Jump to content
Ménemszól.hu

ÚJ MÉNEMSZÓL


A/D

Recommended Posts

A mai este migráltunk az új 4-es IPBoard szoftverre, mely jelentősen megváltozott.

Az új verzió számos előnyt nyújt, a két legfontosabb a reszponzív design (mobil készüléken is hibátlanul működik) és a hamarosan megújuló kereső (ami a korábbi verzióban elviselhetetlenül rossz volt). Az új oldal sokkal gyorsabb lett, sokkal átláthatóbb, intuitívabb, és így most a support tud bennünket követni. Az új szövegszerkesztő hasít, és automatikusan menti a beírt szöveget anélkül, hogy az ember mentene (ezalól van kivétel, és bele is szaladtam lol, most írom másodszorra a postot: ha lehal a szerverpark, de ez smafu, hogy éjszaka egyáltalán nem volt net elérésem még a telefonomon sem, teljes disaster day volt). Mindemellett azonban vannak kellemetlen változások is:

APRÓHÍRDETÉS ROVAT (delete)

Ez nincs többé. A meglehetősen drága kiegészítőt egy külső fejlesztő készítette, aki nemhogy nem válaszolt a mikor lesz a 4-es IPB-hez változat kérdésemre, de még hibajavításokat se ad ki, ami elég kockázati tényező és kiszolgáltatottság ahhoz, hogy azt mondjam, hogy eddig és ne tovább. A Classifieds 1.2.1-ről van szó amúgy. A világ többi fórumához hasonlóan fórumtéma lesz az adokveszek. Nem annyira csilivili, de a célnak megfelel, és végre nincs mumus. Ha valaki tud valami külső megoldást ami működik is, újra megfontolom. Addig is az új apró itt található.

ANGOL SZÖVEGEK MINDENHOL (javítjuk)

Az új változatban nem tudom hogy kell fordítani a mezőket, a régiben horror volt, szóval már előre félek, de nem megúszható. Az ASK A NEW QUESTION most a téma létrehozása. Szerintem Új kérdést indítok vagy Új kérdés lesz a magyar :)

HIÁNYZÓ BŐVÍTMÉNYEK (pótoljuk)

Minden korábbi extension nincs, ezért felül az a jó kis grafikus témaajánló meg az oldalsáv még nincs, de ezt pótlom, ahogy rájövök hogy kell.

MEGVÁLTOZOTT LOGIN (változás, átnézendő)  

Az új rendszerben nincs külön login és megjelenő név. Ezért mindenkinek most a LOGIN neve a felhasználói neve, azért, hogy legalább be tudjon lépni jelszóemlékeztető nélkül. Ez utólag is megváltoztatható.

BARÁTOK (új viselkedés, elvesztek)

Az új rendszerben nem barátok, hanem követők vannak, ami egy automatikus reciprocitási problémát old meg. Ha az eddigi barátidat konvertáltuk volna követőkre, akkor az értesítők összekutyulódhattak volna, amit nem vállalhattunk. Így most újra sajnos manuálisan kell beállítani, ha valakit követni szeretnél.

MEGVÁLASZOLT TÉMÁK (új viselkedés, átemelve)

Korábban ha valaki megválaszolta a téma indító kérdését, akkor azt megválaszoltnak lehetett jelölni. Most viszont a válaszokat pontozni is lehet minőségük alapján. Ezek át lettek emelve, tehát most is láthatók azok a témák, amire érkezett válasz.

 

ÚJ FEATURE-ÖK:

