Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Firewire hangkártyát nem érzékeli a gépem.


idioty

Kérdés

Van egy Focusrite Saffire Pro 24DSP hangkártyám és egy Mac Mini a legújabb (hivatalos) rendszerrel. Minden a legfrissebb, még most ellenőriztem és újratelepítettem a hangkártya drivert is.

Pár napja szétszedtem a gépet, mindent újrakábeleztem (mármint a gép máshová került ezért), és amióta újra bekötöttem, nem működik a hangkártya. A tápellátás megy, tehát ha nem dugom be az adapterét a hangkártyába, akkor is elindul a hangkártya, de a középső led nem világít (ami jelzi, hogy van kapcsolata a számítógéppel).

Próbáltam PRam resetet, újraindítottam a gépet többször, újratelepítettem a driverét, semmi sem segített. A support oldalán olvastam egy olyat, hogy ellenőrizni kell a System Information... ablakon belül lévő Extensions-nél, hogy van-e AppleFWAudio. Nos ez megvan, de azt írja, hogy nincs betöltve. Lehet, hogy ez a baj. Próbáltam utánaolvasni, hogyan lehet megoldani, de egyelőre nem találtam megoldást rá. Esetleg van valakinek valami ötlete?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

24 perccel ezelőtt írta protools808:

Üdvözletem, 

Következő témakörben szeretnék tanácsot kérni. 
Mac mini 2012Late // sierra 10.12.5 // és 2db Focusrite Saffire pro 40-nel kapcsolatban

Eddig látta a hangkártyát, most nem látja. 
- audio MIDI beállító nem láTTYa
- rendszerbeállítások»audio»kimenet sem
- Saffire MixControl sem
- Logic sem

...egyedül az: Alma»Mac névjegye»Rendszerjelentés»FireWire IGEN!!!
Így arra tippelek, hogy az eszköz és a kábel rendben van.
A vas szoftverét most telepítettem újra, ezt még ki kell próbáljam mert a stúdioban nincs internet. :roll: (2017….) 
Az egyedüli változás, ami eszközölve lett, egy SSD csere, mert a régi beszart, de ugye elvileg ennek nem kéne gondnak lennie. (?)

Feltehetőleg szoftveres para. A rendszer?  Lehet, hogy vissza kéne rakjam valamelyik régebbi rendszert? A driver nem hinném, hiszen az osx-nek akkor is látnia kéne az eszközt, ha a MixControl nincs megnyitva, mintahogy ez eddig is így volt!!!
Van valakinek valami tippje, mi lehet ez?

 

Előre is köszönöm, 

üdv

Szia!

A rendszerrel lesz a probléma. Nem régiben adtam el egy saffire pro 40-et és tulajnak már volt egy. Legnagyobb meglepetésünkre az új hangkártya nem ketyegett a mac minin, nem is látta, a másikkal pedig semmi baja nem volt. Nem tudom már pontosan mi volt a probléma de két különböző chipset volt a két saffire kártyában és az enyém már nem volt kompatibilis a régebbi rendszerekkel, viszont az újakkal meg az övé, vagy valami hasonló (supporttal megvizsgáltatva a probléma). Erről bővebben a JánosHorváth nevű felhasználó tudna infót adni.

Üdv,
Csuzlee

Link to comment
Share on other sites

Üdvözletem, 

Következő témakörben szeretnék tanácsot kérni. 
Mac mini 2012Late // sierra 10.12.5 // és 2db Focusrite Saffire pro 40-nel kapcsolatban

Eddig látta a hangkártyát, most nem látja. 
- audio MIDI beállító nem láTTYa
- rendszerbeállítások»audio»kimenet sem
- Saffire MixControl sem
- Logic sem

...egyedül az: Alma»Mac névjegye»Rendszerjelentés»FireWire IGEN!!!
Így arra tippelek, hogy az eszköz és a kábel rendben van.
A vas szoftverét most telepítettem újra, ezt még ki kell próbáljam mert a stúdioban nincs internet. :roll: (2017….) 
Az egyedüli változás, ami eszközölve lett, egy SSD csere, mert a régi beszart, de ugye elvileg ennek nem kéne gondnak lennie. (?)

Feltehetőleg szoftveres para. A rendszer?  Lehet, hogy vissza kéne rakjam valamelyik régebbi rendszert? A driver nem hinném, hiszen az osx-nek akkor is látnia kéne az eszközt, ha a MixControl nincs megnyitva, mintahogy ez eddig is így volt!!!
Van valakinek valami tippje, mi lehet ez?

 

Előre is köszönöm, 

üdv

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.

Van egy Motu 828 mk2-m.

Ha FW-vel össze van kötve a Mac minivel és bekapcsolt állapotban vannak akkor nem áll fel a Motu rendszere.

Ha ki van húzva az FW akkor rendesen elindul.

Kiprobaltam más FW kábelt,más gépet stb.....de semmi.

Nem egyszer feltelepitettem a driverét.

Hard Reseteltem is de semmi.

A rendszer egyszerűen nem látja,érzékeli a Motut.

