Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Melyik midi billentyűt ajánlanátok?


grantat

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Üdv! Segítséget kérnék...melyiket ajánlanátok a kettő közül?

Novation Lounchkey vagy M-Audio Axiom 2 ??

Szia!

 

Sajnos az M-Audioval nincs tapasztalatom, de a Novationok nagyon bejöttek! Nagyon szeretem az Automap szoftverét, ami automatikusan felmapeli a kontrolleket nagyon sok pluginre! Nekem jelenleg egy Novation Impulse 49-em van, és imádom! Még a billentés mechanikája is sokkal jobb, mint ebben az árkategóriában kapható többi midi billé, ami azért nagyon fontos!

 

Én a helyedben ezt venném meg :) Nagyon szuper midi bill!

http://www.menemszol.hu/classifieds/item/21462-elad%C3%B3-novation-remote-49-sl-mk-ii/

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Sajnos az M-Audioval nincs tapasztalatom, de a Novationok nagyon bejöttek! Nagyon szeretem az Automap szoftverét, ami automatikusan felmapeli a kontrolleket nagyon sok pluginre! Nekem jelenleg egy Novation Impulse 49-em van, és imádom! Még a billentés mechanikája is sokkal jobb, mint ebben az árkategóriában kapható többi midi billé, ami azért nagyon fontos!

 

Én a helyedben ezt venném meg :) Nagyon szuper midi bill!

http://www.menemszol.hu/classifieds/item/21462-elad%C3%B3-novation-remote-49-sl-mk-ii/

Köszönöm gyors választ! Sajnos ennyim most nincs, talán még várok vele és kiegészítem az 50-es keretem :)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm gyors választ! Sajnos ennyim most nincs, talán még várok vele és kiegészítem az 50-es keretem :)

Kb. 70 körül kapsz Remote 49 SL MKII-őt, és szerintem olyan 55-60 körül kapsz Impulse 49-et használtan! Hidd el, megéri a különbséget, és várni vele egy picit! Egyébként az Impulse 49 ugyan azt tudja mint a Remote, csak a Remotenak kontrollerenként dedikált kijelzője van!

Link to comment
Share on other sites

Kb. 70 körül kapsz Remote 49 SL MKII-őt, és szerintem olyan 55-60 körül kapsz Impulse 49-et használtan! Hidd el, megéri a különbséget, és várni vele egy picit! Egyébként az Impulse 49 ugyan azt tudja mint a Remote, csak a Remotenak kontrollerenként dedikált kijelzője van!

Rátapintottál a lényegre....Már jó ideje várom, hogy lecsaphassak egy Impulse-ra. De valamiért senki nem akarja eladni (biztos nem véletlen) :)

Link to comment
Share on other sites

Megvettem az Impulse 61-et! Köszönöm, hogy megerősítettél benne :) Hihetetlenül jó hangszer!

Örülök neki, és a végén még sikerült egy 61-est beszerezni! Gratulálok! Én is nagyon szeretem, hihetetlen jó szerintem a dinamikája, ahhoz képest, hogy nem kalapács mechanika!

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Sajnos az M-Audioval nincs tapasztalatom, de a Novationok nagyon bejöttek! Nagyon szeretem az Automap szoftverét, ami automatikusan felmapeli a kontrolleket nagyon sok pluginre! Nekem jelenleg egy Novation Impulse 49-em van, és imádom! Még a billentés mechanikája is sokkal jobb, mint ebben az árkategóriában kapható többi midi billé, ami azért nagyon fontos!

 

Én a helyedben ezt venném meg :) Nagyon szuper midi bill!

http://www.menemszol.hu/classifieds/item/21462-elad%C3%B3-novation-remote-49-sl-mk-ii/

Meglep amiket írtok az Impuse-ról, mert szerintem kifejezetten szar a billentése. Baromi kemény a mehanikája, ellentétben a Remote SL MK II- vel. Az utóbbin baromi jó játszani. Az Impulse csak a dobpad-ekkel előzi be a Remote-ot, az tényleg jó volt rajta, de minden másban jobb a Remote.

Link to comment
Share on other sites

Mivel hirtelen szükségem lett egy midi billentyűre, ezért (lehet, hogy megszívtam) látatlanban berendeltem egy Nektar Impact LX49-et. Reviewek alapján teljesen okés, majd kiderül használat közben hogy mire jó.

Ami számomra döntő tényező volt:

- árához képest (nagyon budget kategória) sok szolgáltatás

- jó reviewek

- reaper integráció

- lapos, kevés helyet foglal

 

Kipróbáltam az évek során mindenféle billentyűt, de arra jöttem rá, hogy tulajdonképpen mindegy. Nekem pl nem gond megszokni és megtanulni a billentést és az eszköz használatát, így viszonylag könnyű dolgom van. Nyilván nem vagyunk egyformák és van, akinek a billentés puhasága/keménysége fontos vagy valami egyéb funkció. Ha nincs lehetőség kipróbálásra, akkor Google, review olvasás, összehasonlítás. Az árkategóriát könnyű belőni (te tudod mennyi pénzed van rá :) ), és tulajdonképpen vannak az adott sávok és azon belül minden gyártó ugyanazt kínálja. Néhány apróbb szolgáltatásbeli különbség van, valamint a billentyű mechanika változó.

Link to comment
Share on other sites

Meglep amiket írtok az Impuse-ról, mert szerintem kifejezetten szar a billentése. Baromi kemény a mehanikája, ellentétben a Remote SL MK II- vel. Az utóbbin baromi jó játszani. Az Impulse csak a dobpad-ekkel előzi be a Remote-ot, az tényleg jó volt rajta, de minden másban jobb a Remote.

Nem tudom, nekem valahogy jobban hasonlít a pianínók és zongorák kalapács mechanikájára! Én ezeken a könnyű billentős billeken egyszerűen nem tudok olyan "dinamikusan" játszani, de biztos csak szokás kérdése!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...