  • Elég durván jók a reply, az upvoting funkciók. Zsír a lenti "notify me of replies" kapcsoló.
  • A Profilon lehetséges háttérkép alkalmazása. Lásd a profilomat :)
  • A profilról remekül lehet követni az egyes fórumozók tevékenységét. 
  • NEW CONTENT GOMB: most a jobb felső sarok felé ezzel a gombbal meg lehet nézni MINDEN tartalmi változást, ami az oldalon bekövetkezett. Ez megkérdőjelezi, hogy vissza kellene-e térnünk az előző jobb oldali sávra.
  • A témák lehetnek kérdések vagy csak sima témák. Mindkét esetben a téma vagy kérdés indítóját megjelöli a rendszer a hozzászólásoknál.
  • KERESKEDELMI HÍRNÉV: hogy is fordítsam ezt... a lényeg, hogy az adásvétel esetén az érintett felek értékelhetik egymást, mely megjelenik az adatlapjukon is. Még nem próbáltam, de erről a bővítményről van szó. Szerintem ennek nagyon fogtok örülni!
  • Nagyban kibővítettem a felhasználói jogköröket, pl. mindenki tetszőlegesen szerkesztheti, törölheti, elrejtheti korábbi hozzászólásait, és még pár apróság, aminek szerintem örülni fogtok.

 

 

 

 

+EZT A TÉMÁT RENDSZERESEN UPDATE-ELEM AHOGY ÚJ TAPASZTALATOKAT SZERZEK+

 

Szerkesztette A/D
Link to comment
Share on other sites

Gondolom, hogy ez az apróhirdetés nektek egy kicsit nyűg, de ez a netes felület megbízhatóbb ennek a témának mint egyéb más hasonló, hogy-milyen formában jelenjen meg ez a fórumon belül, a létező márka topicon belül vagy nyitni egy új apróhirdetés topicot?

Amúgy az új felület tetszik szuper.

Link to comment
Share on other sites

Apróhirdetés:

Szerintem tartsuk magunkat annyira nem nagyon ostobának, hogy lehetne egy fő apróhirdetés rovat, amiben az admin (A/D vagy más) létre tud hozni fő csoportokat. (Ahogy volt a korábbiban is). Az alábontást pedig már mi magunk (értelmesen!!) meg tudjuk csinálni.

Pl. A/D-ék létrehozzák az Apró témát, valamint a Szintik, Hangkártyák, Szoftverek... mittudoménmégmi fő csoportokat, azon belül pedig majd mi (akinek éppen úgy adódik, hogy olyasmit hirdetne, amilyen topik még nincs) létrehozzuk mondjuk a Kurzweil PC sorozat vagy Focusrite Scarlett sorozat topikokat. Szerintem nem rakétatudomány :D

 

Szerkesztette bensm
Link to comment
Share on other sites

Köszi a bizalmat, én mindent el fogok követni hogy ez szuper legyen. (Az apróhirdetést eddig se magamnak csináltam, hanem a többség igénye szerint :) )

Most már megvan a helye, és már látom, hogy azért ennek lesznek előnyei is.

A fordítás pedig úgy tűnik kicsit egyszerűbb lesz mint eddig volt! (az horrorka volt)

Link to comment
Share on other sites

Háááát nem is tudom! :) (jé! van normális szmájli!)

Nekem (talán nem egyedül) a menemszol v.1.prebeta.0-t idézi, mikor abszolute.hu-ról erre váltottatok. Látható hogy nem profi kezekben van a web managelése, ami előtte is törzs-userek elvesztésével járt, és többen hangoztatták, miért nem bízzátok egy profi webtervező/üzemeltetőre a dolgot aki designeban is tudna fejleszteni. (?)

Na mindegy, reméljük nem esik szét a hajó és beválik ez az update, csak így nagyon amatőr feelingje van az üzlet nimbuszához képest szvsz.

(avatar fotókat elcseszi?) :(

 

JA! Legfontosabb! Mi lesz a last post listtel?

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

Apróhirdetés:

Szerintem tartsuk magunkat annyira nem nagyon ostobának, hogy lehetne egy fő apróhirdetés rovat, amiben az admin (A/D vagy más) létre tud hozni fő csoportokat. (Ahogy volt a korábbiban is). Az alábontást pedig már mi magunk (értelmesen!!) meg tudjuk csinálni.

Pl. A/D-ék létrehozzák az Apró témát, valamint a Szintik, Hangkártyák, Szoftverek... mittudoménmégmi fő csoportokat, azon belül pedig majd mi (akinek éppen úgy adódik, hogy olyasmit hirdetne, amilyen topik még nincs) létrehozzuk mondjuk a Kurzweil PC sorozat vagy Focusrite Scarlett sorozat topikokat. Szerintem nem rakétatudomány :D

 

Pontosan erre gondoltam én is csak kiváncsi voltam ki mit szól hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Háááát nem is tudom! :) (jé! van normális szmájli!)

