Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Firewire bővítőkártya PC-be - megéri?


picur8572

Kérdés

Sziasztok!

 

Szerintetek érdemes manapság még Firewire csatlakozós hangkártyát venni? Természetesen a másik opció az USB lenne. Sok fórumon olvastam, hogy a FW jobb, mert külön buszt használ és nem kell a kártyának más usbs eszközökkel hadakoznia. A gépemben nincs FW csatlakozó, tehát egy bővítőkártya is kéne még.

 

Amúgy a következő kártyák között vacilálok:

 

Steinberg UR242 - ~ 65 ezer

Avid Mbox 3 Pro - ~ 90 ezer + PCI-E Firewire kártya

 

A FW bővítőkártyákról azt hallottam, hogy csak a TI chipsetesek a jók zenélésre, az Avid honlapján ajánlottak pedig kb. 30 ezer körül vannak, amivel már dupla annyiba kerülne a dolog, mint az UR242. Találtam egy bizonyos Digitus Firewire 800 nevű kártyát kb 10 ezerért, de ez nincs a hivatalosan kompatibilis kártyák között.

 

Szerintetek megéri az Mbox Pro a másik helyett az esetleges vesződést és a jókora felárat? Vagy használta már valaki azt a Digitus kártyát?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Focusrite Saffire szériához a gyártó a  Texas Instruments XIO2213B chip-es kártyát javasolja.

Én egy ilyet vettem és mind a Pro14, mind a Pro26 tökéletesen működik vele Win10 alatt. Nekem semmi más firewire kártya nem látta meg a Saffire-okat.

A kettőt egyszerre még nem dugtam rá...mivel mindkettőnek ugyan az a kezelő szoftver installja, nem tudom, hogy a Windows nem hibbanna e meg tőle... 

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Nekem azért van tapasztalatom Firewire és USB-s hangkártyákkal.
Én Mac-es vagyok.
Régebben egy Apogee Duet1-t használtam, ami Firewire portot használt.
Teljesen megvoltam vele elégedve. SOHA nem szakadozott stb.

Most egy Avid Duet-m van (= Apogee Duet 2), ami USB-s.
Természetesen szebben szól az Avid Duet, újabbak a konverterei.
DE! Előfordul, ha csak zenét hallgatok, jó pár mp-ig szakadozik a lejátszás.
Pedig az erősebb 15"-es 2015-s Macbook Pro-m van (4 magos i7, 16 GB RAM, PCI-E -es SSD, stb.)

Én úgy vagyok vele, hogy ez az Avid Duet egy ideiglenes megoldás (muszáj volt, néha Windows-t is kell használnom).
Mindenképp tervezek a jövőben valami több ki/be -menetes hangkártyát venni, s az tuti nem USB-s lesz, hanem Thunderbolt-s.
De minimum Firewire-s. Ha PC-s lennék akkor meg PCIE-s hangkártyát preferálnám.
Ez csak az én véleményem :)

Link to comment
Share on other sites

Gépcsere miatt firewire400 kártyát kell vennem (Win10 64) PC-be, milyen PCIe kártya tudna elhajtani 2db Focusrite saffire pro 40-et?
Egy via csippes Delock-al próbálkoztam de az bekapcsolás után 4-5 mp után dobja a hangkártyákat
Esetleg eladó sorban lévő is szóba jöhetne
Ezt találtam ami nem via-s : STARTECH PEX1394B3LP ez valami  LSI/Agere - FW643

Link to comment
Share on other sites

X+1 évig használtam M-Audio FW1814-et egy 1500Ft-s firewire PCI kártyával, gond nélkül.

Lehet, hogy más kártyák háklisabbak, nem tudom. Az M-Audio jó volt, bár manapság elég korosnak számít és inkább egy akármilyen belépőkategóriás USB kártyára szavaznék. Hatalmas minőségbeli különbségek valószínűleg nincsenek köztük.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...