Van valakinek valami ötlete,h mi lehet a gáz a Motummal?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Saját magam által két napja felvetett Saffire 56 hangkártya "warning: bus resources exhausted" hibaüzenet körüli problémára van egy megoldásom, ha esetleg valaki hasonló üzenettel találkozna. Röviden: ellenőrzés. Minden apróságot. Hardvert, szoftvert. Nekem - eddig legalábbis úgy néz ki - a FW kábel volt a ludas. Amikor kábé 1 hónapja elszállt a LS56 FW chipje (de még nem tudtam, hogy az a baj), hirtelen vettem egy FW kábelt, gondolván, hogy az a baj. Egy elég drága, masszív kábelt. A FW chip nem gyógyult meg tőle, de azóta ezt az újat használom (mert új és drága, tehát tuti jó), a régit meg eltettem. Most meg a kezembe került a régi, hát gondoltam, bedugom, mielőtt elküldöm a hangkártyát a szervizbe. Oszt megy, mint a szél. Imádkozok, hogy így is maradjon. Ha rosszat mondtam a FW technológiára, visszavonom. :) Arra viszont nyilván nehéz válaszolni, hogyan romlik el egy éjszaka alatt egy bedugott kábel - mert kábé ez történt. 

Köszönöm egyébként az ötleteket, ezek után azt gondolom, bármi lehetett volna megoldás. 

Link to comment
Share on other sites

A pót/csere FW interfész után érdeklődnek, van még pár darab originál ECHO AudioFire2 és AudioFire4-esem.

Az ECHO-kban nem TC Dice, hanem TI FW Chipset van.

Akit érdekel a dolog az az elérhetőségek egyikén tegyen/küldjön pofátlanul alacsony vételi ajánlatot.

(A fent vázolt konstrukcióban van ECHO IOx és DJx ExpressCard34/54 interfész is.)

FYI.

Link to comment
Share on other sites

16 órája írta yackall:

Focusrite Saffire 56. Röviden annyi a probléma, hogy kábé 1 hónapja elromlott benne a FW chip, ezt kicserélték, aztán tökéletesen ment minden 2 hétig, majd egyszer csak bekapcsolom, és sync status: NO LOCK, az "FW aktív" led nem világít. De amúgy látja a számítógép és a hangkártya egymást, mert például ha a hangkártyán tekerem a hangerőt, akkor a mix control szoftver panelen is tekeredik a virtuális hangerőgomb, meg a bemeneti jelforrást is tudom szoftveresen kapcsolgatni, de nincs szinkron, nem lehet vele dolgozni. Szóval nem az a baj, mint mikor elfingott a FW chip, mert akkor egyáltalán nem volt kommunikáció. Mondjuk ez az említett "busz erőforrás kimerülés" üzenet csak vagy 10x jelent meg, aztán driver újratelepítgetés után már nagyobb a baj. Megnyitáskor befagy a kontroll panel. Az összes létező Saffire 56 drivert kipróbáltam. Semmilyen új hardvert vagy szoftvert nem telepítettem (max 1 UAD plugint vettem). Vajon driver probléma lehet? Vagy bezavarodott a számítógép? Vagy lassan újrahaldokló fw interface chip? Meg amúgy ebben az esetben mi az a "busz erőforrás"? Előre is köszi, ha van valami tipped!

Mindenképp vidd vissza oda, ahol a chip-cserét végezték, mert valószínűleg a forrasztás nem lett tökéletes. Nem egyszerű művelet, sok a láb és könnyű elnézni valamit, illetve ilyen rövid idő alatt is egy bizonytalan forrasztás szétmelegedhet.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ez olyan téma, mint 15 évvel ezelőtt a Seagate vs. Maxtor vinyó, mindenki arra esküdött, ami éppen működött nála, én meg éppen egy számtech boltban dolgoztam és pontosan tudtam, hogy mind a kettőből ugyan annyit hoznak vissza a szervizbe :) Nekem pl. egy Focusrite Saffire Pro 26 interfacem van itthon, FW csatlakozással és lekopogom, soha semmi bajom nem volt vele. Windows 7-el használom a mai napig, de soha nem dobta el, nem akadt össze, tényleg semmi, ráadásul egy 1500 Ft-ért vásárolt FW kártyán keresztül üzemel. Anno direkt vásároltam FW-t, hogy ez legyen a dedikált portja a hangkarinak. Kicsit ilyen "dedikált" beállítású ember vagyok, pl. a cubase projekteknek és a VSTi és sample fájloknak is külön SSD vinyója van. Nekem az USB maga az ördög. Kb. már 15 eszköz megy USB-ről ilyen-olyan elosztókon keresztül, aztán bogozd ki, hogy melyik akad melyikkel, aztán a Windows gondol egyet és eldobja a drivert, aztán meg állítgathatsz tápellátást, meg ne aludjon, meg kérlek figyelj, hogy ugyan abba a portba dugd, mert különben nem ismerem fel többé, stb. De mondom ez szerintem csak személyes tapasztalat :) 

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm! :) Még lefutok néhány kört, aztán valószínűleg visszaküldöm. Egyébként most már erősen azt érzem, hogy a FW nem az én csatlakozásom. Annyi bajom volt vele, hogy meg sem tudom számolni, és ebből egyetlen egy volt konkrét és tiszta: a chip halál. Megállt, kész. Kicserélték. A többi mind ilyen "senki se hallott róla", agyalós, megfejtős szerencsétlenkedés... 

