Jump to content
Ménemszól.hu

ZBH07: Fény a folyosó végén


A/D

Recommended Posts

Köszönjük!

 

Más: döbbenettel tapasztaltam, hogy ma, mikor lecsekkoltam hogy néz ki a sorozat Youtube-on, hirdetést rakott a videónk elé. Gyűlölöm ezeket az ötforintos hirdetéseket a méregdrága videóink előtt, és főleg úgy, hogy a settingeknél nincs bepipálva a "engedélyezi a reklám videók stb" c. rész.

 

Már eddig is nagyon mérges voltam a Youutube-ra (majd 100 feltöltött videónkat töröltékle nem is olyan rég!), asszem eljött a pillanat, hogy VIMEO-ra térünk át (a ZBH mindenképp, hiszen ez szórakoztató műfaj, ami nem fér össze az ilyen cheap annoyance-szal). Hacsak nem valakinek van valami ötlete erre vonatkozólag.

Link to comment
Share on other sites

Nekem a jutub simán felismeri a videoimban szereplő zenéimet, és közli, hogy nem az én tulajdonom. Külön macera volt elfogadtatni velük, hogy én vagyok a szerző, és a saját zenéim vannak fenn. Az egyiket még mindig harmadik félként kezeli, de már nem idegesítem magam vele. Korábban meg még a kis unokahúgom ballagásáról készült videot is le kellett szednem, mert egy magyar dalt énekeltek a színpadon, amivel meg lett sértve a kopirájt. Szerintem legközelebb rakjátok fel audio sáv nélkül a videokat, akkor nem lesz gond. :)

A vimeon szinte csak minőségi cucc van, mindenképp jó választás.

 

Amúgy nagyon jó kis video, szívesen hallgatnám még Silket vagy tíz órán keresztül. Bár amit sokszor hiányolok, azok pont az apró részletek, amikre nincs idő. Konkrétan hogy mik azok a követendő sztenderdek különböző műfajokban, például ilyen-olyan hangszert hol vágunk, emelünk, kompresszálunk stb. Bár az tényleg lenne vagy tíz órás video.

Link to comment
Share on other sites

A ZBH összes része nagyon tanulságos volt, ez utóbbi meg főleg.De ami szerintem egy igazi mély, magvas csemege és "elixír" lehetne sok hozzám hasonló műkedvelő számára ha készülne egy olyan műsor ami konkrétan bemutatja egy adott dal elkészültét(akár egy kiválasztott szerencsés otthonzenélő példáján), onnan, hogy a zenészek benyitnak a stúdióba és abszolút konkrétan, hogy hogyan is zajlik egy stúdiómunka, az előzetes konzultációval(hangrend, hangszerelés stb), beállásokkal eggyütt, az összes munkafolyamaton végigvezetné a nézőt az egyes munkafázios elött kiselőadás az adott folyamat bemutatásáról(jelszint beállítások, illesztés, sávolás, keverés stb) stb, egészen a végtermékig.....

 

Az otthoni, stúdióban sosem járt amatőrök nevében talán írhatom, hogy ez egy nagyon érdekes műsor lehetne.

Link to comment
Share on other sites

Nekem a jutub simán felismeri a videoimban szereplő zenéimet, és közli, hogy nem az én tulajdonom. Külön macera volt elfogadtatni velük, hogy én vagyok a szerző, és a saját zenéim vannak fenn. Az egyiket még mindig harmadik félként kezeli, de már nem idegesítem magam vele. Korábban meg még a kis unokahúgom ballagásáról készült videot is le kellett szednem, mert egy magyar dalt énekeltek a színpadon, amivel meg lett sértve a kopirájt. Szerintem legközelebb rakjátok fel audio sáv nélkül a videokat, akkor nem lesz gond. :)

A vimeon szinte csak minőségi cucc van, mindenképp jó választás.

 

Amúgy nagyon jó kis video, szívesen hallgatnám még Silket vagy tíz órán keresztül. Bár amit sokszor hiányolok, azok pont az apró részletek, amikre nincs idő. Konkrétan hogy mik azok a követendő sztenderdek különböző műfajokban, például ilyen-olyan hangszert hol vágunk, emelünk, kompresszálunk stb. Bár az tényleg lenne vagy tíz órás video.

 

Ennek sajnos semmi köze a kopirájthoz, a rendszerük nem tudta kezelni az ős youtube csatornák késői konvertálását! Két youtube csatornánk lett, egy üres, és egy régi, amire nem lehetett belépni :) Ezt nem tudom egyszerűen elmondani. Ez egy sima IT FAIL! Most meg a hirdetések.