Nekem (talán nem egyedül) a menemszol v.1.prebeta.0-t idézi, mikor abszolute.hu-ról erre váltottatok. Látható hogy nem profi kezekben van a web managelése, ami előtte is törzs-userek elvesztésével járt, és többen hangoztatták, miért nem bízzátok egy profi webtervező/üzemeltetőre a dolgot aki designeban is tudna fejleszteni. (?)

Na mindegy, reméljük nem esik szét a hajó és beválik ez az update, csak így nagyon amatőr feelingje van az üzlet nimbuszához képest szvsz.

(avatar fotókat elcseszi?) :(

 

JA! Legfontosabb! Mi lesz a last post listtel?

azt ugye tudod, hogy amit csinálsz az trollkodás?

1: a ménemszól prebeta drupal alapon nyugvó saját fejlesztés volt, tehát nem IPB. (előtte pedig wordpressen az én blogom volt, aminek a népszerűsége messze meghaladta az absolute fórumét)

2: az IPB-n nincs mit fejleszteni. gyárilag jó. csak nem beszél magyarul. testre lehet szabni, de ez nem webdesigner kérdése, hanem a kultúránk, szokásaink ismerete és némi szabadidő kérdése.

3:  "Látható hogy nem profi kezekben van a web managelése" - akkor rosszul látod. az invisionpower.com manageli az oldalt havi 70 dollárért ha jól emlékszem.

4:  "ami előtte is törzs-userek elvesztésével járt" - LOL. Haasz Andrásra gondolsz aki amúgy anblokk felhagyott a fórumozással? :) Hány évig kell még meghallgatnom a 2-3 embernek nem tetszett a fórum és ők, mint "törzsközösség" leléptek? Hánemár :) Szerintem a törzsközösség kb Silk meg én. Azon túl itt van a fél szakma és netuddmeg hányszor több júzerünk van. És igen, mindig lesz, akinek valami nemtetszik, és ők akkora hanggal próbálnak kiabálni, mintha százezren lennének. 

Legyünk konstruktívak: az emberek a tartalom miatt jönnek ide, ami szépen van megjelenítve és egész jó a minősége. Ez a fórumszoftver csak egy keret, ami mint azt láthatod is kitűnően működik.

A probléma megmarad: nekem nagyon kevés időm van, és mikor kérdeztem hogy ki tud besegíteni, akkor viszonylag kevesen jelentkeztek (nulla).

És visszafele is igaz lenne: hiába fizetnénk egy külön webdesignert a semmire, a tartalmat nekünk kell megírni, az meg nem fog jobban keletkezni attól, ugyanis nem én vagyok az egyetlen az országban akinek nincs ideje napokat ölni cikkekbe :)

 

Link to comment
Share on other sites

Én itt vagyok. :)

Amúgy nekem is tetszik ez az új verzió, bár még fapados jelenleg, de ez meg fog változni. Mellesleg nálam ez a verzió sokkal gyorsabban megy, mint a régi. Mindenesetre, ha az extrák rákerülnek, grafikákkal meg minden, majd kiderül. De most rohadt gyors. :)

Link to comment
Share on other sites

azt ugye tudod, hogy amit csinálsz az trollkodás?

1: a ménemszól prebeta drupal alapon nyugvó saját fejlesztés volt, tehát nem IPB. (előtte pedig wordpressen az én blogom volt, aminek a népszerűsége messze meghaladta az absolute fórumét)

2: az IPB-n nincs mit fejleszteni. gyárilag jó. csak nem beszél magyarul. testre lehet szabni, de ez nem webdesigner kérdése, hanem a kultúránk, szokásaink ismerete és némi szabadidő kérdése.

3:  "Látható hogy nem profi kezekben van a web managelése" - akkor rosszul látod. az invisionpower.com manageli az oldalt havi 70 dollárért ha jól emlékszem.