Link to comment
Share on other sites

Mivel a Saffire 56 aktív tehát saját maga képes lekezelni a belső tápról a működéshez szükséges tápellátást, ezért én a busz erőforrást kizárnám.

Azt nem tudom, hogy nem -e szállt el a belső firmware ami működteti az audiointerfacet illetve a dice chip. Ebben az esetben nem kellene működnie a fw kapcsolaton keresztül de elküldeném a Chromasound-hoz egy debug-olásra hátha.

Egyébként amíg én javítgattam az interface-ket volt hogy egy évre visszahozták és újra elszállt a fw ic.

Sajna nem én csináltam így csak ötleteket adhatok:)

Link to comment
Share on other sites

Focusrite Saffire 56. Röviden annyi a probléma, hogy kábé 1 hónapja elromlott benne a FW chip, ezt kicserélték, aztán tökéletesen ment minden 2 hétig, majd egyszer csak bekapcsolom, és sync status: NO LOCK, az "FW aktív" led nem világít. De amúgy látja a számítógép és a hangkártya egymást, mert például ha a hangkártyán tekerem a hangerőt, akkor a mix control szoftver panelen is tekeredik a virtuális hangerőgomb, meg a bemeneti jelforrást is tudom szoftveresen kapcsolgatni, de nincs szinkron, nem lehet vele dolgozni. Szóval nem az a baj, mint mikor elfingott a FW chip, mert akkor egyáltalán nem volt kommunikáció. Mondjuk ez az említett "busz erőforrás kimerülés" üzenet csak vagy 10x jelent meg, aztán driver újratelepítgetés után már nagyobb a baj. Megnyitáskor befagy a kontroll panel. Az összes létező Saffire 56 drivert kipróbáltam. Semmilyen új hardvert vagy szoftvert nem telepítettem (max 1 UAD plugint vettem). Vajon driver probléma lehet? Vagy bezavarodott a számítógép? Vagy lassan újrahaldokló fw interface chip? Meg amúgy ebben az esetben mi az a "busz erőforrás"? Előre is köszi, ha van valami tipped!

Link to comment
Share on other sites

Ha nincs bedugva a hangkártya, akkor ezt írja ki:

FireWire Bus:

 

  Warning:    Unable to list FireWire devices.

  Maximum Speed:    Up to 800 Mb/

 

Ha kihúzom, akkor ezt írja ki:

FireWire Bus:

 

  Maximum Speed:    Up to 800 Mb/sec

 

 
Szóval valószínű a hangkártyában sérült meg valami. Mi az a tsbu ic?

Sima firewire vezérlő. Cserélni kéne, mert a leìrtak alapjàn zàrlatos kicsike.

Nem ajànlom bàrmilyen szàmìtògép firewire portjára sem ràdugni!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ha nincs bedugva a hangkártya, akkor ezt írja ki:

FireWire Bus:

 

  Warning:    Unable to list FireWire devices.

  Maximum Speed:    Up to 800 Mb/

 

Ha kihúzom, akkor ezt írja ki:

FireWire Bus:

 

  Maximum Speed:    Up to 800 Mb/sec

 

 
Szóval valószínű a hangkártyában sérült meg valami. Mi az a tsbu ic?
Link to comment
Share on other sites

Most látom hülyeséget írtam, mert ez Firewire-s nem usb-s.

Nos csak annyi a módosítás, hogy About this mac és firewire eszközöknél látnod kell a focusrite-t.

Ha meg van akkor elszállt a firmware a hangkártyán, ha nem látod akkor tsbu ic szállt el.

Nem kell táp nélküle is látnod kell.

Link to comment
Share on other sites

Na, Mac Mini hiba, kábelhiba kizárva (pontosabban az még lehet a baja, hogy nem ad megfelelő tápellátást, de úgyis külső tápról használom...), hiszen a Firebox hangkártyával készítettem egy röpke felvételt és minden rendben volt vele. Innentől kezdve a Focusrite hangkártyával lesz gond :(

Link to comment
Share on other sites

Viszont ha külső tápról megtáplálom a Firebox hangkártyát, akkor egyből felismeri a rendszer, mint audio eszköz, megjelent az Audio Midi Setup programban. (ráadásul ez a hangkártya már nem támogatott 10.7 óta, azaz már 10.8-tól kezdve nem kapott a drivere szoftverfrissítést...)

Természetesen a Focusrite-ot is próbáltam külső táppal, de azzal sem működött az sem.

Link to comment
Share on other sites

Nagy valószínűséggel a Mac Mini Firewire kimenete mehetett tönkre. Elővettem egy régi hangkártyámat (Presonus Firebox), bedugtam a FireWire kábelt, és nagyon halványan villogott a FireWire led elől. Nagyon úgy nézem, hogy nincs meg a rendes kapcsolat. Bár a Focusrite hangkártyánál mintha rendesen kapott volna tápot.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...