Jump to content
Ménemszól.hu

Zenei Baleseti Helyszínelők 11. epizód: Krajczár Péter (2015. szeptember)


A/D

Recommended Posts

2015. szeptember 19-én a Hit Space váratlanul bejelenti a Zenei Baleseti Helyszínelők legújabb 11. epizódját. Ebben a részben Krajczár Péternél jártunk, aki az egyik legtapasztaltabb zeneszerző-hangszerelő-producer az itthoni könnyűzenei szakmában. Silkkel cserélnek tapasztalatot, melyekbe most a nézők is betekintést nyerhetnek.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg ez eddig a leggyengébb ZBH :( Minden sablon elhangzik benne, ami egy ilyen beszélgetésben elhangozhat, azokon kívül nem sok. A zenék hallatán meg sírni támadt kedvem, hogy valaki ötletekről meg egyéniségről beszél ezek kapcsán. Profinak lehet profi, de attól még csak (tisztességes) iparos munka... a belefektetett energiát semmiképp nem szeretném lekicsinyelni, de nekem ez a popzene legalja...meghallom a semmilyen és semmit nem akaró éneket, szabvány hangzást és masztert és elmegy az életkedvem (magánvélemény). 

Persze tudom, hogy ez nem kifejezetten egy zenei fórum, inkább szakmai/ipari. Meg azt is tudom, hogy nem Péter tehet róla, hogy a megrendelők (és persze a közönség) ezt kívánják.

Mindenesetre hajrá következő epizód! :)

Link to comment
Share on other sites

Mohawk + Syngular, nagyon szívesen kimegyünk hozzátok, és mondhattok nekünk okosat! :) Ezt teljesen komolyan mondom, szereplőt találni nem könnyű. (Én egyébként határozottan nem értek egyet azzal amit írtok, hiszen a két szereplő a saját +tapasztalatáról+ beszél, amik nem alapigazságok, hanem vélemények, mégpedig jóval nagyobb relevanciájúak mint a legtöbbünké. Legalábbis kevés szereplőről tudok, aki mondjuk amerikai előadónak producál dalt. A ZBH továbbra is elsősorban SZÓRAKOZTATÓ sorozat, amit mellesleg a hazai elitszakma óriás becsben tart! Ha szakmai cikk kell, olvassátok el a Madhead kollegám vagy az én szakmai értekezéseimet itt a Ménemszólon de csak ha jól kipihentétek magatokat, mert szórakozni ott nem fogtok :) ). 

Link to comment
Share on other sites

Nekem eddig ez a ZBH tetszett legjobban. Ákos - akit nagyra tartok, mint zenész és mint ember - esetében éreztem azt, hogy az érdekes anekdotákon kívül nem mond nekem újat, de frappánsan összefoglal. Talán egy hosszabb, komolyabb beszélgetés lehetne mindenki számára kielégítő, ami viszont nem illene a ZBH csapatához. :-)

Az igazi probléma talán az, hogy ritkán van ZBH, meg komoly publikáció és várjuk, várjuk... 

 

Link to comment
Share on other sites

Maxi tiszteletem és elismerésem a szereplőknek, ez nem is kérdés. A legfőbb alapelvre gondoltam és céloztam, ami a videóban is elhangzik több példával: a kevesebb, több!
(pl 5000+ hangbankok vs kreativitás, hangszerelésnél több esetben nem tölteni kell, hanem kivenni, ha vmi nem érződik még jónak, stb.)

Link to comment
Share on other sites

Mohawk + Syngular, nagyon szívesen kimegyünk hozzátok, és mondhattok nekünk okosat! :) Ezt teljesen komolyan mondom, szereplőt találni nem könnyű. (Én egyébként határozottan nem értek egyet azzal amit írtok, hiszen a két szereplő a saját +tapasztalatáról+ beszél, amik nem alapigazságok, hanem vélemények, mégpedig jóval nagyobb relevanciájúak mint a legtöbbünké. Legalábbis kevés szereplőről tudok, aki mondjuk amerikai előadónak producál dalt. A ZBH továbbra is elsősorban SZÓRAKOZTATÓ sorozat, amit mellesleg a hazai elitszakma óriás becsben tart! Ha szakmai cikk kell, olvassátok el a Madhead kollegám vagy az én szakmai értekezéseimet itt a Ménemszólon de csak ha jól kipihentétek magatokat, mert szórakozni ott nem fogtok :) ). 

Ha hozzám jöttök, nem kell helyszínelő csak halottkém :D

Egyébként valóban nem lehet olyan tartalmat gyártani, ami mindenki számára érdekes/új/hasznos információkkal teli, úgyhogy ezennel elnézést kérek a nem túl pozitív megnyílvánulásért. 

Hajrá ZBH

Link to comment
Share on other sites

Maxi tiszteletem és elismerésem a szereplőknek, ez nem is kérdés. A legfőbb alapelvre gondoltam és céloztam, ami a videóban is elhangzik több példával: a kevesebb, több!
(pl 5000+ hangbankok vs kreativitás, hangszerelésnél több esetben nem tölteni kell, hanem kivenni, ha vmi nem érződik még jónak, stb.)

Syngular, ha ezek triviálisak lennének, akkor nem lenne a gépén szinte mindenkinek 5000+ hangbank. Az pedig, hogy egy profi a saját nagy felismeréseként említi ezt meg, az egyértelműen azt jelenti, hogy az emberek NEM értik ennek a mibenlétét, csak azt hiszik, hogy értik.

