Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Arturia AudioFuse-ról egy kis videó a gyártótól!


Infrhaa Sounds

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ezek a "mérések" annyira hitelesek, mint egy reklámblokk esetén a megemlített részletek. Jogilag nem köthetsz bele, de a valósághoz nem sok köze van.

Mérést említettél... ott vannak mért adatok, jegyzőkönyv stb.

 

Ezzel nem értek egyet. A mérések általában hitelesek minden gyártó esetén, csak nem mindig azt mérik ami esetleg érdekes vagy nem feltétlenül specifikálják eléggé, vagyis nem bontják ki a valóság minden részletét. Tehát: nem elég, hogy egy mérés hiteles legyen, hanem megfelelően specifikált is. Pl. hangkártyáknál a flat freq. response alap, ebben semmi különleges nincs. Minden kártya tudja a 20-20kHz-ez 0.1dB-n belül, trust me. Máshol van a kutya elesve.

 

A videó egyébként korrektül nyilatkozik a preamp-line amp problémáról (igazat mond), illetve tudjuk, hogy magasabb minőségű alkatrészeket használnak mint a többiek. Hogy mennyire lesz jó az egy kérdés, mindenesetre annyi kiderül, hogy komolyan veszik a dolgukat.

Link to comment
Share on other sites

...

Igaz (lehet akár a reklám), de én arra utaltam, hogy nem sokat mutatnak, és ami látszik (effektek közepette bevillan), az egy stílizált görbe, lehagyott számokkal. Egy mérés ennél jóval több... ezt tudod te is. :-)

Utálom a reklámot, na. Vagyis minden marketinget. A 99,99 árazásoktól herótom van. Mindenki tudja, hogy az SZÁZ pénz, senki nem azért veszi meg, mert egy garassal kevesebb, mint a "lélektani" érték; és már mindenhol használják ezt a trükköt, vagyis már nem trükk, csak még egy zavaró tényező környezetünkben. :-)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van esetleg valaki, aki megosztaná a véleményét a az AudioFuse-ról? Nem igazán a mért számok vagy paraméterek érdekelnének vagy, hogy mit nyújt a DiscretePRO technológiájuk, inkább, hogy kb. mit lehet vele kezdeni valós körülmények között, esetleg rögzített-e már valaki vele és az használható volt-e mixben, stb. Leginkább az előfokok és a hangkarakter érdekelne, színezi-e a hangot, stb. de erről sehol semmit nem találtam. Főleg azért is érdekelne, mert a kártya info alapján baromi jó mobil megoldás, viszont nekem vas szintijeik hangja egyáltalán nem tetszik, se az új dobgépé, a régi szoftszinti emulációké meg nagyon (vagy már hozzászoktam).

Kb. végignéztem a netet és egy fél órás  előadáson túl nem sok használható infot találtam a cuccról, fél évvel ezelőtt sem és most sem. Ami nagyon fura, mert ez a cég elég sokat költ marketingre, de az előadásaikról készült felvételen is csak száraz szöveg van. Sehol egy teszt vagy legalább demo-song vagy önálló trackek, mint mondjuk a Duet vagy Babyface - ezek lennének pariban vele meg a UAD Twin - kártyák esetében amivel tele van minden, pedig már elolvastam/meghallgattam mindent amit lehetett.

Köszi szépen előre az info-t! :)

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2016. 10. 20. at 10:23 írta Moped:

Sziasztok!

Van esetleg valaki, aki megosztaná a véleményét a az AudioFuse-ról? Nem igazán a mért számok vagy paraméterek érdekelnének vagy, hogy mit nyújt a DiscretePRO technológiájuk, inkább, hogy kb. mit lehet vele kezdeni valós körülmények között, esetleg rögzített-e már valaki vele és az használható volt-e mixben, stb. Leginkább az előfokok és a hangkarakter érdekelne, színezi-e a hangot, stb. de erről sehol semmit nem találtam. Főleg azért is érdekelne, mert a kártya info alapján baromi jó mobil megoldás, viszont nekem vas szintijeik hangja egyáltalán nem tetszik, se az új dobgépé, a régi szoftszinti emulációké meg nagyon (vagy már hozzászoktam).

Kb. végignéztem a netet és egy fél órás  előadáson túl nem sok használható infot találtam a cuccról, fél évvel ezelőtt sem és most sem. Ami nagyon fura, mert ez a cég elég sokat költ marketingre, de az előadásaikról készült felvételen is csak száraz szöveg van. Sehol egy teszt vagy legalább demo-song vagy önálló trackek, mint mondjuk a Duet vagy Babyface - ezek lennének pariban vele meg a UAD Twin - kártyák esetében amivel tele van minden, pedig már elolvastam/meghallgattam mindent amit lehetett.

Köszi szépen előre az info-t! :)

Szia! Most vettem egy hónapja az Audio Fuse-t. Elotte is komoly hangkártyám volt, a sok százezres kategoriások kozul, de amit írnak és mutatnak róla az mindd igaz, mást nem füznék hozzá, annyi biztos hogy kivitelben, és méreileg jobbat nem lehet kapni, föleg a konverterek és lehetoségek tekintetében.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 10/20/2016 at 10:23 írta Moped:

Sziasztok!

Van esetleg valaki, aki megosztaná a véleményét a az AudioFuse-ról? Nem igazán a mért számok vagy paraméterek érdekelnének vagy, hogy mit nyújt a DiscretePRO technológiájuk, inkább, hogy kb. mit lehet vele kezdeni valós körülmények között, esetleg rögzített-e már valaki vele és az használható volt-e mixben, stb. Leginkább az előfokok és a hangkarakter érdekelne, színezi-e a hangot, stb. de erről sehol semmit nem találtam. Főleg azért is érdekelne, mert a kártya info alapján baromi jó mobil megoldás, viszont nekem vas szintijeik hangja egyáltalán nem tetszik, se az új dobgépé, a régi szoftszinti emulációké meg nagyon (vagy már hozzászoktam).