4:  "ami előtte is törzs-userek elvesztésével járt" - LOL. Haasz Andrásra gondolsz aki amúgy anblokk felhagyott a fórumozással? :) Hány évig kell még meghallgatnom a 2-3 embernek nem tetszett a fórum és ők, mint "törzsközösség" leléptek? Hánemár :) Szerintem a törzsközösség kb Silk meg én. Azon túl itt van a fél szakma és netuddmeg hányszor több júzerünk van. És igen, mindig lesz, akinek valami nemtetszik, és ők akkora hanggal próbálnak kiabálni, mintha százezren lennének. 

Legyünk konstruktívak: az emberek a tartalom miatt jönnek ide, ami szépen van megjelenítve és egész jó a minősége. Ez a fórumszoftver csak egy keret, ami mint azt láthatod is kitűnően működik.

A probléma megmarad: nekem nagyon kevés időm van, és mikor kérdeztem hogy ki tud besegíteni, akkor viszonylag kevesen jelentkeztek (nulla).

És visszafele is igaz lenne: hiába fizetnénk egy külön webdesignert a semmire, a tartalmat nekünk kell megírni, az meg nem fog jobban keletkezni attól, ugyanis nem én vagyok az egyetlen az országban akinek nincs ideje napokat ölni cikkekbe :)

 

Bocs, a nemtetszés kinyilvánítása, ergo kritika az a saját olvasatodban trollkodás??? :( Nem tudtam! Vagy itt mindennek parancsszóra a ti ízléseteknek megfelelően kell lefollyon más torkán is? Na mindegy, ezt is megtudtuk...

A menemszol pre-beta az nem a menemszol nevű blogotok volt hanem ez a fórum, ami annak nevét örökölte, amit 2x-3x elölről kezdtetek minek hatására Andrásék, Tere stb stb elvonultak és ki is fejtették akkor. (Erre én emlékeztesselek?) De lehet ők voltak kisebbségben, viszont szakmailag sokat hozzátettek a fórumhoz, amire akkor is azt mondtátok, magyar viszonylatban a legértékesebb zenei pro-audio tudásbázis. (Ma meg úgy beszélsz róla mint ha kacat lett volna, s azokról a fórumozókról is sajna, akik vevőitek is voltak!) :( Nem arról van szó hogy az ott lévő technikai infók lennének elavultak itt ma, hanem azok szakmai tudása hiányzik itt, mert lehet nagyobb a látogatottság, csak épp a megoldott kérdések halmaza kisebb.

Viszont azt is meg lehet nézni, hogy miből áll a látogatottsági többség, mert szerintem az apróhirdetésből! Napok telnek el ugyanis hogy nincs új hosszászólás (angolul: last post vagy new post amit nem értettél) a fórumhoz, még a régi oldalon ilyen aligha volt. De hagyjuk ami volt elmúlt...

Amit viszont szakmailag nem értek, hogy egy félkész oldalt miért toltok a fórumozók elé? Ezt jobb helyeken úgy csinálják, hogy fullra bekonfigolják és úgy indítják készre szerelve újra a servert, s nem hirdetésben keresnek IT-seket akik értenének a bug resolvehoz. Szóval ennyit a felkészültségről, ami nem lenne gond ha nincs nagy jártasság egy új dologban, csak nem kéne ilyen nyílvánvalóan felhívni a figyelmet az amatőr lépésekre, ami mint említettem, nem az üzlet nimbuszához illik. Vagy ezt alá tudod szakmai érvekkel támasztani esetleg (pl. miért nincs fullra lefordítva az angol felület, mielőtt a felhasználóknak átengeditek)?

Ok, Silk véletlenül erre járt (talán lett nelki szólva az újdonság miatt), de közel nincs az a részvét mint régen házon belül sem. Másfelől ki lett mondva, a fórum tartalmát az olvasók szerkesztik. Így a design is azon múlik ki milyen képet szúr be stb. A fórummotort ezer más webhelyen is használják még, az mindenütt ilyen uniformizált, mint ahogy nem is a flash csicsákról kell szólnia, amitől csak lassul.