Link to comment
Share on other sites

Én egyébként a különböző pluginekkel vagyok így. Volt egy raklap Waves cuccom, érdekes sztori mert olyan könnyen hozzáférhető mintha nekik ez "marketingérdekük" lenne. Mióta UAD van, mind ment a levesbe. Tökre jól elvagyok az alap cuccokkal, van még 1-2 apróság innen-onnan, de a töredékét használom mint sokan. Viszont egy 1073 az még kelleni fog!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is teljesen jó/hasznos volt ez a rész (is).

Értékeltem, hogy a realitás talaján maradva mutatta meg mi is kell egy TOP 100 as produkcióhoz. Melyek az igények és ezeket hogyan elégíti ki.

Önmegvalósító elszállt művész szemmel nézve lehet szájat húzni, de ez nem erről szolt.

Link to comment
Share on other sites

Én a következöképpen látom ezeket az "elcsépelt evidenciákat".

20-éve masterelgetek (Úristen!!!), s ez alatt az idö alatt, egy kezemen meg tudom azokat számolni, akiknek az elsö pár kérésében nem az volt, hogy "legyen hangos".

Olyan számot még nem hoztak hozzám keverni, aminek ha kikapcoltam a fele sávjait, nem lett jobb!

Olyan "hobbista" ismerösem sincs, akinek ne lenne/lett volna meg az ÖSSZES WAVES.

Szóval sorolhatom...ez a realitás sajnos.

Nos ehhez képest, nem gyözi az ember elégszer elmondogatni, hogy az ilyenek "nem a helyes irányba" viszik a produktumot. :)

Tehát én úgy gondolom, hogy ez a rész is az emberek nagy részének segít abban, hogy megszabaduljon a rossz berögzödéseitöl. Akik meg már ezen túl vannak, azokat meg megerösíti, hogy minden oké. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Én a következöképpen látom ezeket az "elcsépelt evidenciákat".

20-éve masterelgetek (Úristen!!!), s ez alatt az idö alatt, egy kezemen meg tudom azokat számolni, akiknek az elsö pár kérésében nem az volt, hogy "legyen hangos".

Olyan számot még nem hoztak hozzám keverni, aminek ha kikapcoltam a fele sávjait, nem lett jobb!

Olyan "hobbista" ismerösem sincs, akinek ne lenne/lett volna meg az ÖSSZES WAVES.

Szóval sorolhatom...ez a realitás sajnos.

Nos ehhez képest, nem gyözi az ember elégszer elmondogatni, hogy az ilyenek "nem a helyes irányba" viszik a produktumot. :)

Tehát én úgy gondolom, hogy ez a rész is az emberek nagy részének segít abban, hogy megszabaduljon a rossz berögzödéseitöl. Akik meg már ezen túl vannak, azokat meg megerösíti, hogy minden oké. :)

 

Maximálisan egyetértek. A sávok kidobálása pedig sokszor többet segít, mint bármi más. Ugyanakkor érdekes, hogy ha a kezünk közül bármilyen track is kikerül (és ez most abszolúte szubjektív tapasztalatom), mindig azok a "sikeresek", amelyek puritának, kevés sávból dolgoznak és minden túlkomplikált effekttől mentesek. Az már más kérdés, hogy ettől függetlenül kapjuk a nyakleveseket, hogy hát ez így nyers és minimál, de a számok mindig azt mutatják, hogy ezek jobban mennek. Klubokban, rádiókban, online hallgatásban egyaránt. A túlkomplikált "H. Zimmer vagyok, de betolok mellé pár loop-ot és nem baj, ha a hegedűre/csellóra rábökök egy kis analóg delay-t, reverbet, kupaknak meg a kompot és eq is kell ám" nótákból meg Dunát lehet rekeszteni, csak a szegény szerző nem érti, hogy miért nem képes senki végighallgatni, legközelebb meg még több mindent pakol bele. Szorri, hosszú voltam.

Link to comment
Share on other sites

Én a következöképpen látom ezeket az "elcsépelt evidenciákat".

20-éve masterelgetek (Úristen!!!), s ez alatt az idö alatt, egy kezemen meg tudom azokat számolni, akiknek az elsö pár kérésében nem az volt, hogy "legyen hangos".

Olyan számot még nem hoztak hozzám keverni, aminek ha kikapcoltam a fele sávjait, nem lett jobb!

Olyan "hobbista" ismerösem sincs, akinek ne lenne/lett volna meg az ÖSSZES WAVES.

Szóval sorolhatom...ez a realitás sajnos.

Nos ehhez képest, nem gyözi az ember elégszer elmondogatni, hogy az ilyenek "nem a helyes irányba" viszik a produktumot. :)

Tehát én úgy gondolom, hogy ez a rész is az emberek nagy részének segít abban, hogy megszabaduljon a rossz berögzödéseitöl. Akik meg már ezen túl vannak, azokat meg megerösíti, hogy minden oké. :)

 

Mire eljutsz addig hogy nem kell waves. Már a pluginek mennyisége is borzalom.

Multkorában volt hogy a kolléga rakja fel a fotót: Avid pult, Waves SSL-ek. Mondom magamban ez olyan mintha lenne egy fasza porschéd...igen otthon a vitrinben 1:20 arányban.

Link to comment
Share on other sites

Nekem eddig ez a ZBH tetszett legjobban. Ákos - akit nagyra tartok, mint zenész és mint ember - esetében éreztem azt, hogy az érdekes anekdotákon kívül nem mond nekem nem mond újat...

 

Ákos mai napig a feltett kérdéseinkre sem válaszolt, így én benne (is) hatalmasat csalódtam!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...