Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU Xtreme Lead-1 "ménemszól" ?


Chaby777

Kérdés

Sziasztok! Lennétek Kedvesek segíteni? Vásároltam az eBay-on egy E-MU Xtreme Lead-1-es rack szintetizátort. A hirdetés szerint ROM nem jár hozzá. A leírásban az van, hogy szépen szól, jól funkcionál. A bekapcsolás után minden rendbenlevőnek tűnik, a menü szuperál, simán váltok a hangok között is.

A problémám csak annyi, hogy "ménemszól"? Azért, mert nincs benne ROM a két tárhelyének a valamelyikében? A ROM az nem csak egy bővítmény, esetleges újabb hangokkal, vagy a meglevő hangok editálásának az elmentésére való? választköszi: Csabi

E_mu.jpg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

"Vagy a ROM-kártyán lesznek a hangok is? Hány mb-osat vegyek? Gondolom minél nagyobb, annál jobb. Erre tölti be a bekapcsolás után a háttértárolóból a hangokat a gép?"

Egy EMU ROM kártyába nem fogsz tudni betölteni semmit, azoknak a  tartalmát nem lehet módosítani. Például ezeket gyártották hozzá (a Composer ROM-on kívül):

  • 9061 Siedlaczek Orchestra 32 MB ROM
  • 9062: Pure Phatt 32 MB ROM - standard in Mo’Phatt, MP-7 and MK-6.
  • 9063: Beat Garden 32 MB ROM - standard in Orbit 3.
  • 9064: Ensoniq Project 32MB ROM - Containing sounds from EXP-1 Real World and EXP-3 Urban Dance expansion boards
  • 9065: Vintage Collection 32MB ROM - Standard in Vintage Pro
  • 9066: Protean Drums 32 MB ROM - Standard in PX-7
  • 9081: Holy Grail Piano 16MB ROM - From Q-Up Arts, utilizes a new sample processing and preset programming technology called VMS, for Virtual Modeling Synthesis, developed exclusively for E-mu products
  • 9082: Protozoa 16 MB ROM - Containing sounds from the Proteus 1, 2, 3 line.
  • 9083: Definitive B-3 32 MB ROM - standard in B-3.
  • 9084: Techno Synth Construction Yard 32 MB ROM - standard in Orbit 3.
  • 9085: Orchestral Session Vol. 1 32 MB ROM - standard in Virtuoso 2000.
  • 9086: Orchestral Session Vol. 2 32 MB ROM - standard in Virtuoso 2000.
  • 9087: World Expedition 32 MB ROM - standard in Planet Earth.
  • 9088: Sounds of the ZR featuring the Perfect Piano 32 MB ROM - standard in Ensoniq Halo.
  • 9089: X-Lead 32 MB ROM - standard in Xtreme Lead-1, XL-7 and XK-6.
  • 9140: Proteus Pop Collection - Standard in Proteus 2500, contains same 32 MEG sample set as the original E-Mu Composer ROM but has an all new set of 640 preset patches

Ha jól tudom, saját hangmintákat úgy tudsz használni vele, ha EMU flash modul(oka)t teszel bele, de ezek elég drágák voltak. Csak ezt is olyan szerencsétlenül oldotta meg az EMU, hogy nehogy már magadnak PC-ről tudj mintát feltölteni. Vegyél mellé egy EMU Ultra samplert is, amivel írni tudod a flash-eket.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Gyakorlatilag vettél egy Romplert csak Rom nincs benne.

A válaszom, hogy amíg valamelyik panelt nem szerzed be addig ez csak egy donor:(

Itt én sem tudok segíteni.:(

Nem tudom mennyiért kínálták, de a romok húzosak.

http://www.ebay.com/itm/Xtreme-Lead-XL-1-Expansion-ROM-E-MU-EMU-for-Proteus-2000-and-Command-Station-/111803868352?hash=item1a0807a4c0:g:QDkAAOSwrklVFfoK

 

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Gyakorlatilag vettél egy Romplert csak Rom nincs benne.

A válaszom, hogy amíg valamelyik panelt nem szerzed be addig ez csak egy donor:(

Itt én sem tudok segíteni.:(

Nem tudom mennyiért kínálták, de a romok húzosak.

http://www.ebay.com/itm/Xtreme-Lead-XL-1-Expansion-ROM-E-MU-EMU-for-Proteus-2000-and-Command-Station-/111803868352?hash=item1a0807a4c0:g:QDkAAOSwrklVFfoK

 

Az ára azt hiszem baráti volt. 53,10 euró + 6,90 a posta.

Ugyanezt a terméket hasonló kondíciókkal 222-ért is árulják. Ha van benne ROM, akkor 333 euró (német eBay, jelenleg).

Szóval a készülék magában rejti a preseteket, csak éppen memória nincs a gépben ami szükséges a megszólaltatáshoz? Vagy a ROM-kártyán lesznek a hangok is? Hány mb-osat vegyek? Gondolom minél nagyobb, annál jobb. Erre tölti be a bekapcsolás után a háttértárolóból a hangokat a gép? Amúgy olyan érdekes: a hangok, hangszerek neveit kiírja, a midi vezérlésre reagál a gép, csak éppen nem szól sajna.Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Az ára azt hiszem baráti volt. 53,10 euró + 6,90 a posta.

Ugyanezt a terméket hasonló kondíciókkal 222-ért is árulják. Ha van benne ROM, akkor 333 euró (német eBay, jelenleg).

Szóval a készülék magában rejti a preseteket, csak éppen memória nincs a gépben ami szükséges a megszólaltatáshoz? Vagy a ROM-kártyán lesznek a hangok is? Hány mb-osat vegyek? Gondolom minél nagyobb, annál jobb. Erre tölti be a bekapcsolás után a háttértárolóból a hangokat a gép? Amúgy olyan érdekes: a hangok, hangszerek neveit kiírja, a midi vezérlésre reagál a gép, csak éppen nem szól sajna.Köszönöm a segítséget!

Az ára azt hiszem baráti volt. 53,10 euró + 6,90 a posta.

Ugyanezt a terméket hasonló kondíciókkal 222-ért is árulják. Ha van benne ROM, akkor 333 euró (német eBay, jelenleg).

Szóval a készülék magában rejti a preseteket, csak éppen memória nincs a gépben ami szükséges a megszólaltatáshoz? Vagy a ROM-kártyán lesznek a hangok is? Hány mb-osat vegyek? Gondolom minél nagyobb, annál jobb. Erre tölti be a bekapcsolás után a háttértárolóból a hangokat a gép? Amúgy olyan érdekes: a hangok, hangszerek neveit kiírja, a midi vezérlésre reagál a gép, csak éppen nem szól sajna.Köszönöm a segítséget!

Igen. Most az a helyzet, hogy van benne egy Flash card ami tartalmazza az összes patch beállításait amit kíir a gép, és ha jól emlékszem tartalmazza a firmware-t is amitől ez X-treme lead és nem Mo-Phatt vagy Proteus stb. De ebben nem vagyok biztos régen volt....

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...