Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase Elements 8


Csuzlee

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem a Cubase -el kapcsolatban , de nem ér meg szerintem új topicot nyitni, talán itt is jó lesz. 

Van úgy néha, hogy ( jelenesetben a c5 )  bekapcsoláskor alaposan átscanneli  az összes vst-ket, ez néhány percig is eltart. Egyébként feláll a rendszer kb. fél perc alatt, de így akár 5 percig is initializál.Talán kétszer volt ilyen eddig. Az egyiknél talán ráböktem egy cubase cpr.  file-ra , és így indult el a cubase, esetleg ettől is lehet?

Tudja valaki, hogy minek van ráhatása erre, esetleg állítható, vagy kikapcsolható valahol?  köszönet: Zs

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem a Cubase -el kapcsolatban , de nem ér meg szerintem új topicot nyitni, talán itt is jó lesz. 

Van úgy néha, hogy ( jelenesetben a c5 )  bekapcsoláskor alaposan átscanneli  az összes vst-ket, ez néhány percig is eltart. Egyébként feláll a rendszer kb. fél perc alatt, de így akár 5 percig is initializál.Talán kétszer volt ilyen eddig. Az egyiknél talán ráböktem egy cubase cpr.  file-ra , és így indult el a cubase, esetleg ettől is lehet?

Tudja valaki, hogy minek van ráhatása erre, esetleg állítható, vagy kikapcsolható valahol?  köszönet: Zs

 

Szia,

ezt a jelenséget én is tapasztaltam cubase 5,7 és 8-nál is, bár egyre kevesebbszer. Sosem kerestem igazán az okát, azt viszont észre vettem, hogy ha pl. UAD update van, vagy új plugint telepítesz akkor pl. ezt csinálja, ezért talán az lenne a tippem, hogy ha valamelyik VST könyvtárban változás van (bármilyen szinten, szerintem akár méret változást figyel), akkor van ez a jelenség (ellenőrzi az összes regisztrált plugint).

Egyszer egy ilyen induláskor kilőttem a cubaset a feladatkezelőből, aminek az lett az eredménye, hogy az összes (nem gyári) VST location törlődött a beállításokból és kezdhettem újra felvenni őket. Az incidens óta inkább hagyom had töltögessen :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...