kihozni mint amit Te csináltál.
A két mikrofon más, az egyik boom (Rode ntg2) a másik pedig egy mikroport (Sennheiser ew 100 g3),

emiatt van hangerő különbség is bőven. Ezen kívül van ugyan ezen a helyen jó felvételünk, amivel összehasonlítva 

gondoljuk azt, hogy a két csatorna keveredett a korábban leírt módon, de persze nem zárom ki, hogy még más is van ebben a delay-ben.
Most annak próbáltam meg utána járni, hogy létezik-e olyan szoftver amiben a wav fájl kódját lehet szerkeszteni

esetleg a kód struktúrában hibákat/eltéréseket keresni és ily módon visszaállítani az eredeti állapotot.
Erről mi a véleményetek?
Jó lenne valami automatizálható megoldás, hogy ne kelljen manuálisan végigvagdosni az egész anyagot.
Ezeken a felvételeken kívül még van kamera hangunk is ami -ha másra nem is- szinkronizálásra tökéletes.
Itt a fórumon tudtok olyan emberkéről aki jártas a hangfájlok kódolásában, ismeri a wav fájl szerkezetét és esetleg tud ilyen téren

használható infóval szolgálni?

Vagy jobban járok, ha mielőbb nekiesek a vagdosásnak? :)
 

Link to comment
Share on other sites

Leírom, hátha érdekel valakit, hogy a megoldás végül a Kürt-nél született meg.

A zoom rögzítők valami olyan technikát alkalmaznak a kártyára íráskor amit egy mezei fájlhelyreállító szoftver csak úgy képes visszaállítani, ahogy nekünk is sikerült.
A srácok a Kürtnél írtak egy szoftvert amivel végül tökéletesen megoldották a dolgot, de állítólag többen napokig agyaltak rajta mire a megoldás megszületett.
Ehhez képest "csak" 70ezerbe került a dolog úgyhogy, ha valakinek hasonló problémája akadna memória kártyával és már minden csődöt mond, bátran merem ajánlani a őket :)

 

Link to comment
Share on other sites

Leírom, hátha érdekel valakit, hogy a megoldás végül a Kürt-nél született meg.

A zoom rögzítők valami olyan technikát alkalmaznak a kártyára íráskor amit egy mezei fájlhelyreállító szoftver csak úgy képes visszaállítani, ahogy nekünk is sikerült.

A srácok a Kürtnél írtak egy szoftvert amivel végül tökéletesen megoldották a dolgot, de állítólag többen napokig agyaltak rajta mire a megoldás megszületett.

Ehhez képest "csak" 70ezerbe került a dolog úgyhogy, ha valakinek hasonló problémája akadna memória kártyával és már minden csődöt mond, bátran merem ajánlani a őket :)

 

Ejjha! Ez szép munka volt és ahhoz képest tényleg nem drága.

Link to comment
Share on other sites

Leírom, hátha érdekel valakit, hogy a megoldás végül a Kürt-nél született meg.

A zoom rögzítők valami olyan technikát alkalmaznak a kártyára íráskor amit egy mezei fájlhelyreállító szoftver csak úgy képes visszaállítani, ahogy nekünk is sikerült.

A srácok a Kürtnél írtak egy szoftvert amivel végül tökéletesen megoldották a dolgot, de állítólag többen napokig agyaltak rajta mire a megoldás megszületett.

Ehhez képest "csak" 70ezerbe került a dolog úgyhogy, ha valakinek hasonló problémája akadna memória kártyával és már minden csődöt mond, bátran merem ajánlani a őket :)

 

 

Nagyon profik! Én ugyan 100-200 közzé tettem, de akkor 70-ért baráti volt hogy napokig tököltek vele és célszoftot is írtak rá. Nagyon értik a dolgukat!

Sajna vinyó mentésben már nem ennyire barátságosak az áraik! Mellesleg van még egy cég az Apostol kft, akik még mentésben jeleskednek.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...