 

A ZBH-nak izgalmas új részei vannak a futószalagon, amik nagyban különbözni fognak az eddigiektől, de ez félig szórakoztató műfaj, nem tankönyv. Amit ti kértek, hogy részleteiben bemutatni egy dal készítését (és milyen részletekben? haladóknak, vagy tökkezdőknek, érted...), azt nem tudom meg lehetne-e oldani. Illetve ha végig is venné bárki, akkor nehezen lehetne bele okosodni, mert nem az az érdekes, hogy hogyan, hanem hogy miért. Ez az, amit nagyon kevesen csinálnak, és amiről halandó nehezen tud beszélni (Silk valahogy gond nélkül végigvisz komplex gondolatokat is lámpaláz nélkül ÉS rögtönözve (!!!!!) a kamera előtt, amit a mai napig nem értek hogy csinál: elárulom, ha legtöbetteknek ha kamera előtt kellene beszéljen, meg se tudna mukkani). Nagyon sok olyan multitracket hallottam, amiben a sávok nem szóltak elég jól, de mikor összeeresztetted őket, akkor "húha!". Akit ennél részletesebben érdekel egy dal komplett megcsinálása (ami eleve minimum NAPOK), az szerintem legegyszerűbben úgy teszi, ha lekeverteti Silkkel egy munkáját, ahogy többen teszik is. A neten egyébként vannak ilyen miből mi lett videók, pl. a Universal Audio online magazinjában. 

Link to comment
Share on other sites

Imádom ezeket a hasonlatokat :D

 

Azt kell mondanom, hogy nem csak itthon, hanem kb. világszinten egyedülálló, amit Silk összehoz egy ilyen videóban. Nem igazán találtam, esetleg egy-két sztár producer/hangmérnökön kívül (Dr. Luke, Rick Rubin, Bruce Swedien), akik érhetően tudnak végig vinni gondolatmeneteket, az ilyen Pensado's Place (emberünk kb. artikulálni se tud normálisan :) ) típusú videók meg kb. értelmezhetetlenek.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy szerintem nem érdemes részleteiben végigvezetni egy mixet, mindenkinek saját magának kell kitaposni az út elejét.

 

Elég kitérni a legalapvetőbb hibákra, amiket sokan szeretnek elkövetni. Meg mondjuk van egy szint, ahonnan egyedül már nagyon nehezen mennek a dolgok, valahogy sehogy nem akar atom lenni a hangzás.

Aztán ha az ember magára marad, hajlamos hülyeségeket is csinálni, amíg valaki észhez nem téríti, hogy a nagyok igazából nem így szokták. (Például amikor a sávok külön nem szólnak jól, együtt viszont üt. Az amatőr ugye mindenből azt akarja, hogy üssön, aztán a végén megkapja majd a kritikát, hogy: "jól szól minden benne, csak hát vidd már el megkevertetni egy rendes studióba". Szerencsétlen meg csak néz, hogy "dehát én mindent beleadtam".) :)

 

Mindenki szintjéhez nem lehet igazodni. Nem baj az, ha az ember először nem fog fel mindent. Eleinte megért magának annyit, amennyit, aztán később majd átjönnek még plusz információk, mint ahogy nálam is most. (Szerintem ettől még nem fogja senki skippelni a videot, hiszen kb mindenki odavan értük.)

 

Meg tényleg nem oktató video ez, én jobban élvezem, mint például a showder klubot sokszor. :)

 

Biztos sokan lehetnek úgy ezzel a dologgal mint én, hogy olyan hobbit űzünk, ami nem csinál minden második ember a városban. Egyszerűen nincs róla kivel beszélni, nincs kitől okosat tanulni. Ha van is egy-két barát, azokkal meg félrevezetjük egymást, vagy egymás agyára megyünk. :) Olyan dolgot próbálunk kiokoskodni, amiről gőzünk nincs.

Ezért is jó Silket hallgatni, aki egyrészt tapasztalt, másrészt emberi nyelven beszél az egészről. Igazi felüdülés hallani olyan dolgokat, amikről sehol senki nem beszél. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ennek sajnos semmi köze a kopirájthoz, a rendszerük nem tudta kezelni az ős youtube csatornák késői konvertálását! Két youtube csatornánk lett, egy üres, és egy régi, amire nem lehetett belépni :) Ezt nem tudom egyszerűen elmondani. Ez egy sima IT FAIL! Most meg a hirdetések.

 

A ZBH-nak izgalmas új részei vannak a futószalagon, amik nagyban különbözni fognak az eddigiektől, de ez félig szórakoztató műfaj, nem tankönyv. Amit ti kértek, hogy részleteiben bemutatni egy dal készítését (és milyen részletekben? haladóknak, vagy tökkezdőknek, érted...), azt nem tudom meg lehetne-e oldani. Illetve ha végig is venné bárki, akkor nehezen lehetne bele okosodni, mert nem az az érdekes, hogy hogyan, hanem hogy miért. Ez az, amit nagyon kevesen csinálnak, és amiről halandó nehezen tud beszélni (Silk valahogy gond nélkül végigvisz komplex gondolatokat is lámpaláz nélkül ÉS rögtönözve (!!!!!) a kamera előtt, amit a mai napig nem értek hogy csinál: elárulom, ha legtöbetteknek ha kamera előtt kellene beszéljen, meg se tudna mukkani). Nagyon sok olyan multitracket hallottam, amiben a sávok nem szóltak elég jól, de mikor összeeresztetted őket, akkor "húha!". Akit ennél részletesebben érdekel egy dal komplett megcsinálása (ami eleve minimum NAPOK), az szerintem legegyszerűbben úgy teszi, ha lekeverteti Silkkel egy munkáját, ahogy többen teszik is. A neten egyébként vannak ilyen miből mi lett videók, pl. a Universal Audio online magazinjában. 

Én speciel az egyik rész gyanánt nagy örömmel néznék egy interjút Silk szakmai életútjáról.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...