Kb. végignéztem a netet és egy fél órás  előadáson túl nem sok használható infot találtam a cuccról, fél évvel ezelőtt sem és most sem. Ami nagyon fura, mert ez a cég elég sokat költ marketingre, de az előadásaikról készült felvételen is csak száraz szöveg van. Sehol egy teszt vagy legalább demo-song vagy önálló trackek, mint mondjuk a Duet vagy Babyface - ezek lennének pariban vele meg a UAD Twin - kártyák esetében amivel tele van minden, pedig már elolvastam/meghallgattam mindent amit lehetett.

Köszi szépen előre az info-t! :)

 

Ez egy igen jó minőségű hangkártya jó gazdag feature szettel. Míg a szintik a tervezőik ízlésvilágát tükrözik, addig egy hangkártya (szerintem) akkor jó, ha transzparens, nem csinál soundot. Tehát teljesen más megítélés alá esik, ráadásul mások is fejlesztik (ezt nem a szintis csapat csinálta). A Babyface, a Duet és az Audiofuse is ilyen. (Az UAD Twin az ebből a szempontból kivétel, ott ugye a preamp karakterisztikákkal lehet játszani).

Épp ezért, az ilyen hangkártyákról nincs nagyon mit mondani. A demo song ötlete szerintem a scam kategória: ezek mind azt mutatják hogy az adott zenész vagy a hangmérnök mit tud, a hangkártya érdeme azokból kb semmi. (itt megint egy kivétel van, természetesen az UAD, mert ott ugye a plugineket is demózzák, amik viszont kőkeményen nyomot hagynak az eredményen, ellentétben egy teljesen transzparens konverterrel).

Én csináltam tesztet is, remélem maholnap végre közzé tudom tenni. A véleményem kb. egyezik az előttem szóló Anolmalia véleményével.

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 6/5/2015 at 23:30 írta A/D:

A mérések általában hitelesek minden gyártó esetén

"Na persze, a hitelességtől dagadt a VW botrány is :D még ha nem is egy kategória a kettő! Én inkább úgy mondanám, a gyár ki tudja azt mérni amit a felhasználó látni szeretne. Lásd a régi szlogent: "nincs az a pénz amiért bárkinek ne korpásodna a haja!" (Ettől még persze a fenti cucc lehet penge, csak az általános tapasztalatokat említettem.)"

 

Arról van csak szó, hogy legfeljebb laikusként nem érted hogy amit mértek az mit jelent. A VW botrány viszont csalás volt. Nem tudom ez így érthető-e.

Link to comment
Share on other sites

Köszi szépen a válaszokat! Azóta már én is okosabb lettem, csak a cég 2 éve lebegtette ezt a terméket (2015 körül már nyomták ahogy a csövön kifért, aztán semmi), csináltak roadshowkat termékbemutató nélkül csak előadásokkal, most már kész formában persze mindenhol van review.

Lehet a demo song erős kifejezés volt rá én egyszerűen felvett, nyers track-ekre gondoltam, különböző forrásokból (mondjuk, bassz, gitár, vokál, egy-két miksos dob, vagy akármi). Ott is főleg annyira, hogy ismertebb standard mikrofonokkal, vagy vonalból kb., milyen jelet rögzít, mert így talán többet meg lehet tudni a preampok minőségéről. Tényleg semmi info nem volt anno róla akkoriban, és nagyon furcsának tűnt, hogy egy ennyire különlegesnek beállított technológiának, nincsen egyetlen egy általa készített felvétele sem a net-en.

Csak valami hasonlóra, gondoltam egy éve, azóta már annyi van belőle, hogy lehet válogatni. Itt speciel rögzítenek is vele, csak azért ezt teszem be. Ha van jobb ennél hajrá.

 

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta Moped:

Köszi szépen a válaszokat! Azóta már én is okosabb lettem, csak a cég 2 éve lebegtette ezt a terméket (2015 körül már nyomták ahogy a csövön kifért, aztán semmi), csináltak roadshowkat termékbemutató nélkül csak előadásokkal, most már kész formában persze mindenhol van review.

Lehet a demo song erős kifejezés volt rá én egyszerűen felvett, nyers track-ekre gondoltam, különböző forrásokból (mondjuk, bassz, gitár, vokál, egy-két miksos dob, vagy akármi). Ott is főleg annyira, hogy ismertebb standard mikrofonokkal, vagy vonalból kb., milyen jelet rögzít, mert így talán többet meg lehet tudni a preampok minőségéről. Tényleg semmi info nem volt anno róla akkoriban, és nagyon furcsának tűnt, hogy egy ennyire különlegesnek beállított technológiának, nincsen egyetlen egy általa készített felvétele sem a net-en.

Csak valami hasonlóra, gondoltam egy éve, azóta már annyi van belőle, hogy lehet válogatni. Itt speciel rögzítenek is vele, csak azért ezt teszem be. Ha van jobb ennél hajrá.

 

diszkrét elemekből felépített preamp nem lehet rossz :) (tudva hogy a többi kártyákba miket raknak). forró mint a disznó amúgy, viccen kívül, meg fogom mérni, de olyan 50 fok körül lehet működés közben). teljesen jól szól, ahogy mondtam is. egy ideje éjjel nappal hangkártyázom, és ebben az árkategóriában nem a hangminőség az, ami számít, mindegyik nagyon jól szól, de tényleg. inkább a feature-ök.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...