Szóval egy profi web-üzemeltető ügynökség arról híres, hogy ha kell, van saját designer emberük, ha kell van rendszergazda web-karbntartójuk s megbízást lehet velük kötni, akik akár supportban a fórum nem működő dolgaira feltett kérdésekre is jobban meg tudnak válaszolni. Az hogy a motort bérbeveszitek a fejlesztőtől mint más is és ő tojik sok mindenre (gondolom a világ millió ilyet felhasználó partnerével kell kontaktban lenniük, így érthető hogy egy kis magyar cégnek nem állnak rögtön szalutálva napi 24-ben), az ugyebár közel sem saját fejlesztés mint írod, ahogy az OSX sem az attól hogy azt használod pl.

 

Úgyhogy igen legyünk konstruktívak, én is csak azt tudom mondani, a menemszol saját érdekében is! Ezt jól látod!

A legutolsó hozzászólások listáját, pedig kérjük oldjátok meg hogy visszakerüljön vhova, oldalsávra stb és ne csak 8 postot jelenítsen meg egyszerre!

Köszönjük!

 

 

 

 

Szerkesztette DeMarco
Link to comment
Share on other sites

Azt hiszem DeMarco-val egyetértek nagy részben. Ezt nem így kellett volna. A régi userekről nem tudok nyilatkozni, mivel pont a régi fórum bezárása előtt regisztráltam oda. Viszont mindezektől függetlenül én örülök minden változásnak még akkor is, ha emiatt valami nem úgy működik mint régen vagy kicsit várni kell, mire kiforrja magát. Szerintem egyáltalán nem baj, hogy általános fórummotort használtok, mert azért egy saját egyedi fórummotor kifejlesztése nem kevés idő (nem kevés pénz) és ugyanúgy nincs garantálva az, hogy akkor minden flottul fog működni.

Viszont ha már fórum motor: épp tanúja voltam egy új fórum kialakulásának, ahol iszonyat jó fórummotort találtak. Ráadásul az szerintem opensource, bár ott is vannak korlátok. Ami ott iszonyatosan tetszik, hogy elég csak kijelölni valaki hozzászólásából egy szövegrészt és egyből meg lehet jelölni válaszadásra. Nem kell utólag törölni egy csomó szöveget vagy többször beilleszteni egy hosszú hozzászólást, hogy mondatonként lehessen válaszolni rá....

A fordítással kapcsoltban: nem is figyeltem fel annyira, hogy a szövegek jórésze angolul van, míg nem olvastam el a kezdő bejegyzést. Szerintem sokan vannak így, hogy már észre sem veszik, ha valami angolul van kiírva.

Egy kérdés: csatolmányok hozzáadása még mindig felhasználónként fixen van meghatározva? Mert itt alul nálam kiírja, hogy 19 MB van csak hátra és az elég sovány ha nem csak egy hozzászólásról van szó.

Link to comment
Share on other sites

Örülök, hogy reszponzív lett a fórum. Ami nekem hiányzik az az utolsó hozzászólások listája. Így, most nehezebb megtalálni azokat. Nagyon gyors a fórum, sok munka van a háttérben, remélem a szakmai hozzászólások száma is nőni fog. Ez persze rajtunk múlik! ?

Mindenki érti az angol kifejezéseket, de azért jobb az anyanyelvünkön olvasni ezeket. Tudom, hogy nagy munka, de komfortosabbá teszi a felületet. Örülök ha nem akkora szívás a magyarítás mint korábban.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Urak, bokros elfoglaltságom miatt sajnos nem tudtam foglalkozni az oldal testreszabásával, de pár óra múlva nekiülök, és az este hátralevő részét ezzel fogom tölteni. Minden kérésre, észrevételre fogok reagálni (ami nem nyafogás, hanem valódi, konstruktív hozzászólás). Nagyon köszönöm az eddigieket is, egy csomó dolgot írtatok, amire nem is gondoltam. Külön köszönöm a türelmet.

NeoC, akkor neked a problémád megoldódott? Nekem nagyon simán működik az autosave és az edit is. (Azt is meg fogom nézni, hogy az újraszerkesztéssel mi legyen, szerintem le fogom venni róla a limitet: mint látjátok, még adminnál is jelzi, ha valamit átszerkeszt, ami megoldja az ezzel kapcsolatos dilemmákat)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...