Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic Pro X az új retina Macbookokon


A/D

Kérdés

Gyakorlati kérdésem volna azokhoz, akik a mostani 13-as vagy 15-ös retina macbookokon használják a Logic Pro X-et külső monitor NÉLKÜL.

Nekem első blikkre úgy tűnik, nagyon pazarolja a képernyőt, ezért kérdezem, hogy mi a gyakorlati tapasztalat ezzel? Az Ableton Live pl. nagyon jól elfér a 13"-os gépen is.

Aki válaszol, mindenképp nevezze meg, hogy 13-as vagy 15-ös gépet használ, köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Természetesen folyamatos munka esetén mindenképpen. Ha ritkán van egy-egy külső helyszíni munka, akkor nyilván oda nem érdemes kivinni egy külső monitort, csak ha ott is eleve több óra munka várható (és mondjuk fontos, hogy minél hamarabb be legyen fejezve a munka...).

Link to comment
Share on other sites

SenkI nem használ macbookon Logicot? :)

Vinnuinál láttam retina macbookon a logicot még régebben, valóban nem fért el. Ha jól emlékszem valahol lehet állítani osx-ben a gui-scale-t. Az lehet a megoldás talán. Addíg kicsinyíteni amíg nem lesznek túl picik és használhatatlanok a gadgetek/feliratok.

Erre gondolok:

 

http://www.anandtech.com/show/5996/how-the-retina-display-macbook-pro-handles-scaling

Link to comment
Share on other sites

Természetesen folyamatos munka esetén mindenképpen. Ha ritkán van egy-egy külső helyszíni munka, akkor nyilván oda nem érdemes kivinni egy külső monitort, csak ha ott is eleve több óra munka várható (és mondjuk fontos, hogy minél hamarabb be legyen fejezve a munka...).

Azért ez szerintem nem magától értetődő :)

Link to comment
Share on other sites

Logic Pro X - RetinaMBP -15"

A logicot koncerteken használom, csak és kizárólag a szoftver hangszereket,  a mixer illetve az Environment van nyitva, ezeket kell látnom egyszerre, a 15 azért kell hozzá, hogy mindent jól lássak. Így teljesen használható.

Azonban ha stúdiózásra használom, mindenképp kell a másodlagos monitor, véleményem szerint akár két db 13" is jobb, mint 1 nagy. Most 23wide-ot használok  (MacPro-val) és mióta tönkrement a másodlagos 17" monitor nagyon zavaró. Jó ha van egy másodlagos felület,(pl mixernek) ha ott még görgetni is kell gyorsabb mint ha lépkedek az ablakok között.

Ötlet: volt hogy az iPademet másodlagos monitornak a Retina 15 mellé használtam, még a 9-es logic idejében, ha a remote-ot használod, az egy fokkal jobb, de az is idő ha nem az egérrel nyúlok a mixerhez, hanem kézzel.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként ha jól be van állítva a projekt, akkor 13"-on is lehet hatékonyan dolgozni. Csak kell egy kis időt rászánni arra, hogy elrejtsünk/megjelenítsünk ablakokat. És ezeket be lehet programozni az 1-9 gombokra. Főleg meg ha mindig ugyanazokat állítja be az ember. Vagy ha eleve készít magának ezekről templatet és projekt elején ezzel kezdi.

Hozzáteszem azt is, hogy mai napig szinte így használom 23"-os monitoron is. Elsőn a sávok vannak és látszik baloldalt a két csatorna. Második ablakban csak a keverő van. Harmadikban a kiválasztott audio sáv szerkesztője, a negyedikben pedig a kiválasztott midi sáv szerkesztője. Általában a 8-ra raktam az Enviroment-et és a 9-re a projekt-fájl kezelőt. Az összes többit projektenként állítottam be külön.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...