Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Sávok takra igazítása.


Afterblink

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nehezen.

A legkomplikáltabb munka az össze editálás közül.

Házilag elég esélytelen, mert nem fogod hallani, hogy a vágások nagy része rossz.

Legalábbis eddig még soha, sehonnan nem kaptunk még jól megvágott dobot.

Utólag meg marha nehéz kijavítani az elrontott dobvágást, ezért feltétlenül őrizd meg az eredetit.

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok jártas a témában de a logikám azt diktálja hogy egyszerre minden sávot húzni kell mert ugye ha ki van rakva 8-16 mikrofon akkor minden mindenbe beleszól. Ha nagyon pontatlan a dobos vagy a műfaj kívánja a "szögre húzást" akkor egész egyszerűen fel kell játszani egy rendes villanydobon mint ahogyan a Dalriada tette, a Hofinál TD-30-on készültek a dobfelvételek. Ha meg aránylag normálisan fel tudja dobolni az illető és házilag készül az egész akkor meg kell hagyni úgy ahogy van, csak a nagyon szemtelen hibákat kell kihúzni.

 

B terv hogy kifizetsz valakit. Egyik kolléga említette múltkorában hogy a Vesztergom Laura (HLStudio) nagyon profin editál dobot.

 

Én egyébként ha valakiknek csinálnék valamit akkor editálást nem is vállalnék mert marhára közöm nincs az egészhez és tudom jól hogy utálnám. Ellenben kegyetlen vagyok és addig zenéltetném az illetőt amíg fel nem játssza rendesen.

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok jártas a témában de a logikám azt diktálja hogy egyszerre minden sávot húzni kell mert ugye ha ki van rakva 8-16 mikrofon akkor minden mindenbe beleszól. Ha nagyon pontatlan a dobos vagy a műfaj kívánja a "szögre húzást" akkor egész egyszerűen fel kell játszani egy rendes villanydobon mint ahogyan a Dalriada tette, a Hofinál TD-30-on készültek a dobfelvételek. Ha meg aránylag normálisan fel tudja dobolni az illető és házilag készül az egész akkor meg kell hagyni úgy ahogy van, csak a nagyon szemtelen hibákat kell kihúzni.

 

B terv hogy kifizetsz valakit. Egyik kolléga említette múltkorában hogy a Vesztergom Laura (HLStudio) nagyon profin editál dobot.

 

Én egyébként ha valakiknek csinálnék valamit akkor editálást nem is vállalnék mert marhára közöm nincs az egészhez és tudom jól hogy utálnám. Ellenben kegyetlen vagyok és addig zenéltetném az illetőt amíg fel nem játssza rendesen.

Nem arról van szó hogy olyan mértékben pontatlan lenne a dobos, sőt eléggé pontos mert mint ahogy írtad én is megköveteltem tőle hogy amennyire csak lehet legyen pontos.De eléggé kezdő vagyok a témában 2-3 év tapasztalat...és egyszer szeretnék majd rendesen ezzel foglalkozni, másoknak is felvételeket készíteni nem csak magamnak, nem akarok szakbarbár lenni, így jó volna ezeket megtanulni :) ezért kérdeztem :) köszönöm a választ :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...